Kurtlar Vadisinde Ömer Babanın Elif'e yaklaşımı

ibrahimi

Has Uşak
Genel olarak ailecek bu diziyi takip ederiz.Bir kaç bölüm önce Elly ve Ömer babanın arasında bir diyalog geçti.

Bilmiyenler için Elly hristiyan olarak yetiştirilen Polat'ın kızı. Elly kendi inancına göre tavır sergiliyordu. Bunun üzerine takdire şayandır Ömer babanın davranışları. Onu ne İslama zorladı, ne kızdı, ne de tersledi. Sadece sevdirmeye çalıştı.

Annem babam ve ben birbirimize baktık ve biz olsak? dedik. Cevabı belliydi, kızar, bağırır hakaret eder ve İslama öyle daveet ederdik. Hatta dayatırdık.

Biz müslümanlarda bu ötekileştirme mevcut ve hayatın her alanında görünüyor. Ben bunu İslami olarak kendimizi yetiştiremediğimize bağlıyorum.

agbi

Yasaklı
Genel olarak ailecek bu diziyi takip ederiz.Bir kaç bölüm önce Elly ve Ömer babanın arasında bir diyalog geçti.

Bilmiyenler için Elly hristiyan olarak yetiştirilen Polat'ın kızı. Elly kendi inancına göre tavır sergiliyordu. Bunun üzerine takdire şayandır Ömer babanın davranışları. Onu ne İslama zorladı, ne kızdı, ne de tersledi. Sadece sevdirmeye çalıştı.

Annem babam ve ben birbirimize baktık ve biz olsak? dedik. Cevabı belliydi, kızar, bağırır hakaret eder ve İslama öyle daveet ederdik. Hatta dayatırdık.

Biz müslümanlarda bu ötekileştirme mevcut ve hayatın her alanında görünüyor. Ben bunu İslami olarak kendimizi yetiştiremediğimize bağlıyorum.

Şimdi bu ailevi düşüncenizi bazı üyeler görmesin sizleride İman yönünden yargılarlarlar.

alanyali07

Kıdemli Üye
o yaşta bi kız çocuğuna en doğru tavır..o kız sadece taklidi olarak bazı şeyler biliyor,mana olarak değil..ömer baba onu irşad eder :)

CANSUYU

Profesör
o yaşta bi kız çocuğuna en doğru tavır..o kız sadece taklidi olarak bazı şeyler biliyor,mana olarak değil..ömer baba onu irşad eder :)

tabi dizideki ömer babanın rolu güzel dıyecek yok ama onu gerçekte görsenız sanmıyomkı dızıdekı gibi:)

ŞehbaL

Kıdemli Üye
Şimdi bu ailevi düşüncenizi bazı üyeler görmesin sizleride İman yönünden yargılarlarlar.

"Allah’ın rahmetinden dolayı, sen onlara karşı yumuşak davrandın. Eğer kaba ve katı kalbli olsaydın, şüphesiz etrafından dağılır giderlerdi." Al-i İmran Suresi 159

Kimse bu konuda Erdem'i ve ailesini yargılamaz zannımca :) Çünkü İslam'ın tebliğ konusunda leyyin lisana dikkat çektiği birçok ayet vardır :)

"Ona yumuşak söz söyleyin, belki öğüt dinler veya korkar." Taha Suresi 44

kasvetli

Asistan
Lâ ikrâhe fîd dîn. Bakara 256 .

Dinde zorlama yoktur.
Biz müslümanlarda ötekileştirme mevcut olsaydı osmanlı bütün avrupayı müslüman yapardı..

Mesihçi

Ordinaryus
tabi dizideki ömer babanın rolu güzel dıyecek yok ama onu gerçekte görsenız sanmıyomkı dızıdekı gibi:)

omerbaba-raki.jpg

:D Ömer baba zemzemle rakıyı karıştırmış olacak :)

Mahpeyker

Kıdemli Üye
nasilda müslümanlari yüreklerinden vuruyorlar degil mi ?
bizim saf milletimizde iki Allah kelami etti diye adeta karsisinda
el pence hazir duruyor
siyonistler zafiyetimizi cok iyi biliyorlar ve cok iyi kullaniyorlar

Televizyonsuz bir hayata EVET
bunu hayatimiza gecirdigimiz an siyonistlerin bir oyununu bozmus oluruz insAllah ...