Kürdüm! Doğruyum!

Hakperest

Kıdemli Üye
Doğu ilinde, ilkokul okurken her sabah milliyetçi tezatı ve gerilimi yaşardık. Ayaz mayaz farketmez, askeri disiplin gibi hizaya gel, kolları uzat sonrası; bir öğrenci andımızı okurdu. TÜRKÜM!DOĞRUYUM! ile başlayan anda, çocuklar kürdüm, doğruyum diyerek karşılık verirlerdi. And-a, çeşitli farklı eklemeler, küfürler ekleyenler de olurdu. Bu milliyetçi öğreti sadece Türk'ü değil aynı zamanda Kürd'ü de milliyetçi duygu ve fikirlerle büyümesine güçlü bir etki ediyordu, minik dimağların kimyası ile oynanıyordu.
Bu saçma uygulama Allaha şükür kaldırıldı ama eski günlerin özlemi içinde olanlar var, eski türkiye yi özleyenler var. Milli kültürler yaşamalı ama ırkçılık "Hay Hitler" nasyonalizm boyutuna çıkmamalıdır.

İslam üst kimliği bize yeter...
Haksızsam itiraz edebilirsin @ihvanistanbul

ihvanistanbul

AkhenAton
Haksizsin. Turk devleti kimligiyle maas alirken ama ben kurdum barzaninin kantonlarina gideyim diyor musun? Turk devletinin hastanelerinde, okullarinda ve dahi tum imkanlarinda esit hak sahibi degil misin?

Kurt oldugun dogrudur da, dogru olduguna inanmiyorum.

Fethi sekinde kurttu. Sen de kurtsun. Fethi sekin gibilere can feda senin gibi ayrilikcilarin varligi zarar.

Son düzenleme:

kebîkec

İhvan Forum Üye
1933 den 2013 yılına kadar 80 yıl çeşitli ekleme ve çıkarmalarla bu metni okutmuşuz. Bu süreç içerisinde MHP yasaklı parti olmuş, 12 Eylül cuntacıları bu memleketi ve bayrağı sevmekten başka suçu olmayan nice fidan delikanlı ülkücüleri asmış. Kim asmış ilkokulda her sabah varlığım Türk varlığına armağan olsun diyen paşalar asmış. 12 Eylül darbesinin mağdurları bu gün cellatlarının andını söylüyor.

Özgürlüğe sahip çıkın bir gün size de lazım olur...

ihvanistanbul

AkhenAton
Muallim hocam 1400 yildir muslumaniz bugun gerideyiz. Dinimizi mi degistirsek?

16 yildir ak parti var ekonomi 15 yil onceki haline dondu. Ustelik devlet kurumlarida gitti. Ak partiyi degistir?

Turkum dogruyum çalışkanım demek zoruna giden bi zahmet demesin. Az biraz haysiyetleri de varsa turk kimliginin getirisinden istifade de etmesinler.

t@mam

Üye
İslam üst kimliği bize yeter...
Haksızsam itiraz edebilirsin @ihvanistanbul

itiraz derken? Haksızsın..

Hile ile hurda ile dağdan gelip bağdakinin malına ve düzenine tasallut olmuş eşkıyasın(mecazi) şu durumda hukuken!

Bu ülkenin(yeni devletin) temelleri 1920 lerde atılmış. Ve bu andımız 1931 den bu yana okutulmuştur. 80 lerde %91 laikliği onaylamışsın.. Sen kalkıp şimdi hem demokrasi diyip, hem laikliğin nimetlerinden nemalanıp sonra kalkıp o düzeni hile ile altüst edip %49(MHP de aksi görüşte olduğundan %60 ) un hakkını gasp edemezsin. Yok öyle bir dünya evrensel hukuk devleti!.

İslam üst kimliği derken? Mecburmu Musevi, Nasrani, Atatürkçü, budisti, dinsizi senin üst azınlık kimliğin(ehil olmayan kadrolarla) adı altında sömürülmeye?

ihvanistanbul

AkhenAton
44381668_2315226538519146_1243482131288555520_n.jpg

Türk kimliği taşıyıp, Türk pasaportu kullanıp, Türk devletinden nemalanıp, Türküm denilmesine karşı olanların bu ermeniden farkı yoktur gözümde!

Darul_Beka

Profesör
Muallim hocam 1400 yildir muslumaniz bugun gerideyiz. Dinimizi mi degistirsek?

16 yildir ak parti var ekonomi 15 yil onceki haline dondu. Ustelik devlet kurumlarida gitti. Ak partiyi degistir?

Turkum dogruyum çalışkanım demek zoruna giden bi zahmet demesin. Az biraz haysiyetleri de varsa turk kimliginin getirisinden istifade de etmesinler.
senin de neyi savunduğun belli değil
şimdi de ırkçılığı savunuyon
Erbakan hoca anda karşı çıktığı için ceza almıştı

ihvanistanbul

AkhenAton

Ben Türküm. Belki iki üç kuşak önce dedelerim araptı, ninelerim kürttü veya başka millettendi ama ben Türküm. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vatandaşıyım. Kimliğim Türk kimliği, pasaportum Türk pasaportu, dilim Türkçe yolum Türk Milletinin yolu! Yolunu kaybedenler düşünsün.

Türk kimliğiyle, Türk devletinin verdiği maaşla yaşayıp Türklük düşmanı olanlar bi zahmet s.....sin gitsin barzani kantonlarında kürtçülük/bölücülük oynasın!

Bu ülke 30 etnik kökenin yaşadığı mozaik değil birleştiği mermerdir. Andımız/ezanımız/bayrağımız/istiklal marşımız bu mermere şekil veren mili ve manevi değerlerdir. İslam ruhumuz, Türklük bedenimizdir. Bedensiz ruh kabirde lazım. Bu bedeni beğenmeyen fakat bedenin içinde yaşamaya devam edenler ancak hastalıklı kanser hücreleridir. Beğenmeyene beden çok. Pek çoklarının yaptığı gibi Türk demeyi ar sayanlar kendilerine alman, amerikan,ermeni,rus..vs diyebilirler.

İstiklal marşında ne diyor şair:

"ebediyyen sana yok, IRKIMA YOK İZMİHLAL
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, Hakk'a tapan, milletimin istiklal."

t@mam

Üye
o erbaka
o Erbakan,siz ise faizli kapitalist nizamın apdestli koruyucularısınız. o islam üst kimliği alıtnda devlet derse sorun olur olmaz tartışılınabilir. çünkü kendisi denk bütçe vermiştir. halkcıdır v.s. siz ise halkı borçlandırmakta-fakirleştirmektesiniz.. bütün işleriniz faiz lobisine çıkmaktadır. Müslümanlık postu ile çelişmektedir.kuzu postunda ben kurd olduğun görüyor ve görmeyeneler yüzünden diğerlerinin zarar görmesine üzülüyorum durum bundan ibarettir.

Hakperest

Kıdemli Üye
itiraz derken? Haksızsın..

Hile ile hurda ile dağdan gelip bağdakinin malına ve düzenine tasallut olmuş eşkıyasın(mecazi) şu durumda hukuken!

Bu ülkenin(yeni devletin) temelleri 1920 lerde atılmış. Ve bu andımız 1931 den bu yana okutulmuştur. 80 lerde %91 laikliği onaylamışsın.. Sen kalkıp şimdi hem demokrasi diyip, hem laikliğin nimetlerinden nemalanıp sonra kalkıp o düzeni hile ile altüst edip %49(MHP de aksi görüşte olduğundan %60 ) un hakkını gasp edemezsin. Yok öyle bir dünya evrensel hukuk devleti!.

İslam üst kimliği derken? Mecburmu Musevi, Nasrani, Atatürkçü, budisti, dinsizi senin üst azınlık kimliğin(ehil olmayan kadrolarla) adı altında sömürülmeye?
Haklı olduğun noktalar var; hiçbir müslüman bir Hristiyan a zoraki Müslümanım! Sözünü söyletmez, söyletemez.
Üst kimlikten kastım Anadolulu ve azınlık olmayan halklardır.

@ihvanistanbul bir kürde, türküm yalanını söyletmek ne işe yarıyor söylermisin.
Yarım asır okutuldu da ne oldu.. Terör mü bitti, doğru olup hortumlamayı mı terkettik, çalışkan olup uzaya mı çıktık.

Bir kürde yalan söyletmek, türküm diye bağırtmak belki sadece ırkçı duygularını tatmin eder.
Ha bir de zavallı minikleri yağmur, soğukta üşütmeye yarar.

Ben vatanını seven Türkiye li bir kürdüm ihvanistanbul
Ama kimsenin zorla bana türküm dedirtmesine eywallah etmem

ilke

Paylaşımcı
"Ey İnsanlar! Rabbiniz birdir. Babanız da birdir. Hepiniz Âdem'in çocuklarısınız. Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, Ondan en çok korkanınızdır. Arabın Arap olmayana takvâdan başka üstünlüğü yoktur"

Müslümanlığı bir türlü özümseyemediniz - özümseyemediniz ! Irkçılık bir cinnettir !

ömerusta

Kıdemli Üye
hiç boşuna zorlamayın ne andı çocuklar sabahın köründe hizaya çekilip zorla ant içiriliyor
aynı meclis yemini gibi adam daha kürsüye gelmeden hırsız namussuz terörist ne yemini edecek bende inanacağım öylemi
en namuslu müslüman geçinen en çok seçim parası alan parayı parti kasasına falan açılış filan tören seçim gezisini devlete birdaha yüklüyor birde üste yüklü para alıyor ne yemini ne andı kardeşim çalışkan çocuk türkte olsa çalışkan kürde olsa çalışkan tembelde tembel

ihvanistanbul

AkhenAton
Haklı olduğun noktalar var; hiçbir müslüman bir Hristiyan a zoraki Müslümanım! Sözünü söyletmez, söyletemez.
Üst kimlikten kastım Anadolulu ve azınlık olmayan halklardır.

@ihvanistanbul bir kürde, türküm yalanını söyletmek ne işe yarıyor söylermisin.
Yarım asır okutuldu da ne oldu.. Terör mü bitti, doğru olup hortumlamayı mı terkettik, çalışkan olup uzaya mı çıktık.

Bir kürde yalan söyletmek, türküm diye bağırtmak belki sadece ırkçı duygularını tatmin eder.
Ha bir de zavallı minikleri yağmur, soğukta üşütmeye yarar.

Ben vatanını seven Türkiye li bir kürdüm ihvanistanbul
Ama kimsenin zorla bana türküm dedirtmesine eywallah etmem

Buradaki Türklük ırk bakımından değil ülke milleti olmak bakımından hakperest anlamıyorsun.

Yoksa %100 safkan Türk dediğin kalmadı kaldıysa da Türküm diyenlerin %20'sini geçmez zaten. iç içeyiz.

Türkiye Cumhuriyeti milleti Türk milletidir. Anayasa ve halk nezdinde herkes eşittir. Türk kimliği yok mu cebinde? Yırt at madem Türk değilsin?

t@mam

Üye
Bir kere Türk' lük Müslümanlıkla anılagelir tezine katılmıyorum.
Türk=Asker millet olarak anılır dünyada!.

Türkiye demek; Türklerin yurdu-devleti demektir.
Bir itiraz varsa, dediğim gibi bu itiraz 90 sene önce yapılmalıydı.

Son düzenleme:

kebîkec

İhvan Forum Üye
Namaz kılmayanı dinden çıkaramıyoruz ama andımızı okumayan Türklükten çıkıyor. Türklüğü batıl oluyor. Ama andımızı okuyor veya savunuyorsa dedesi Kürt nenesi Arap olsa bile Türk kalıyor :)

ihvanistanbul

AkhenAton
Bu ulkede Türk olmak milliyet meselesi degil sahsiyet meselesidir. Tabi dun ak dedigine bugun kara diyen sizler icin sahsiyet sadece bir kelime 8 harf...

Turk devletinden turk parasini maas diye al, Turk pasaportuyla yurtdisina cik, polis cevirirse orada Turk vatandasiyim de, Turk konsolosluguna sigin sonra andimiza karsi cik! Neymis turk degilmis. Bu yalanmis bilmem neymis. Hastalikli hucreler sizi.

Hakperest

Kıdemli Üye
Bu ulkede Türk olmak milliyet meselesi degil sahsiyet meselesidir. Tabi dun ak dedigine bugun kara diyen sizler icin sahsiyet sadece bir kelime 8 harf...

Turk devletinden turk parasini maas diye al, Turk pasaportuyla yurtdisina cik, polis cevirirse orada Turk vatandasiyim de, Turk konsolosluguna sigin sonra andimiza karsi cik! Neymis turk degilmis. Bu yalanmis bilmem neymis. Hastalikli hucreler sizi.
Bu vatan her milliyetten insanlar tarafından kuruldu; yani mülteci değil asli unsuruyuz. Öyle bu vatan kimsenin çiftliği değil ki..
Faraza mülteci bile olsak yine şerefimizle Türkiyeliyiz ama kürt olduğum gerçeğini değiştirmez. Alman vatandaşı Türk, alman mı olur şaşkın ihvan?!
Bu vatanın asli unsuruyuz, hastalıklı hücresi değil.

ihvanistanbul

AkhenAton
Alman vatandasi turk kalkip alman marsini reddediliyorum ben asli unsurum mu diyor? Anadilde egitim mi diyor? Turk kokenli alman onlar. Sende kurt kokenli turksun. Kaldi ki ben sana oylede demiyorum, azinlik yada asli unsur da demiyorum bizzat ulkenin oz evladisin niye rahatsizsin diyorum?