Krizden nasıl çıkarız...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Yok oyun alani degil. Ciddi konular konusuluyor o yuzden sen kumdan kale yap, ogretmencilik oyna, aklinin ermedigi konularla ugrasma.
Hadi partinin il merkezine git pastadan payini iste yada buyutsunler...
Ciddi olman iyi. Sulu şakadan hoşlanmam. ?

cemaliii

Kıdemli Üye
Hizmetiçi eğitim seminer konusunda diğer kurumlarda tanıdığımız olmadığı için bilmiyoruz lakin diyanette abartmış işi gözlemlediğim kadarıyla. Oysa belkide en az seminer kurs verilmesi gereken kurum diyanet. Zira Yeni ayet hadis inmiyor değil mi? İlla gerekliyse eğitici eğitimi yap. Eğiticiler Herkes kendi ilindekilere versin seminer, böylece yolluk harcırah işi kısılıp tasarruf sağlanmış olur.

cemaliii

Kıdemli Üye
Bir israf kalemide kalkınma ajansları. Başlangıçta belki güzel düşüncelerle kuruldu, nasıl kuruldu amaç neydi bilmiyorum. Lakin gözlemlediğim verimli projeler yok. Zaten bürokraside yukarıdan aşağıya baskıyla hibe projesi hazırlayalım mantığı ve baskısıyla hazırlanıyor. Ve çok boş projeler gördüm, kabul görüyor. Aynı projeyi başka ilin ilçenin aynı kurumuda hazırlıyor birbirinin benzeri değil tıpkısının aynısı projeler geçiyor. Düşünüyorum amaç nedir? Bu kursları verenlere para kazandırmak mı? Yoksa şu kadar kalkınma ajansı projemiz kabul gördü diye kimi bürokratların reklam yapması mı? Devletin cebinden çıkıyor yine bildiğim kadarıyla bu kalkınma ajansı projeleri. Yanlış mı biliyorum?

Hakperest

Kıdemli Üye
Hizmetiçi eğitim seminer konusunda diğer kurumlarda tanıdığımız olmadığı için bilmiyoruz lakin diyanette abartmış işi gözlemlediğim kadarıyla. Oysa belkide en az seminer kurs verilmesi gereken kurum diyanet. Zira Yeni ayet hadis inmiyor değil mi? İlla gerekliyse eğitici eğitimi yap. Eğiticiler Herkes kendi ilindekilere versin seminer, böylece yolluk harcırah işi kısılıp tasarruf sağlanmış olur.
Başka devletler yurt dışı tatile gönderiyor.
Yahu sen on yılda bir bir haftalık semineri çok görüyorsun. Sen çık bir izmiri dolaş askeriye tatil villalarını gör. İmam yada öğretmen bir hafta yemiş içmiş biraz ders görmüş çok mu?!
Bırak bu takıntıyı cemali
Ortaçağdan çık :)