İşte AKP’nin Özgürlük Anlayışı

agbi

Yasaklı
TÜRK SİYASİ TARİHİNDE

Bana Milletvekili seçimini delegelere bırakan merkezi etki ile Milletvekili adayı göstermeyen SİYASİ PARTİ BİR TANE BİLE GÖSTEREBİLİRMİSİNİZ.

Ben görmedim.

O zaman bu nasıl ÖZGÜRLÜK ANLAYIŞI????

Konuyu açan arkadaş senpati duyduğu parti Milletvekili adaylarını delegelermi seçiyor????

Web sitesi
www.cicikagan.co.cc
bu laflarin dondurulup dondurulup gundeme getirilmesi nekadar mantiksizliksa... onlar dusunsun ahiretini sende kendinikini dusun bence sen dusunuyorsun ama biraz unutuyorsun gibime geliyor. cikarsiniz basbakan olursunuz isi cozersiniz. yok olamadinizmi oyunuzu vermezsiniz olur biter. ben ulkucuyum ama yapamayacagim hayal urunlerinin arkasinda yorum yapmakda sacma geliyor be kardes akp yi:) hic sevmem ama siyasetcide degilim onlari acimasizca elestiriyim... ;) selamlar

Kardeş sen Ülkücü olduğunu yazmışsın çok garip geldi de cevap yazma gereği duydum.
Yaşını bilmiyorum ama sanırım bana göre çok genç olmalısın.
Senin bir çok konuda yorumunu okudum ama Ülkücülükle ilgili en ufak bir iz bulamadım bir tek Rumuzun hariç.
Hatta bu Rumuzu kullanıp o yorumları yapmanada kızdım açık söyleyeyim.

Kendini burada sınırlıyor açık fikrini ifade mi edemiyorsun ? yoksa fikir alt yapısı olmayan bir Ülkücü müsün?

Web sitesi
www.cicikagan.co.cc
AK PARTİ İKTİDARI ne yapılacağını ve nasıl yapılacağını çok çok iyi biliyor bunda benim şahsen zerre kadarda bir tereddütüm yoktur . çünkü TC DEVLETİNİ onlar bizlerden çok daha iyi biliyor .....ben rey verdim bu AK PARTİNİN yapacaklarına ONAY VERDİĞĞİMDİR....partizan değilim SAADET partisini de BBP partisinide kabullenirim ve iyi veya kötü günde yanlarında olurum çünkü ben MÜSLÜMANIM ve bu mücadele MÜSLÜMANLAR içindir .. BURASAI iran islam devleti DEĞİLDİR BURASINI BİLMEYEN mangalda kül BIRAKMIYANLARDIR..

Bende MİLLİYETCİ-ÜLKÜCÜYÜM ama MHP liyim acaba Müslüman mıyım? Çok bilmiş Perisa Hz.leri.

Bin düşün bir konuş.

Web sitesi
www.cicikagan.co.cc
ErgenekonKURDU,,,,, sana iyi yakışıyor çünkü iyi tehditlerdebulunuyorsun sen bar pavyon veya kumarhane fedaisimisin he?? sana çok yakışıyorda ..

Nerden bildin benim bar yada pavyon fedaisi olduğumu hayıurdır orada çalışan çokkkkkkkkkk yakın bir akraban mı söyledi yoksa senmi çalışıyorsun sahi orda ne iş yapıyorsun utanma hadi söyle.?

ALINTI :agbi

Siz pisikologmusun ?????

Merak ettim.

Fakat Pisikologlar bu usluple yazmaz.O zaman değilsiniz?

Lütfen bu forumda bulunan kişilern EN BÜYÜK ORTAK NOKTASI AYNI ÜMMETTEN OLMASIDIR.Bu nokta çok önemlidir.

-----------------------------
ilk 3 satırı anladımda son cümleni anlamadım sanırım tarafını belli etmek için yazmış olduğun bir cümle olmalı.
Ama bu cümlenin muhatabı ben değilim ağzı salyalı yada Aslanım yada sopalı cümleleri kuran ben değil Reis denilen zattır.

Ama illaki tarafım belli olsun diye yazdınsa amenna.Senin tarafını zaten biliyorduk zahmet olmuş bir daha zahmet etme reise bir teşekkür edersin ben tarafını anlarım haydi hayırlı traşlar.

Bu arada Reis seninle farklı yerde farklı şekilde karşılaşmayı ne kadar çok arzu ederim hiç hayal bile edemezsin.Ben ağalarla beylerle karşı karşıya gelip hal hatır etmekten hep oldum olası büyük mutluluk duymuşumdur. Bunu bilmeni isterim.
Daha fazlası yazamıyorum malum ÜLKÜCÜLERİ birer ikişer siteden bahaneli bahanesiz postalıyorsunuz.

agbi

Yasaklı
Bana bak Kuzummmmmmmmmmm!
Köpeksiz köy bulmuş gibi ortalıkta kime posta koyuyorsun sen?

Psikolojik tahlilini yaparsam senin küçükken babandan çok dayak yediğin gerçeği ortaya çıkıyor.Dayakla büyüyenler başkalarınında dayakla terbiye edileceğini sanan zavallılardır.
Sen ancak bu forumda ona buna sopa göstererek tehdit edersin hiç gercek hayatta birine nara atabilme cesaretini gösterdin mi?

Merak ediyorumda baban haklı imiş seni dövmekle.Baksana bu forumda seni kabalığından dolayı uyarmayan kalmadı ama senin bir kulağından girip diğerinden çıkıyor. Söyle anlamaman Allah vergisi birşey mi yoksa fazla dayaktan kafada hasar mı kaldı?

Yoksa bu kadar uyarılara aldırmamanın başka bir gerekçesi mi var? Mesela toplumda dikkate alınmayan birimisin sanal ortamda kendini kabul ettirmek için zorlanıyorsun.Çocukken seni hep oyundan mı atıyorlardı?

Hey gözünü sevdiğim sopa.. Sen nelere yararsın ama ben ne yapayım..!

Çok özür dilerim ama

Gerçi biliyorsundur.

Ama yine sorayım.

Avatar fotorafındaki Üç Hilal neyi anlatıyor???

agbi

Yasaklı
Nerden bildin benim bar yada pavyon fedaisi olduğumu hayıurdır orada çalışan çokkkkkkkkkk yakın bir akraban mı söyledi yoksa senmi çalışıyorsun sahi orda ne iş yapıyorsun utanma hadi söyle.?

ALINTI :agbi

Siz pisikologmusun ?????

Merak ettim.

Fakat Pisikologlar bu usluple yazmaz.O zaman değilsiniz?

Lütfen bu forumda bulunan kişilern EN BÜYÜK ORTAK NOKTASI AYNI ÜMMETTEN OLMASIDIR.Bu nokta çok önemlidir.

-----------------------------
ilk 3 satırı anladımda son cümleni anlamadım sanırım tarafını belli etmek için yazmış olduğun bir cümle olmalı.
Ama bu cümlenin muhatabı ben değilim ağzı salyalı yada Aslanım yada sopalı cümleleri kuran ben değil Reis denilen zattır.

Ama illaki tarafım belli olsun diye yazdınsa amenna.Senin tarafını zaten biliyorduk zahmet olmuş bir daha zahmet etme reise bir teşekkür edersin ben tarafını anlarım haydi hayırlı traşlar.

Bu arada Reis seninle farklı yerde farklı şekilde karşılaşmayı ne kadar çok arzu ederim hiç hayal bile edemezsin.Ben ağalarla beylerle karşı karşıya gelip hal hatır etmekten hep oldum olası büyük mutluluk duymuşumdur. Bunu bilmeni isterim.
Daha fazlası yazamıyorum malum ÜLKÜCÜLERİ birer ikişer siteden bahaneli bahanesiz postalıyorsunuz.

Benim tarafım belli.

Anlamadıysan özür dilerim demekki anlatamamaşım.

Gelelim konumuza.

Ben önce senin o avatarında ki Üç hilalin tarafındayım.

Yani

Önce Müslümanım sonra Türk üm.

Şeh şamil i severim İslamiyeti yaşadığı için.

Şeh Şamil i severim vatansever olduğu için.

Şimdi benim taraflarımı anladınmı.

Bedüüzazamanı severim İslamiyeti taşadığı için.

Bedüüzzamanı severim Ruslarla savaştığı için.

Bedüüzzamanı severim Şeh Şamil gibi Allah cc sevdiği bir kul olduğu için.

Bedüüzzaman Kürtmüş beni hiç ilgilendirmez çünkü vatan haini değil vede İslamiyetin gereği ırkçılık yapmamış.

Beni sen anlıyamazsın çünkü anladığım kadarı ile sen 68 leri yaşamamışın.

Web sitesi
www.cicikagan.co.cc
Ben 42 yaşındayım ve tarihciyim. yöneticilik yapıyorum.
1-Üç hilalin anlamını sorman ard niyetli bir soru.Güya açık arıyorsun.
2-Tarikatları sevmem .Tarikatları her dönem dış düşmanlar kullanmışlardır.
3-Saidi Nursiyi kürt olduğu gibi sevmemzlik yapmam.Onu sevmememin nedeni: Saidi Nursi önce şeyh saite katılmış 2.Abdulhamide yapmadığını bırakmamış.daha sonrada Kürt Teali cemiyetine mensup olmuştur.TC. ye karşı olmuş Atatürk'e deccal demiştir.
4-Bende Müslümanım ve Türk'üm.
5-Atatürk'ü severim.
6-İslamiyetle çelişmeyen İslam öncesi kültürümü sahiplenirim.Bazıları gibi Kürşatları Oğuz Kağan ları yok saymam.
7-Şeyh Şamilide severim.
8-Önce Türk Milleti Önce Vatanım demeyen hiç kimseyi sevmem.(Açık arayan olabilir burada sadece Millet ve Vatan bahsi yapılmıştır yinede açık arayanlara fırsat vermemek için söylüyorum önce Müslüman sonra Türküm.)
9- Türk Birliğine ,Türk-İslam Birliğine,ve Türk Cihan Hakimiyeti mefkuresine sıkı sıkıya bağlıyım.
10-İslam kültürü diye Arap kültürünü dayatanları sevmem.

agbi

Yasaklı
Ben 42 yaşındayım ve tarihciyim. yöneticilik yapıyorum.
1-Üç hilalin anlamını sorman ard niyetli bir soru.Güya açık arıyorsun.
2-Tarikatları sevmem .Tarikatları her dönem dış düşmanlar kullanmışlardır.
3-Saidi Nursiyi kürt olduğu gibi sevmemzlik yapmam.Onu sevmememin nedeni: Saidi Nursi önce şeyh saite katılmış 2.Abdulhamide yapmadığını bırakmamış.daha sonrada Kürt Teali cemiyetine mensup olmuştur.TC. ye karşı olmuş Atatürk'e deccal demiştir.
4-Bende Müslümanım ve Türk'üm.
5-Atatürk'ü severim.
6-İslamiyetle çelişmeyen İslam öncesi kültürümü sahiplenirim.Bazıları gibi Kürşatları Oğuz Kağan ları yok saymam.
7-Şeyh Şamilide severim.
8-Önce Türk Milleti Önce Vatanım demeyen hiç kimseyi sevmem.
9- Türk Birliğine ,Türk-İslam Birliğine,ve Türk Cihan Hakimiyeti mefkuresine sıkı sıkıya bağlıyım.
10-İslam kültürü diye Arap kültürünü dayatanları sevmem.

Ben 42 yaşındayım ve tarihciyim. yöneticilik yapıyorum.Bense yavaş yavaş 52 yaşına yol alıyorum özelde sana bazı şeyler anlattım git ve oku ben heryerde aynı avatar ismimi kullanırım.42 yaşındayım diyorsun ama uslubun 18 yaşında.

1-Üç hilalin anlamını sorman ard niyetli bir soru.Güya açık arıyorsun.Üç hilali sordum temsil ettiği ruhu ortaya çıkarmak için uslubun Üç hilal ruhundan biraz parelelde şaşmış.

2-Tarikatları sevmem .Tarikatları her dönem dış düşmanlar kullanmışlardır.O zaman Şeh şamil de sevmezsin mevlanayıda Fatih Sultan Mehmet Han ıda.

3-Saidi Nursiyi kürt olduğu gibi sevmemzlik yapmam.Onu sevmememin nedeni: Saidi Nursi önce şeyh saite katılmış 2.Abdulhamide yapmadığını bırakmamış.daha sonrada Kürt Teali cemiyetine mensup olmuştur.TC. ye karşı olmuş Atatürk'e deccal demiştir.İyice araştırdınmı kulaktan dolma bilgilerinmi var hem tarihçiyim diyorsun.

4-Bende Müslümanım ve Türk'üm.Aksini söylemedim bende önce Müslüman sonra Türk üm

5-Atatürk'ü severim.Hangisini İnönü Atatürkçülüğünümü yoksa gerçek Atatürkçülüğümü Atatürkün taktir ettiği Elmalı da tarikat mensubu idi İstiklal marşı yazarıda tarikat ehli idi İstiklal Marşındaki tefekkürü görmedinmi?
6-İslamiyetle çelişmeyen İslam öncesi kültürümü sahiplenirim.Bazıları gibi Kürşatları Oğuz Kağan ları yok saymam.Kim yok sayıyor Oğuz Kaan ı

7-Şeyh Şamilide severim.Anlamadım Şeh şamil ehli tarikti ve sünniliği yaydı.

8-Önce Türk Milleti Önce Vatanım demeyen hiç kimseyi sevmem.Her müslüman ırkı ne olursa olsun vatanını sevmek zorundadır sevmeyenin itikatınnından şüphe ederim

9- Türk Birliğine ,Türk-İslam Birliğine,ve Türk Cihan Hakimiyeti mefkuresine sıkı sıkıya bağlıyım.Fakat yazılarında bu düşüncen ile tutarsızlık var.

10-İslam kültürü diye Arap kültürünü dayatanları sevmem.Ben Peygamberimiz sav kültürünü severim

Web sitesi
www.cicikagan.co.cc
2-Tarikatları sevmem .Tarikatları her dönem dış düşmanlar kullanmışlardır.O zaman Şeh şamil de sevmezsin mevlanayıda Fatih Sultan Mehmet Han ıda.

3-Saidi Nursiyi kürt olduğu gibi sevmemezlik yapmam.Onu sevmememin nedeni: Saidi Nursi önce şeyh saite katılmış 2.Abdulhamide yapmadığını bırakmamış.daha sonrada Kürt Teali cemiyetine mensup olmuştur.TC. ye karşı olmuş Atatürk'e deccal demiştir.İyice araştırdınmı kulaktan dolma bilgilerinmi var hem tarihçiyim diyorsun.

10-İslam kültürü diye Arap kültürünü dayatanları sevmem.Ben Peygamberimiz sav kültürünü severim

Söylediğin bir çok sözü cevaba layık görmediğim için veya farklı düşünmediğimizi sandığım için cevap vermiyorum.

1-Tarikatlar ne zaman ortaya çıkmıştır? Cengiz Hanın kendi soyunu Oğuz Kağana dayadığı gibi bana Tarikattların tarikatlarını Hz.Ebekir yada başka bir sahabeye bağlamaları gibi basit cevap verme bilimsel olsun lütfen.
Bana iyi araştırdın mı diye sorma Saidi Nursinin Şeyh Saidin yanında yer almadığını (ilk başta sonra ayrılmıştır),ıı.Abdülhamid den Üniversite kurma bahanesi ile yardım talep etmesi ve akıl hastanesine gönderilmesi, Kürt Teali Cemiyeti üyesi olmadığını eğer bunları gercekten bilmiyorsan yalan iftira diyebiliyorsan tek kelime sözüm yok. Eğer bunlarıda bu saatten sonra öğreneceksen boşver ezberini bozma yoluna devam et.

2-Ben Peygamberimiz sav kültürünü severim
cümlesini söyleyerek ucuzculuk yapmışsın. Ben zaten mesajımda ne yazdım İslamla çelişmeyen Türk Kültürünü inkar edip Arap Kültürünü benimsemem. Sen Türkçe kişi isimlerine,Folkloruna,müziğine,yemeğine ,klim motiflerine, mimari uslubuna kısacası İslamla çelişmeyen kültürüne karşımısın değilmisin yoksa yukarda vermiş olduğun cevap hiç bir şey ifade etmez.Peygamberimiz heralde Türk Mutfağı ile beslenmedi. Senin sözünden ben Arap yemekleri yiyen biri olduğunu düşünüyorum.

agbi

Yasaklı
edit:Hasan Yılmaz

Bak buda olmadı.Sayın yöneticim.Lütfen.

Siz bir yönetici makamındasınız bu uslup bu mkama ve bir müslümana uygun değil.

Hasan

Kardeşiniz
Sayın ERGENEKON KURDU arkadaş.

Tarihçiyim diyorsun ama verdiğin bilgiler basmakalıp ezbere şeyler.Enbaşta tarikatleri sevmem ATATÜRK ü severim diyorsun ancak M.KEMAL in samsuna ayak bastıktan sonra yaptığı kongrelerde kaçtane şeyh ve tarikat lideri ile görüştüğünü isatiklal savaşı için hangi şeyh lerden yardım istediğini bilmiyorsun sanırım.Cuma hutbesi bile vermiş olan ATATÜRK dini bnu şekilde benimserken sen kalkmış kraldan çok kralcı tavırlar içinde kendine yeni bir söylem çiziyorsun.Senin söylemine göre tarikatları alet edenlerin içinde ATATÜRK de var ozaman.

Bediüzzaman said nursi 2.abdül hamit e yapmadığını koymamış diyorsun yanlız üstad ne için abdülhamit e diklenmiş medresetül zehra için yani fenni ve dini ilimlerin ortak okutulacağı bir üniversitenin kurulmasının nekadar gerekli olduğuna dikkat çekmek için.

Said nursi şeyh said e katıldı sonradan ayrıldı diyorsun ki bu koca bir yalan çünkü kendisine isyana destek için gelen şeyh said e verdiği cevap biz müslüman askere silah çekmeyiz bunun sonu yoktur diyor sonrada onu geri çeviriyor,bu konu belgeleri ile sabit istersen kaynak lı da bulur yazarız.

Cumhuriyeti sevmezdi diyorsun ve beni güldürüyorsun,1 mecliste van mebusluğu yapmış biri olan üstad nasıl olur da cumhuriyeti sevmez,ayrıca risalelerde cumhuriyet için yazılmış mektupları var.

Şimdi gel sen tarihçiyim derken biraz daha araştırarak yaz çünkü tarihi sadece belli kaynaklardan okuyarak burda yazarsan gerçekten hüsrana uğrarsın.

AYRICA forum üyesi bir kişi hakkında yönetici olsun olmasın bir kere daha tehditvari kelimeler yazarsanız sizi cezalandırmak zorunda kalacağım ,fikirlerinize inanıyorsanız o fikirleri dayanak alarak istediğiniz kadar savununuz,kabadayılığı dayanak alarak yazarsanız sizin fikirlerinizin dayanağı da kabadayılık demektir,bilgi ve paylaşımlarınızı inandığınız değerlere dayandırarark yazarsanız bu bizim için bir fırsattır sonuna kadar yazışıp teatide bulunuruz .

Son olarak önce müslümanım demek le ırkçı türk milliyetçiliği vasfınızı örtemezsiniz çünkü o aşağı gördüğünüz arap adetleri efendimiz.bizzat yaşadığı ve hadislerle yaşattığı adetlerdi islam kötü adetleri yasaklar allah ın emirlerine uygun olanları kabul ederr ister türk ister arab ister kürd olsun burda ölçü islam dır dolayısı ile ÜMMET dir.Ve bu safhadan önceki adet ve kahramanlıklar müslümanları bağlamaz ister han olsun ister emir olsun ister şıh olsun,bizm ölçümüz islam dır türk islamın bayraktarı olmakla şereflenmiş ise bu o ırkı üstün kılmaz aksine bu davaya hizmetkar yapar islam ve türk islam anlatış ve edebi bu yöndedir tarihte.SELAMETLE.

Not:Üstad ın akılhastanesine yollanma olayından sonra hastane baş hekiminin yazdığı raporu biliyorsunuz o halde (ya gerçerkten deli yada bir deha dır diye verdiği rapordan bahsediyorum)

agbi

Yasaklı
Söylediğin bir çok sözü cevaba layık görmediğim için veya farklı düşünmediğimizi sandığım için cevap vermiyorum.

1-Tarikatlar ne zaman ortaya çıkmıştır? Cengiz Hanın kendi soyunu Oğuz Kağana dayadığı gibi bana Tarikattların tarikatlarını Hz.Ebekir yada başka bir sahabeye bağlamaları gibi basit cevap verme bilimsel olsun lütfen.
Bana iyi araştırdın mı diye sorma Saidi Nursinin Şeyh Saidin yanında yer almadığını (ilk başta sonra ayrılmıştır),ıı.Abdülhamid den Üniversite kurma bahanesi ile yardım talep etmesi ve akıl hastanesine gönderilmesi, Kürt Teali Cemiyeti üyesi olmadığını eğer bunları gercekten bilmiyorsan yalan iftira diyebiliyorsan tek kelime sözüm yok. Eğer bunlarıda bu saatten sonra öğreneceksen boşver ezberini bozma yoluna devam et.

2-Ben Peygamberimiz sav kültürünü severim
cümlesini söyleyerek ucuzculuk yapmışsın. Ben zaten mesajımda ne yazdım İslamla çelişmeyen Türk Kültürünü inkar edip Arap Kültürünü benimsemem. Sen Türkçe kişi isimlerine,Folkloruna,müziğine,yemeğine ,klim motiflerine, mimari uslubuna kısacası İslamla çelişmeyen kültürüne karşımısın değilmisin yoksa yukarda vermiş olduğun cevap hiç bir şey ifade etmez.Peygamberimiz heralde Türk Mutfağı ile beslenmedi. Senin sözünden ben Arap yemekleri yiyen biri olduğunu düşünüyorum.

Bak kardeşim.

Bugün yakın tarihimiz hep yalanlarla dolu.

Gerçekler yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Birçok bilgi var ama burada şuan yazamıyorum.

Kültür ler kişilerin yaşadıkları ortama göre değişir.

Karadenizin kültürü Ege de veya Akdeniz kültürü karadenizde uyum sağlamayabilir.

Fakat Bir Milletin kültürünün temelleri vardır bu hiç bir zaman hiçbir ortamda değişmez örneğin Namus Örneğin Vatan kültürü.

Bugün Türkiyede Araplardanda gelen Kültür vardır ve mal olmuştur.

KÜLTÜR NEGATİF OLMAMALI POZİTİV OLMALI.

Herneyse.

Ben zaten Bir hafta kafa iznine ayrılacağım.

Burada temelde % 99 birlik olduğum % 1 de ayrı olduğum kişilerle fazla yazışmak istemiyorum.

ÇÜNKÜ BEN MUHALEFET EDENE MUHALEFETLİK YAPAN ÇIKNTI BİRİYİM.

reis

Kıdemli Üye
Bu yazı yönetici kimliğimizle değil, sade üye kimliğimizle yazılmış bir cevap hakkının kullanılmasından ibarettir.
Yönetici kimliğimizle konuya yaklaşsaydık başka şeyler yapardık.
Kimse bu durumu karıştırmasın.

Kendisini bilmeyenlere anladığı dilden cevap verilecektir bundan böyle..

Bu kadar..