Ne diyeyim bilemedim !

kebîkec

İhvan Forum Üye
Lise yıllarımda TRT deki programlarını beğeniyle izlerdim. Kişisel gelişimin en bize uygun kitaplarını yazdığına inandığım bir hocamızdı Üstün DÖKMEN. Önce Din dersi öğretmenlerine bir ilişti hafiften, baktı kimseden ses çıkmıyor şimdi de başörtülü bayandan rehber öğretmen olmaz cümlesiyle öğretmenlere takmaya devam etti. Tabi öğretmenlerin tüfekle tabancayla vurulduğu, bıçaklandığı küfüre ve hakarete uğradığı bir yerde Üstün hoca bir iki hakaret kelamı etmiş çok mu yani...

Hem zaten herkes hazır fikir özgürlüğü kapsamı içinde değerlendirmeye. Hadi bende onlardan biri olayım ve hocanın fikri öyle olabilir saygı duyalım diyeyim. Kendisini davet eden il milli eğitim müdürünün başının da örtülü olduğunu bilmiyor muydu acaba. Hadi bilmiyordu salondaki protokol yerinden de mi göremedi ? Yoksa çok iyi mi gördü ?

Hocam, akıllı bir adam ne söyleyeceği kadar ne söyemeyeceğini de bilen adamdır. Yazdığınız kitaplar ve kahramanları eriyip gidiyor itibarınızla beraber. Sanırım Alihan beyle beraber yıldızları seyredeceksiniz ay ışığında...

cemaliii

Kıdemli Üye
Doğru tabii ama yine de söz sahibi Üstün Hoca. Böyle dememeliydi...

Hocam vakti zamanında çalıştığım ilçe mebin değerler eğitimine çok önem verip uyguladığı bir dönemde üstün hoca gibi tanınmış bir profu çağırıp seminer verdirdiler. Adam değerler eğitimi uygulamasına saydırdı çok ilginçti. Dedim adamı zorla mı getirdiler yoksa değerler eğitimi aleyhine mi konuş dediler anlamadım. İlçe müdürü çok mahçup oldu. Adam değerler eğitimi hristiyan adeti dedi. Oluyor böyle vakalar bazen.

ihvanistanbul

AkhenAton
Bizde bir tane var.

:D

öyle soruya böyle cevap sende haklısın.

Soruyu şöyle değiştirelim: bayan rehberlik öğretmeni ergenliğe ulaşmış erkek öğrencisiyle başbaşa bir odada kalabilir mi? Kalabilir diyorsan dinin hangi hükmüne göre bunu söyleyebiliyoruz? Hayır diyorsan sorun nerede?

kebîkec

İhvan Forum Üye
:D

öyle soruya böyle cevap sende haklısın.

Soruyu şöyle değiştirelim: bayan rehberlik öğretmeni ergenliğe ulaşmış erkek öğrencisiyle başbaşa bir odada kalabilir mi? Kalabilir diyorsan dinin hangi hükmüne göre bunu söyleyebiliyoruz? Hayır diyorsan sorun nerede?

Haklısın. Bütün dünyayı cübbeli ahmetin merdiven altı kursuna sığdırabilirsen sorun kalmaz. Arada siyasilere de giydirir cemaatini motive edersin.

Senin belediye otobusune binmen caiz mi ? Arabanla yolda gezmen caiz mi ? bayanların popo hizasında kalıyor direksiyon üstü bakış mesafen. Hep fatih çarşamba da mı geziyorsun yoksa. :) Ya da dinin hangi hükmüne göre araç kullanıyorsun, sokağa çıkıyorsun, toplu taşıma araçlarına biniyorsun :)

Senin yaptıkların ne kadar caizse onların yaptıkları da o kadar caizdir. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, kız lisesi vb örgün veya yaygın eğitim yapan onlarca kurum var. İlla kıllık olsun diye sen ergen erkek öğrenciyle aynı odaya koyamazsın yani :)

tengiz

İhvan Forum Üye
Haklısın. Bütün dünyayı cübbeli ahmetin merdiven altı kursuna sığdırabilirsen sorun kalmaz. Arada siyasilere de giydirir cemaatini motive edersin.

Senin belediye otobusune binmen caiz mi ? Arabanla yolda gezmen caiz mi ? bayanların popo hizasında kalıyor direksiyon üstü bakış mesafen. Hep fatih çarşamba da mı geziyorsun yoksa. :) Ya da dinin hangi hükmüne göre araç kullanıyorsun, sokağa çıkıyorsun, toplu taşıma araçlarına biniyorsun :)

Senin yaptıkların ne kadar caizse onların yaptıkları da o kadar caizdir. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, kız lisesi vb örgün veya yaygın eğitim yapan onlarca kurum var. İlla kıllık olsun diye sen ergen erkek öğrenciyle aynı odaya koyamazsın yani :)

cevap verememisin. demogji ile güneş sıvanmaz. cevap ver başbaşa kalmak caiz mi?

ayrıca dinden çıktın.. git tövbe et

ihvanistanbul

AkhenAton

benim günah işlemem caiz değil. İşlersem günahkar olurum. Günahı savunursam ne olurum?

alanyali07

Kıdemli Üye
Üstün dökmen bu tip sözler etmezdi genelde, fakat son yıllarda bazı algılarının kapanmaya başladığını düşündüğüm kişilerdendi,
garip garip çıkarımlar yapıyordu son zamanlarda katıldığı tv programlarında..
son açıklamaları da tüy dikmek kabilinden olmuş..