Mehdi hazretlerinin zuhur tarihi...

kulcoşkun

Paylaşımcı
Nureddin Yıldız'ı severim.

1. Taberiye gölünük Kuruması

alıntı için link koymanızı rica ederim. bulması zor olmasın..

paylaşımınıza ait link:

Kardeşlerim, sizin beklediğiniz Mehdi'nin yapması gereken işlerden bazıları:

uçak gemisi yapmak hem de batınını elindekilerden daha ileri ve çok sayıda

nükleer füze yapmak(batının elindekilerden daha fazla ve ileri teknolojide)

borsa değerlerinde Batının borsa değerleri günümüzde nasıl bizim borsadan kat kat fazlaysa aynı şekilde bizim borsa değerleri kat kat onlarınkindenfazla olmalı

uzay teknolojisinden batıyı geçmek

Amerikanın Ortadoğudaki üslerine karşılık, bizim de kanada, meksika ve güney amerikada üslerimiz olması

vb. vb. vb... bu işleri bir insan ömründe yapmak

tabi Mehdi bunları yaparken batı oturup izlemeyecek ve nükleer gibi olaylarda engellemeye çalışacaktır.

mesela, uçak gemin yoksa amerikaya karşı amerika topraklarında savaş yürütmen de çok zordur.

İŞİN ÖZETİ: kimisi Mehdi hadislerini inkar eder, kimiside tasavvufçular gibi mistik bir Mehdi anlayışına sahiptir, (Risale-i Nur ise ayakları yere basan sağlam bir görüşü savunur) ancak unutulmamalıdır ki Uhud Savaşındakilerin hepsi Mehdi'den daha üstün insanlardı ve sebepler aleminde yaşıyoruz

talib

Kıdemli Üye
Cümle Allah Dostları, urefa, ulema, meşayih aynı şeyleri söylemektedir. Nurcular ifrattadır. Saidi Nursi hazretleri velidir ama kendisinin belki de öğrencilerinin dayattığı gibi mehdi filan değildir. Bu konuda nurcuların ne dediği sadece cemaat içi bir abartıdan başka bir şey değildir. İskender Mihr de mehdi ona göre oktar da mehdi, feto da... Eğer iş cemaatlere kalsa idi...

kulcoşkun

Paylaşımcı
Devletin başına geçecek olan Mesih'tir, Hadisi Şeriflere dikkatli bakmak lazım

Gerçi hakikat noktasında ahirzamandaki gelecek büyük Mehdi siyaseti tam dindar İsevîlere bırakıp yalnız İslâmiyet hakikatlarını isbata, izhara, icraya çalışır. Bediüzzaman Said Nursi

"Vallahi muhakkak ve muhakkak Meryem oğlu İsa inecek, hem adil bir hakem, adaletli bir hükümdar olarak inecek..." (Sahih-i Müslim bi Şerhin-Nevevi, cilt 2, s.192; Kenzul Ummal, Kitabul-İman, Bab-ı Nüzul-i İsa İbn-i Meryem, 14/332)

kulcoşkun

Paylaşımcı
bu yüzden mi, zamanında fetöye , "hz. isa" iması yapılıyor ve @agbi rumuzlu üyeye "hz. isa'yı gördünmü" dediğimizde sessiz kalıyordu?

not: @kulcoşkun sizin fetulahçı olduğunuzu düşünmeye başladım...

fetulahçılar nurcu değildir...

sen ki yahudilere Mesih'i bekliyorlar diyen birisin

benimle başedemeyince bana fetöcü dedin biraz aklın varsa Fethullah'ın bu yaştan sonra devletin başına geçemeyeceğini ve devletin başına geçmeyeninde Mesih olamayacağını anlardın

Mesih'in devletin başına geçeceğini ben değil Hadisi Şerifler yazıyor

Müddei iftirasını ispatlamaya mecburdur benim bir tane fetö hakkında olumlu mesajımı göster yoksa iftiracı olarak kalacaksın bu ne demektir? yenildiğini hissetmeye başladın

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
sen ki yahudilere Mesih'i bekliyorlar diyen birisin

benimle başedemeyince bana fetöcü dedin biraz aklın varsa Fethullah'ın bu yaştan sonra devletin başına geçemeyeceğini ve devletin başına geçmeyeninde Mesih olamayacağını anlardın

Mesih'in devletin başına geçeceğini ben değil Hadisi Şerifler yazıyor

Müddei iftirasını ispatlamaya mecburdur benim bir tane fetö hakkında olumlu mesajımı göster yoksa iftiracı olarak kalacaksın bu ne demektir? yenildiğini hissetmeye başladın

Birincisi; Yahudilerin beklediği moşiyah/şiloh (mesih) ile Hristiyanların beklediği tanrının oğlu (mesih) ve son olarak Müslümanların beklediği hz. İsa (mesih) birbirinden farklıdır. Kavram karmaşasına gerek yok. Basit bir bilgi olarak, “Yahudillerin hz.isayı beklemediğini" herkes bilir. Burdan size ekmek çıkmaz..

detay için bakabilirsiniz:
http://blog.milliyet.com.tr/yahudilerin-bekledigi-mesih--siloh/Blog/?BlogNo=440114

ayrıca deccale verilen isimlerden biri olan "mesihüd deccal" var ki, bunun anlamı da; "Bir gözü silik, yani kör ve ayıplı olmasındandır. Sadece bu dünyayı görüp, ahireti görecek gözünün kör olmasındandır. (Osmanlıca'da yazılışı: mesih-üd deccal)"

İkinci olarak siz yenmeye, yenilmeye çok meraklısınız anlaşılan..

bakınız; 19-06-2017 tarihinde münazara yapalım dediğimde:

Beni artık bekleme bilgisayarı kapatıcağım, sonra yine yazarım.

diyen, sonra da birşey yaz(a)mayan sensin. ... :)

bak yineliyorum, bir hakem gözetiminde (cerbeze yaptığından, bazende anlamamazlığa vurduğundan, hakem gerekli) münazaraya hazırım..

kabul edersen münazaraya devam edelim. hakem (ve forum sakinleri) gözetiminde olsun... "yenildiğini hissetmeye başla" dığında kaçmaca yok ama :)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
sen ki benim başka konuda tartıştığım talibi hakem yapalım diyensin

soruları sadece senin sorduğun, benim sorularıma cevap vermediğin tartışma mı olur?

ne oldu? yahudilerin mesihi konusunda dut yemiş bülbüle döndün. tek kelam edemedin.. :)

saniyen; mesele "tartışmak" sa; taliple biz de birçok konuda tartışmışızdır. birçok konuda ayrı düşsek te @talip vicdanlı biridir.

neyse...

topu taca atma.. kıvırma.. (zaten bu sebeple hakeme ihtiyaç var)

başkası hakem olsun... @Enes hakem olsun. kabul edermisin?

bu yüzden mi, zamanında fetöye , "hz. isa" iması yapılıyor ve @agbi rumuzlu üyeye "hz. isa'yı gördünmü" dediğimizde sessiz kalıyordu?

not: @kulcoşkun sizin fetulahçı olduğunuzu düşünmeye başladım...

fetulahçılar nurcu değildir...

Gerizekalı adam hadise göre kendince bir bilgi paylaşıyor.. sen de fottollohcu son diyene kadar hadise bak cevap ver.. gerçi senin ilmin YouTube videolar ı kadar olduğu için o kuş beynin basmaz bu meselelere.. Yukarı da da "Ömer Öngüt, Nurettin yıldız" görüşlerine yer veren beyinsiz in aklına tüküreyim.. yeminle sizde bir gram akıl yok.. olsa kendi fikrinizi müdafaa etmek için dansöz gibi kıvırmaz iki cümle sahih deliller ile mukabele edersiniz.. olmadığı için salak salak yapıştırma lar yapıyorsunuz,..

kulcoşkun

Paylaşımcı
ne oldu? yahudilerin mesihi konusunda dut yemiş bülbüle döndün. tek kelam edemedin.. :)

İşte ispatı

hahamlar yahudi din adamlarıdır. netanyahuyu zaten herkes bilir burada iki yerde yahudilerin MESİH'İ bekledikleri yazıyor

Yıl 1990

- Hahambaşı: "Mesih'in gelişini hızlandırmak için bir şey yapmalı.."

-Netanyahu: "Biz yapıyoruz, biz..yapıyoruz."

Kral Moşiyah'ın (Moshiach) gelişini hızlandırın (1990) (King Messiah) (מלך משיח)

<span style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: "YouTube Noto", Roboto, arial, sans-serif; font-size: 20px;">

İsrail'in en büyük hahamı 'Mesih'i gördüm!'

<span style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: "YouTube Noto", Roboto, arial, sans-serif; font-size: 20px;">

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
İşte ispatı

hahamlar yahudi din adamlarıdır. netanyahuyu zaten herkes bilir burada iki yerde yahudilerin MESİH'İ bekledikleri yazıyor

beyefendi siz okuma ve anlama özürlümüsünüz. bahse konu cümleler videodaki diyalogdan alıntıdır veya paylaşılan videonun başlığıdır.

çoluk çocukla uğraşıyoruz.

neyse.. münazara konusuna cevap vermedin. @Enes in hakemliğini kabul ediyormusun?

kulcoşkun

Paylaşımcı
Mehdi bekleyenlerin bir türlü cevaplayamadığı soru:

Mehdi bekleyenler önce şuna cevap vermeli:

Mehdi devletin başına geçecekse, Mesih'in adaletli bir hükümdar olacağı Hadisi Şerif'ine ne diyorlar?

"Vallahi muhakkak ve muhakkak Meryem oğlu İsa inecek, hem adil bir hakem, adaletli bir hükümdar olarak inecek..." (Sahih-i Müslim bi Şerhin-Nevevi, cilt 2, s.192; Kenzul Ummal, Kitabul-İman, Bab-ı Nüzul-i İsa İbn-i Meryem, 14/332)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
anlaşılan o ki; bir hakem ( @Enes ) gözetiminde münazara talebimize de olumlu cevap vermeyeceksiniz.

hata bizde ki; çoluk çocuğu muhatap alıp cevap yazıyoruz.

ileriki tarihlerde forumdaki mesajları okuyanlar için not: bu mesajlaşma biraz da sizin içindi. kendini "nurcu" olarak tanıtanların nasıl bir akıl tutulması yaşadığını ve de nasıl ifrat noktasında olduğunu göstermeye çalıştım. bu kulcoşkun rumuzlu üye sadece küçük bir örnek. nurcuların kahir ekreriyetinin düşüncesi malesef böyle. said nursi hazretlerinin mehdii azam olduğu konusunda kendilerini öyle inandırmışlar ki, hakiki mehdii azam zuhur etse , ona bile intisap edecekleri noktasında şüphelerim var. sanırım konu hakkında fikir edinmişsinizdir. selametle

kulcoşkun

Paylaşımcı
Bir Mehdi yani kurtarıcı gelecekse en büyük zulüm anında gelir

Düşünelim, tarih boyunca en büyük zulüm zamanı şimdi mi?

Cevap kolay ama biraz düşünelim. Şu anda yeryüzünde savaşlarda insanlar ölüyor, açlık, zulüm kol geziyor

Fakat en büyük zulüm bunlar mı? Cevap basit: hayır.

En büyük zulüm komünist sovyetler zamanında işlenmiştir, işte Ayetlerle ispatı:

Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışındaki günahları, dilediği kimseler için bağışlar. Allah’a ortak koşan, kuşkusuz, derin bir sapıklığa düşmüştür. NİSA Suresi 116. ayet meali

Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz. Bunun dışında kalan (günah)ları ise dilediği kimseler için bağışlar. Allah’a şirk koşan kimse, şüphesiz büyük bir günah işleyerek iftira etmiş olur. NİSÂ Suresi 48. ayet meali

Burdan benim anladığım şudur, binlerce insan öldürenin bile bağışlanma ihtimali vardır ama Allah'a şirk koşan, Allah'ı inkar edenlerin bağışlanma ihtimali yoktur buna göre en büyük zulüm dönemi komünist sovyetler zamanında olmuştur.

Kaldı ki, birinci ve ikinci dünya savaşlarıda geçtiğimiz asırda yaşanmıştır. Kur'anın yasaklandığı ve inananların zulüm gördüğü asırdır.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Kardeşlerim, sizin beklediğiniz Mehdi'nin yapması gereken işlerden bazıları:

uçak gemisi yapmak hem de batınını elindekilerden daha ileri ve çok sayıda

nükleer füze yapmak(batının elindekilerden daha fazla ve ileri teknolojide)

borsa değerlerinde Batının borsa değerleri günümüzde nasıl bizim borsadan kat kat fazlaysa aynı şekilde bizim borsa değerleri kat kat onlarınkindenfazla olmalı

uzay teknolojisinden batıyı geçmek

Amerikanın Ortadoğudaki üslerine karşılık, bizim de kanada, meksika ve güney amerikada üslerimiz olması

vb. vb. vb... bu işleri bir insan ömründe yapmak
Hiç te öyşe Mehdi AS beklemiyoruz

Bizim beklediğimiz Mehdi AS hadislerde geçtiği gibi

1. İslamn içerisindeki Bidatleri kaldıracak

2. İnanan-İnanmayan savaşı olan Melheme-i Kübra nın gerçekleşmesine vesile olacak

3. Hz. İsa AS ile Deccali öldürecek

4. Zamanında İslam Ümmeti İçerisinde Bolluk olacak

İŞİN ÖZETİ: kimisi Mehdi hadislerini inkar eder, kimiside tasavvufçular gibi mistik bir Mehdi anlayışına sahiptir, (Risale-i Nur ise ayakları yere basan sağlam bir görüşü savunur) ancak unutulmamalıdır ki Uhud Savaşındakilerin hepsi Mehdi'den daha üstün insanlardı ve sebepler aleminde yaşıyoruz
Tasavvufçular Mistik Mehd AS inancına sahip değildir
50

Hadislerde ne geçiyorsa, alimler ne demişse ona inanıp ona göre Mehdi AS bekliyorlar

Risalei Nur da ayakları yere sağlam basan görüşü savunan bir eser değildir

Bu sizin taassubunuzdan başkası değil

talib

Kıdemli Üye
Gerizekalı adam hadise göre kendince bir bilgi paylaşıyor.. sen de fottollohcu son diyene kadar hadise bak cevap ver.. gerçi senin ilmin YouTube videolar ı kadar olduğu için o kuş beynin basmaz bu meselelere.. Yukarı da da "Ömer Öngüt, Nurettin yıldız" görüşlerine yer veren beyinsiz in aklına tüküreyim.. yeminle sizde bir gram akıl yok.. olsa kendi fikrinizi müdafaa etmek için dansöz gibi kıvırmaz iki cümle sahih deliller ile mukabele edersiniz.. olmadığı için salak salak yapıştırma lar yapıyorsunuz,..

İşte nurcu ahlakı! Daha bir kere cevap verdiğini de görmedim. Çocukça sataşırdı önceden, şimdi işi hakarete vardırdı, zira karşısında cahil abiler ve koyun şakirtleri yok. O yüzden dışarı karşı mehdi ticareti çok para etmiyor, cemaat içinde ya da dini hiç bilmeyen saf gençler arasında...

kulcoşkun

Paylaşımcı

Bizim beklediğimiz Mehdi AS hadislerde geçtiği gibi

1. İslamn içerisindeki Bidatleri kaldıracak

2. İnanan-İnanmayan savaşı olan Melheme-i Kübra nın gerçekleşmesine vesile olacak

3. Hz. İsa AS ile Deccali öldürecek

4. Zamanında İslam Ümmeti İçerisinde Bolluk olacak

Tasavvufçular Mistik Mehd AS inancına sahip değildir
50

Hadislerde ne geçiyorsa, alimler ne demişse ona inanıp ona göre Mehdi AS bekliyorlar

Risalei Nur da ayakları yere sağlam basan görüşü savunan bir eser değildir

Bu sizin taassubunuzdan başkası değil

İşte arkadaşım, benim yazdıklarım Melhemei Kübra savaşı için gerekli olan işlerden bazıları idi ama maalesef bunu anlayamamışsın

ya da sen bu büyük savaş için ne uçak gemisine, ne uluslararası nükleer füzelere, ne de uzay teknolojilerine ihtiyaç yok diyorsun?

eğer ki bunlara ihtiyaç var diyorsan benim dediklerimi haklı çıkarırsın

talib

Kıdemli Üye
Nursi merhumu Mehdi ilan etmek için Peygamber Efendimizi -haşa- yalancılıkla itham etmek lazım. Zira onun sözlerinde yer aldığı gibi bir mehdi gelmemiş demektir. Peki o kadar çok hadisi şerif varken ve Nursi merhuma yüzde 90 uymuyor iken, nurcularda bu ne cürettir ki Efendimiz aleyhisselamın hadislerini ya görmüyorlar ya da kendi kafalarına göre tevil ediyorlar. Sapıtmanın birinci alameti kendi kafalarına göre tevil etmektir. Mehdi ile alakalı tüm hadisleri getirin, bakalım kaçta kaçı tutuyor.

kulcoşkun

Paylaşımcı
Nursi merhumu Mehdi ilan etmek için Peygamber Efendimizi -haşa- yalancılıkla itham etmek lazım. Zira onun sözlerinde yer aldığı gibi bir mehdi gelmemiş demektir. Peki o kadar çok hadisi şerif varken ve Nursi merhuma yüzde 90 uymuyor iken, nurcularda bu ne cürettir ki Efendimiz aleyhisselamın hadislerini ya görmüyorlar ya da kendi kafalarına göre tevil ediyorlar. Sapıtmanın birinci alameti kendi kafalarına göre tevil etmektir. Mehdi ile alakalı tüm hadisleri getirin, bakalım kaçta kaçı tutuyor.

Abdullah bin Ömer’den; dedi ki: Resulullah (s.a.a) şöyle buyurdu:“Mehdi zuhur ettiğinde başının üstünde bir bulut olacak ve oradan bir münadi şöyle seslenecek: Bu Mehdi, Allah’ın halifesidir, ona tâbi olun.”

Yine Abdullah bin Ömer’den; dedi ki: Allah Resulü (s.a.a) şöyle buyurdu:“Mehdi zuhur ettiğinde başının üstünden bir melek: ‘Bu Mehdi Allah’ın halifesidir, ona tâbi olun.’ diye nida edecek.”

Evet tevil olmazsa, Mehdi'nin başı üstünde bir melek olacak ve nida edecek. Bunu gören günümüz insanları acaba Mehdi'ye karşı gelirler mi? Bütün Dünya Mehdi'nin peşinde koşar ve imtihan sırrı ortadan kalkar çünkü bu mucize kameralarla kayıt altına alınır. Halbuki kıyametten önce insanlar yine inanmayacak böyle bir kayıt varken nasıl inanmazlar?

kulcoşkun

Paylaşımcı
anlaşılan o ki;.

bakalım kaçta kaçı tutuyor.

Arkadaşlar, ben daha önce Mehdi'nin ya Bediüzzaman Hazretleri olduğunu ya da günümüze yakın zuhur edeceğini yazmıştım ama tam bir kararım yok ve size karşı savunmaya geçmek zorunda kaldım. Gelin hep beraber kendimizce fikir yürütelim.

Öncelikle, Melek hadisi herkesin göremeyeceği, işin ehli tarafından görülecek bir melek olabilir zaten Muhyiddin İbni Arabi Hazretleri Mehdi'nin bir meleği olacağını ve hiç hata yapmayacağını yazmıştır

Bulut işini ben çözemedim ama Peygamberimiz(S.A.V) 'inde başı üstünde bir bulut olduğu hakkında bir şeyler duymuştum

Şimdi konu Bediüzzaman olduğuna göre O'nun bir türlü çözemediğim iki farklı görüşünü buraya yazayım beraber çözmeye çalışalım.

1- Gerçi hakikat noktasında ahirzamandaki gelecek büyük Mehdi siyaseti tam dindar İsevîlere bırakıp yalnız İslâmiyet hakikatlarını isbata, izhara, icraya çalışır. (Bu ifade Risale-i Nur'da geçmez ama Bediüzzaman'a ait bir mektupta yazıyor)

2-Ehl-i imanı dalâletten muhafaza etmek ve bu vazife hem dünya, hem herşeyi bırakmakla, çok zaman tedkikat ile meşguliyeti iktiza ettiğinden, Hazret-i Mehdînin, o vazifesini bizzat kendisi görmeye vakit ve hal müsaade edemez. Çünkü hilâfet-i Muhammediye (a.s.m.) cihetindeki saltanatı, onunla iştigale vakit bırakmıyor. Herhalde o vazifeyi ondan evvel bir taife bir cihette görecek. O zât, o taifenin uzun tetkikatıyla yazdıkları eseri kendine hazır bir program yapacak, onunla o birinci vazifeyi tam yapmış olacak.

3-Buzamanda öyle fevkalâde hâkim cereyanlar var ki, herşeyi kendi hesâbına aldığıiçin, farazâ hakîki beklenilen ve bir asır sonra gelecek o zât dahi bu zamandagelse, harekâtını o cereyanlara kaptırmamak için, siyâset âlemindeki vaziyettenferâgat edecek ve hedefini değiştirecek diye tahmin ediyorum.

Birinci cümlede, Mehdi'nin siyaset yapmayacağı ve iman hakikatlerine çalışacağı yazıyor

İkinci kısımda ise, Mehdi'nin hilâfet-i Muhammediye (a.s.m.) cihetindeki saltanatı olacağı yani siyaset yapacağı ve iman vazifesi yapmaya vakit ve hâlinin müsade etmeyeceği yazıyor.

Üçüncü kısımda ise siyaset vazifesi olacağı yazıyor.

Ben bu kısımları bir türlü çözemiyorum. Mehdi, siyaset yapacak mı? Yapmayacak mı? Sadece iman vazifesi mi yapacak? Yoksa tam tersi siyasetteki vazifesiinden dolayı iman vazifesini yapmayacak mı?

Herkes görüşünü yazarsa beraber çözmeye çalışalım

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
ya da sen bu büyük savaş için ne uçak gemisine, ne uluslararası nükleer füzelere, ne de uzay teknolojilerine ihtiyaç yok diyorsun?
Uçak gemisine ihtiyaç yok çünkü savaş hemen dibimizde olacak.

Uluslararası füzeye gerek yok çünkü savaş dibimizde olacak.

Uzay teknolojisine ihtiyaç yok çünkü savaş uzayda değil dünyada olacak

Dibimizde olacak savaş için uluslararası füzeyi ne yapacağız? Hemen yanımızda savaşırken dünyanın öbür ucunu mu bombalayacağız

Dibimizde olacak savaş için uçak gemisini ne yapacağız? Dünyanın öbür ucuna savaş uçağı mı göndereceğiz?

Dibimizde olacak savaş için uzay teknolojisini ne yapacağız? Uzayda bir yer mi bombalayacağız?

Velev ki bunlar lazım

1. TC Milgem (Milli, Savaş Gemisi)

2. TC Nükleer bombaları

3. TC Gözlem Uydusu Göktürk

Ayrıca

KORAL

Türkiye nin gizli Silahı

Bütün bunları ve diğerlerini bilen birisi sizin dediğiniz gibi birini bekler mi?

eğer ki bunlara ihtiyaç var diyorsan benim dediklerimi haklı çıkarırsın

Nasıl Haklı çıkarırım

105121165179