Kerimov İslam karşıtı film yaptırıyor | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!
Altın Burada

Kerimov İslam karşıtı film yaptırıyor

spesifik

آزادی قید و بند
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
24,745
Puanları
113
Özbekistan'da Kerimov radikalizm bahanesi ile Müslümanları aşağılayan bir fimi finanse ederek yönetimin muhalifleri aleyhinde propaganda yapıyor.

Özbekistan’da İslam’ı ve Müslümanları aşağılayan filmlerin yayınlanmasına devam ediliyor.
Norveç’ten iade edilen altı Müslümanın devlet TV’sinde yayımlanan bir belgeselde terörist ve eşcinsel olarak gösteren İslam Kerimov rejimi, şimdi ise yurt dışında silahlı bir örgüte katılan bir kişinin rejim yanlısı olan küçük kardeşini öldürme çabasını anlatan filmi kamuoyuna sundu.
“Hain” adındaki filmin yönetmeni 43 yaşındaki Rustam Sagdiev “filmini” devletin talebi üzerine yaptığını itiraf etti. Yönetmen, “Bu film basit propaganda eseri değildir. Gençleri dikkatli olmaya davet filmidir. Bu ülkemizde bazı aileler hayatlarını cehenneme çevirmekte olan dini aşırılık hakkında bir eserdir” dedi.
“Ozodlik” radyosu muhabirinin “Filminiz 2005 yılında yaşanan Andican katliamının yeniden değerlendirmesi değil midir” sorusuna yönetmen Sagdiev “Bu eser dini radikalizm dolaysıyla beli bükülmüş annenin hikayesidir. Eserde Andican olaylarına sadece zahiri işaretler vardır” şeklinde cevap verdi.
Kaynak : Dünya Bülteni
 
Üst