Kezman tarihe geçti

cüneytkaya

Profesör

Kezman, Alanyaspor maçında attığı 4 golle F.Bahçe tarihine geçti. Sırp yıldız, resmi maçlarda sarı-lacivertli formayla bir maçta en çok gol atan futbolcular sıralamasında 10 oyuncuyla birlikte ikinciliği paylaştı. Dünkü 4 golle Kezman bu sezonki gol sayısını 8'e çıkardı.

İKİNCİLİĞİ PAYLAŞTI
Bir maçta 6 gol atan Tanju Çolak ilk sırada bulunurken, Kezman ile birlikte 4 gollü futbolcular şöyle: Naci Erdem, Selçuk Yula, Osman Arpacıoğlu, Zafer Tüzün, Aykut Kocaman (2 kez), Bülent Uygun (2 kez), Feyyaz Uçar, Elvir Boliç, Tuncay Şanlı ve Semih Şentürk.

cüneytkaya

Profesör
nyeyse galatasaraylı birinci hemde TEK başına... :D
Türk futbolunun en golcü isimlerinden Tanju Çolak, Birinci Futbol Ligi’nde 2 ayrı rekorun sahibi bulunuyor.
Golcü futbolcu, 1987-88 sezonunda attığı 39 golle, ligin en fazla gol atan oyuncusu unvanını elinde bulundurken, 1 maçta attığı 6 golle de bir maçta en fazla gol atan futbolcu oldu. Tanju Çolak, 1992-93 sezonunda Fenerbahçe’nin KarSıyaka’yı 7-1 yendiği maçta sarı-lacivertli formayla 6 kez fileleri sarsarken, ayrı bir rekora daha imza attı.

cüneytkaya

Profesör
Kezman, Alanyaspor maçında attığı 4 golle F.Bahçe tarihine geçti. Sırp yıldız, resmi maçlarda sarı-lacivertli formayla bir maçta en çok gol atan futbolcular sıralamasında 10 oyuncuyla birlikte ikinciliği paylaştı. Dünkü 4 golle Kezman bu sezonki gol sayısını 8'e çıkardı.

İKİNCİLİĞİ PAYLAŞTI
Bir maçta 6 gol atan Tanju Çolak ilk sırada bulunurken, Kezman ile birlikte 4 gollü futbolcular şöyle: Naci Erdem, Selçuk Yula, Osman Arpacıoğlu, Zafer Tüzün, Aykut Kocaman (2 kez), Bülent Uygun (2 kez), Feyyaz Uçar, Elvir Boliç, Tuncay Şanlı ve Semih Şentürk.
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Nihat Özbağı, karşılaşma sonrası futbolcuların otobüse bindiği sırada Alanyaspor Kulübü Başkanı Selçuk Doğan'a "Otobüsünüz eskimiş. Alanyalılar beni çok seviyor. Ben de onları çok seviyorum. Alanyaspor'a son model bir otobüs hediye edeceğim" dedi.
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Nihat Özbağı, 2003 yılında Alanyaspor'a bir otobüs hediye etmişti. Alanyaspor, 5 yıldır bu otobüsü kullanıyor.