Kur'an Kursuna Terörle Mücadele Polislerinden Baskın

http://www.aktifhaber.com/kuran-kursuna-terorle-mucadele-polislerinden-baskin-1166627h.htm

Kur'an Kursuna Terörle Mücadele Polislerinden Baskın

Kur'an Kursuna Terörle Mücadele Polislerinden BaskınGündem - 07 Mayıs 2015 Perşembe 14:30

manisa-dernek-makul-suphe-baskin-okuma-salonu-terorle-mucadele-polisleri-haberler-cadi-avi-hizmet-hareketi-cemaat-akp-929741h.jpg

Manisa’da geçen hafta 5, önceki gün de 6 derneğe yapılan ‘makul şüphe’ baskınının ardından dün de 5 okuma salonu ve 1 dernek Terörle Mücadele polisleri tarafından basıldı.
Basılan kurumlarda öğrencilere Kur’an-ı Kerim öğretilip, ihtiyaç sahiplerine ücretsiz eğitim desteği veriliyordu.
Manisa’da sivil toplum örgütlerine ait dernek, yardım kurumları ve eğitim yuvalarına yönelik sindirme operasyonları rutine bindi. Geçtiğimiz hafta işadamları derneğinin aralarında bulunduğu 5 kuruma Terörle Mücadele polisleri tarafından baskın düzenlendi. Önceki gün de 6 kurum basıldı.
Dün yapılan algı operasyonlarının hedefinde ise maddi imkanı olmayan öğrenciler için açılan okuma salonları vardı. Manisa Sulh Ceza Hakimliği’nin verdiği arama izinleriyle 5 okuma salonu ve bir eğitim merkezlerine baskın düzenlendi. Eğitim yuvalarında çocuklara Kur’an-ı Kerim de öğretiliyordu. Maddi durumu olmayan öğrencilere eğitim desteği vermek için açılan okuma salonlarına yapılan ‘terör’ baskınında kurum bilgisayarlarına el konuldu.

929918.jpg

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
"okuma salonu" adı altında SODES'ten para hortumlayanları biliyoruz.

"okuma salonu" adı altında faaliyet gösteren malum yapıları da biliyoruz.

Hökümetçe malum yapıya yapılan bir operasyondur.

"ininize gireceğiz" muhabbetinin devamı niteliği açıkçası.

Bu hökümet geldiğinden bu yana hiçbir Kur'an kursunun basıldığını görmedim.

2004-2005 yıllarında basılıyordu, basanlar sosyal demokrat zihniyetli din düşmanlarıydı, hökümetle alakaları yoktu.

2015 yılında böyle bir olay olacağını zannetmem.