Mehdi Konusunda Sorular

ALI25

Kıdemli Üye
Bunun özellikleri nelerdir?

Mehdi Kimdir?

Ne zaman cikacaktir?
Bunun cikacagi zaman olarak belli mi?
Bu zamana kadar cok kisi bir mehdiligini ilan etmis mi?
Mehdi ciktigi zaman kiminle beraber olacaktir?

Kaptan

Mecra Yazarı
benim favorim Adnan Oktar ve kedileri

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Fransız filozof Michel Foucault'un bir ''güç'' tarifi vardır ki akıllara durgunluk! Güç nedir? Devlette midir millette midir? Güç sahibi kimdir? Gücü merkezde toplamak mümkün müdür? En zayıf sandığımız sönük kalabalıklar gerçekten görüldüğü kadar güçsüz müdür?

Ya biraz felsefe okuyun kardeşim ya! Böyle basit konuları açmakla, hadis inkar etmekle bir şeyler yaptığınızı sanmayın. Dünyayı anlamaya çalışın! Millet bak neleri tarif etmeye çalışmış. Okuyun azcık yahu! Avrupa bütün bu dinamikleri ve sorgulamaları işlettiği için yeniliyor hep kendini. Onun için hep onlar üretiyor biz tüketiyoruz. Bu manzara beni ciddi ciddi rahatsız ediyor, siz nasıl rahatsız olmuyorsunuz anlamıyorum! Biz daha ne zamana kadar boş insanların peşinde zaman kaybedeceğiz?

Kaptan

Mecra Yazarı
niye? adnan oktar mehdiyim diyor

ben de destekliyorum

ALI25

Kıdemli Üye
Fransız filozof Michel Foucault'un bir''güç''tarifi vardır ki akıllara durgunluk!Güç nedir?Devlette midir millette midir?Güç sahibi kimdir?Gücü merkezde toplamak mümkün müdür?En zayıf sandığımız sönük kalabalıklar gerçekten görüldüğü kadar güçsüz müdür?Ya biraz felsefe okuyun kardeşim ya!Böyle basit konuları açmakla, hadis inkar etmekle bir şeyler yaptığınızı sanmayın.Dünyayı anlamaya çalışın! Millet bak neleri tarif etmeye çalışmış.Okuyun azcık yahu!Avrupa bütün bu dinamikleri ve sorgulamaları işlettiği için yeniliyor hep kendini.Onun için hep onlar üretiyor biz tüketiyoruz.Bu manzara beni ciddi ciddi rahatsız ediyor,siz nasıl rahatsız olmuyorsunuz anlamıyorum!Biz daha ne zamana kadar boş insanların peşinde zaman kaybedeceğiz?
Simdi sana ne desem neyse en iyisi susayim bos verip geceyim.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Simdi sana ne desem neyse en iyisi susayim bos verip geceyim.
Güzel insan ne diyeceksin ki? Her zaman ki gibi konuyla alakası yok, diyeceksin! Ama bu sefer diyemiyorsun çünkü alakası olduğunu hissettin değil mi? :D

hirahos

Kıdemli Üye
Zamanını Allah Teala bilir lakin Rasulullah efendimiz buyurmuştur mutlaka çıkacaktır. Amenna. Muhbir-i Sadıktır. Konularımız arasında Mehdi As.'a tahsis edilmiş olanlar var. Lütfen bakınız.

ömerusta

Kıdemli Üye
ali mehdi benim ula gel tabi ol
ne arayıp duruyorsun

talib

Kıdemli Üye
Mehmed Kırkıncı:

Nur Talebeleri Kur’an-ı Kerimdeki 33 ayetin Risale-i Nur’a, müellifine ve Nur Talebelerine işaret etmesini nazar-ı itibara alarak ahir zamanda beklenen mürşid-i azamın (yani Mehdi'nin) Bediüzzaman Hazretleri olduğuna kanaat getirmişlerdir.

Kur’an’ın bu işaretlerini nazara almayarak, sadece Üstadımızın ihlâs, tevazu ve tedbir esaslarına bina edilen ve te’vile açık ifadelerini öne sürerek, istikbâlde gelecek ve Üstadın vazifesini tekmil edecek bir Zata Mehdi-i Azam demenin vakıa mutabık olamayacağında ekser Nur Talebeleri mutabıktırlar.

---

Yani bu süper zeka nurculara göre nursi merhuma mehdi demiyor isen, Kur'an'ı dikkate almıyormuşsunuz.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bunun özellikleri nelerdir?

Mehdi Kimdir?

Ne zaman cikacaktir?
Bunun cikacagi zaman olarak belli mi?
Bu zamana kadar cok kisi bir mehdiligini ilan etmis mi?
Mehdi ciktigi zaman kiminle beraber olacaktir?

Mehdi şu an İstanbulda bir okulda öğretmenlik yapıyor. 7-8 yıl sonra Allah cc ömür verirse emekli olacak ve mehdiliğini ilan edecektir. Büyük ihtimalle emekli öğretmen arkadaşlarıyla beraber hareket edip memleketi kurtaracaktır. :gl

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Sosyolojik olarak bir Mehdi'nin geleceğini ispatlayabilirim!

Köşeye sıkıştırılan her toplum içinden bir kahraman çıkartır. Bu bilimsel bir vakiadır. Açlık, katliam, eziyet ve zulüm faktörleri bir araya geldiği zaman bıçak kesmeye başlamıştır. Bu zamanla kemiğe doğru ilerler ve orada bir zorlanmaya girer. Sabrın tükendiği andır o an. Bıçakla kemiğin mukavemeti güç sınamalarını arttırır. Dozaj git gide artar. O kalabalıklar içinde herkesin kalbinde bir şeyler vukua gelir. Bir bekleyiş başlar. Bu bekleyişe talep diyelim biz! Her talep muhakkak bir karşılık bulur. Bu bağlamda sahte Mehdi'lerin hepisi bir sınamadır. Şanslarını deniyor sahtekarlar :)

Hz. Peygamber tarfından söylenen bu hadislerin her birisi geleceğe ekilmiş tohumlardır. Bu tohumlar öylece yatıyor ve müsait iklimi bekliyor. Müthiş bir şey bu! Bu bir çıkış kapısı, hazır çek, ön sermaye, adına ne dersen de sen! Sahtekarlar bu hazır çeki kapma çabasındadırlar. Fakat âlimler onu gözlemler ve ararlar. Vakti saati geldiğinde bulup ona Mehdi olduğunu telkin ederler. İşin bir de şu boyutu vardır. Mossad ve Cia'da bu vasıflıları arar. Çünkü onlar çok iyi biliyorlar ki bu hazır sermaye birgün başlarına bir dert açacaktır. Dolayısıyla siyonizim çift taraflı çalışır. Ümmet içinde ki aptal hocalara ''bu hadisler yalandır, uydurmadır'' dedirterek bu tehlike potansiyelini içten söndürmeye çalışırlar. Dıştan ise her yerde bu şablona uyan gençleri arayıp suikastle yok ederler. Ne ilginçtir, bir hadiste Hz. Peygamberimiz bunu bile söylemiş. Der ki; ''Mehdi'yi yahudiler de arayacaklardır. Onların araması onu öldürmek içindir''.. Buyrun, buna ne diyeceksiniz?

Mehdi hadislerinin bir zararı yok faydası vardır. Müslümanları pasivize ediyor gibi bir argüman yersizdir. Yahudiler bir kurtarıcı beklediği için mi çok pasifler(!)??? Artık hadis inkarcılığının kimin ekmeğine yağ sürdüğünü umarım anlarsınız! Vaz geçin inkar politikalarından. Sizler bunu yapmakla siyonizme hizmet ediyorsunuz, unutmayın. Gelecek bir devrim kahramanının hazır sermayesini şimdiden sizlere biçtiriyor yok ettiriyorlar..

Ben şahsen bu hadislerin gerçek olduğuna iman etmişim. Siz edemiyorsanız hiç olmazsa sosyolojik olarak kabul edin ve susun..

Edit: Mehdi hadislerini inkar işinin siyonist projesi olduğunu anlamanız için şuna bakmanız yeterlidir: Bunu dile getiren reformcu hocalar ilk olarak hangi medya patronlarının Tv'lerinde çıktılar? Ve bu patronlar kimlerin uşağıdır? Bu hocaları palazlandıran kimlerdir? Sonradan İslamî kanallarda boy göstermelerine aldanmayın sakın! Bizimkiler ferasetsiz, kullanılmaya müsait aptallardır. Üzülerek söylüyorum ama malesef böyle, hiç kusura bakmayın, biri bunu da söylemesi lazım. Arkadan gitmeyi bilirler, analiz yapamaz, düşünemezler.. Hatta bu hadis inkarcılığı tezlerini savunan hocaların kendileri bile kullanılmaya müsait tiplerdir. Onlar bile nasıl palazlandıklarını tarif edemezler.. Sadece yollarını açarlar, onlar da zaten dünyaya taptıkları için dinlerini satmaya dünden razıdırlar. Her kapıdan içeriye girecek tiplerdirler.. Yuh olsun onlara, yuuuuh..

Zülkarneyn-23

Doçent
Mehdi as'ın çıkması, doğum yılı olarak algılanabilir.
Bir hadiste Mehdi as, insanların içinde dolaşır ama insanlar onu tanıyamazlar. Bu hadis şu anlama gelebilir; Mehdi as. açıkça TV'lere çıkmayacak, bilinmeyecek. Vazifesini gizli yapacak.

adams77

Kanalizasyoncu
Mehdi 'nin elinde sihirli değnek var. Ona tabi olanların kalbine islamı ışınlayacak Allah diledikten sonra her şey olur.

ALI25

Kıdemli Üye
Güzel insan ne diyeceksin ki?Her zaman ki gibi konuyla alakası yok,diyeceksin!Ama bu sefer diyemiyorsun çünkü alakası olduğunu hissettin değil mi?:D
Güzel insan diyecegim su ki senin yazina yazi yazmis olsaydim o kadar yazardim.

Kendi kendime dedim ki bunu yazi yazmasanda olur diye.

Ben tek soru sormakla bir konu acip yetinmis oldum ve tek sizlerin bilgisi ögrenmek icin idi bu da.

ALI25

Kıdemli Üye
Zamanını Allah Teala bilir lakin Rasulullah efendimiz buyurmuştur mutlaka çıkacaktır.Amenna.Muhbir-i Sadıktır. Konularımız arasında Mehdi As.'a tahsis edilmiş olanlar var.Lütfen bakınız.
Eline saglik Hirahos abim sen sag ol.

Böyle bir söz e artik ne denir ki sukut edilir ve de tek tasdik olunur.

Yüce rabbim seni daim eylesin ve de o var olan kalemini sana kuvvetli kilmasini dilerim.