İsim vermiyorum, İstanbul'da oylarımız kime gidecek biliyorsunuz

KAFKAS

Kıdemli Üye
Buldan: İsim vermiyorum, İstanbul'da oylarımız kime gidecek biliyorsunuz

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin İstanbul'da düzenlediği mitingde seçmenlere seslendi. Buldan, "İstanbul’da AKP-MHP ortak adayına değil; demokrasiden, barıştan, özgürlükten yana olan ve İstanbul’daki demokrasi güçlerinin adayı olan bir kişi var. Oylarımız oraya gidecek. İsim de vermiyorum, parti ismi de vermiyorum, siz biliyorsunuz" diye konuştu.

'İstanbul'da oylar kime gidecek biliyorsunuz'
pervin-buldan-1.jpg

yenidenrefah

İhvan Forum Üye
Peki bu durumda imamoğlu nasıl önde oluyor ben anlamadım? hdp istediği yeri destekleyebilir. Sorun yok bence akpartiye de destek olabilir.
Yerel seçimlerde ittifak mittifak nedir yahu? Alt tarafı hangi beldenin belediye rantını hangi parti yiyip milleti güzel sevecek seçimi alt atarafı..

Şaka bir yana akparti %40 üzeri oya sahip değilmiydi MHP siz. Bu durumda Mhp seçmeni iyi partiye rey vermezse İmamoğlu seçilemez. Bu ittifak akpartinin zararına olacak kanaatindeyim.

Ayrıca imamoğlunun seçilmesi kentsel dönüştürülememiş eski kent mahalle sakinleri açısından iyi şeyler getirebilir.. Malum şahıs beylikdüzü bld.bşk değilmiydi. Orası bildiğiniz gökdelen cenneti oldu. 50 -60 katlı yapılar.. Asıl eski sağlam kent maslak-şişli arasındaki zeminlere inşaa edilmeliydi geçen 17 senelik süreçte..
Malum akparti gökdelenleri hep zenginlere diktirdi. Riskli yapılarda yenileme yapılması zorunluluğuna rağmen dar gelirli vatandaşa dikey mimariye izin yok. Bundan sonra yatay mimari leşeceğiz demektedirler. İYi hoş güzelde dar gelirli riskli binası olan vatandaş 5 katlı binasını yıkıp 4 katlı yatay mimari yapamaz ki.. Şaka mı bu? Nereden bakarsanız bakın.. Bu seçimlerin dar gelirlinin menfaatine bir durum olmadığı aşikar. 5 katlı yere ada parsel birleşimleri yolu ile güzel atıyorum 15-20 katlı yer altı otoparklı, yapılarla görüntü kirliliği ve çarpık yapılaşma sorunu çözülebilir.

Yol köprü değil, vatandaşın acilen eski binalarına karşılık imar artırımı ile yeni binalara kavuşmasının mecliste yasal adımlarının-izinlerinin verilmesi gerekiyor. Ve derhal israf ekonomisinden tasarruf ekonomisine geçmesi gerekiyor belediyelerin. Borcu olan belediye canı sıkıldıkça kaldırıp söküp takamaz. Yol kazamaz yalandan, asfalt döekemez 3 ayda bir. v.s......... Vesselam.

Hayır göremiyorum ama, genede dar gelirli vatandaş lehte hayırlısı olsun diyelim.

Son düzenleme:

bi husben

Kıdemli Üye
Peki bu durumda imamoğlu nasıl önde oluyor ben anlamadım? hdp istediği yeri destekleyebilir. Sorun yok bence akpartiye de destek olabilir.
Yerel seçimlerde ittifak mittifak nedir yahu? Alt tarafı hangi beldenin belediye rantını hangi parti yiyip milleti güzel sevecek seçimi alt atarafı..

Şaka bir yana akparti %40 üzeri oya sahip değilmiydi MHP siz. Bu durumda Mhp seçmeni iyi partiye rey vermezse İmamoğlu seçilemez. Bu ittifak akpartinin zararına olacak kanaatindeyim.

Ayrıca imamoğlunun seçilmesi kentsel dönüştürülememiş eski kent mahalle sakinleri açısından iyi şeyler getirebilir.. Malum şahıs beylikdüzü bld.bşk değilmiydi. Orası bildiğiniz gökdelen cenneti oldu. 50 -60 katlı yapılar.. Asıl eski sağlam kent maslak-şişli arasındaki zeminlere inşaa edilmeliydi geçen 17 senelik süreçte..
Malum akparti gökdelenleri hep zenginlere diktirdi. Riskli yapılarda yenileme yapılması zorunluluğuna rağmen dar gelirli vatandaşa dikey mimariye izin yok. Bundan sonra yatay mimari leşeceğiz demektedirler. İYi hoş güzelde dar gelirli riskli binası olan vatandaş 5 katlı binasını yıkıp 4 katlı yatay mimari yapamaz ki.. Şaka mı bu? Nereden bakarsanız bakın.. Bu seçimlerin dar gelirlinin menfaatine bir durum olmadığı aşikar. 5 katlı yere ada parsel birleşimleri yolu ile güzel atıyorum 15-20 katlı yer altı otoparklı, yapılarla görüntü kirliliği ve çarpık yapılaşma sorunu çözülebilir.

Yol köprü değil, vatandaşın acilen eski binalarına karşılık imar artırımı ile yeni binalara kavuşmasının mecliste yasal adımlarının-izinlerinin verilmesi gerekiyor. Ve derhal israf ekonomisinden tasarruf ekonomisine geçmesi gerekiyor belediyelerin. Borcu olan belediye canı sıkıldıkça kaldırıp söküp takamaz. Yol kazamaz yalandan, asfalt döekemez 3 ayda bir. v.s......... Vesselam.

Hayır göremiyorum ama, genede dar gelirli vatandaş lehte hayırlısı olsun diyelim.

demekki senin yapıyla ilgili sorunun var yoksa ne alaka

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
hasip.jpg

Bak İSİM VERENLER var!!

SAADETİN ADAYININ KARŞISINDAKİ ADAYI BÖYLE TEHDİT ETSELERDİ ne derdiniz aklar:SAADET HDP İTTİFAK YAPUYOOOOOO!

Hadi şimdi de AKP-HDP, AKP-PKK İTTİFAK YAPIYORRRRRR deyin :)

yenidenrefah

İhvan Forum Üye
hasip.jpg

Bak İSİM VERENLER var!!

SAADETİN ADAYININ KARŞISINDAKİ ADAYI BÖYLE TEHDİT ETSELERDİ ne derdiniz aklar:SAADET HDP İTTİFAK YAPUYOOOOOO!

Hadi şimdi de AKP-HDP, AKP-PKK İTTİFAK YAPIYORRRRRR deyin :)

Sevgili forumdaşım, bırak gel sen çakma cehape şubesi olmuş refahı ,katıl orjinal milli görüş kervanımıza..

Ayrıca hedape lehal bir partidir. Niye bu kadar gocundunuz anlıyamadım açıkçası(akpartilisi, mhp lisi, saadetlisi olsun v.b.) 5 ila 6 milyon arasında seçmeni olan bir topluluğu öyle veya böyle ne olursan ol gel mantığı, hoşgörüsünde olmamız gereken bir toplum olmamaız hasebi ile de dışlayamayız. Terörist le arasına mesafe koymuyorsa bu ceza yargısının konusu.. Bu onların %10 barajı aşarak meclise girdiği gerçeğini değiştirmez(O zaman 6 milyonluk hapisane yapıp madem terörist bunlar tıkın içeri). Ayrıca kabahati(tükaka yı kurup(Perinçek), resmi görevlilerimizce görmezden gelinip, büyütüp-çoğaltıp sorun haline getiren asıl sorumlular ne olacak, buna fetöyü görmezden gelip büyütenler de dahil? Devletten habersiz kuş uçmaz kervan geçmez bu diyarlarda bkz; fetö aleni güncel kanıt) tek tarafa yüklemek de pek doğru bir yaklaşım olmaz. 6 milyon insan bu.. Af edersiniz boru değil.. Ne yapalım yani ne idüğü belirsiz 5 milyon suriyeli ile takas mı edelim aileleri ile belki 10-15 milyonluk bu hedape li halkı?? Ayrıca hedape seçilmiliş ve halen partisi kapatılmamışsa suçlu hedape değil. Ortada bir suç varsa ve parti kapatımını gerektiriyorsa bunun yerine 3, 5 vekili içeri tıkma yoluna gidenlerdir. Bu zihniyeti mantıkla T.C. siidin sene ne batılı, ne doğulu adaletine erişebilir. Adalet kurumu olup içi bomboş devletler er yada -geç maalesef enkaz altında kalmaya mahkumdurlar. Ve bizleri bekleyen yakın gelecekteki tüm olası olumsuzluklar bu sebepden başımıza gelecektir.

Ey gençler siz kimseye uymayın. Barış hoşgörü ve sevgi ile adil ve adeletli olun. Yeni bir adalet dğnyası inşaasında yer alıp saf tutun. Geçici menfaatlere kanmayın. Adaletsiz babanız dahi olsa karşı durun tepki verin. Birlik olun.. Vesselam..

Son düzenleme:

bi husben

Kıdemli Üye
Böyle müslüman olmaz. Edep yahu...
Rey veren verdiğinin suçuna da sevabınada ortaktır. Sanırım GerçekTürk ve Türkçe ile sorunlarınız var. Doktora gitmenizi tavsiye ederim.

sen mi karar veriyorsun müslümanlığımıza
sen forumdaşları milli görüşe davet ettin yanı milli görüş kalmamışsa tabi milli hıyanet diyelim buna
bende kibarca redettim
niye gocunuyorsun
gelip bilale anlatır gibi uslupla gelirsen uslubumuz bu olur
once o riya kokan cevaplarına bak sonra müslümanlıktan bahset
tamam mı yenidenfesat partisinin mümessili

yenidenrefah

İhvan Forum Üye
sen mi karar veriyorsun müslümanlığımıza
sen forumdaşları milli görüşe davet ettin yanı milli görüş kalmamışsa tabi milli hıyanet diyelim buna
bende kibarca redettim
niye gocunuyorsun
gelip bilale anlatır gibi uslupla gelirsen uslubumuz bu olur
once o riya kokan cevaplarına bak sonra müslümanlıktan bahset
tamam mı yenidenfesat partisinin mümessili

@redyellow musunuz? da cevap verdiniz.. ?? Bunlar çok seviyesiz taktikler..
Bu başlıkta sizi bir yere davaet etmedim. Dedim ya Türk ve Türkçe ile sorununuz için doktor tavsiyesi yapıyorum size.. Siz önce bir ehliyet sorununuzu çözün, sonra rey kullanma hakkı sahibi iseniz milli görüşe rey verebilir veya vermeyebilirsiniz..

bi husben

Kıdemli Üye
@redyellow musunuz? da cevap verdiniz.. ?? Bunlar çok seviyesiz taktikler..
Bu başlıkta sizi bir yere davaet etmedim. Dedim ya Türk ve Türkçe ile sorununuz için doktor tavsiyesi yapıyorum size.. Siz önce bir ehliyet sorununuzu çözün, sonra rey kullanma hakkı sahibi iseniz milli görüşe rey verebilir veya vermeyebilirsiniz..
aynı uslubunuz sürdüğü müddetçe aynı üslup ile karşı karşıya kalacaksınız
tavsiyenizi kendinize saklayın?
Ben sizi doktora değil islam ahlakına davet ediyorum
Beni türklükle problemliymişim gibi göstermeniz haddinize değil
belki türkçeyi benden daha iyi kullanıyor olabilirsiniz. lakin bu durumun sizde meydana getirdiği kibir ve riya satırlarınızdan akıyor
iki süslü kelimeyle beni altedebileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz.
siz ve sizin gibi insanlar milli görüş diye bir kavram bırakmadınız içini boşaltıp dışını süsleyerek yeniden pazarlamaya çalışmanız havanda su dövmekten öteye geçmez. Siz havanda su dövmeye devam edin. böyle yaparak etrafınızda toplanan üç beş kişiyi kendinizle beraber kandırabilirsiniz.
Ayrıca size gerek yok ki.Yeniden refahla biz zaten reis önderliğinde hedefa ulaştık hem refaha hem felaha ulaştık

yenidenrefah

İhvan Forum Üye

...

'Aşağı tükürsem sakal, yukarı tükürsem bıyık' ...

Son düzenleme:

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Böyle müslüman olmaz. Edep yahu...
Rey veren verdiğinin suçuna da sevabınada ortaktır. Sanırım GerçekTürk ve Türkçe ile sorunlarınız var. Doktora gitmenizi tavsiye ederim.

:)

Sen biraz daha AKP YALAKALIĞI YAPMAZSAN daha ne hakaretler işiteceksin, bekle gör :)

İşin zor, kolay gelsin :)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Sevgili forumdaşım, bırak gel sen çakma cehape şubesi olmuş refahı ,k

.
Allah söyletiyor :)

Ben REFAHTA değilim zaten; SAADETTEYİM!!!

Refah GERÇEK REFAH TÜRK SİYASET TARİHİNDE YERİNİ ANLI ŞANLI BİR ŞEKİLDE ALDI!
Başka refahlar çakmadır, fakedir, taklittir, hikayedir.

bi husben

Kıdemli Üye
Allah söyletiyor :)

Ben REFAHTA değilim zaten; SAADETTEYİM!!!

Refah GERÇEK REFAH TÜRK SİYASET TARİHİNDE YERİNİ ANLI ŞANLI BİR ŞEKİLDE ALDI!
Başka refahlar çakmadır, fakedir, taklittir, hikayedir.
sizi kastemiş sizi chp nin şubesi olan saadetçi denen guruhtur başında temel arkasında red

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
D2Pf1apWkAApwbj.png

*
*
*
*

Kime diyor bunları bu yazar acaba?
Kesin saadet hükümetine, saadet partili içişleri bakanına diyordur :)
HDP hdp hdp deyip o hdpye sadece iki yıl içinde tam 180 MİLYON TL tüyü bitmemiş yetimin parası olan hazine yardımını aktaran saadet hükümeti çünkü :)