lafons7275 ile Röportaj

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hakperest

Kıdemli Üye
ashab yapmış peygamber efendimiz onaylamış kuzum ne yanlışı hz dıhye r.a diyarı rum ziyareti ve orada yaşadıkları akabinde peygamberimize olan biteni anlatması rabıtaya nebevi delildir..

şia selefiler vs vs sünnete aykırı da olsa kendilerince delil bulurlar, bu böyledir/kolaydır
buna dini kendine uydurmak denir ki
bilincli yapılırsa küfürdür
yok gerçekten inanarak yaparsa sadece bidat işlemiş olunur (gerçi buda tehlikeler barındırır)

serkan..

Profesör

şia selefiler vs vs sünnete aykırı da olsa kendilerince delil bulurlar, bu böyledir/kolaydır
buna dini kendine uydurmak denir ki
bilincli yapılırsa küfürdür
yok gerçekten inanarak yaparsa sadece bidat işlemiş olunur (gerçi buda tehlikeler barındırır)

sahih hadisden bahsediyorum sen kalkmış bana ne diyorsun arkadaş..

araştır bak gör hz dıhyenin nasıl rabıta yaptığını

sokak sokak an be an efendimizi görüyormuş rum diyarında hemde zahiren..zira kendisi çok yakışıklı ve ve rum hatunları pek güzelmiş..bu sebeble efendimziin rabıtası başını kaldırdığı an kendisine yol gösteriyormuş..

zerrece hataya düşmemiş sahabe efendimiz..hangi bidat ..takvanın ta kendisi

ömerusta

Kıdemli Üye
quote_icon.png
serkan.. Nickli Üyeden Alıntı

ashab yapmış peygamber efendimiz onaylamış kuzum ne yanlışı hz dıhye r.a diyarı rum ziyareti ve orada yaşadıkları akabinde peygamberimize olan biteni anlatması rabıtaya nebevi delildir..

sana hadiordan diyen oldumu?
olmadıysa hadi ordan yalancı

serkan..

Profesör
quote_icon.png
serkan.. Nickli Üyeden Alıntı

sana hadiordan diyen oldumu?
olmadıysa hadi ordan yalancı

yalancı demeniz için benim aktardığım haberin aslının olmaması lazım..baktın mı hiç araştırdın mı

hayır !!

ee ne hakla yalancı ben oluyorum..

DADAS

Yeni
@lafons7275 kardeşim Mahmud Efendi Hz. lerini görüp elini öpme şansınız oldu mu?

Verda

Gales
Lafons ihvan forumun beğendiğin veya beğenmediğin yönleri var mı varsa nelerdir..

Hakperest

Kıdemli Üye
askerliği mi izmirde yaptım
şehir doğa olarak çok güzel olmasına rağmen
insanın iç dünyasını bunaltan bir yapısı var
bunu nelere bağlıyorsunuz? (katılıyorsanız tabi)

askerlik yaptığımdan da kaynaklanabilir tam bilmiyorum ancak
izmir öyle bir izlenim bıraktı bende

lafons7275

Kıdemli Üye
Lafons ihvan forumun beğendiğin veya beğenmediğin yönleri var mı varsa nelerdir..

Beğendiğim yönleri ziyaretçi ve üye sayısının diğer forumlara göre daha fazla olması, her düşünceden insanların yazabilmesi.

Beğenmediğim yönleri ise tartışma üslubunun zaman zaman çok sert olması.

lafons7275

Kıdemli Üye
askerliği mi izmirde yaptım
şehir doğa olarak çok güzel olmasına rağmen
insanın iç dünyasını bunaltan bir yapısı var
bunu nelere bağlıyorsunuz? (katılıyorsanız tabi)

askerlik yaptığımdan da kaynaklanabilir tam bilmiyorum ancak
izmir öyle bir izlenim bıraktı bende

Askerlik psikolojisi olabilir ama şu da var ki günah işleme yarışında izmir ilk 5 ile girer. Tabi bu da insanın ruhunu sıkar elbet.

Verda

Gales
Selam Lafons nasılsın nasıl gidiyor bayram?

Verda

Gales
İstanbulda yağmurluydu demek ülke geneli böyleydi.
Ewet Lafons röportajı yavaş yavaş sonlandıralım inş.ekliyeceğin bir şeyler var mı ?

lafons7275

Kıdemli Üye
Sevgiyle yazışalım, birbirimizi incitmemeye özen gösterelim. Gayemiz Islamın üstünlüğü olsun, bizim değil.

Allah bizden razı olsun, âmin.

Verda

Gales
Röportaj konuğumuz olduğun için teşekkür ederiz sewgili Lafons..

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici

lahavle vela quvvete illa billah diyoruz zaten
güç sahibi eviren çeviren başkadır

Allah cc den başka mevcud(varolan) yoktur başkadır

siz Allah cc yarattıklarına O dur diyemezsiniz (ehli sünnet O'yuz demez O'ndan geldik deriz)
bunun uzeyr Allahın oğludur şirkinden farkı
tüm yaratılmışları ortak kılmaktır

Ehli sünnete dön lafons
lafons7275 araya girdiğim için hakkını helal et. Birşey deyip kaçıyorum. Dayanamadım :))

Sevgili HaqperesT ''bu tüm yaradılmışları ortak kılmaktır.'' demişsin. Oysa tam tersi, orada senin ortak dediklerin yok ediliyor. Yani sadece Hûûû kalıyor. ''La mevcude illa hû'' da bir ortak bul bana söyle bende öğrenmiş olayım. Bir müslümana şirklik izafe etmek için kasılırda bu kadar mı kasılır mübarek..

Allah var idi, onunla birlikte hiç bir şey yok idi da.. Bu pozisyonu en güzel tarif eden zikirdir bu. Orada ne şeriat vardı, ne tarikat vardı, ne gece, ne gündüz, ne kafir, ne de müslüman. Yani hakikatin ta kendisi. Mevlana Mesnevi'sinde bu pozisyonu şöyle tarif eder; Işığın içinde bütün renkler mevcuttur ve birdir. Prizma'dan geçince renklere ayrılır. Muhammed Mustafa s.a.s işte o prizmadır. ''Sen olmasaydın kainatı yaratmazdım''ın hikmetlerinden biri.

Bu açıdan La Mevcude İlla Hûû prizmanın önünde ki hakikattır. Bu tarafa geçince ayrılık-gayrılık geldi ve el-Müminu tecellisine mazhar olanlara şeriat farz oldu.

Tüm yaratılmışları ortak kılmak tüm yaratılmışlar beni var etti demektir. Oysa tüm yaratılmışları yok saymak yaradandan başkası yok demektir.

Neyse gevezeliğim tuttu gene..

Vesselam...

Hakperest

Kıdemli Üye
lafons7275 araya girdiğim için hakkını helal et. Birşey deyip kaçıyorum. Dayanamadım :))

Sevgili HaqperesT ''bu tüm yaradılmışları ortak kılmaktır.'' demişsin. Oysa tam tersi, orada senin ortak dediklerin yok ediliyor. Yani sadece Hûûû kalıyor. ''La mevcude illa hû'' da bir ortak bul bana söyle bende öğrenmiş olayım. Bir müslümana şirklik izafe etmek için kasılırda bu kadar mı kasılır mübarek..

Allah var idi, onunla birlikte hiç bir şey yok idi da.. Bu pozisyonu en güzel tarif eden zikirdir bu. Orada ne şeriat vardı, ne tarikat vardı, ne gece, ne gündüz, ne kafir, ne de müslüman. Yani hakikatin ta kendisi. Mevlana Mesnevi'sinde bu pozisyonu şöyle tarif eder; Işığın içinde bütün renkler mevcuttur ve birdir. Prizma'dan geçince renklere ayrılır. Muhammed Mustafa s.a.s işte o prizmadır. ''Sen olmasaydın kainatı yaratmazdım''ın hikmetlerinden biri.

Bu açıdan La Mevcude İlla Hûû prizmanın önünde ki hakikattır. Bu tarafa geçince ayrılık-gayrılık geldi ve el-Müminu tecellisine mazhar olanlara şeriat farz oldu.

Tüm yaratılmışları ortak kılmak tüm yaratılmışlar beni var etti demektir. Oysa tüm yaratılmışları yok saymak yaradandan başkası yok demektir.

Vesselam...

mülk onundur ile
mülk de odur demek çok farklı şeylerdir

Zat'ı (c.c.) zevata bulaştırmak şirk değil de nedir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...