müminler kardeş mi?

lafons7275

Kıdemli Üye
Muhakkak ki iman edenler kardeştirler! O hâlde iki kardeşinizin arasını düzeltin ve Allâh'tan korunun ki rahmete eresiniz.

@fakiri den özür diliyorum.
@RedveKabul den özür diliyorum.
@redyellow dan özür diliyorum.
@adams77 den özür diliyorum.
@Yahayy dan özür diliyorum.
@Verda dan özür diliyorum.

@büşrebetül den özür diliyorum.

@ebucomputer dan özür diliyorum

@haqperest ten özür diliyorum.
@modest dan özür diliyorum.
@çelebiler den özür diliyorum.
@havas tan özür diliyorum.

Unuttuğum kardeşlerimden de aklıma geldikçe özür dileyeceğim inşaAllah.

adams77

Kanalizasyoncu
4 sıradan aday göstermişsin 4. kademeden af ederim

lafons7275

Kıdemli Üye
@bi husben den özür diliyorum.
@muadh dan özür diliyorum.

adams77

Kanalizasyoncu
sonuç bir daha kırmayacak mısın?

lafons7275

Kıdemli Üye
Hep birlikte Allah'ın ipine (kitabına, dinine) sımsıkı sarılın. Parçalanıp ayrılmayın. Allah'ın üzerinizdeki nimetini düşünün. Hani siz birbirinize düşmanlar idiniz de, O, kalplerinizi birleştirmişti. İşte O'nun (bu) nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında iken oradan da sizi O kurtarmıştı. İşte Allah size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki, doğru yola eresiniz.

adams77

Kanalizasyoncu
İnşaAllah kırmayacağım. Yeni bir döneme geçtim. Ayrıştırmaya değil, birleştirmeye çalışacağım.

Birlikte ihvanforum nasıl olur göreceğiz.

hadi bagalım red ile bir gün dayanamadınız yağlı ballı idiniz yine aynı tas aynı hamam inşallah bir daha olmaz

lafons7275

Kıdemli Üye
Biz o cennetliklerin kalblerindeki kinleri çıkarır atarız. Hepsi kardeşler olarak sevinç içinde karşılıklı koltuklara otururlar.

adams77

Kanalizasyoncu
tamam sarılalım bu ip nasıl bir ip

lafons7275

Kıdemli Üye
Ey iman edenler! Zannın bir çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerini arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, tevbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.

lafons7275

Kıdemli Üye
Ve onlardan önce o yurda yerleşen imana sarılanlar kendilerine göç edip gelenleri severler ve onlara verilenlerden ötürü göğüslerinde bir ihtiyaç duymazlar. Kendilerinin ihtiyaçları olsa dahi, onları öz canlarına tercih ederler. Kim nefsinin cimriliğinden korunursa, işte onlar umduklarına erenlerdir.

lafons7275

Kıdemli Üye
Onlardan sonra gelenler derler ki: "Rabbimiz, bizi ve bizden önce inanan kardeşlerimizi bağışla, kalplerimizde inananlara karşı bir kin bırakma! Rabbimiz! Sen çok şefkatli, çok merhametlisin!"

Yetim

Kısıtlı Erişim
Lafons kardeş Ayeti kerimeler müminlerin kardeşliğnden bahsediyor Allah dostlarına Alimlere Hakaret edenler benim din kardeşim olamaz

Ebû Hüreyre (r.a.) dan rivayetle, dedi ki: Resûlullah (s.a.s.) şöyle buyurdu:

“Allah-u Azze ve Celle buyurdu ki: “Kim Benim veli kuluma düşmanlık beslerse ona savaş açarım. Kulum Bana kendine farz kılmış olduğum amellerde n daha sevimli bir amel ile yaklaşamaz. Kulum Bana nafile ibadetler le de yaklaşmaya devam ederse; Ben de onu severim. Onu sevdiğim zaman işiten kulağı olurum, gö­ren gözü olurum, tutan eli olurum, yürüyen ayağı olurum. Benden bir şey isterse istediğini veririm. Bana sığınacak olursa Ben de onu korurum. Mü’min kulumun canını almakta tereddüt ettiğim kadar hiçbir şeyde tereddüt etmiş değilim. O ölümü istemez iken, Ben de onun uzun yaşaması ile fena du­ruma düşmesini istemem ........BUHARİ...

lafons7275

Kıdemli Üye
Lafons kardeş Ayeti kerimeler müminlerin kardeşliğnden bahsediyor Allah dostlarına Alimlere Hakaret edenler benim din kardeşim olamaz

Ebû Hüreyre (r.a.) dan rivayetle, dedi ki: Resûlullah (s.a.s.) şöyle buyurdu:

“Allah-u Azze ve Celle buyurdu ki: “Kim Benim veli kuluma düşmanlık beslerse ona savaş açarım. Kulum Bana kendine farz kılmış olduğum amellerde n daha sevimli bir amel ile yaklaşamaz. Kulum Bana nafile ibadetler le de yaklaşmaya devam ederse; Ben de onu severim. Onu sevdiğim zaman işiten kulağı olurum, gö*ren gözü olurum, tutan eli olurum, yürüyen ayağı olurum. Benden bir şey isterse istediğini veririm. Bana sığınacak olursa Ben de onu korurum. Mü’min kulumun canını almakta tereddüt ettiğim kadar hiçbir şeyde tereddüt etmiş değilim. O ölümü istemez iken, Ben de onun uzun yaşaması ile fena du*ruma düşmesini istemem ........BUHARİ...

Bizi ayrıştıran meseleleri değil, birleştiren meseleleri gündeme getirelim.

Kucaklaşalım.

Barışalım.

3 günlük dünya...

Yetim

Kısıtlı Erişim
Bizi ayrıştıran meseleleri değil, birleştiren meseleleri gündeme getirelim.

Kucaklaşalım.

Barışalım.

3 günlük dünya...

Çok güzel diyorsun 3 günlük dünya için ya ahiretimiz ?

Adam tevbe ederse Alimlerle velilere hakaretine o başka ...

lafons7275

Kıdemli Üye
Çok güzel diyorsun 3 günlük dünya için ya ahiretimiz ?

Adam tevbe ederse Alimlerle velilere hakaretine o başka ...

İyilikle kötülük bir olmaz. Kötülüğü en güzel bir şekilde sav. Bir de bakarsın ki, seninle arasında düşmanlık bulunan kimse sanki sıcak bir dost oluvermiştir.