Kitap Tavsiyeleriniz

ALI25

Kıdemli Üye
url

Akaid Risaleleri/Ali Nar
Beyan yayinlari.

ALI25

Kıdemli Üye
Elimde ki kitabtan baktim icinde 19 tane risale var bu konuda direk yazilmis olup.

Ahter

Kıdemli Üye
ebubekir-sifil-hocanin-beklenen-ehl-i-sunnet-akaid-kitabi-cikti-300x471.jpg

Sayfa Sayısı: 265
Basım: Karton Kapak
Yayınevi: RIHLE Kitap
Şehir, Yıl: İstanbul, 2015

ALI25

Kıdemli Üye

Manastırlı İsmail Hakkı - Telhîs'ül Kelâm fî Berâhîni Akâid'il İslâm (haz. Arif Kübraoğlu)

Türkçe - Arapça Fatih Gençlik Vakfı Matbaası, İstanbul 1989

uq1ux.jpg

ALI25

Kıdemli Üye
Tercümesi bugünkü türkceye de olmasi gerektigi gibi olmamis osmanlicadan türkceye keske bu eser sadelestirilseydi ve dip not ve ilaveler ile de ortaya koyulsaydi yararli ve de verimli olur idi ve bunada bir malesef diyorum.

Kaptan

Mecra Yazarı
Öte yandan İslâmcılar bilhassa II. Meşrutiyet döneminde siyasete de yakın ilgi duymuş ve nasları güncel siyasi meselelerhakkında konuşturmak gibi bir yola başvurmuştur. O kadar ki söz konusu dönemde birçok İslâmcı yazar İttihat ve Terakki’yi mübarek cemiyet, mukaddes cemiyet, fırka-i muhtereme gibi adlarla anmakla kalmamış, İttihatçıları İslâm dünyasını kurtaracak “erbâb-ı fetih”, “ashâb-ı celâdet”, faaliyetlerini de“cihâd-ı mukaddes” gibi sıfatlarla tavsif etmiştir. Üstelik bu tuhaf tavsifler Sırât-ı Müstakîm’de yazan Manastırlı İsmail Hakkı (ö. 1912) gibi bazı isimler tarafından çeşitli ayetlerin tefsiri meyanında zikredilmiştir.

https://www.academia.edu/6940744/Çağdaş_İslam_Düşüncesi

ALI25

Kıdemli Üye
E sonuc nedir ki yaramaz mi veya bunun durumu ne olur türkiyede o ulema sinifindan olmayan insanlara bakiyor vede dinliyorsunuz onlar da bu gibi zevat a bir talebe olurlar bunu o kendileri de biliyorlar.

Naciye

Üye
İslama uzak ama güzel ahlakını gördüğüm ( yatağa bağımlı annesine çok iyi bakıyor :) ) birine hangi kitabı hediye etsem?
Halit Ertuğrul kitabı mı? Uğur Koşar mı? Hikmet Anıl Öztekin? Emine Şenlikoğlu?..

Kaptan

Mecra Yazarı
(isme takilmadan) Muhammed ESED'in "Mekke'ye Giden Yol" kitabini hediye edin
Islama yakinlasacaktir

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
şu aralar kitap okumuyor, size hiçbir kitap tavsiye edemiyorum

dirilişe bakıyom ben

arz ederim

Kaptan

Mecra Yazarı
muslumanlarda-eksen-kaymasi-kitabi-cemal-kulunkoglu-Front-1.jpeg

Kur'an Allah'ın bize gönderdiği bir "Hatıra Kitabı" değildir. O bir "Hayat Kitabı" dır ve yaşam mutlaka onunla hayata dönüştürülmelidir.
Hiçbir şey lafla olmuyor da dini yaşam nasıl lafla olabiliyor? Tanımadığınız insanla ortaklık kuramıyorsunuz da, tanmadığınız Kur'an la nasıl hayat bulacaksınız?

Hiçbir şey insanı Kur'an kadar koruyamaz. Çünkü onun geliş gayesi insanı korumaktır, kollamaktır. Onun için toplumu sapma, buhran ve çöküntülerden kurtaracak olan tek aktif kuver Kur'an dır. Huzurun kaynağı Kur'an dır. İnsan ancak Kur'an la yaşarsa huzur bulur. Zira insanın ne ile huzur bulacağını Allah'tan başka daha iyi bilen olamaz. Çünkü insanı yaratan O'dur.

Arzularına tutsak olan insanlar, 80 yıllık hayatlarını, isteklerini kurban ederler. Oysa onlar bu gezegene kurban olmaya değil halife olmaya gelmişlerdir. Hayatında Kur'an bulunmayan insanı öldükten sonra Kur'an la kurtaramazsınız. İnsan marka bir varlıktır. Onun hayatı, ancak yaratıcısının rehberliğine inşa edebilir. Kur'an, muhatabının kabrini değil, hayatını aydınlatmak için inmiştir.

(Tanıtım Bülteninden)

http://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/mehmet-kocak/muslumanlarda-eksen-kaymasi-12830.html

ihvanistanbul

AkhenAton
7mmdnfgdsf423001.jpg

Bu çalışmada mütedavil hadis kaynaklarında yer alan sahih veya hasen mertebesindeki isnadflar ile gelmiş olan kudsi hadisler toplamaya çalışıldı. Bu hadislerin geneli; Ahmet Bin Hanbel, Buhari, müslim, Ebu Davud, Nesai, Tirmizi ve İbni Mace'nin eserlerinden ibaret Kütü-ü Seb'a içerisinde yer alan hadislerdir.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Kelimeler Kavramlar (II cilt)

Yusuf KERİMOĞLU

hikemiyat

Profesör
Türkiyeli müslümanlar 1979 iran devirimiyle , ehli sünnet olmasına rağmen gururlanmışlar, sevinmişlerdi.Ne yazıkki, Humeyninin fikir, inançları gözardı edilmiş, görmezden gelinmişti.

ehli sünnet olan türkiyeli müslümanların şia nın temel inanç umdelerini bilmesi çok gereklidir.B u temel ihtiyacı gideren, üstad Said Havva rahimehullahi Teala nın bir risalesi türkçeye çevrilmiştir.Tavsiye ediyoruz../Hikemiyat

18112014224856.jpeg

fakiri

Kıdemli Üye
Bu forumda din hususunda o kadara "zır-cahil" kişi var ki, düşündüm taşındım da henüz daha "elif-ba" yı sökememiş ve kuran okumayı bilmeyenlere aşağıdaki kitabı tavsiye etmekten başka bir kitab düşünemedim-bulamadım!

http://elifba.hayratvakfi.org/index.html#dersler