Kadiri Sofi Gırbağa

ilke

Paylaşımcı
Bu hikaye gerçekse, ses çıkaran kurbağaların sesini kesme kerametini gösteren muhtereme saygı duymak lazım... Yok uyduruksa, o zaman durum Menzil Tarikatının nekayısını gösterir ! Bizim yaklaşımımız budur.

Kaptan

Mecra Yazarı
Bu hikaye gerçekse, ses çıkaran kurbağaların sesini kesme kerametini gösteren muhtereme saygı duymak lazım... Yok uyduruksa, o zaman durum Menzil Tarikatının nekayısını gösterir ! Bizim yaklaşımımız budur.
Olabilr diyon yani
Vay anasini ya, kurbaganin sesini kisabilen şeyh ve bunu olasik olarak hatta keramet olarak goren zihniyet... Kizmiyorum bunlara, helal olsun diyorum, dibine kadar somurun bunlari, hak ediyorlar...

ilke

Paylaşımcı
Olabilr diyon yani
Vay anasini ya, kurbaganin sesini kisabilen şeyh ve bunu olasik olarak hatta keramet olarak goren zihniyet... Kizmiyorum bunlara, helal olsun diyorum, dibine kadar somurun bunlari, hak ediyorlar...

Nasıl ki, Peygamberlerin MUCİZESİ haktır, aynen öyle de evliyânın KERAMETİ de haktır! Her şeyi bildiğini iddia ediyorsun da bu kadara basit bir bilgiden dahi yoksun olduğun görülüyor!

ömerusta

Kıdemli Üye
bu kadar eşşeği yola getiren şeyhin kurbayı susturması neki

Kaptan

Mecra Yazarı
mesele bu "saçmalık" değil. Kerameti inkar ediyorsun bunu absürt örneklerle aklamaya çalışıyorsun.
Ha umurumda mı? Değil. Dünya senin ahiret senin... maksat safım belli olsun.
Absurt dedigin uzerinden adamlar murit devsiriyor. Bak yukaridaki arkadas keramet diyor.

Neyse, senin sesin guzel. Hadi iki cay soylede icelim.

Hakperest

Kıdemli Üye
mesele bu "saçmalık" değil. Kerameti inkar ediyorsun bunu absürt örneklerle aklamaya çalışıyorsun.
Ha umurumda mı? Değil. Dünya senin ahiret senin... maksat safım belli olsun.
Hee senin şeyhin yapınca, ne ala
Benim şeyhim aya yol yapınca, mualla

Biz yapınca kör Taassup
İhvan yapınca maksat safı belli olsun

Sonra adalette adalet
Adaleti bile kendin için istiyon
Irkçılık böyle zaten
Ben, bana, Benim
:)

ihvanistanbul

AkhenAton
Hee senin şeyhin yapınca, ne ala
Benim şeyhim aya yol yapınca, mualla

Biz yapınca kör Taassup
İhvan yapınca maksat safı belli olsun

Sonra adalette adalet
Adaleti bile kendin için istiyon
Irkçılık böyle zaten
Ben, bana, Benim
:)
hakperest tayyip erdoğan aya 4 şeriti yolu keramet olarak mı gösterecek diyorsun?

Birde ben senin gibi kalkıp "acaba mehdilik emareleri var şeyhimde, mehdi olabilir mi? acaba..." tribine girmiyorum. Sen akperestsin ben ihvanım farkımız büyük.

Hakperest

Kıdemli Üye
hakperest tayyip erdoğan aya 4 şeriti yolu keramet olarak mı gösterecek diyorsun?

Birde ben senin gibi kalkıp "acaba mehdilik emareleri var şeyhimde, mehdi olabilir mi? acaba..." tribine girmiyorum. Sen akperestsin ben ihvanım farkımız büyük.
Aya yol gerekirse yaparız da
Kurbağa susturmak ne ya :geek:
Biraz faydalı bir şey yapın
Uğraşmayın zavallı hayvancıklarla

ilke

Paylaşımcı
Kuşlar kadiri olmalı
Ötüp duruyorlar
En has kadiri de ağustos böceği olmalı :unsure::)

Evet, bütün hayvanat ve kuşlar HAKKI tesbih ederler de buradaki bazı şaşkınların buna bir türlü kafaları basmaz ! Bazıları da bunu istihza konusu yapar ! Gaflet ve nadanlık forumda diz boyu da kimsenin bundan haberi yok!

talib

Kıdemli Üye
Ya Hu, adam espri yapmış belki de, olayı nasıl büyütmüş bizim kekolar :)

Hiç hayatınızda espri ya da latife duymadınız mı, yapmadınız mı? Nakşiler sessiz zikreder, Kadiriler sesli zikrede bir gönderme yaparak, öyle bir latife yapmış. Ama seviyesiz insanların ellerinde en büyük hakikatler bile oyuncak haline gelirken, gel bir de espri yap bunlara.