Nerelisin sen?

Hür Fikir

Paylaşımcı
Bu sorudan artık gına geldi. Pazarda domates alırken bile bu soru üzerinden muhabbet kuruluyor. Bu soruyu soranlara kriptonluyum diyorum ora nereye bağlı dediklerinde Çoruma yakın diyorum bu sefer de çorumlu asker arkadaşlarından söz açıyorlar. Hakkaten bıktım

Ebu Computer

Kıdemli Üye
1- Bir yerlerden bağlantı kurup muhabbete devam etmek için bu soru sorulabilir. Laf lafı açar mevzusu gibi.

2- Alış verişte ise konuştuğunuz kişi hemşeriniz ise yada o ille ilgili bir şeyler biliyorsanız, bir şekilde bağlantı kurup ticareti uyguna getirme arayışıdır.

Allah selamet versin bir Hüseyin abimiz vardı. Ticaret yapacağı kişiye nerelisiniz diye sorduktan sonra gelen cevap ne olursa olsun Hüseyin abi şu cümleyi kurardı.

''Sizin oralar için yiğidin harman olduğu yerler derler doğrumu''

Bu şekilde karşı tarafı onure edip, kıvamına getirmeye çalışır sonrasında ticarette bir şekilde anlaşırdı.

Selam ve dua ile.

ihvanistanbul

AkhenAton
Bu sorudan artık gına geldi. Pazarda domates alırken bile bu soru üzerinden muhabbet kuruluyor. Bu soruyu soranlara kriptonluyum diyorum ora nereye bağlı dediklerinde Çoruma yakın diyorum bu sefer de çorumlu asker arkadaşlarından söz açıyorlar. Hakkaten bıktım
ama senin bu yaptığını çorumlular yapmaz :D :D :D