Lise Kitapları da Ücretsiz Dağıtılacak

real.ist

Doçent
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ’Eğitime yüzde 100 Destek’ projesi çerçevesinde Yenimahalle Zeynep-Salih Alp Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi’nin ek binasının (pansiyon) açılış törenine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Bakan Çelik, yatılı eğitimin, fırsat eşitliği noktasında önemli olduğuna vurgu yaparak, "Gelir dağılımında farklılıkların olduğu ülkemizde, bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum" dedi. Çelik, tüm ilçelerde ortaöğretim düzeyinde asgari bir kız bir de erkek öğrenci yurdu bulunmasını hedeflediklerini söyledi.

Eğitimde fırsat eşitliği kapsamında, açık ilköğretim ve açık lise sınavlarının 100 öğrencisi bulunan her ilçede yapılmaya başlanacağını anlatan Çelik, gelecek yıldan itibaren bu okullarda okuyan öğrencilere de ücretsiz ders kitabı verileceğini söyledi. Ek binayı gezen Çelik, öğrencilere kitap ayracı dağıttı.

Öte yandan, Çelik’in konuşması sırasında, sigortanın atması üzerine salon bir süre karanlıkta kaldı. Çelik, kürsünün önüne geçerek konuşmasını tamamlamak istedi. Elektriğin gelmesi üzerine Çelik konuşmasını kürsüde tamamladı.

Cihan

Türkay

Doçent
hortumcudan Alip Halka Dağitmak Budur.