levent48 ile Röportaj

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Verda

Gales
Merhaba sn @levent48 röportaj başlığımıza hoşgeldiniz nasılsınız, bize kendinizden bahseder misiniz, ne işle meşgulsunuz nerde yaşarsınız ve ihvan forumla nasıl tanıştınız ??

Not: Hatırlatma, istediğiniz soruya cevap vermek veya vermemek sizin insiyatifinizdedir..

levent48

Kıdemli Üye
Teşekkür ederim hoşbulduk....Evliyim 43 yaşındayım...Üç kızım var...Serbest ticaretle meşgulüm ortağı olduğum bir işyerim var...Muğlanın bir turistik ilçesinde yaşıyorum...İhvan forumu üye olmadan önce de takip ederdim...Daha sonra bir yakınımın tavsiyesi üzerine sizlerle tanışma imkanım oldu...

fakiri

Kıdemli Üye
Levent Bey, İslâma karşı teveccühünüz küçülükten bu yana mı var, yoksa belli bir yaşa geldikten sonra veya birinin tavassutu ile mi oldu ?

Verda

Gales
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Sn Levent malum uzun zamandır ortadogu'da biri diğerini unutturan sözcüklerin anlatamadığı acılar yaşanmakta! çok klişe olcak ama neden dünyada hep ezilen, horlanan ve öldürülen müslümanlar sizce ?!

levent48

Kıdemli Üye
Son iki seneye kadar yaşamımın tamamı İstanbul,Üsküdar,Derince,Kocaeli,Adapazarı,Gölcük muhitlerinde geçti...Malumunuz üzere her İslami cemaatin en yoğun ve şuurlu yaşandığı muhittir bu bölge....Özellikle 18 yaşından itibaren hemen hemen her islami kesimden güzel insanlarla tanışma fırsatım oldu...Bu insanlardan etkilendim diyebilirim...

levent48

Kıdemli Üye
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Sn Levent malum uzun zamandır ortadogu'da biri diğerini unutturan sözcüklerin anlatamadığı acılar yaşanmakta! çok klişe olcak ama neden dünyada hep ezilen, horlanan ve öldürülen müslümanlar sizce ?!

"Biz zamanı aranızda döndürürüz..." fermanı gereği (Ali-İmran 140) İspanya katliamından Osmanlıya sığınan yahudilerin islam bünyesine nüfuzuyla dış kumpaslar,iç çekişmeler,ayaklanmalar,Saray entrikaları neticesinde "Sanayi devrimini" ıskalayan Osmanlının iyice "hastalanarak" parçalanması neticesinde meydana gelen Sykes-Picot gibi anlaşmalarla sınırları çizilen "milliyetçilik akımlarıyla" zehirlenen bir ümmetten bahsediyoruz...konunun islama bakan tarafı bu kadardır...

Lakin şunu da vurgulamakta fayda var...Sanayi devrimini gerçekleştiren batı kan ve gözyaşını sadece İslam ülkelerinde döktürmüyor...Afrika'da 90'lı yıllardaki Ruanda katliamları,1800'lü yıllarda Afrika'dan taşınan köleler
bunun en açık örneği...Vietnam'da müslüman mı vardı da binlerce insan öldürüldü?...Nagasaki'de ve Hiroşima'da müslüman mı vardı da Atom bombasıyla bir dakika içinde yeryüzünden silindiler?... Batılı güçler çıkarları nerede varsa orada katliamlar yapmıştır...Batının bu tavrı sadece Müslümanların değil tüm insanlığın sorunudur...

Müslümanlara bu kanlı piyangonun vurmasının nedeni Petrol ve Petrole ulaşılacak stratejik bölgelerde yaşamalarının ceremesini çekiyor....İslamın düşman olarak algılanmasının sebebi de bu vahşete asla izin vermeyecek dinamikleri içinde barındırmasındadır...

fakiri

Kıdemli Üye
Son iki seneye kadar yaşamımın tamamı İstanbul,Üsküdar,Derince,Kocaeli,Adapazarı,Gölcük muhitlerinde geçti...Malumunuz üzere her İslami cemaatin en yoğun ve şuurlu yaşandığı muhittir bu bölge....Özellikle 18 yaşından itibaren hemen hemen her islami kesimden güzel insanlarla tanışma fırsatım oldu...Bu insanlardan etkilendim diyebilirim...

Teşekkür ederim. Ben de Kocaelinde İkâmet ediyorum.Hemşeri sayılırız.:)

fakiri

Kıdemli Üye
Levent Bey,
Mizacınız foruma her halükârda doğruları seslendirmek şeklinde yansıdı-yansıyor. Bu özelliğiniz doğuştan mı yoksa, sonradan edindiğiniz dini kültürle mi tebarüz etti ?

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
levent bey, merhaba. bir sorum olacak.

düşman dağın arkasına (hatta yerleşim yerinin içine) kadar sızmış. dağın eteğindeki yerleşim yerindeki insanlarınıza durumu anlatıyorsunuz. fakat inanmıyorlar (anlattıklarınızı tevil ediyorlar :) )

bilmek ve fakat uyandıramamak nasıl bir duygu?

Havas

Kısıtlı Erişim
Tarİkatcimisiniz.?ekolunuz......?

cemaliii

Kıdemli Üye
levent tasavvuf kitaplarında en beğendiğin eser hangisi.

levent48

Kıdemli Üye
Levent Bey,
Mizacınız foruma her halükârda doğruları seslendirmek şeklinde yansıdı-yansıyor. Bu özelliğiniz doğuştan mı yoksa, sonradan edindiğiniz dini kültürle mi tebarüz etti ?

üstadım teveccühünüze teşekkür ederim evvela...Sizin hüsnü zannınız...Zannınız dua yerine geçsin inşallah...tanıdığımız meclisinde bulunduğumuz yakın zaman ve eski Din büyüklerini taklid etmeye çalışıyoruz...

levent48

Kıdemli Üye
levent bey, merhaba. bir sorum olacak.

düşman dağın arkasına (hatta yerleşim yerinin içine) kadar sızmış. dağın eteğindeki yerleşim yerindeki insanlarınıza durumu anlatıyorsunuz. fakat inanmıyorlar (anlattıklarınızı tevil ediyorlar :) )

bilmek ve fakat uyandıramamak nasıl bir duygu?

Hata ve noksan biz insanlara mahsus bir keyfiyet...İlla Sübhanallah c.c...Hiç bir görüşe akıma oluşuma önyargı ile yaklaşmamaya çalışıyorum...Lakin duruş olarak fikren,ilmen bulunduğu yeri zirve zanneden insanlara üzülüyorum...
En çok böyle kişilerle hayatta veya nette iletişimde zorlanıyorum...Mümkün olduğunca da kaçınıyorum...

levent48

Kıdemli Üye
Tarİkatcimisiniz.?ekolunuz......?

Evet tasavvuf manevi hayatımın bir kısmı...Lakin yeterli görmüyorum...Zira İslam sadece Ahlak demek değil bana göre...İlimsiz Tasavvuf düşüncesinin insanı tehlikelere düşüreceğine inanıyorum...En çok da tasavvuf adına tembellik, hazırcılık,akibetten emin olma,kafir mü'min herkesi kucaklama,kendinden olandan başka herkesi (diğer müslümanları) dışlamayı v'az eden öğretilere kökten karşıyım...

Bîdâr

Aktifleşmemiş
@levent48 öncelikle bu roportajı kabul ettiğiniz için teşekkürler.
Beğeniyle okuyacağımıza eminim.
Size sorum şu: Bu forumda en çok kızdığınız tipler kimler.

cemaliii

Kıdemli Üye

Elime geçen her İslami eseri okurum...Tasavvuf üzerine okuduklarımdan en çok Abdülkadir Geylani'nin eserlerini beğendiğimi söyleyebilirim...

levent ben eser ismi istemiştim,bu kadar ketum olmana gerek yok. yeni nesil gençlerin deyimiyle relax ol :D

ELİF

Yeni
Masallah ne güzel 3 kiziniz varmis belki de cenneti kazanmasniza vesile olacaklar inşallah..Allah salihalardan eylesin benim sorum yok sadece duada bulunmak istedim..

levent48

Kıdemli Üye
@levent48 öncelikle bu roportajı kabul ettiğiniz için teşekkürler.
Beğeniyle okuyacağımıza eminim.
Size sorum şu: Bu forumda en çok kızdığınız tipler kimler.

Ben de size teşekkür ederim...Kişilere çok fazla kızmıyorum...Tartışma uslubuna riayet edilmemesine çok üzülüyorum...

Gerçek hayatta, olduğu gibi görünmeyen,göründüğü gibi olmayan insanlardan uzak kalmaya çalışıyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...