"Mevlüt Uysal'a yakın 11 kişi aynı eve kayıt yaptırdı" Ekrem İmamoğlu'ndan cevaplar

alanyali07

Kıdemli Üye
İmamoğlu'ndan sahte seçmen iddiasına cevap

ekrem-imamoglu-0Uy2_cover.jpg

Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece seçimleriyle ilgili iddialara cevap verdi. Büyükçekmece'deki seçmen hareketliliğine ilişkin rakamlarla kamuoyunun zihninin bulandırılmaya çalışıldığını ileri süren İmamoğlu, Uysal'ın iddialarının ise doğru olmadığını iddia etti.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu,
İBB Başkanı Mevlüt Uysal'ın Büyükçekmece'deki seçmen kaydına ilişkin iddialarına cevap verdi.
Başakşehir ve Fatih'ten Başakşehir'e oy kaydırıldığını ve Uysal'ın özel kalem müdürünün de
aralarında bulunan bazı kişilerin kayıtlarının Büyükçekmece'ye getirildiğini ileri süren İmamoğlu,

Anadolu Ajansı'nın seçim gecesiyle yüzyılın skandalına imza attığını iddia etti.

Ekrem İmamoğlu, Halk TV, Tele 1 ve KRT ortak canlı yayınında açıklamalarda bulundu.
Büyükçekmece’deki usulsüzlük iddialarıyla ilgili konuşan İmamoğlu, Uysal'ın iddialarına cevap verdi.

İşte İmamoğlu'nun açıklamalarından bazı satır başları:
“Sayın Uysal, hayali seçmenden bahsediyor. Ben de Sayın Karabat’ın tespitlerini size anlatacağım.
Bir kere iki tarihten size bahsedeceğim. 4 Ocak 2019’da seçmen kayıltları askıya çıkıyor. İtirazlar yapılıyor
ve 18 Ocak 2019’da kesinleşiyor.
Çok enteresan Büyükçekmece’ye seçmen kaydırma noktasında iki ilçenin aktif olduğunu tespit ediyor Sayın Karabat.
Bir tanesi Başakşehir. İkincisi Fatih.
Biliyorsunuz Büyükçekmece adayı aynı zamanda bir önceki Başakşehir belediye başkanı.

Masum olduğunu düşünelim.
Bu süreçte özellikle 4 ismin Büyükçekmece’ye bağlı Kamiloba, Gümüş 1 sokakta no 12’de tam 11 kişi aynı adrese kayıt yapılıyor. Bu 11 kişi arasındaki dikkat çekici 4 kişiyi Sayın Karanbat bana aktarıyor. Sayın Nuretten Ertemel, Hüseyin Sevim, Kaan Şahin, bu üçü aynı zamanda Büyükçekmece adayı Uysal’ın vakıf başkanlığı yaptığı vakıfın yönetim kurulu üyeleri, Başakşehir kulübünün yöneticileri, başkan yardımcısı. Artı Abdullah Yasin Durmuş, yine Uysal’ın özel kalem müdürü. Heralde ev bulamamışlar 11’i de aynı eve taşınmış. Halbuki ben Kamiloba’yı bilirim çok boş ev var. Bana söyleselerdi onlara ev bulurdum.

"Zihinleri buluşturmaya çalışıyorlar"
Büyükçekmece’nin seçmen hareketlerinden bahsetmemiz lazım. Öyle bir bahsediyorlar ki sanki bir anda Büyükçekmece’de 20-25 bin seçmen hareketi olmuş gibi bir tarifle insanların zihinlerini bulandırmaya çalışıyorlar.
Seçim tarihi 7 Haziran 2015 seçmen sayısı 158 bin 611.
1 Kasım 2015, seçmen sayısı 161 bin 699. Arada 6 ay var. 6 ayda seçmen sayısı 3 binin biraz üzerinde seçmen sayısı artmış
.

Kullanılan oy 7 Haziran’da 135 bin 426. 1 Kasım’da 141 bin 811. Geçerli oy 7 Haziran’da 126 bin 069. 1 Kasım’da 139 bin 286.

Hemen bu yıla gelelim. 24 Haziran 2018’de Büyükçekmece’nin seçmen sayısı 172 bin 351. Kullanılan oy 151 bin 331. Geçerli oy 149 bin 138. Deniyor ya 20 bin hareket, 25 bin hareket. Eğer doğru konuşuyor olsalar geçerli oyun 175 binlerde olması gerekiyor. Yerel seçimlerde katılım düşüyor, geçerli oy 31 Mart’ta 144 bin 733.
YSK Başkanı çok net taşınmış oy ya da hayali oy diye bir şey yoktur diye açıklamaları var Şubat ayında.
Aynı nüfuslara sahip Sancaktepe’te ve Çekmeköy’de daha yoğun nüfus hareketleri var.

"100 yılın medya skandalı"
YSK ben verileri 11’de girmeye başladım dedi. Medya devletin kurumuna güvenmek zorunda. Ne zaman 10’da açıklamaya başladık gözler pat bize çevrildi. Şükürler olsun vatandaşımıza duyurular yaptık. Verdiğimiz sözü tuttuk. Gerçekler açıklanmaya başladı 11-12 saat veri veremedi Anadolu Ajansı. Acaba neler planlanmıştı?
Neymiş özür dileyecekmişim. Suç duyurusunda bulunacağım. Milletvekillerine de söyledim. 100 yılın medya skandalına adım atmıştır AA. Sen kime hizmet ediyorsun? Halka mı hizmet ediyorsun 3-5 kişiye mi?”

Geçersiz oyların nedenini açıkladı
Bütün unsurları güvence altına alacak açıklamalar yapıldı. En iddiaları açıklamayı AK Parti yaptı. Biz o kadar iddialı konuşmadık. Milyonun üzerinde sandıkta imzaları var. Fark 24.057 idi birleştirme tutanaklarında. AK Parti’nin itirazları sonucu maddi hataların olduğu tutanaklar değiştirildi. 20 bin 388’e düştü. Bazı ilçelerin tamamı bazı ilçelerde geçersiz oyların sayılmasıyla ilgili karar alındı. 6 bin civarı fark düştü. 14 bin 87’e düştü. Bize de rakibimize oy yazıldı. Direkt ampleme basıldığından yanlış yönlendirmeden kaynaklı geçersiz sayılan oylar geçerli hale getirildi.
Sondajla 57 sandık belirlenmişti. Diğerlerinde oyların tamamının sayılması reddedildi. Buradan çıkan sonuçla 13 oy fark elde etmiş olduk. Maltepe sayılıyor sadece şu an. Yavaş bir sayım devam ediyordu. Oraya arkadaşlarımızı gönderdik. 25 günde bitmez. YSK yeni kurul oluşturulması kararı aldı.
Medyayı tehdit iddiası
Hayatımda tehdit nedir bilmem. Yalan nedir bilmem. Allahıma şükür. İtibarlarını hatırlattım. Aile soyadlarını hatırlattım. 60 yıllık kurumları temsil ediyorsunuz dedim. Yandaş kısmı anmıyorum bile. Onlar vazifeli. Siz öyle değilsiniz yapmayın dedim. Üzüldüm ben kimseye parmağımı sallamadım. Hatırlatmak vazifem. Partinin temsilcisi benim yaptığım toplantıya cevap veriyor. Onu yayınlıyor. Beni yayınlamıyor. Vatandaş ne anlayacak bundan.
İnce hesaplar, beyinde dolaşan tilkiler benim hiç işim değil. Zihnim insanlar hakkında çok temiz. İşlerini yapsınlar bu dil onlara minnettarım der, teşekkür ederim.”

İmamoğlu'ndan sahte seçmen iddiasına cevap

alanyali07

Kıdemli Üye
CHP'li Karabat: Büyükçekmece'ye Mevlüt Uysal'a yakın isimlerin kaydı taşındı
"'Kişi, kendinden bilir işi' diye bir söz var"

1554909519754-karabat.jpg

10 Nisan 2019 18:14

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Büyükçekmece'deki seçmen taşıma iddialarına Twitter hesabından yanıt verdi.
"Büyükçekmece üzerinden İstanbul seçimlerinin iptali için algı yaratılıyor" diyen Karabat, "Büyükçekmece'de olan seçmen hareketlerinde dikkat çeken hareketler ve isimler söz konusu. "Mesela Büyükçekmece'ye Fatih'ten ve Başakşehir'den gelen seçmenler söz konusu. Bu seçmenler arasında AKP'ye yakın isimler var" dedi.
TIKLAYIN - Mevlüt Uysal: Büyükçekmece'de hiçbir yerde olmayan seçmen hareketi var
Karabat, "Seçmen listelerinin askıya çıktığı 4 Ocak 2019 tarihinde Büyükçekmece seçmen listelerine Nurettin Ertemel, Hüseyin Sevim ve Kaan Şahin gibi isimler eklendi. Bu isimler geçmişte Mevlüt Uysal'ın da yönetimin de yer aldığı Sıcak Yuva Vakfı'nın hala yönetiminde bulunan isimler. Bu isimler Mevlüt Uysal Başakşehir Belediye Başkanı iken biri belediye başkan yardımcısı, diğeri Başakşehir Spor Yönetim Kurulu Üyesi, diğeri de Fatih'te Kızılay Yönetim Kurulu üyesi. İsimlere internetten araştırıldığında rahatlıkla bu bilgi teyit edilebilir"mesajını paylaştı.

"Mevlüt Uysal'a yakın isimlerin kaydı taşındı"
Özgür Kartabat ayrıca,
"Mevlüt Uysal'a bu kadar yakın olan isimler, ne hikmetse 4 Ocak 2019 tarihinde Büyükçekmece’de aynı adrese taşınmışlar. Söz konusu adreste kayıtlı 11 seçmen görünüyor! Birisi Bakırköy’den, biri Başakşehir’den diğeri de Fatih’ten gelmiş görünüyor"ifadelerini kullandı.
CHP milletvekili "Bizlerin seçmen hareketlerini takip etmeyeceğimizi düşünmüş olacaklar ki aynı adrese böylesi isimleri yığmakta sakınca görmemişler. 'Kişi, kendinden bilir işi' diye bir söz var, CHP'yi seçmen taşımakla itham edenlerin neden bu kadar gürültü çıkardıkları daha iyi anlaşılıyor" diye de konuştu.

ilke

Paylaşımcı
İstanbul seçimlerini öyle anlaşılıyor ve görülüyor ki, henüz bütün kurumlardan temizlenemeyen FETÖ mankurtları fena halde etkilemişler ! Bunun sorumlusu dahi elbetteki iktidardır. FETÖ bu ülkede adeta her yeri saran ve yok edilemeyen bir virüs gibi hayatiyetini sürdürmektedir ! Rabbimiz şerlerinden muhafaza buyursun !

alanyali07

Kıdemli Üye
Dün CNNtürkte hande fıratın konuğu abdülkadir selvi ile gürkan hacır karşılıklı tartışıyorlar..

11 kişinin aynı evde olmasına Abdülkadir selvi ahlaki bir sorun dedi, ama mevzuata uygun dedi..
yani ahlaksızlık ama mevzuata uygun diyor..
Akpyi savunacam diye ne diyeceklerini şaşırıyorlar,kıvırdıkça kıvırıyorlar..

AKP'nin büyükçekmecedeki seçmen kaydırılması iddiası için ise diyorki,
"burada asıl itiraz edilen konu dairelere ,konutlara seçmen kaydırılması DEĞİL diyor,
asıl sorun boş arsalara,konut olmayan yerlere seçmen kaydı olması "diyor..

resmen insanların aklıyla dalga geçiyorlar..

Yahu o zaman kaçgündür akp'nin konutlara polis baskını yapıp seçmen kontrolü yapmasını nereye koyacağız?
tabiki bu soruya cevap yok..

Hem diyorki ," itiraz edilen konu, konutlara seçmen kaydı değil, boş arsalara,konut olmayan yerlere kayıt yapılması " diyor,
sonra da mevcut konutlara polis kontrolünü savunmaya çalışıyor..
AKPyi savunacam diye akıl baştan çıkıyor, yerine abuk sabuk bir savunma hissiyatı geliyor..

AKP her itirazında aslında kendisiyle çelişiyor..
Bu da seçmende akp antipatisini artırıyor..

Son düzenleme:

gamsız

Profesör
Avrupa soykırımı tanıyor .
Bu kervana İtalya’da katıldı .
Türk dışişleri sert tepki gösterdi .
Kansız muhalefetten çıt yok !!
Hala uyuyacakmısın?
Bu muhalefet vanda ölen kedinin hesabını hükmete sorar ,
Suriye’deki savaşı Türkiye çıkarttı der , ama bu konuda tek kelam etmez !

alanyali07

Kıdemli Üye
Cumhurbaşkanı Erdoğan teşkilatı uyardı
ahmaklık olur

recep-tayyip-erdogan-qqsR_cover.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerini değerlendirdiği toplantıda yaptığı konuşmada, "Oy vermediği için milleti suçlamak ahmaklık olur. Önce kendimize bakacağız. Herkes de önce kendisini değerlendirmeye tabi tutsun" dedi.
AK Parti’nin önceki gece yapılan MYK toplantısında 31 Mart yerel seçimleri ayrıntılı olarak masaya yatırıldı. Toplantıda konuşulanlar ve Erdoğan'ın partiye yönelik uyarılarını Türkiye gazetesi, bugün manşetten Yücel Kayaoğlu imzasıyla aktardı. Toplantının başında seçim değerlendirmesi yaptığı belirtilen Erdoğan'ın sözlerine yer verildi:
Herkes önce kendine baksın
Suçu millete atmak acizlik ve gaflet örneğidir.
Oy vermediği için milleti suçlamak ahmaklık olur.
Gelinen bu noktayı ve aldığımız sonucu hem gözümüzle göreceğiz, hem kulağımızla duyacağız.
Milletin sandıkta bize ne mesaj verdi? Bunu çok iyi analiz etmemiz lazım. Önümüzdeki süreçte atacağımız adımları da bu analizler belirleyecek. Bu değerlendirmeleri üstünkörü değil, derine inerek yapacağız. 26 Mayıs’ta yapacağımız istişare toplantısında enine boyuna konuşacağız. Millet bize ne diyor? Bakacağız. Özeleştirilerimizi, eleştirilerimizi yapacağız. Bunu yaparken, suçu millette değil, kendimizde arayacağız. Önce kendimize bakacağız. Herkes de önce kendisini değerlendirmeye tabi tutsun.”

alanyali07

Kıdemli Üye
Abdurrahman dilipak :
“Siyasetname” okumazsak “şikayetname” dinleriz!

...
Bu “içimizdeki beyinsizlere” dikkat. Artık bunların süt dişleri yok. Köpek dişleri var. Çeneleri de çok güçlü. “İnatçı” birtakım “Şeytan”ları ve “gözü dönmüş, Şeytanlaşmış, münafık karakterli” başka dostları da var!

Siz FETÖ’cüleri kovarken, onlara musallat olan Şeytanlar, kılık değiştirip başka “Cemaat”lerin kimlikleri ve sizlerle yakın duran yapılar üzerinden çevrenize sızıp, oyunlarına kaldıkları yerden devam ettiler. Siz kapıdan kovdunuz, onlar bacadan girdiler. Yakınlarınıza, çevrenize bakın!

Eğer bu olaylardan da ders almayacaksak, gelecek olan 2. bir “şefkat tokadı” değil, bundan sonrası daha da ağır bir ders olacaktır. Umarım bu defa olanlardan ders alınmıştır ve çözüm için geç kalınmaz. Çünkü yarın bugünden daha kolay olmayacak!
-----------
“Siyasetname” okumazsak “şikayetname” dinleriz!

bi husben

Kıdemli Üye
nedense hep ak parti seçmenine bu uyarılar

yahu chp seçmeni hdp seçmeni için aralarından bir kişi çıkıp işte içimizdeki hainler diyen oldu mu
yada chp li seçmen bunu yapıyor içimizde hain var keza hdp için diyen oldu mu olmadı pekala
hatta az bile yapıyorlar daha fazla yapmalılar diye telkinlerde bulunuluyor

yanı hdp seçmeni için daha fazla anarşı isterken chp seçmeni için daha dine saldırı isterken
bizim bazı sozde aydınların çıkıp höykürmesini anlamak mümkün değildir

onların bizim cenaha saldırdıkları gibi onlara saldırmak meşru değilmiş.
onlar azgınlıklarına dahada azgınlık katmak için kenetlenmişken bizim onlara tepki vermemiz eleştiriliyor
ne ilginç değil mi
hani şu pensilvanyadaki papaz şöyle demiştiya hristiyanlar ülkenizi işgal ederlerse kadınlarınıza kızlarınıza ilişmezler diye
şimdi buna benzer söylemleri dilipak gibilerinden duymak kimin şeytanın uşaklığı yaptığını gösteriyor

rabbimiz kendi aranızda merhametli olun kafirler ve uşaklarına karşı şedit olun derken bu müftezellerin söylemleri kendilerini kandırmaktan başka işe yaramayacaktır

açık ve net görülmektedirki chp ve hdp kafirlere eperyalistlere uşaklık yapmaktadırlar
bunlar bize bu kadar şedit davranıyorken onlara merhamet gostermek ses çıkarmamak zulme ortaklık olur

alanyali07

Kıdemli Üye
Cumhurbaşkanı Erdoğan teşkilatı uyardı
ahmaklık olur

recep-tayyip-erdogan-qqsR_cover.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerini değerlendirdiği toplantıda yaptığı konuşmada, "Oy vermediği için milleti suçlamak ahmaklık olur. Önce kendimize bakacağız. Herkes de önce kendisini değerlendirmeye tabi tutsun" dedi.
AK Parti’nin önceki gece yapılan MYK toplantısında 31 Mart yerel seçimleri ayrıntılı olarak masaya yatırıldı. Toplantıda konuşulanlar ve Erdoğan'ın partiye yönelik uyarılarını Türkiye gazetesi, bugün manşetten Yücel Kayaoğlu imzasıyla aktardı. Toplantının başında seçim değerlendirmesi yaptığı belirtilen Erdoğan'ın sözlerine yer verildi:
Herkes önce kendine baksın
Suçu millete atmak acizlik ve gaflet örneğidir.
Oy vermediği için milleti suçlamak ahmaklık olur.
Gelinen bu noktayı ve aldığımız sonucu hem gözümüzle göreceğiz, hem kulağımızla duyacağız.
Milletin sandıkta bize ne mesaj verdi? Bunu çok iyi analiz etmemiz lazım. Önümüzdeki süreçte atacağımız adımları da bu analizler belirleyecek. Bu değerlendirmeleri üstünkörü değil, derine inerek yapacağız. 26 Mayıs’ta yapacağımız istişare toplantısında enine boyuna konuşacağız. Millet bize ne diyor? Bakacağız. Özeleştirilerimizi, eleştirilerimizi yapacağız. Bunu yaparken, suçu millette değil, kendimizde arayacağız. Önce kendimize bakacağız. Herkes de önce kendisini değerlendirmeye tabi tutsun.”

Görülüyorki erdoğan bile akplilerin özeleştiri yapmasını ve oy vermeyen seçmenin suçlanamayacağını söylerken kendilerini akpli ve reisçi tanımlayanlar bu sözleri de kulak arkası edip dinlememektedirler.
Erdoğan görülüyorki herzaman yalnız bırakılıp reisçiler güruhundan bile destek görememektedirler.

S.özışik, a.dilipak gibi akpli yazarların, akpli trol tayfadan şikayetlerinin ne kadar haklı olduğu anlaşılıyor.
Dış tehlikeden korunmak kolaydır ama akpnin asıl büyük tehlikesi kendi iclerindeki beyinsiz tayfa diye tabir edilen trol güruhudur.
Bunlar binevi siyasi münafık olarak güç kimdeyse onun safındanmış gibi görülür ama aslında kendi vandal ruhlarına bir sığınak aramaktadırlar.
Umarım akp bu münafık reiscilerden kurtulur ve selamete erer.
Yoksa dilipakın dedigi gibi bu sefer kulak cekmeyle kalmaz bu iş.

kebîkec

İhvan Forum Üye
11 seçmen kaydıran kişileri kınıyorum. Kaydıracaksanız 21 bin seçmen kaydırın. Piyasayı düşürüyorsunuz. :) İmamoğlu hangi eve kaç kişi kaydırıldığını kaçının kendi akrabası kaçının başkasının akrabası olduğunu bildiğini de itirafetmiş olmuyor mu ?

ihvanistanbul

AkhenAton
olmadı efendim bak ben de suç işledim eeee ne oldu şimdi
Bende onu diyorum.

Sen ve senin gibiler her b.ka soyleyenin partisine bakip cevap veriyorsunuz adam hakli mi degil mi umurunuzda degil. Sanki Allah dunyanin en buyuk camisinin yapilmasinii istemis gibi ki kabenin kendisi istanbuldaki herhangi bir camiden buyuk degil! Etrafi buyuk.

Kafanizin calismamasinin cezasini tum Turk milleti cekiyor. DİLERİM ALLAHTAN YAPTİGİNİZİ HER GUN TADİN!

bi husben

Kıdemli Üye
Bende onu diyorum.

Sen ve senin gibiler her b.ka soyleyenin partisine bakip cevap veriyorsunuz adam hakli mi degil mi umurunuzda degil. Sanki Allah dunyanin en buyuk camisinin yapilmasinii istemis gibi ki kabenin kendisi istanbuldaki herhangi bir camiden buyuk degil! Etrafi buyuk.

Kafanizin calismamasinin cezasini tum Turk milleti cekiyor. DİLERİM ALLAHTAN YAPTİGİNİZİ HER GUN TADİN!

Adam rioda dünyanın en büyük sözde hz ısa heykelini diker mesaj verir
gidip özgürlük anıtı diker mesaj veriri
dünyann en büyük buda eykelini diker mesaj verir
en büyük katedrallaer en büyük kiliseler inşaa eder mesaj verir
kule diker mesaj verir
söz konusu cami olunca aaa olur mu canım niye inşaaa ediliyor bu kadar büyük cami
niye rahatsızssın arkadaş? İslamın alametinden müslüna olarak niye rahatsızssın .Ne amaçla kimin adına rahatsızlık duyuyorsun
Erbakan değil miydi taksime cami yaacaz diye yıllarca yırtınan ve yaptırılmayan.o da mesaj vermek istiyordu yaptırmadılar
şimdi kalkmış sözde onu izleyen asalaklar cami niye yapılıyor diye yırtınıyorlar