İstanbul'da ekmek yarından itibaren 5 TL oluyor

gamsız

Profesör
ekmeğin daha bile pahalı olmasında yanayım , hergün yüzbinlerce ekmek israf olarak çöpe atılıyor , belki bunu biraz durdurabilir.

gamsız

Profesör
hayret İstanbul'da ekmek süt bedava değil miydi
@redyellow VE AVANESİ SEÇİMDE EKO YA DESTEK VERECEKLER KAZANDIRACAKLAR O ZAMAN BEDAVA OLACAK
MIŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

adams77

Kanalizasyoncu
tüm dünyada böyle
savaşı durdur da ucuza bulalım marslı

dostum yasalar belli, amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yokki :)
insanlar bu mülkte söz sahibi sanki oturup yasa yapıyorlar ve sen bunun farkına vardığında o zaman savaş durur ve ucuza değil Allah rızası için bulursun sebillillah böyle çalışır sen bunu razı olursan olmazsan eğer birilerinin kanunları peşinden onlarla uçuruma doğru gidersin farkında olmadan.

çok ince bir çizgidir herşey hakpi ilk düğme hatalı ise devamı hata getirir.

yasa yapmaya gerek var mı? ama sen beğenmiyorsan yasa yapıcıları seçer yeniden yasa yaptırırsın ee kitap neden indi o zaman insan kendi yasasını kendi yapacaksa

adams77

Kanalizasyoncu
hele göster bakiiiimmmmmm , ben redyellow un tırnağı olamam da olmam da , ben münafık değilim.

otomatik olarak yazılanlara karşı olarak koruma kollama görevi üstleniyorsunuz :) görmek istemeyene birşey gösterilemez.
her şey açık ve net olarak bellidir.

ihvanistanbul

AkhenAton
bizim burda 2,5 tl
olması gereken fiyat
yani bedava ekmek vermiyor
hatta kar bile yapıyor kanımca

ha maliyetine diyorsan daha önce yok muydu halk ekmek
yeni mi icat oldu
maliyetinin altında şu an muhtemelen. buğdayın kilosu 7 tl bandında. hiç fire vermeden un haline getirilmesi, nakliyesi, elemanı, elektriği ( ki %300 e yakın arttı bu sene belki daha fazla ), pişmiş ekmeğin sevkiyatı ( benzin fiyatları malumunuzdur sanıyorum ) düşünürsek 2 tl'ye ekmek zarar yazar. Ha gerekiyorsa yazsın devlet kurumlarının işi kar elde etmek değil milletin refahı için iş üretmek kamuyu sevketmek ve yasalar çerçevesinde yaşamı düzenlemektir.

Hakperest

Kıdemli Üye
dostum yasalar belli, amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yokki :)
insanlar bu mülkte söz sahibi sanki oturup yasa yapıyorlar ve sen bunun farkına vardığında o zaman savaş durur ve ucuza değil Allah rızası için bulursun sebillillah böyle çalışır sen bunu razı olursan olmazsan eğer birilerinin kanunları peşinden onlarla uçuruma doğru gidersin farkında olmadan.

çok ince bir çizgidir herşey hakpi ilk düğme hatalı ise devamı hata getirir.

yasa yapmaya gerek var mı? ama sen beğenmiyorsan yasa yapıcıları seçer yeniden yasa yaptırırsın ee kitap neden indi o zaman insan kendi yasasını kendi yapacaksa
hahaha
Mars'ta yaşam böyle demek

mesela para olunca insan yaşamı kolay oluyor yaff
takas için yanımızda tavuk mu taşıyacaz
tavuk neyse de öküzü nasıl taşıyacaz

uzayda ne içiyonuz siz