Kucukcekmece Gölü Kenarindaydım

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bu gün Kucukcekmece gölü kenarında gezdim biraz. İşyeri sahibi bir iki kişiyle sohbet ettim . Dediler ki son zamanlarda göl çok kötü kokuyor. Baktım göle kıyıdan ortalara kadar başka renk ortalar başka renk. Meğer balıklar bile toplu ölmeye başlamışlar. Muhtemelen İmamoğlu nu alkislamaktan ölmüşler. Neden alkışlıyorlar derseniz bütün arıtma tesislerini elektrik tasarrufu için durdurma başarısını göstermiş. Aşklar dolduğu için faturayı odeyemiyormus..?

80 li yılların sonu muydu 90 li yılların başı miydi neydi bir belediye seçimi olmuştu. Seçime giderken caddenin iki tarafı çöp dağları idi ve bu partinin sloganı da '' SANDIKTA GÜLLER AÇACAK " idi. Düşünün haliç ve Marmara kıyılarının tamamı lağım kokuyor. Çöp dağlarının arasından geçip sandığa gidiyoruz ve güller açacak diye bunlara oy vereceğiz. Oy verme işlemleri bitti ve sandıklar açılmaya başladı. İlk yarım saat içinde malum partiden kim varsa okulu terk etti kaçtı. Tam anlamıyla dibe vurmuslardi.

Sıra İmamoğlunda. İstanbullular "kendim ettim kendim buldum" şarkısını , İmamoğlu da "ne kadar kötü kokarsak o kadar iyi " şarkısını söylemeye devam edecek ve 4 yıl sonra sandıkta güller açacak sloganına rağmen birileri kaçacak.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın @muallim08

Birincisi, İmamoğlu belediyede büyük değişiklikler yapmadı, yapamadı. İşi bilen personel sıkıntıları var. Hala eski Ak partili müdürler, personeller görevde. Burada da başka bir durum ortaya çıkar. Eski çalışanlar yapmaları gereken görevleri yapmayıp İmamoğlunu yıpratmaya, sabote etmeye çalışıyor olabilir.

İkincisi (bu bana daha mantıklı geliyor), yaklaşan bir 7 üzeri deprem var. Bu sene sağda solda önceki yıllara göre hiç görülmediği kadar yılan görülüyor. Küçükçekmece gölündeki kirlenme depremin habercisi olan gazların sızmasından olabilir. Aynı şekilde balıkların ölmeside bu yüzden olabilir.

Doğrusunu Allah bilir.

Seçim öncesi ''Biz Ak parti olarak İstanbul'un 25 yıllık su sorununu çözdük'' derken seçimden sonra '' İmamoğlu geldi İstanbul'da su sorunu başladı'' demek çok adil bir söylem değil. İnsana sormazlar mı hani 25 yıllık su sorununu çözmüştünüz diye.

Ne olursa olsun adaletten ayrılmamak lazım. Aynı konu tablo meselesi içinde geçerli. Fatih'in tablosunu Ak partili belediye satın alsa alkışlardık. Ama CHP'li belediye alınca israf diyoruz.

Selam ve dua ile.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Sevgili Ebu Computer

Ben 50 kusur yıllık Kucukcekmeceliyim. Kimseye karşı özel bir kinim veya kastım yok.
Gördüğüm net. Imamoglunu piyasaya sürmeden önce ona bir prensipler manzumesi kabul ettirdiler. En önemli madde İstanbulu dünya şehri olmaktan çıkarması ve yapılacak tüm projeleri durdurması idi. Bu sebeple İstanbulu 25 sene önceki haline dönüştürmesi onun için başarıdır. Çünkü onun sözünü vermiştir.

Temel atmama töreni diye afiş asan birinin aklını , bitmiş hastanenin yolunu yapmayan birinin iyi niyetini sorgulamiyorsak bu gerçeği bildigimizdendir..

Kalan dört yıl içinde İstanbulu eski haline döndürmek için çalışacak gibi görünüyor. Hanefi AVCI , Halicte yaşayan simonlar 2 yi başka türlü yazamaz.? Halicin mis gibi lağım kokması lazım ki beyin damarları açılsın.

ARITMA TESİSLERİNİ ÇOK ELEKTRİK YAKIYOR DİYE KAPATTI. BÜTÜN LAĞIM SULARI ARİTİLMADAN DENİZE VE GÖLE VERİLİYOR. KOKU VE BALIK ÖLÜMLERİNİN SEBEBİ BU....

Son düzenleme:

kebîkec

İhvan Forum Üye
Konunun suyla ya da yılanlarla alakası olduğunu sanmıyorum. Hakkari de bile yılanlar fazla haber oluyor. Tek sebebi havaların ısınması. Son baharda yeniden ortadan cekilirler.

Adamlar marmara denizinin içinden su getirip içme suyuna takviye yaptılar. İstanbulun suyu 4 milyon kişi kapasitelidir. Kalan nüfusun suyu istanbul dışından taşınıyor. Bu sebeple ımamoglunun bunu anlayıp bu beslemeyi sağlaması uzun bir akıl süreci sonunda olabilir. Su sürekli tüketilen bir şey ve sürekli su sağlamak ciddi çabayı gerektirir. İstersen 50 yıl su taşı bir gün bıraksan insanlar susuz kalır. CHP de o boyutta çalışma aşkı görünmüyor. Onlar tepeden bakıp kese kasa doldurma işi yaptılar şimdiye kadar.

Ergün GOKNEL kimdir diye Google a bi yaz bakalım neler çıkacak karşımıza .

CHP li arkadaşlar yıllarca Hamidiye suyunun icilmezligini ,arsenikli olduğunu anlatıp durdular. Şimdi bakıyorum damacanayla aliyorlar?

KAFKAS

Kıdemli Üye
Bazı ayrıntıları da kaçırmamak lazım Ak parti alsa da alkışlamam, Chp de alsa israf demem...Eseri yapan yabancı,satış yurt dışında,satan da kim bilir yabancı!Alınmış bence gerek yoktu.Alınmış ama neden alınmış öncülüne bakmak lazım,İmamoğlu'nun Türbe ziyareti neticesinde oluşan algıya yönelik olduğu aşikar.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bazı ayrıntıları da kaçırmamak lazım Ak parti alsa da alkışlamam, Chp de alsa israf demem...Eseri yapan yabancı,satış yurt dışında,satan da kim bilir yabancı!Alınmış bence gerek yoktu.Alınmış ama neden alınmış öncülüne bakmak lazım,İmamoğlu'nun Türbe ziyareti neticesinde oluşan algıya yönelik olduğu aşikar.
Istanbulda mi yaşıyorsun.

Kanalizasyon suları aritilmadan denize veriliyor. Koku ve sivrisinek hissedilir derecede arttı. Kirlilik boyutları panmdemide nüfus azalmasına rağmen artıyorsa hayat normale dönünce manzara ne olur tahmin etmek zor değil.

Kimi alkışlayacağın senin bileceğin iş tabiki. İsraf da rolatif kavram. Muhtarlara telefon almak ihtiyaç ama kanalizasyon sularını arıtma israf olabilir. Allah ömür verirse 2023 de uzakta değil. Herkes ettiğinin karşılığını bulur.

Son düzenleme:

KAFKAS

Kıdemli Üye
Istanbulda mi yaşıyorsun.

Kanalizasyon suları aritilmadan denize veriliyor. Koku ve sivrisinek hissedilir derecede arttı. Kirlilik boyutları panmdemide nüfus azalmasına rağmen atıyorsa hayat normale dönünce manzara ne olur tahmin etmek zor değil.

Kimi alkışlayancağın senin bileceğin iş tabiki. İsraf da rolatif kavram. Muhtarlara telefon almak ihtiyaç ama kanalizasyon sularını arıtma israf olabilir. Allah ömür verirse 2023 de uzakta değil. Herkes ettiğinin karşılığını bulur.
İstanbul'da yaşıyorum.Bu soruyu neden sordun.Nerede yaşadığımın ayrıca ne önemi var.Cevaben alıntılayarak Alkış-ihtiyaç-israf kombinasyonuna neden ihtiyaç duydun?

kebîkec

İhvan Forum Üye
İstanbul'da yaşıyorum.Bu soruyu neden sordun.Nerede yaşadığımın ayrıca ne önemi var.Cevaben alıntılayarak Alkış-ihtiyaç-israf kombinasyonuna neden ihtiyaç duydun?
İstanbulda yaşıyorsan zaten görüyorsunuz fazla söze hacet olmaz. Belki fazilet durağından binenlerden biri bile olabilirsin.?

İstanbulda yaşadığın halde dogalgaz faturası az geliyor , toplu taşımaya kalabalık binmekten rahatsız olmuyor, sivrisinek tarafından isirilmiyorsan, kokudan rahatsız oluyorsan konuşmaya da gerek yoktur. ?

KAFKAS

Kıdemli Üye
İstanbulda yaşıyorsan zaten görüyorsunuz fazla söze hacet olmaz. Belki fazilet durağından binenlerden biri bile olabilirsin.?

İstanbulda yaşadığın halde dogalgaz faturası az geliyor , toplu taşımaya kalabalık binmekten rahatsız olmuyor, sivrisinek tarafından isirilmiyorsan, kokudan rahatsız oluyorsan konuşmaya da gerek yoktur. ?
Bu ifadelerin benle bağlantısı nedir?
Beni neye muhatap ediyorsunuz anlatırsanız memnun olurum

uzAyli

İhvan Forum Üye
Bu gün Kucukcekmece gölü kenarında gezdim biraz. İşyeri sahibi bir iki kişiyle sohbet ettim . Dediler ki son zamanlarda göl çok kötü kokuyor. Baktım göle kıyıdan ortalara kadar başka renk ortalar başka renk. Meğer balıklar bile toplu ölmeye başlamışlar. Muhtemelen İmamoğlu nu alkislamaktan ölmüşler. Neden alkışlıyorlar derseniz bütün arıtma tesislerini elektrik tasarrufu için durdurma başarısını göstermiş. Aşklar dolduğu için faturayı odeyemiyormus..?

80 li yılların sonu muydu 90 li yılların başı miydi neydi bir belediye seçimi olmuştu. Seçime giderken caddenin iki tarafı çöp dağları idi ve bu partinin sloganı da '' SANDIKTA GÜLLER AÇACAK " idi. Düşünün haliç ve Marmara kıyılarının tamamı lağım kokuyor. Çöp dağlarının arasından geçip sandığa gidiyoruz ve güller açacak diye bunlara oy vereceğiz. Oy verme işlemleri bitti ve sandıklar açılmaya başladı. İlk yarım saat içinde malum partiden kim varsa okulu terk etti kaçtı. Tam anlamıyla dibe vurmuslardi.

Sıra İmamoğlunda. İstanbullular "kendim ettim kendim buldum" şarkısını , İmamoğlu da "ne kadar kötü kokarsak o kadar iyi " şarkısını söylemeye devam edecek ve 4 yıl sonra sandıkta güller açacak sloganına rağmen birileri kaçacak.

Eline saglik ne de güzel yazmissiniz ?