Mahmud Efendinin sözü Allah'ın sözü gibidir !

ilke

Paylaşımcı
Forum Haydutları iş başında 1.. Herkes dğru bildiği fikirlere çok iyi sahip çıksın ! Yoksa, bu hayduların hedefi olabilirisiniz !

Hakperest

Kıdemli Üye
Bomba görünümlü Kaptan :) Dikkat et karakola götürmesinler seni

Şimdi sen hiç kendini sorguladın mı? acaba bende aynısını yapıyor olabilirmiyim diye :) Çünkü şöyle bir şey vardır. Birini eleştiriyorsan eğer o sana ayna olurda sen farkında olmazsın kendini ancak aynada görürsün Kaptancığım aman dikkat et
Soytarı demek suç mu
Mesela sana soytarı desem suç mu işlemiş olurum
Bana kalsa soytarıyı hakaret kabul etmekle sen soytarılara hakaret ediyorsun
Soytarılık öyle basit bir iş değildir
Her önüne gelenden soytarı olmaz
Hatta senden hiç olmaz
Yapmaya çalışsan da

Darul_Beka

Profesör
başlık çok sakıncalı
küfre sokan bir cümle
hoş değil
dış izlenimine önem vermek lazım
foruma dışarıdan bakan şahıs
şuna bak Müslümanlar ne ile uğraşıyor
der

ihvanistanbul

AkhenAton
Soytarı demek suç mu
Mesela sana soytarı desem suç mu işlemiş olurum
Bana kalsa soytarıyı hakaret kabul etmekle sen soytarılara hakaret ediyorsun
Soytarılık öyle basit bir iş değildir
Her önüne gelenden soytarı olmaz
Hatta senden hiç olmaz
Yapmaya çalışsan da
Tecrube konustu sanirim.

Hakperest

Kıdemli Üye
Tecrube konustu sanirim.
Yok soytarılık yapmadım ve yeteneğim yok sanırım
Soytarılar krallara doğruları rencide etmeden kızdırmadan aktarmak gibi zor işleri olmuştur
Günün çoğu vaktinde kralla kalmak hemde kızdırmadan kalmak maharet ister, zeka ister

Ama senden iyi soytarı çıkar diye düşünüyorum

Kaptan

Mecra Yazarı
başlık çok sakıncalı
küfre sokan bir cümle
hoş değil
dış izlenimine önem vermek lazım
foruma dışarıdan bakan şahıs
şuna bak Müslümanlar ne ile uğraşıyor
der
Başlık sakıncalı..
Bumudur yani.
Konuya dair tek bir sözün olmayacak mı?

Kaptan

Mecra Yazarı

Şimdi sen hiç kendini sorguladın mı? acaba bende aynısını yapıyor olabilirmiyim diye :) Çünkü şöyle bir şey vardır. Birini eleştiriyorsan eğer o sana ayna olurda sen farkında olmazsın kendini ancak aynada görürsün Kaptancığım aman dikkat et
Ne saçmalıyorsun adams'cığım.
Ne aynası ne sorgulaması.
Yahu adam bu sözüyle küfre giriyor ve peşinden milyonları sürüklüyor sen çıkmış beni eleştiriyorsun. Allahtan korkun yahu.

Mahmud Efendinin sözü ayettir, nas'dır diyor soytarı ama bizim efendiler çıkmış yok başlık olmamış yok ayna yok bilmem ne... la siz nasıl muslumansiniz..

ihvanistanbul

AkhenAton
Yok soytarılık yapmadım ve yeteneğim yok sanırım
Soytarılar krallara doğruları rencide etmeden kızdırmadan aktarmak gibi zor işleri olmuştur
Günün çoğu vaktinde kralla kalmak hemde kızdırmadan kalmak maharet ister, zeka ister

Ama senden iyi soytarı çıkar diye düşünüyorum
Doğru söylüyorsun bir mesele maharet ve zeka istiyorsa sende o konuya dair yetenek yok demektir.

ihvanistanbul

AkhenAton
Hee aptalık
Ama aklımızı kiraya vermiyoruk en azından
ilk tesbitine katılıyorum.
İkinci olarak: Alıcısı yoktur. Alan olmadıktan sonra satan hakkında çok çeşitli rivayetler var. Tavuk kümesi kadar olmayan yer için bebekte manzaralı villa kirası istersin sen.

Hakperest

Kıdemli Üye
ilk tesbitine katılıyorum.
İkinci olarak: Alıcısı yoktur. Alan olmadıktan sonra satan hakkında çok çeşitli rivayetler var. Tavuk kümesi kadar olmayan yer için bebekte manzaralı villa kirası istersin sen.
zaten başka düşünseydin şaşardım.
Irkçılık tarikatçılık zaten taassup üzerine kuruludur:
Kendileri; zeki, masum, iyi, biricik doğru fikir sahipleridir
Başkalarına her türlü saldırı ve iftira meşrudur, hükümsüzdür

Kibir, kin, taassub dolup taşıyorsun
Bir de sofi diye geçiniyorsun
Hadi ordan
Öyle sirk soytarıları gibi her şov yapana inanacak değiliz

ihvanistanbul

AkhenAton
zaten başka düşünseydin şaşardım.
Irkçılık tarikatçılık zaten taassup üzerine kuruludur:
Kendileri; zeki, masum, iyi, biricik doğru fikir sahipleridir
Başkalarına her türlü saldırı ve iftira meşrudur, hükümsüzdür

Kibir, kin, taassub dolup taşıyorsun
Bir de sofi diye geçiniyorsun
Hadi ordan
Öyle sirk soytarıları gibi her şov yapana inanacak değiliz

zeki konusunda hemfikirim. Masum değiliz, iyilerden olmak gayemiz, biricik doğruyuz diyen de görmedim. Biz doğruyuz başkası eğri demeyiz. Kendi yolumuzu yürüyoruz bu konuyu da biz açmadık! Tasavvufa tarikata şeyhlere saldıranda biz değiliz. O kadar insaflı ve şerefliysen ilk taşı atanı durdurmaya çalışaydın ya? Taş camını kırınca bağırmanın manası olurdu?!

Kibirli olduğumu düşünmüyorum. Forumdan ve çevremden sevmediğim kimseler var ama kin tutmam. Taassub konusunda haklısın. Ben Hacı Mahmud Efendi hazretlerine at gözlüğü taktım. Ötesinin çarşısı pazar olsun.

Soytarılık maharet ve zeka isteyen iş diyordun. Beceremeyince tü kaka mı oldu?

Dipnot:
Ayrıca ben değil sen ırkçısın. Koyu bir kürtçüsün. Utanmasan alenen hdpyide pkkyı da sahiplenecek derecede kürtçüsün hemde. Belkide bunu örtmek için habire konuyu kürtlüğe, ırkçılığa getiriyorsun. Mesela bu konu gibi? Ne alaka şimdi?

Benim peygamberim arap, şeyhim laz, ahretliğim arap, mesai arkadaşım ve yakın dostlarımdan biri kürt ( senin gibi bölücüsünden değil ama delikanlısından ), en yakın çalıştığım 3 toptancının 1. kürt 1'i arap. Hepsinin sofrasına oturur, soframda ağırlarım...

Hakperest

Kıdemli Üye
zeki konusunda hemfikirim. Masum değiliz, iyilerden olmak gayemiz, biricik doğruyuz diyen de görmedim. Biz doğruyuz başkası eğri demeyiz. Kendi yolumuzu yürüyoruz bu konuyu da biz açmadık! Tasavvufa tarikata şeyhlere saldıranda biz değiliz. O kadar insaflı ve şerefliysen ilk taşı atanı durdurmaya çalışaydın ya? Taş camını kırınca bağırmanın manası olurdu?!

Kibirli olduğumu düşünmüyorum. Forumdan ve çevremden sevmediğim kimseler var ama kin tutmam. Taassub konusunda haklısın. Ben Hacı Mahmud Efendi hazretlerine at gözlüğü taktım. Ötesinin çarşısı pazar olsun.

Soytarılık maharet ve zeka isteyen iş diyordun. Beceremeyince tü kaka mı oldu?

Dipnot:
Ayrıca ben değil sen ırkçısın. Koyu bir kürtçüsün. Utanmasan alenen hdpyide pkkyı da sahiplenecek derecede kürtçüsün hemde. Belkide bunu örtmek için habire konuyu kürtlüğe, ırkçılığa getiriyorsun. Mesela bu konu gibi? Ne alaka şimdi?

Benim peygamberim arap, şeyhim laz, ahretliğim arap, mesai arkadaşım ve yakın dostlarımdan biri kürt ( senin gibi bölücüsünden değil ama delikanlısından ), en yakın çalıştığım 3 toptancının 1. kürt 1'i arap. Hepsinin sofrasına oturur, soframda ağırlarım...
Pkk ve uzantıları ile hiç bir şeyde yolum kesişmez
Ben ümmet birliğinden yana oldum hep

Benim siyasi idealim
Fedaratif islam birliğidir
Tüm islam ülkelerinin birlikte hareket ettiği birlikteliktir
Fedaratif olması ise şart değildir, bu anlaşabilsinler diye çözüm olabilir hasebiyledir

Pkk ise din düşmanı ve ırkçıdır
Hem dine, hem kürtlere hem türklere
Hem de devletin istikrarına darbe vuran terörist bir gladyo yapısıdır
Benim dinsizlerle, terörizm ile işim olmaz
Din ve devleti abad etmeyenlerle işim olmaz

Din ve islam ülkeleri abad olmalı ki kafirler onları birbirlerine kırdırmasınlar
Güçlü olsunlar ki birlik olabilsinler

adams77

Kanalizasyoncu
Sen
Ne saçmalıyorsun adams'cığım.
Ne aynası ne sorgulaması.
Yahu adam bu sözüyle küfre giriyor ve peşinden milyonları sürüklüyor sen çıkmış beni eleştiriyorsun. Allahtan korkun yahu.

Mahmud Efendinin sözü ayettir, nas'dır diyor soytarı ama bizim efendiler çıkmış yok başlık olmamış yok ayna yok bilmem ne... la siz nasıl muslumansiniz..
yani sen diyorsun ki benim sözlerim ayettir. Görmediğin yada göremeyeceğin şeylerin olabileciğini düşünerek hareket et halen bilmediğin çok şey vardır. Kimseye bu tarz uslup ile yaklaşma islam adabında bir kere senşn şu yaklaşımın gibi bir yaklaşım yok. Birini eleştirirken kendin ne kadar doğrusun bir kere bak senin islam anlayışın eylence olmuş senin gibi düşünmeyenler saçmalamış vs vs hadi biz saçmaladık da senin saçmaladığını sana kim diyecek ama dur sen dosdoğrusun ya :) senin sözünde ayet ne dersen doğru ne yaparsan doğru ne eleştirirsen doğru :)

Bence sen huysuz ihtiyarın tekisin sana çay felan yok

cemaliii

Kıdemli Üye
Videoyu izlemedim. Konu başlığı Mahmud Efendinin sözü Allah'ın sözü gibidir denmiş. Bence eksik denmiş.çünkü sadece mahmut efendi değil, tüm efendilerin sözü allah'ın sözü gibidir. Yani bu sözde yanlışlık yok.

furkanoz

İhvan Forum Üye
İmamı Rabbani Hazretlerinden:

Onun münderecatı arasında Şeyh Abdülkerim Yemenî'nin şu cümlesi var:

Sübhan Allah, gaybi bilmez..

Ey Mahdum,

Bu Fakir'in o gibi cümleleri dinlemeye asla takati yoktur. Elde olmadan, onları dinlerken Faruki damarım kabarıyor. O derecede ki: Düşünmeye bile mecal kalmıyor. Tevil ve tevcihe dahi yer yok. Ama bu söz kimden gelirse gelsin; ister Şeyh Abdülkerim Yemenî'den, isterse Şeyh-i Ekber-i Sami'den..

Ancak bize lâzım olan, Muhammed Arabi'nin S.A. kelâmına tabi olmaktır. Muhyiddin b. Arabî, Sadreddin-i Kunevî ve Abdürrezzak Kâşî'nin kelâmına değil..

Bizim füsusa değil; nüsusa tutunmamız gerekir.

Fütuhat-ı Medeniye, bizim için Fütuhat-ı Mekkiye'den daha yeterlidir.

---

Hasılı kelam, biz şeriata dikkat edelim, tarikata riayet edelim, işin lakırdısında değil, hakikatinde olalım. Marifet böyle zuhur eder. Bu gibi sözleri söylemekle değil. Mahmud Efendi mübarek, muhterem bir insandır. Sözü, Allah'ın sözü değildir, haşa. Mürşidlik payesi veriliyorsa da bu gibi şeyler çok söz götürür.

ilke

Paylaşımcı
Söz absürd bir söz ama, nakledenin amacı bu absürdlüğü düzeltmek değil ! Olay bu kadar basit !

Kaptan

Mecra Yazarı

Her zaman hakikat dökülsün dilinden.
Kırılan kırılsın dağılan dağılsın..