Kurbağaların evrim geçirmediği ispatlandı

tengiz

İhvan Forum Üye
Bitkilerin topraktan çıkışını bile ele alıp incelesen üstünde düşünsen her an yaratıcının bir müdahalesi gerektiğini .

Milyonlarca insan açlıktan sususuzluktan ölüyor vede dünyayı insan için yaratmış tanrı demek bitkiye her an müdahale ediyor. Ama köpeklerede 14 yaşındaki çocuğu bizzat parçalatıyor. Çocuğun ilerde kafir olup ailesini saptırtmasından mı ''korktu'' acaba? kehf-80 e cevap verememiştin ya hani! Hatırltayım dedim.. sahi bu sözdeMüslümanlar bazen kendileri ile acayip çelişmiyor mu?'' 7,4 yetmedi mi'', ''Allah görmüşte elini kolunu ayağını almış, hayvanoğlu hayvan(T.C. gazisi)'' söz M. Göççek in otobüs şoförüne ait! Sahi bu Allah suriyede, ırakta, afganistanda, %100 ü neredeyse hacca giden Endonezya da nerede bu tanrı? Bu endenozya hacca giddikçe zealandırılıyor mu zelzeleyle? Bu Türkish -saidi kurdsh ılımlı islamist mantıkla??

milyonlarca yıl önceki vatozlarla, şimdiki vatozlar aynıdır.. şimdiki mi basit o zamanki mi ?

.

Aborjinlerin eskisi gibi 20 lik dişleri çıkmıyor. Tanrı yüzyıllar öncesindeki ile aynı yaratmış demek!

Sen eğer ki müslümansan yapabileceğin en basit(tek seçenek) şey; felsefeden, bilim ve teknolojiden uzak durmak, ol dedi oldu dan başka hiç bir kelime etmemek.

Bilimle ilgilendin mi, hadi matematik bilmi ile ''nuh tufanını'' izah et dedik mi, arkana bile bakmadan kaçabildiğin kadar kaçarsın.

1552222845021.png

tanrı aborjine seneler sonra müdahale edip kıyak yapmış. Bize eziyet ediyor. Bu mantıklan..
Hatta afrikada su bulamayana ne demeli? ''her an yaratıcının müdahalesi var'' dedin mi? dedin. Tanrı müdahale etmiyor görmezden mi geliyor zencileri? Bir damla suyu esirgiyor mu?

Ben tengiz olarak bin seneden altmış yaş eksiktir yaşarım. Böyle kafa görmedim. Bu neyin kafasıdır. Bizede yollayında, biz de içelim bakalım ne içiyorsanız artık, bu neyin kafasıymış!

Son düzenleme:

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Hz. Peygamber bugün yaşasaydı sence evrime karşı çıkar mıydı? Sana göre yüzde yüz karşı çıkardı. Ama öyle değil işte. Hz. Peygamber efendimiz direk kendisi bir bağ kuruyor. Evet.

@alanyali07 normalde bilim ile din arasında bu tür bağlar kurmaktan nefret ederim ama mesele sen olunca senin için onu da yaparım, sorun değil ağzını yediğim.

Bir gün Hz. Peygambere bir sahabi geliyor. Kucağında zenci bir bebek. Kendisi beyaz, hanımı beyaz. Ama zenci bir çocuk doğuruyor karısı.. Ya Resulullah bu çocuk bana benzemiyor diyor. Hz. Peygamber, sen ne demek istiyorsun babında azarlıyor. Sonra sahabiyi ikna etmek için şu kıyası yapıyor: Senin develerin bazen alaca bolacak deve yavrulamıyor mu? Yavruluyor. İşte bu da öyle bir şeydir. Senin veya hanımının soyunda bir zencilik var, o çıkmış. Dikkatini çekerim, Hz. Peygamber deve ile insan biyolojisi arasında bağ kuruyor. Bu ne sence? Bu düpedüz kıyasıtr. Kıyas ilminde bir kural vardır: asliyeti birbirine benzemeyen iki unsur arasında kıyas yapılmaz. Mutlaka esasları benzer olacak. Demek ki biyolojik bir esas var, bir asliyet ortaklığı söz konusu. Yaa, adamı böyle sustururlar :)

Edit: bu arada @tengiz sana ne oluyor? Hemen işi başka mecralara çekmişsin. Ayıp ayıp. Zaten sizlerin bu evrim işini dine karşı kullanmanız yüzünden oluyor bu tür tepkiler.

Son düzenleme:

alanyali07

Kıdemli Üye
üslubuna göre katmerli cevap vereceğim ağlamak sızlamak yok ona göre :)

Yahu arkadaşım, sen basitliği güç olarak mı anlıyorsun? Ne demek dna'sız bir virüs kocaman canlıyı yere seriyor? Ona bakarsak kafaya vurulan taş da yere serer. Şimdi taş daha mı gelişmiş oluyor? Basitlikten kastım biyolojik olarak karmaşıklaşan yapının basitliği.. İlk önce denizlerdeki amipler var, sonra sonra kompleksleşen dna zincirleri oluşuyor. Sen şimdi bir insan DNA'sıyla amip DNA'sını kıyaslayabilir misin? İnsan dna'sında milyonlarca halka var.

dnasız bir virüsün sistemini bana anlat desem hede hödö yaparsın..
bir bakteriyofaj virüs nasıl bir bakterinin o kendine göre mükemmel zarını, virüs o kendi sistemiyle delip içine girip kendi kopyalarını oluşturup nasıl kendisinden daha karmaşık gözüken sistemi yok edip kendini üretiyor..
virüs mü daha karmaşık bakteri mi ?

buradaki virüsün mekanizmasını her canlıyı yere seren mekanizmasını , kafaya atılan bir taşla kıyaslarsan kafana taşı yersin haberin olmaz..
senin bu mantığın hücreye içi su dolu baloncuk diyen ateist darwinist kafaydı.. yine hortlatmışsın ateist kafanı..

sen mükemmel bir silah mekanizması üretip bir tankı yere serersen, bu yaptığın icadı mekanizmanın gücüne delil verebilirsin..
sonra kalkıp delinin birisi, ben bir taş atıyorum kafa yarıyorum o zaman taş da mükemmel mekanizma diyecek olsa vereceğin cevabı lütfen şuraya yazıver akıllı bıdığım..
sana hep diyorum felsefeyi seviyorsun ama yapmaya kalkınça mıçıyorsun üstüne mum dikiyorsun..

amip demişsin, a benim şaşkınım, o amipler bugün hala var.. yani sistemin devamı için bugün hala mevcut..
senin önceki kurguladığın durum neydi, basitler önce vardı, sonra hoop ortadan kalktı, yerine karmaşıklar geldi..
halbuki öyle durum yok.. hepsi birarada mevcut zaten..
birinin olması diğerinin olmayacağı anlamına gelmiyor..
bir virüsün kompleks sistemini taşa kıyaslaman da ne derece akıldan yoksun olduğunu gözler önüne sermesi bakımından ibretlik..
bu mantığınla her üstün sistem = taş demen lazım.. bravo felseye yeni bir boyut getirdin aferin..
bir kurbağa ya da balık mükemmel nişanlama sistemi ile suyun içinden dışarıdaki bir canlıyı ayarlayan sistemi var, ama senin kafaya göre atılan bir taş kadar basit..
senin gibi bir müslümanda bu kafa varsa ateistlerin herşeyi tesadüfe vermesi normal demekki..

Bu arada hücrenin yapısı çözülemedi diyorsun. Çözüldü arkadaşım, çözüldü. Napacaksın şimdi yas mı tutacaksın? Aklın çıkıyor çözecekler diye. Her şey ortada mübarek adam, hâlâ diretiyorsun. Darwin hücreleri su dolu baloncuklar sanıyordu diyorsun. Evet, öyle sanıyordu. Zaten hücre üzerine bina etmedi, kemik yapılarından ve coğrafi şartlardan, jeolojik katmanlardan çıkan fosillerden yaptı bu çıkarımları. Hücre ve dna çözüldükçe, yani bilim geliştikçe Darwin'i yanlışlamadı, tam tersine onun teorisini teori olmaktan çıkartıp bir realiteye dönüştürdü. DNA diye bir şey var hiç duydun mu?

hücreye içi su dolu baloncuk dedikleri zaman da hücre çözüldü zannediyorlardı arkadaşım..
bugün hala hücre çalışmaları devam ediyor..
senin hücre çözüldü herşeyi biliyoruz demen bile biyolojiye hakim olmadığının kanıtı aslında..
damlada boğulmuşsun denizden haberin yok..
sen kalkmış çözülmüş diyorsun..

varsa bildiğin tüm sırlar açıkla da nobel biyoloji ödülü al..
hey yavrum hey..
bugün hücredeki organellerden sadece birtanesi mitokondrinin bile işlevi yeni yeni çzülüyor,,hergeçen gün değişik teoriler ortaya atılıyor..
darwinin evrim teorisi fiziksel mekanizmalar üzerine kuruluydu, ama bugünkü evrim teorisi genetik mutasyon temellidir..
darwinle alakası yoktur..
evrimin bahsedilen temel mekanizmalarından haberin yok daha..
DNA diye birşey var duydun mu diye sormanı şaşkınlığına veriyorum, DNAdan ben bahsediyorum şimdi burada DNA eşleşmesini anlat desem hangi baza ne geliyor desem dut yemiş bülbüle dönecen..kurtul şu çok bilmiş gözükme oyunlarından..

Bak kardeşim, Einstein'de bir teori attı ortaya. Noldu zamanla? Uzaya çıkınca ölçümler yapıldı ve adamın teorisi ıspatlandı. Her şey önce teoriyle başlar. Bugün kullandığımız uyduların pozisyonları Einstein'in teorisine göre ayarlanıyor. Nevton'un teorisi eksik kalıyor. Darwin'de kendi döneminde gözlemlemiş böyle bir teori atmış ortaya. Zamanla tüm canlıların dna'ları çözümlendikçe birbirleri arasındaki akrabalık dereceleri tespit ediliyor. Hatta bu iş o kadar ilerledi ki hangi kıtalar üzerinden nerelere geçiş yaparak yayıldıkları bile bu dna'lardan çıkartılıyor.

Sen ayakta uyumaya devam et.

Einstein teorisini formülleştirdi kardeşim, hayalgücüyle ben böyle varsayıyorum demedi..
daha bilimin ve bilimin formülleştirilmesinden haberin yok..
evrimin hangi formülü var elle tutulan.. ?
anca ateizmin mecbur sarılmak zorunda kaldığı varsayımları mevcut..
Malesef bunlara cevap veremeyen aklı şaşkınlar da ezikçe bu varsayımları kabul etmek zorunda kalıyor..
İslamoğlu'nun ateistlere cevap veremeyip Ademin babası var demesi acziyeti gibi..
Ya da Okuyanın ateistlere cevap verecem diye "Hz Meryem çift cinsiyetlidir bak nasıl çözdüm" demesi gibi akıl fukaralığı..
DNA'ların benzer olması onların yaratıcısının bir olduğunu gösterir, evrimi göstermez..
senin taş örneğine bakarsak, taşla senin elementin benzer, o halde sen taş kafalısın demek gibi bir duruma gitmemiz lazım..
halbuki malzemelerin aynı benzer olması ,onların illaki birbirinden silsile yoluyla geldiğini göstermez..
bunu felsefik olarak da iddia edemezsin..

Edit: Bir şey soracağım, sen Adnan Oktar'cı mısın? :)
acaba ne zaman bu numarayı yapar diyordum hemen yaptın :)
Madem öyle sen ateistci misin richard dawkins 'ci misin diye sorayım kapağı yapayım :)
bu ucuz numaraları eskiden beri deniyorsun ama tutmuyor hala niye yapmaya çalışıyorsun anlamak güç ..

alanyali07

Kıdemli Üye
Milyonlarca insan açlıktan sususuzluktan ölüyor vede dünyayı insan için yaratmış tanrı demek bitkiye her an müdahale ediyor. Ama köpeklerede 14 yaşındaki çocuğu bizzat parçalatıyor. Çocuğun ilerde kafir olup ailesini saptırtmasından mı ''korktu'' acaba? kehf-80 e cevap verememiştin ya hani! Hatırltayım dedim.. sahi bu sözdeMüslümanlar bazen kendileri ile acayip çelişmiyor mu?'' 7,4 yetmedi mi'', ''Allah görmüşte elini kolunu ayağını almış, hayvanoğlu hayvan(T.C. gazisi)'' söz M. Göççek in otobüs şoförüne ait! Sahi bu Allah suriyede, ırakta, afganistanda, %100 ü neredeyse hacca giden Endonezya da nerede bu tanrı? Bu endenozya hacca giddikçe zealandırılıyor mu zelzeleyle? Bu Türkish -saidi kurdsh ılımlı islamist mantıkla??

Aborjinlerin eskisi gibi 20 lik dişleri çıkmıyor. Tanrı yüzyıllar öncesindeki ile aynı yaratmış demek!

Sen eğer ki müslümansan yapabileceğin en basit(tek seçenek) şey; felsefeden, bilim ve teknolojiden uzak durmak, ol dedi oldu dan başka hiç bir kelime etmemek.

Bilimle ilgilendin mi, hadi matematik bilmi ile ''nuh tufanını'' izah et dedik mi, arkana bile bakmadan kaçabildiğin kadar kaçarsın.

Ekli dosyayı görüntüle 945

tanrı aborjine seneler sonra müdahale edip kıyak yapmış. Bize eziyet ediyor. Bu mantıklan..
Hatta afrikada su bulamayana ne demeli? ''her an yaratıcının müdahalesi var'' dedin mi? dedin. Tanrı müdahale etmiyor görmezden mi geliyor zencileri? Bir damla suyu esirgiyor mu?

Ben tengiz olarak bin seneden altmış yaş eksiktir yaşarım. Böyle kafa görmedim. Bu neyin kafasıdır. Bizede yollayında, biz de içelim bakalım ne içiyorsanız artık, bu neyin kafasıymış!
sen önce kendi inancını açıkla.. açıklayınca tokatların ardı arkasına geleceğini biliyorsun saklanıp duruyorsun..

ateistsin diyoruz, ağlayıp zırlıyorsun ben ateist değilim diye,
gelmişsin burada ateist argümanları savunmaya çalışıyorsun..

sen daha ahlak nedir ona cevap veremezsin, her türlü ahlaksızlık sana göre mübah iken, ne diye aç çocuklar senin umrundaymış gibi davranıyorsun.. ?

önce mert ol saklanma kaçma, inancını mertçe ortaya koy..

alanyali07

Kıdemli Üye
Hz. Peygamber bugün yaşasaydı sence evrime karşı çıkar mıydı? Sana göre yüzde yüz karşı çıkardı. Ama öyle değil işte. Hz. Peygamber efendimiz direk kendisi bir bağ kuruyor. Evet.

@alanyali07 normalde bilim ile din arasında bu tür bağlar kurmaktan nefret ederim ama mesele sen olunca senin için onu da yaparım, sorun değil ağzını yediğim.

Bir gün Hz. Peygambere bir sahabi geliyor. Kucağında zenci bir bebek. Kendisi beyaz, hanımı beyaz. Ama zenci bir çocuk doğuruyor karısı.. Ya Resulullah bu çocuk bana benzemiyor diyor. Hz. Peygamber, sen ne demek istiyorsun babında azarlıyor. Sonra sahabiyi ikna etmek için şu kıyası yapıyor: Senin develerin bazen alaca bolacak deve yavrulamıyor mu? Yavruluyor. İşte bu da öyle bir şeydir. Senin veya hanımının soyunda bir zencilik var, o çıkmış. Dikkatini çekerim, Hz. Peygamber deve ile insan biyolojisi arasında bağ kuruyor. Bu ne sence? Bu düpedüz kıyasıtr. Kıyas ilminde bir kural vardır: asliyeti birbirine benzemeyen iki unsur arasında kıyas yapılmaz. Mutlaka esasları benzer olacak. Demek ki biyolojik bir esas var, bir asliyet ortaklığı söz konusu. Yaa, adamı böyle sustururlar :)

Edit: bu arada @tengiz sana ne oluyor? Hemen işi başka mecralara çekmişsin. Ayıp ayıp. Zaten sizlerin bu evrim işini dine karşı kullanmanız yüzünden oluyor bu tür tepkiler.

felsefeyle nasıl dalalete düşülür güzel örnek vermişsin,
Hz. Peygamber bugün yaşasaydı diyenlerden "bugün deist olurdu" diyenler bile varken senin evrime inanırdı demen arasında aslında fark yok..
sürekli hayallerinden bir Peygamber meydana getirme duygusu..

Hz. Peygamberin sözkonusu bahsettiğin olayda genetik ilmine delil varken sen evrim çıkarıyorsun komedi gibisin..
bir türün genetiği kendi nesli boyunca aktarılır..
develerinki deve türü içinde.. insanınki insan nesli boyunca..
sen bunu kalkıp o zaman biz deveden gelmişiz mi diyeceksin.. evrime yeni bir akrabalık getirdin bravo .. :)
alemsin yahu arkadaşım..
Peygamberin evrime karşı olan birsürü rivayetinden tut, yaratılışı anlatan haberleri mevcutken sen hiç alakasız bir olaydan evrim çıkarmaya çalışıyorsun..

tengiz

İhvan Forum Üye
Bak güzel kardeşim, islam dinini sen kendine göre yorumlayıp, güncelleyemezsin. Kitabı ve hükümleri kesin olan bir anayasa değiştirilemez. Değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

Bu layik devlet anayasası değil. Çoğunluğu buldun mu kafana göre yorumlayıp dizayn edesin. İşine gelmeyeini güncelleyip almayasın.

Bidat cıya ne yaparlar. Bilen bilir. İşine gelmiyorsa almazsın kimse sana dinden çıktın diyede saldıramaz. Çünkü bu dini sana zorla daha doğar doğmaz dayattılar. Nüfus kağıdına yazdılar. İslam dini hüküm dinidir. Cihad dinidir. Gerisi hikâyeden takiyyedir. Hükmü geçmeyen ılımlı, değiştirilmiş, yeni bir adı sözde islam olan bir dini kimse kimseye zorla dayatamaz.

Asıl size ne oluyor? Namaz oruçla milleti kandırıp. Dincilik kisvesi ile menfaatlerinize argüman ediniyorsunuz bu süsliman dinini?

Kısas var mı? Yok. E o zaman hükmü olmayan(adaleti-temeli) geçmeyen bir dini kim ne yapsın?
Yani ülkede hukuk yoksa devletin(orijinal islami) meşrutiyetinden söz edilemez. Anladın mı? Anladın da demogoji ile gene eğip büküp. İşine geldiği şekliyle millete pazarlamaya arkasına sığınıp rantiyeye devam edeceksiniz.

Bizim din le değil. Siz ve 7lanyalı gibi dincilerle sorunumuz var. Yoksa arabistandaki-irandaki inanç ve devletlere karşı reddiyemiz yok. Adamlar hükümlerle hükmediyorlar. dolayısı ile gerçek müslim onlardır.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Yahu 4 saat foruma girmedim ortalık kan revan olmuş, ölüler yaralılar falan hey Allah'ım ya

Darul_Beka

Profesör
milyonlarca yıl önceydi diye başlıyan EVRİM BİLİMSEL BİR MASALDIR
bir defa teori kopuktur
yoktan varluşa geçişi açıklamıyor yokluktan varlığa nasıl geçildi ilk varoluş nasıl oldu ilk patlamayı oluşturan etkenler evrimcilerin babasının çiftliğinde mi oluştu
yoktan varoluşa geçiş nasıl diye soruluğunda tüm evrimci ateistler efmm kem küm bu henüz bulunamadı
eee
en önemli kısım yok
koca evren bir patlama ile oluşuyorsa bu patlamaya etki eden unsurlar nasıl oluştu
hiç bir şey yokken
hıı
hıı tabi
hikayenin en önemli kısmı yok boşluk var
başı boşluk devamı ise bilimsel değil sadece hayal gücü ile oluşturulmuş bir teori
adı üzerinde teori
şaşırdığım nokta Müslüman olduğunu söyleyen birilerinin bu forumda bu alçakça uydurulmuş teoriyi desteklemeleridir
Hz Adem ilk peygamber ilk insan mı
evet
eee evrim nerede
kem küm kem küm

kebîkec

İhvan Forum Üye
bunu söyleyen adama üç beş gün değil süresiz yasak verilir
kural budur.
Aynı şahıs üçüncü sınıf ateist fikirler ile tahrikte bulunmuş diğer arkadaş da tahrik olmuş hakaretli cevap vermiş
ikisine de aynı ceza adaletsizliktir
Müslüman mahallesinde salyangoz satan dini değerlerle alay eden ölümle tehdit eden bu şahsa
neden süresiz yasaklanma verilmedi

Alanyalı razı olmamış olabilir.
milyonlarca yıl önceydi diye başlıyan EVRİM BİLİMSEL BİR MASALDIR
bir defa teori kopuktur
yoktan varluşa geçişi açıklamıyor yokluktan varlığa nasıl geçildi ilk varoluş nasıl oldu ilk patlamayı oluşturan etkenler evrimcilerin babasının çiftliğinde mi oluştu
yoktan varoluşa geçiş nasıl diye soruluğunda tüm evrimci ateistler efmm kem küm bu henüz bulunamadı
eee
en önemli kısım yok
koca evren bir patlama ile oluşuyorsa bu patlamaya etki eden unsurlar nasıl oluştu
hiç bir şey yokken
hıı
hıı tabi
hikayenin en önemli kısmı yok boşluk var
başı boşluk devamı ise bilimsel değil sadece hayal gücü ile oluşturulmuş bir teori
adı üzerinde teori
şaşırdığım nokta Müslüman olduğunu söyleyen birilerinin bu forumda bu alçakça uydurulmuş teoriyi desteklemeleridir
Hz Adem ilk peygamber ilk insan mı
evet
eee evrim nerede
kem küm kem küm

Ayın 24 ünde nerde olacaksın darul beka :)

Darul_Beka

Profesör
Alanyalı razı olmamış olabilir.

Ayın 24 ünde nerde olacaksın darul beka :)
anlamadım süresiz yasaklanmasını Alanyalı mı istememiş
adam çoktan haketmiş
Alanyalıya bir kaç gün ceza verilmeliydi
ezberden ceza verilmiş
24ünde ne var ki

kebîkec

İhvan Forum Üye
anlamadım süresiz yasaklanmasını Alanyalı mı istememiş
adam çoktan haketmiş
Alanyalıya bir kaç gün ceza verilmeliydi
ezberden ceza verilmiş
24ünde ne var ki

İkisi de dönüyor. Konuya açıklık getirirler. Sen de burda olursan ilk günden ve ilk elden bilgi sahibi olursun. :)