"MÜLAANE DEĞİL BEDDUADIR" Diyanet İşleri Başkanı:Diyaneti itibarsızlaştırmaya uğraştılar

KAFKAS

Kıdemli Üye
"MÜLAANE DEĞİL BEDDUADIR" Diyanet İşleri Başkanı:Diyaneti itibarsızlaştırmaya uğraştılar

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 17-25 Aralık süreci sonrasıcemaatle yaşadığı diyalogları ilk kez kamuoyuyla paylaştı. Fethullah Gülen'in polislere yönelik operasyon sonrası yaptığı duanın "mülâane" değil beddua olduğunu söyleyen Görmez, beddua olmadığı konusunda açıklama yapılması için baskı yapıldığını; ancak bunu kabul etmediğini söyledi.

Prof. Dr. Mehmet Görmez, 17-25 Aralık süreci sonrası Diyanet'te yaşananları ilk kez paylaştı. Veyis Ateş'in "paralel yapı" iddialarıyla ilgili sorularını cevaplayan Görmez, hareketin lideri olan Fethullah Gümlen'in Diyanet'in kürsülerindeki vaazlarıyla bu hareketi inşa ettiğini ve bir dönem milletin de gruru olduğunu söyledi.

Cemaatin güç tutkusu nedeniyle bu ülkenin yakın geçmişinin en acı olayının yaşandığını anlatan Görmez o dönemde yaşananları da şöyle anlattı;
"Bu ülkenin tarihinde çok acı bir olay yaşandı. Şimdi hareketin kendisi, lideri Diyanet'in kürsülerinde bu hareketi inşa etti. Toplumun saygı duyduğu bir insandı. Hareketin kendisi de bu milletin gruruydu. En çok İslam dini bundan zarar gördüğü için çok yaralıyıcıdır.

"CAMİDE CEMAAT BÖLÜNMESİN İSTEDİK"

Dini ve ahlaki yönü var. Benim şu cümlelerimi, Diyanet İşleri Başkanı olarak değil samimi bir insan olarak dinlesinler. İslam bundan zarar görmesin diye, nasıl çırpındığımızı bir arkadaşlar bilir bir de Allah bilir.

Camide cemaati bölmesin diye çabaladık. Hayatta olan Diyanet İşleri Başkanları ile biri hariç hepsiyle görüştük. O güç tutkusu öne geçti ve 40 yıllık emek heba oldu. O muhabbet fedaisi olarak gördügümüz insanlar öfke fedaisine dönüştü. Bu kurumun tarihinde, karşılaştığı en zor olaydır.

"MİLLETE VERDİĞİNİZ SÖZÜ TUTACAKSINIZ"

Özellikle dini ve ahlaki açıdan biz bunun doğru olmadığını söylemek zorundayız. Eğer siz bir topluma sadakalarıyla bir yapı kurduysanız, bir tahütte bulunmuşsunuzdur. Eğer ektiği pancarın gelirinin yarısını size vermişse, bu söze sadık kalacaksınız. Siz bunu bir güce kavuşturmaya çalışırsanız bu doğru değildir.

"RÜYALAR ÜZERİNE İNŞA EDEMESSİNİZ"

Kur'an ve sünnet bellidir. Siz hakikati bir insanın tekeline veremessiniz. Siz dini rüyalar üzerine inşa edemessiniz. siz günlük hayatınızı, birilerinin gayipten verdiği haberler üzerine inşa etemessiniz. Bütün bunlara girmekte çok zorlandık. "Devlet erki bu konuda üzerimize düşeni yapmadığını düşünmektedir" kısmen de doğrudur. Ancak Diyanet, italafın camiye girmemesi için elimizden geleni yaptık.

Kardeşlik hutbesi okutuyoruz o zor zamanlarda, hırsızlıktan bahsedin diye ayağ akalkıp eleştirdi. Din zarar görmesin diye çok uğraştı. Zaten eve girdi, kardeş kardeşle konuşmuyor. Aile bütünlükleri bozuldu.

"MÜLAANE DEĞİL BEDDUADIR"

Beddua olmadığı konusunda açıklama istediler. Bizzat geldiler hatta bir kaç koldan. Nedir bu açıklayın dediler, beddua olmadığını söylememi istediler. Bir kaç satır da olsa açıklama yapmamı söylediler.

O söylenenlerle yapılanların hiçbir alakası yok. Peygamber efendimizin okuduğu bedduadır bu. Diyaneti yanlarına almaya çalıştılar; ancak olmayınca da üzerimize geldiler."

Haberin videosu:Konu ile ilgili kısım 55.dk ile 67.dk arası ayrıca konu ile ilgili detay!!!!!!

http://www.haberturk.com/video/habe...kani-prof-dr-mehmet-gormez-haberturkte/140008

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Mülaane diye savunan arkadaşların en büyük hatası mülaane müslümana karşı yapılmaz.

Gayrimüslime karşı yapılır.

Araştırsınlar baksınlar.

Olayları konuları hadisleri işlerine geldiği gibi çarpıtmasınlar.

Selam ve dua ile...

Dua Nur

Kıdemli Üye
Etmeyeydiniz o bedduayı. Zaten tutmadıki tutmadıki:))))))))

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Mülaaane vs. bilmem... benim gördüğüm, duyduğum, izlediğim fethullah gülenin o videosu apaçık BEDDUADIR.

Net bir şekilde bedduadır ve yerinde bir bedduadır.

Neden beddua değil diye direniyorlar anlamadım.

Hakperest

Kıdemli Üye
Mülaaane vs. bilmem... benim gördüğüm, duyduğum, izlediğim fethullah gülenin o videosu apaçık BEDDUADIR.

saadetin vardığı nokta bu mu yani
Allah akpartililerin evlerini başlarına yıksın öyle mi
sizi yanlış tanımışız

hdp liler bile bu bedduayı yapacaklarına inanmıyorum
yerinde bedduaymış
hadi ordan

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
saadetin vardığı nokta bu mu yani
Allah akpartililerin evlerini başlarına yıksın öyle mi
sizi yanlış tanımışız

hdp liler bile bu bedduayı yapacaklarına inanmıyorum
yerinde bedduaymış
hadi ordan

Ben bir kaç yerde dinledim o beddua olayını hiç birinde "AKPlilerin..." diye bir şey geçmiyor, isim yok, parti yok vs.vs.

Ben atlamış olabilirim.

lütfen bedduanın tam metnini aktarın.

İçinde "AKPLİLERİN...." diye bir şey geçiyorsa sen haklısın, geçmiyorsa bu yazın için benden özür diler misin?

Hakperest

Kıdemli Üye
Ben bir kaç yerde dinledim o beddua olayını hiç birinde "AKPlilerin..." diye bir şey geçmiyor, isim yok, parti yok vs.vs.

Ben atlamış olabilirim.

lütfen bedduanın tam metnini aktarın.

İçinde "AKPLİLERİN...." diye bir şey geçiyorsa sen haklısın, geçmiyorsa bu yazın için benden özür diler misin?

takla atmaya gerek yok
herkes anlayacağını anladı

seni sahte otoritelere boyun eğmiş hainle başbaşa bırakıyorum
(bak cümlede gülen geçmiyor)

talib

Kıdemli Üye
evlerine ateşler salsın ne demek. evde çocuğun ne suçu var?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
takla atmaya gerek yok
herkes anlayacağını anladı

seni sahte otoritelere boyun eğmiş hainle başbaşa bırakıyorum
(bak cümlede gülen geçmiyor)

Edepsizlik yapma.

ben insan gibi bir soru sordum sana, takla atma vs ne demek?

Sen bir de MODERATÖR olacaksın... sana TAKLA ATMA vs. deseler ne derdin?

Bir şey yazdın, ben de yazınla ilgili soru sordum...madem yazıyorsun soruma cevap ver, yüreğin yetmiyorsa asıl takla atan sen olursun.

KAFKAS

Kıdemli Üye

:)Sen hala anlamadın mı:)Hadi gel:)

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
herkes bir şekilde her seferinde yeniden , bilerek yada bilmeden içini, nasıl bir kişilik taşıdığını belli ediyor

hirahos

Kıdemli Üye
Güleninki Net bir şekilde bedduadır ve yerinde bir bedduadır.

Ne kadar gizlenirsen gizlen, kripto cemaatçi olduğunu ispat edecek bir şeyler yumurtlatır sana Allah... İşte böyle. Sen kendini sakladığını san dur.

Git kendine çare ara. Alimleri arifleri dolaş. Sadakalar ver. Kurbanlar kes. Sabahlara kadar secde et. Yalvar. Haksız beddua edeni de, amin diyeni de, bedduayı haklı göreni de; o bedduaları önünde sonunda bir bir vuracaktır. Şüphesiz. Kendine ettin.

KAFKAS

Kıdemli Üye

Gene............nu çıkartmayı başardın.Yerinde bedduaymış!!!!!!!!! ,bire bir rus ruleti oynayanı anlarımda ,çoluk çocuğu evi barkı içindekileri katılması nasıl yerinde oluyor.!!!!!!!!!!!!!ocaklara ateş salınması nasıl oluyor hele bir anlat be ya?

KAFKAS

Kıdemli Üye
Eyvallahçı Fatih:) yerinde beddua!!!Örgüt değil,haşhaşi değil,paralel değil:)uluslararası sularda otorite İsrail in en hayırlı postalcı hizmet kurumları:)

hirahos

Kıdemli Üye

Senin bedduacılar bile bile nasıl yalan söylüyorlar. Gör de uyan. Hayatına yazık.

Müslüman asla ve kat'a yalan söylemez. Nokta.

Bizi aldatan bizden değildir.

talib

Kıdemli Üye
Neden BEDDUA denilen sözlerin TÜMÜNÜ buraya aktaramıyorsunuz?

Neden ürküyorsunuz yandaşlar?

Buyrun metnin tümünü aktarın, tek tek inceleyelim, beddua haklı mı haksız mı?

Yüreğiniz yetmiyorsa ben bilemem:)

Kripto cemaatciymişim:)

Hiç boşuna çırpınmayın, benim cemaatci olmadığımı kendiniz de biliyorsunuz ama sizin gibi yandaş olmadığım için saldırıyorsunuz.

Akp doğru yaptığı zaman doğru dediğim için akpli ilan edilen, saldırılan biriyim ben, sizin gibi yandaşların kripto cemaatci vs. demesine gülüp geçerim:)

VE AKPNİN DE CEMAATİN DE CANI CEHENNEME diyen biriyim ben, var mı bu cümleme imza atabilecek bir yandaş? Madem ben kripto cemaatciysem buyrun bu cümleme imza atın:)

YÜREĞİNİZ YETİYORSA saçma sapan suçlamalar yapacağınıza buyrun beddua metnini aynen aktarın, kelime kelime inceleyelim.

Hadi yandaşlar, korkmayın, ürkmeyin :)

Tek soru sordum cevap vermedin. Madem cevap vermeyeceksin, neden hodri meydan dersin.

Tek şey dedim. Velev ki beddualar tamam, bir sıkıntı yok. Evlerine ateşler salsın ne demek? Evdeki hanımın, varsa annenin, babanın ve çocukların ne suçu vardır?

cemaliii

Kıdemli Üye
mehmet görmez zamanında diyanet zaten buram buram particilik-siyaset kokan hutbeleriyle, lüks mercedes makam araçlarıyla itibarını kendi kaybetti.sayın görmez bunu görür mü? elbette görmez.