İsraf ekonomisinden uretim ekonomisine geciyoruz?!

kebîkec

İhvan Forum Üye
Konuda ağırlık alanyalıya katılıyorum. Muallimin chp konusunda ki görüşlerine katılıyorum sadece.

Maça gelirsek alanyalı güçlü bir rakip iyi münazaracıdır. Forumdakilerin çoğunu yener. Yalnız bu maçta muallimde beklenilenin çok üstünde performans gösteriyor.

Hocam israfın her türüne sonuna kadar karşıyım. İsrafa karşı olduğu için değil hükümete karşı olduğu için konuşanlara da karşıyım. Ofsayttan gol atmaya da karşıyım. Ne yapayım tipim bu kim karşımdaysa ona karşıyım. Trol mırol diyenlere de karşıyım. Seviyorum Reisi adam samimi uleyynnn. :)

alanyali07

Kıdemli Üye
Hocam israfın her türüne sonuna kadar karşıyım. İsrafa karşı olduğu için değil hükümete karşı olduğu için konuşanlara da karşıyım. Ofsayttan gol atmaya da karşıyım. Ne yapayım tipim bu kim karşımdaysa ona karşıyım. Trol mırol diyenlere de karşıyım. Seviyorum Reisi adam samimi uleyynnn. :)

israfın her türlüsüne karşı felan değilsin. akpnin yaptığı israflara karşı olamıyorsun.
israfın kim tarafından yapıldığına bakarak karşı olma pozisyonu alıyorsun. :)

100 liralık israfı akp muhalifi yapsa ona kolaylıkla israf diyebilirsin belki, ama aynı miktar israfı akp yapsa onu da binbir şekilde tevil etmek istiyorsunuz.

işin ilginci 16 senedir sanki yönetimde chp yönetimi varmış gibi "artık israf ekonomisinden çıkıyoruz" demek de ayrı bir garabet..
peki o israf ekonomisinde iken "israf yapıyorsunuz" diyenlere niçin kulak vermediniz ?

adam samimi diyorsun ya acaba "mavi marmaraya izni biz verdik" derken mi samimiydi yoksa israille anlaşma yapıp "benden mi izin aldılar" derken mi samimi ? :)

"2 3 araba artık refahın göstergesi" deyip teşvik ederken mi samimi yoksa "2 3 araba artık israftır" derken mi samimi ?

"biz seçilirsek dolar düşecek ekonomi iyiye gidecek" derken mi samimi yoksa seçildiği halde dolar düşmediği halde "dış güçler iç güçler" derken mi samimi ?

Son düzenleme:

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Nükleer santral kaldı yani öyle mi?

kebîkec

İhvan Forum Üye
israfın her türlüsüne karşı felan değilsin. akpnin yaptığı israflara karşı olamıyorsun.
israfın kim tarafından yapıldığına bakarak karşı olma pozisyonu alıyorsun. :)

100 liralık israfı akp muhalifi yapsa ona kolaylıkla israf diyebilirsin belki, ama aynı miktar israfı akp yapsa onu da binbir şekilde tevil etmek istiyorsunuz.

işin ilginci 16 senedir sanki yönetimde chp yönetimi varmış gibi "artık israf ekonomisinden çıkıyoruz" demek de ayrı bir garabet..
peki o israf ekonomisinde iken "israf yapıyorsunuz" diyenlere niçin kulak vermediniz ?

adam samimi diyorsun ya acaba "mavi marmaraya izni biz verdik" derken mi samimiydi yoksa israille anlaşma yapıp "benden mi izin aldılar" derken mi samimi ? :)

"2 3 araba artık refahın göstergesi" deyip teşvik ederken mi samimi yoksa "2 3 araba artık israftır" derken mi samimi ?

"biz seçilirsek dolar düşecek ekonomi iyiye gidecek" derken mi samimi yoksa seçildiği halde dolar düşmediği halde "dış güçler iç güçler" derken mi samimi ?

Yapma alanyalı şurda din kardeşiyiz. :(

talib

Kıdemli Üye

gayet mantıklı ve artık tüm halkın sorduğu sorular bunlar. cevap?

bugün koyu akp li bir kaç arkadaş aralarında tartışıyorlardı, ne olacak bu ülkenin hali diye. abd diye milleti ilk günler uyuttular ama şimdi bıçak kemiğe dayandı. bir bitişin başlangıcıdır bu. seçim için mhp yi kandıramazlarsa, akp bitmiştir artık. akp bitmiştir derken, akp liler bitmiştir manasında değil, onlar artık en zenginler listelerinde... parti olarak bir devamları olmaz. bıraktıkları enkaz daha da kalkmaz.

kebîkec

İhvan Forum Üye

bugün koyu akp li bir kaç arkadaş aralarında tartışıyorlardı, ne olacak bu ülkenin hali diye. abd diye milleti ilk günler uyuttular ama şimdi bıçak kemiğe dayandı. bir bitişin başlangıcıdır bu. seçim için mhp yi kandıramazlarsa, akp bitmiştir artık. akp bitmiştir derken, akp liler bitmiştir manasında değil, onlar artık en zenginler listelerinde... parti olarak bir devamları olmaz. bıraktıkları enkaz daha da kalkmaz.

Ne yapalım hocam intihar mı edelim. Refah partimizi kapattılar devamı açıldı. Onu kapattılar bir başkası açıldı. Hayat durmadı yani. Demokrat parti bitti Adalet Partisi doğdu. O bitti Anap doğdu. Anap bitti AKPARTİ doğdu. bir gün AK PARTİ de biter. Önemli değil. Din yaşıyorsa yeterlidir. Dini ayakta tutma çabası değerlidir. Kim anlar kim anlamaz bilemem ama düşmanın attığı ok kime saplanıyorsa dostum o dur.

Ak partinin şu an bile bir enkaz bıraktığını söylemek insaflı olmaz. Bu ülke 94 ve 2001 krizlerinde yüzde üçyüz geri gitti ama ölmedi. Allahın izniyle bu günleri de atlatır. Kendi gibi duranlara selam olsun...

alanyali07

Kıdemli Üye

ben birşey yapmıyorum, iktidar kim ise o yapıyor :)
israf ekonomisinden çıkıyoruz diyen kimse israfı yapan da odur.. din kardeşi isen israfı yapanları uyaracaktın israfa karşı çıkanları değil.. ;)

alanyali07

Kıdemli Üye
1 ay kadar önce arabada 4 arkadaşla gidiyoruz. hepsi de koyu ak parti destekçisi :)
sevdiğim arkadaşlar..
girdiğimiz bir şehrin girişinde epey büyükçe bir giriş kapısı yapılmış.. baya masraf yapıldığı belli..
yolun iki tarafından heybetli şekilde gözüküyor..
bunu görünce bizim ak partili arkadaşlar ne gerek var bunlara israftır denildi..
birkaç dakika geçince içlerinden birisi "ama devletin büyüklüğünü göstermek için bunlar yapılmalı, bu masraflar israf değildir" dedi.. diğerleri de onayladı..
ilk tepki israf iken, sonra parti taraftarlığı devreye girdi ve hemen tevil yoluna saptı..

malesef böyle böyle işte israflar oluyor..
israf yapan da bunu tevil ediyor, israfa tanık olan da..
israf yapan kimse zaten "ben israf yapıyorum" diyerek israf yapmıyor..

kebîkec

İhvan Forum Üye

bugün koyu akp li bir kaç arkadaş aralarında tartışıyorlardı, ne olacak bu ülkenin hali diye.

1 ay kadar önce arabada 4 arkadaşla gidiyoruz. hepsi de koyu ak parti destekçisi :)
sevdiğim arkadaşlar..

Beni mi sınıyorsunuz anlamadım. Herkes AK PARTİ ye giydiriyor ama her tarafı AKP li hemde koyu. :) Allah göstermesin de gün gelir başka iktidarları da görürsek bu günleri mumla aramayız inşallah.

kebîkec

İhvan Forum Üye
ölümü gösterip "bizim sıtmamıza razı olun" deme politikasını da akp sayesinde yaşıyoruz yıllardır aslında.. :)

16 yıl önce cennette mi yaşıyordun. Cennetten kovulduysan günahındandır. :) Ne olsa iktidara bağlamak üstün zeka alametidir. :) Sıtma mıtma hikaye kafadan şizofren nevrasteni...

alanyali07

Kıdemli Üye
16 yıl önce cennette mi yaşıyordun. Cennetten kovulduysan günahındandır. :) Ne olsa iktidara bağlamak üstün zeka alametidir. :) Sıtma mıtma hikaye kafadan şizofren nevrasteni...
16 senedir sıtmasın diyoruz sıtmaya razı etmişler diyoruz, hala 16 sene öncesinin korkusuyla düşünemiyorsun bile :)
işte bahsettiğimiz bu..
16 senedir israf ekonomisinde olduğunu itiraf eden bir ortamı cennet zannediyorsun.. cennette israf yoktur diye tevil mi ediyorsunuz acaba kendinizi :)

akpyi seçelim dolar düşecek diyordunuz sonra dış güçler iç güçler diyorsanız bence bir paranoid şizofreni araştır derim :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
16 senedir sıtmasın diyoruz sıtmaya razı etmişler diyoruz, hala 16 sene öncesinin korkusuyla düşünemiyorsun bile :)
işte bahsettiğimiz bu..
16 senedir israf ekonomisinde olduğunu itiraf eden bir ortamı cennet zannediyorsun.. cennette israf yoktur diye tevil mi ediyorsunuz acaba kendinizi :)

akpyi seçelim dolar düşecek diyordunuz sonra dış güçler iç güçler diyorsanız bence bir paranoid şizofreni araştır derim :)

Alanyalı bırak bu fundamantalist ayakları. Düz hattan reçeteyi yaz. Varolanı eleştirmek basit iş. Nedir projen yaz. Aynı şeyleri çiğneyip çiğneyip duruyorsun. Doları 1 liraya indirmek için ne yapıyorsun hariçten gazel okumaktan öte....

alanyali07

Kıdemli Üye
Alanyalı bırak bu fundamantalist ayakları. Düz hattan reçeteyi yaz. Varolanı eleştirmek basit iş. Nedir projen yaz. Aynı şeyleri çiğneyip çiğneyip duruyorsun. Doları 1 liraya indirmek için ne yapıyorsun hariçten gazel okumaktan öte....
bari duyduğun kavramları cümle içinde kullanayım diye saçmalamasan :) fundamentalistmiş :D entel olmaya mı çalışıyorsun nedir arkadaş :)

varolanı eleştirmek basit.. evet çünkü varolan eleştirilir zaten :D
sen niye akp öncesini eleştiriyordun o zaman.. biz de sana diyelim varolanı eleştirmek basit.. o zaman sürekli akp öncesinde kalsaydın :D
yenilik ve güzellik varolanı eleştirmekle başlar..
16 senedir israf ekonomisinde iken ağzınızı tutan mı vardı eleştirmek için ..
yoksa "ben bilmem beyim bilir" hesabı mı yaşayıp gidiyordunuz.. ?

yıllardır israf ekonomisindesiniz diyenlere kulak tıka, susun biz böyük devletiz diye cevap ver sonra "1 liraya indirmek için önerileriniz ne" diye sor..
hariçten gazel okumakla olmaz diyorsan "16 senedir dahilden gazel okuyanların" itiraf ettiği israfın hesabını nasıl soracaksın onu düşün ..

kebîkec

İhvan Forum Üye
bari duyduğun kavramları cümle içinde kullanayım diye saçmalamasan :) fundamentalistmiş :D entel olmaya mı çalışıyorsun nedir arkadaş :)

varolanı eleştirmek basit.. evet çünkü varolan eleştirilir zaten :D
sen niye akp öncesini eleştiriyordun o zaman.. biz de sana diyelim varolanı eleştirmek basit.. o zaman sürekli akp öncesinde kalsaydın :D
yenilik ve güzellik varolanı eleştirmekle başlar..
16 senedir israf ekonomisinde iken ağzınızı tutan mı vardı eleştirmek için ..
yoksa "ben bilmem beyim bilir" hesabı mı yaşayıp gidiyordunuz.. ?

yıllardır israf ekonomisindesiniz diyenlere kulak tıka, susun biz böyük devletiz diye cevap ver sonra "1 liraya indirmek için önerileriniz ne" diye sor..
hariçten gazel okumakla olmaz diyorsan "16 senedir dahilden gazel okuyanların" itiraf ettiği israfın hesabını nasıl soracaksın onu düşün ..

Fakültede okurken senin gibi hiç bir şey yapamamanın ezikliğiyle yapılanları eleştiren bir arkadaşımız vardı. Birde onu hizaya getiren arkadaşımız vardı. Yemek sofrasında hep atışma çıkar ve sana benzeyen arkadaş dincilik adına teorilerini eleştiriden sonra dile getirir, ilgi b deki arkadaşımızda son söz : -bırak bu fundemantalist ayakları derdi. Sen de denklemi tamamla çareyi de söyle... Ben son sözü söyledim :)

alanyali07

Kıdemli Üye
Fakültede okurken senin gibi hiç bir şey yapamamanın ezikliğiyle yapılanları eleştiren bir arkadaşımız vardı. Birde onu hizaya getiren arkadaşımız vardı. Yemek sofrasında hep atışma çıkar ve sana benzeyen arkadaş dincilik adına teorilerini eleştiriden sonra dile getirir, ilgi b deki arkadaşımızda son söz : -bırak bu fundemantalist ayakları derdi. Sen de denklemi tamamla çareyi de söyle... Ben son sözü söyledim :)
hala bir gram hareket olmamış beyninde durağanlaşmış donup kalmış :)
senin gibilerin cumhurbaşkanını peygamber gibi masum görme rezilliğini de biliyoruz. boşver bu holigan ağızlarını sen..

burada din değil ülke yönetimini konuşuyoruz. tabi size göre akpnin yaptıkları vahiyle desteklenip onaylanıyorsa itiraz edemiyor olmanız belki bu sebeptendir :)

yahu akp kendi içinde eğitim sistemini kaç kere değiştirmiş, yani getirdiği sistem olmamış becerememiş ve değiştirmiş.. bak iyi oku.. değiştirmiş..
kalkmış hala eleştiri yapmak kolay deyip geveliyorsun..
daha geçen gün yine hayvancılık genel müdürlüğü rapor hazırlayıp hayvan ithalinin yanlış olduğunu felan yazıyordu..

akp bile kendi politikalarını kaç kez değiştirip dururken, bizim eleştirimiz senin ne zoruna gidiyor bu resmen holiganlık..
fundamentalist diyorsun ya hah işte bu senin holiganlığın fundamentalistlik oluyor farkında değilsin..
cümle içinde kullanmadan önce anlamını düşün öyle kullan..
akp bile kendi içinde 16 senede birçok politikasını beğenmeyip başkasını getirirken sen kalkmış diyorsunki "aman eleştirme böyle iyi"..
bir de bunu israf ekonomisinde olduğunu itiraf edenler için söylüyorsun..
ne tuhafsın yahu.. :)

cemaliii

Kıdemli Üye
Talib bile eleştiriyor, bazı şeyleri görüyor. Muallim hocam göremiyor. Siyaset sizi zehirlemiş hocam. Şifa yollarını arayın.

kebîkec

İhvan Forum Üye
hala bir gram hareket olmamış beyninde durağanlaşmış donup kalmış :)
senin gibilerin cumhurbaşkanını peygamber gibi masum görme rezilliğini de biliyoruz. boşver bu holigan ağızlarını sen..

burada din değil ülke yönetimini konuşuyoruz. tabi size göre akpnin yaptıkları vahiyle desteklenip onaylanıyorsa itiraz edemiyor olmanız belki bu sebeptendir :)

yahu akp kendi içinde eğitim sistemini kaç kere değiştirmiş, yani getirdiği sistem olmamış becerememiş ve değiştirmiş.. bak iyi oku.. değiştirmiş..
kalkmış hala eleştiri yapmak kolay deyip geveliyorsun..
daha geçen gün yine hayvancılık genel müdürlüğü rapor hazırlayıp hayvan ithalinin yanlış olduğunu felan yazıyordu..

akp bile kendi politikalarını kaç kez değiştirip dururken, bizim eleştirimiz senin ne zoruna gidiyor bu resmen holiganlık..
fundamentalist diyorsun ya hah işte bu senin holiganlığın fundamentalistlik oluyor farkında değilsin..
cümle içinde kullanmadan önce anlamını düşün öyle kullan..
akp bile kendi içinde 16 senede birçok politikasını beğenmeyip başkasını getirirken sen kalkmış diyorsunki "aman eleştirme böyle iyi"..
bir de bunu israf ekonomisinde olduğunu itiraf edenler için söylüyorsun..
ne tuhafsın yahu.. :)

Alanyalı bu 16 yıla fena takmışssın. Her yazında en az bir kere kullanıyorsun. Sabret AK PARTİ de bir gün tarih sahnesinden çekilir. Başka partiler de iktidar olur.

Benim gibilere kurban ol sen. :) ''Hiç bir zaman eleştirme böyle iyi ''demedim. Daha iyisini yapamayacaksan insafsız eleştiri yapma diyorum.

Bunlarda iade...:D

masum görme rezilliğini de biliyoruz.
geveliyorsun..
resmen holiganlık..
ne tuhafsın yahu

kebîkec

İhvan Forum Üye
Talib bile eleştiriyor, bazı şeyleri görüyor. Muallim hocam göremiyor. Siyaset sizi zehirlemiş hocam. Şifa yollarını arayın.

Nerde arayalım şifayı hocam .

Ben eleştirimi yetkili mercilere yapıyorum. Sosyal medyadan bir şey yazmanın getirisini görmedim hocam.

alanyali07

Kıdemli Üye
Alanyalı bu 16 yıla fena takmışssın. Her yazında en az bir kere kullanıyorsun. Sabret AK PARTİ de bir gün tarih sahnesinden çekilir. Başka partiler de iktidar olur.

Benim gibilere kurban ol sen. :) ''Hiç bir zaman eleştirme böyle iyi ''demedim. Daha iyisini yapamayacaksan insafsız eleştiri yapma diyorum.

Bunlarda iade...:D

masum görme rezilliğini de biliyoruz.
geveliyorsun..
resmen holiganlık..
ne tuhafsın yahu
her savunmanızda her hatanızda her yanlışınız sonrası sanki 16 yıldır CHP yönetiyormuş gibi savunma psikolojisi içine girerseniz kusura bakma o 16 seneyi durmadan gözüne sokmak gerekiyor :)

"daha iyisini yapmayacaksan insafsız eleştiri yapma " gibi absürt bir mantığı nasıl kurabildin..
iyisini yapma makamı vatandaş değil iktidardır..

senin kör mantığına göre hiçbir vatandaş eleştiri yapmamalı,çünkü yapma makamında değil..otomatik olarak susun demiş oluyorsun zaten..

sen akp öncesini eleştirirken kendin mi yönetime geçip yapmaya çalıştın, yoksa eleştirilerin doğrultusunda uygun bir aday çıkmasını mı bekledin ?
veya eleştirilerini paylaşan adayları mı desteklemeye çalıştın ?

düşünme yetisini kaybetmişsin kusura kalma..
holiganizmin ağına takılmışsın, olmadık bahanelerle savunma psikolojisini yürütmeye çalışıyorsun..

israf ekonomisinden çıkıyoruz diyen kim ? o israf ekonomisinde yöneten kim ?
ve bunları eleştirebildin mi yoksa senin yerine başkalarının gelip eleştirmesini mi bekledin ?

korkma düşün.. ateist felan olmazsın yahu..