İSRAİL Malesef Dünyevi OTORİTE DEVLET tir AKSİNİ İSPAT EDECEK OLAN

agbi

Yasaklı
İŞTE GAZZE

Buyrun DÜNYA ne yapıyor ???

DÜNYA DEVLETLERİ NEDEN KORKUYOR ??????

Şimdi @Enes ve @Erdem başta olmak üzere Forum un OTORİTELERİDİR onların alt kademesi yömeticilerde OTORİTEDİR.

Çok basit FORUM kurallarını kimi zaman değiştirirler kimi zaman da görmemezlikten gelirler.

BENDE OTORİTE olduklarını kabul ederim.Şimdi buyrun söz sizin.

agbi

Yasaklı
Başta @ramazan_17 ( gerçi kayboldu sonra anında bir kaç isim geldi )

HADİ İSRAİL in DÜNYEVİ OLARAK OTORİTE DEVLER OLMADIĞINI İSPAT EDECEK OLAN VARMI ???
@salimabi HADİ İLMİNLE İSPAT EDEN ya siz @hirahos SİZ İSPAT EDİN.

lafons7275

Kıdemli Üye
İsrailden korkan yok.

İsrail şuanda bizim teyzemizin halasının kızının amcasının çocuğunu dövüyor. Ne zaman bizim çocuğu döverse gör bak o zaman neler yaparız.

Acı ama gerçek bu...

ramazan_17

Yasaklı
Başta @ramazan_17 ( gerçi kayboldu sonra anında bir kaç isim geldi )

Allah cc şahidimdir ikindi namazına gittim ve geldim..ramazan 17 den başka bir isimle online olmuyorum.. beni paralel dansözlerle karıştırma ağbi...

agbi

Yasaklı
İsrailden korkan yok.

İsrail şuanda bizim teyzemizin halasının kızının amcasının çocuğunu dövüyor. Ne zaman bizim çocuğu döverse gör bak o zaman neler yaparız.

Acı ama gerçek bu...

Tşk.

Düşmanınla savaşmak istiyorsan ÖNCE ONUN GÜCÜNÜ BİLECEKSİN.

Ondan sonra STRAJENİ BELİRLEYECEKSİN.

Önce soğuk savaş TA ekonomi pisikolojik CEPHELERDE adım adım ilerleyeceksiniz.TA ki MEYDAN SAVAŞINA HAZIR OLASIYA KADAR.

kebîkec

İhvan Forum Üye
İŞTE GAZZE

Buyrun DÜNYA ne yapıyor ???

DÜNYA DEVLETLERİ NEDEN KORKUYOR ??????

Şimdi @Enes ve @Erdem başta olmak üzere Forum un OTORİTELERİDİR onların alt kademesi yömeticilerde OTORİTEDİR.

Çok basit FORUM kurallarını kimi zaman değiştirirler kimi zaman da görmemezlikten gelirler.

İyi niyetli olduğunu varsaymak istiyorum. Yoksa bizi İsrailli gibi görmüş olursun ki asla kabul edilemez bir benzetme olur.

Ahmet

Çöl Aslanı
Hoca birşey söylüyor, talebeler de durumu kurtarmak için kırk takla atıyor.

lafons7275

Kıdemli Üye

Takım tutmak gibi birşey olsa gerek. Gençkken hangi takımı tutmaya başlamışsan "yenilsen de yensen de taraftarın senle." Demek zorundasındır. Aksi halde dönek derler adama. Ağbiyi anlıyorum.

fakiri

Kıdemli Üye
Gerçek güç, kudret ve iktidar Rabbimizindir. O bu ergi kime dilerse ona verir ... Bir zamanlar Türklere verilen bu güç , İranlılara, Moğollara, Araplara, Emevilere, Abbasilere, Mısırlıllara, Romalılara, Selçuklulara, Osmanlılara ve son yüzyılda da Amerikaya verilmiş görünüyor . İsrailin gücü ise, ABD'ye ve AB' ye yaptığı sünepelikten ileri geliyor ... Ve bu durumu da bugün çocuklar bile biliyor. Hâl böyle iken kalkıp ta adeta beyaz bayrak çekmek anlamına gelen "İsrail Otorite bir devlettir!" demenin onur sahibi hiç kimseye hele hele bir müslümana hiç yakışmayacağını düşünüyorum.

DADAS

Yeni
İsrail'in gücü anca tam bir devlet statüsü olmayan yerlere yeter. Sıkıyorsa ABD, BM vs gibi yerlerin tanıdığı, tam devlet statüsünde olan yerlere (Türkiye, İran, Almanya, Fransa vs vs) saldırsın da o zaman göreyim otoritesini !!!

kilicarslan

Kıdemli Üye
Israilin tek başına lak lak yapmaktan başka bir gücü yok, hep büyük ağbisine güveniyor. 6 gün savaşındada abisi yetişmese akdenize dökülmüştü.

Muminaga

Yeni
İSRAİL Malesef Dünyevi OTORİTE DEVLET tir AKSİNİ İSPAT EDECEK OLAN
şerefli olan insanlar açısından israil siyonist terör devletidir.

şereften yoksun olanlar açısından ise israil devleti bir otoritedir.

otorite tanımı :
Otorite veya yetke, herhangi bir konuda bir şeyin yeterliliğine herkesi inandırarak bir kişinin kendine sağladığı itaat ve güven; hâkimiyet ve emretme kudreti; yaptırım koyma ve kullanma gücüdür.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Otorite

Kur-anı Kerim Nur suresi 31.ayetinde Allah'ın mü'min kadınlara örtünün emrine furuat diyen sapkın hocaefendi,
haliyle siyonist israil devletine terör devleti demez.

Venezüela ve Bolivya israili Terör devleti olarak ilan etti.
Başbakan en yetkili ağızdan Türkiyenin resmi görüşünü deklare etti.
Başbakan : siyonizm bir insanlık suçudur.
Başbakan : masum insanları, çoluk çocuk yaşlı demeden katl eden israil bir terör devletidir.

Amerikalı hıristiyan aktör Robert De Niro israil için "kuduz bir köpek" diyor
hocaefendi lakaplı kendini müslüman olarak tanıtan feto, israil devleti otoritedir diyor.

feto feto, Robert De Niro'nun tırnağına kurban olasın he vallah.

bi husben

Kıdemli Üye
@agbi kale alınacak konumda değil Allahtan haşhaş ilerin safinda layigini bulmuş kale almnasyin onunla sancak eğlenilir sizden ricasm @Ahmet fethulseytana hoca demeyin bu hocalara z ül olur ondan olsa olsa haham olur başka bir cacikta olmaz

şemseddin

Üye
ister tanı ister tanıma, bugün israil bir KÜFÜR otoritesidir ve cibiliyetinin iktizası olan ZULMÜ işletmeye devam edecektir.. şeytanın keydi (hilesi) zayıftır ama -Allah'ın kaza ve kaderi ile- teshirini icra ettiği fert ve kavimler üzerinde bir otoritesi (yaptırım gücü) vardır..

işte bu otorite o otoritedir.. Hocaefendi'nin kullandığı "otorite" kelimesi bu siyonist yapıyı, zalim ve terörist devleti bir tasvib ve tezkiye manası içermiyor.. Hoca- haşa ve kella- israil'i gizliden gizliye onore de etmiyor alttan alttan kayırmıyor da; zımnî uyarı yapıyor uyarı..!

maksud: araklayın kendinizi, kafanıza göre hareket etmeyin, şerrinden sakının bu kafirlerin, ki her türlü kalleşliği kötülüğü işleyecek potansiyeli haizdirler demeğe gelir.. (*)

[istitrad: Hocaefendi aslında hassas dakik dengeli bir insan, her zaman zarif (kavl-i leyyin) kelimeler kullanır.. hatta uslubumuz namusumuzdur der.. ama 70 yılda bir cellalenip şöyle ağız dolusu "yeter! Allah belanızı versin! Allah size lanet etsin be! ey yalancılar! ey zalimler güruhu!" diyesi geldi onu da müla'ane ve mübahase tarzı ile Sünnet-i seniyyeye uygun bir zerafetle yerine getirdi.. Maşeallah.. Barekallah..:D]

(*) bu ne korkaklıktır ne de gamsızlık; açık basit sivil siyasetidir.. somut ve reel çözüm, devletler arası pazarlık, diyalog ve diplomasiye kalmıştır; devlet (otorite) devlete (otoriteye) zor yoldan bir şeyi kabul ettirebilir tehdit de edebilir blöf de yapabilir ama silahsız savunmasız sivillerin devletlere kabul ettirebilecekleri bir şey yoktur..

ancak yüce sultan ALLAH'a yapılan Dualar müstesnadır.. [Takva ve İhlas-ı şerif ile olursa..]

Hocaefendi evvelsi gün şöyle diyor: (videosu var) "..sizden ricam DUA edin günde ÜÇ SAAT da Dua etseniz yine az Dua etmiş olursunuz.." [kılınan namazlar kazalar nafileler, okunan Kur'anlar ezberler, hatimler, çekilen evrad-ı şerifler ve sair salavatlar ve bu arada okunan kütüb ve makalat ve sohbet-i canan hariç ÜÇ SAAT DUA..]

fefhem cidden.. (iyi anla) va'mel kat'an.. (ve mutlaka amel et)

hirahos

Kıdemli Üye
İsrail otorite değil, Müslümanlar dağınık ve korkak...

KAFKAS

Kıdemli Üye
(karıncaların yılan avı )adlı videoyu arama motorlarından arattırmanızı ve izlemenizi tavsiye ederim ,biz bu karınca zihniyetiyle selçuklu ve osmanlı dahil olmak üzere keza çanakkale ve kurtuluş savaşında armudun sapı üzümün çöpü demeden ,,öleceklerini göre göre iman davasında ittifakla hareket ederek muaffak olmuşuz ,yani bizim arayacağımız nokta islam alimleri kim arkasında saf tutuyor gerisini çok fazla kurcalamamak lazım ehli sünnet fıkhını benimseyen kardeşlere tavsiyem, yoksa halimiz afrika savanalarında ki manda sürülerine benzemeye devam eder malumunuz üzere biraz belgesel altyapınız varsa yabani manda sürülerinin içindeki mandaların aslanlara nasıl av olduğunu görebilirsiniz?İSRAİL ASLAN GİBİ ,ETRAFI TAMAMEN MÜSLÜMAN ÜLKELERLE ÇEVRİLİ OLDUĞU HALDE SÜREKLİ AV HALİNDE SÖZÜM ONA EKSERİ MÜSLÜMAN ÜLKELERİN HALİ İSE MALASEF MANDA SÜRÜSÜNDEN FARKSIZ!!!!!!

ömerusta

Kıdemli Üye
yok yok bizim itler vede enikleri onların kemikleri ile besleniyor tanıyor kuyruk sallıyor onların çakallarıda bizim sürüyü parçalayıp parçalayıp yiyor

alitufan2003

Profesör
İsrail otorite değil, Müslümanlar dağınık ve korkak...

Katılıyorum...

Şeytanın tıyneti ve görevi belli...
Görevini yapacak...
Müslümanların kalplerine savaş korkusu, düşman korkusu vermesi en başta gelen hasletlerinden..
Fakat gerçek mü'minler için Allah korkusu vardır... Düşman korkusu değil..
"O şeytan ancak kendi dostlarını korkutur. O halde mümin iseniz onlardan korkmayın, benden korkun." (Âl-i imrân: 175)

Kulun Allah korkusunu üstün tutması imanının bir gereğidir.
"Onlar öyle kimselerdir ki, halk kendilerine: 'Düşmanlarınız olan insanlar size karşı ordu toplamışlar, onlardan korkun!' dediklerinde, bu söz onların imanını arttırdı ve üstelik 'Allah bize yeter, O ne güzel vekildir!' dediler." (Âl-i imrân: 173)

ALLAH BİZE YETER,
O NE GÜZEL VEKİLDİR....

agbi

Yasaklı
İyi niyetli olduğunu varsaymak istiyorum. Yoksa bizi İsrailli gibi görmüş olursun ki asla kabul edilemez bir benzetme olur.

Gerçekten sizler ne dediğinizin yok yazdığınızın farkındamısınız ?

muallim 08

Gerçekten ne demek istiyorsunuz ? Siz OKUMAK için mi okuyorsunuz ? EVET Sizler Forum da OTORİTE siniz verdiğiniz CEZAi yaptırımlar yaptırımlar ortada ŞAHSIMA Neler söylendi NERDE idiniz ? SİZ BİR MÜSLÜMAN İDARECİ gibi çalıştığınızı ADİL olduğunuzumu iddia ediyorsunuz BANA GÖRE HAYIR. Siz ADİL DEĞİLSİNİZ

Bundan sonra Yapılan her hakaret ve yaftalama mesajında @muallim 08 yazıp sizi haberdar edeceğim bakalım ADİL BİR MÜSLÜMAN YÖNETİCİ OLARAK NE YAPACAKSINIZ ?

İSRAİL e sizler benzetmem HAŞA ALLAH şahidim Benzetmenin B harfi aklıma gelmedi İMAN AÇISINDAN Fakat İsrail in yaptığı İNSANLIK dışı hareketlere DÜNYA nasıl SESSİZ kalıp bir yerde onaylıyorsa SİZDE Burda F.Gülen ve Cemeatine Şahsıma yapılanlar karşısında SESSİZ kalıyorsunuz HADİ BU İDDİAMIN aksini ispat Edin Anlatabildimmi ? Sizin sessiz kalmanız Forum içinde bana yapılan HAKARETLERİ YAFTALAMALARI KABUL EDİYORSUNUZ DEMEKTİR.

Düşmanınla savaşmak istiyorsan ÖNCE ONUN GÜCÜNÜ BİLECEKSİN.

Ondan sonra STRAJENİ BELİRLEYECEKSİN.

Önce soğuk savaş TA ekonomi pisikolojik CEPHELERDE adım adım ilerleyeceksiniz.TA ki MEYDAN SAVAŞINA HAZIR OLASIYA KADAR.

@Ahmet __ Hoca bir şey ler demiş te bizler HAŞA Biz veya Bizler kimiz ki HOCA nın söyledikleri hakkında düzeltme yapalım.F.GÜLEN DOĞRU demiş İSRAİL otorite devlettir DÜNYEVİ olarak.Değilse o zaman AKSİNİ GELİŞEN OLAYLAR ile ispat edin.