müslüman isevi olurmu?

talib

Kıdemli Üye
Oktar, bugüne kadar açıktan "Ben Mehdiyim" demedi doğrudur. Ama "benim 100 özelliğim Mehdinin de özellikleri", "Mehdinin talebelerinin özellikleri işte", diyerek ima ediyor. Bir keresinde (7-8 sene önce) "Mehdi As. da, İsa As. da geldi, korkularından (!) saklanıyorlar" demişti... Vs. Çok ispatı var.

Nurcular bunu eleştiriyorlar, sonra diyorlar ki bediüzzaman açıktan ben mehdi yim demedi ama işte onun işlerini kendisinin yapacağını ve yaptığını ima etti, o yüzden o mehdi dir diyorlar :)

yani aynı kafadalar ama onları eleştiriyorlar. aynı şeyi derken :)

çünkü nurcular oktarcıları mehdi bilmez, oktarcılar nurcuları... yoksa söylem aynı. aynı tas aynı hamam

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
nurcular bunu eleştiriyorlar, sonra diyorlar ki bediüzzaman açıktan ben mehdi yim demedi ama işte onun işlerini kendisinin yapacağını ve yaptığını ima etti, o yüzden o mehdi dir diyorlar :)

yani aynı kafadalar ama onları eleştiriyorlar. Aynı şeyi derken :)

çünkü nurcular oktarcıları mehdi bilmez, oktarcılar nurcuları... Yoksa söylem aynı. Aynı tas aynı hamam
said nursi kendisinin mehdi olduğunu ima etmeseydi istemem yan cebime koy demeseydi ima etmeseydi nurcular böyle uç noktalara gitmezlerdi sen mehdisin diyen talebelerinin kafalarina odun vursaydi::D böyle yapmazlardi

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
sen atatürke deccal dersen karşı tarafada mehdi lazım o da said nursiye mehdi der