Nureddin Yıldız Hocanın, Muhterem Üstaz Osman Nuri Topbaş Hz.lerini ziyaretleri

Cenan

Ordinaryus
Yukarıdaki cümleyi sarfettiğim için üzüldüm lakin insanında bir yerde durması gerekiyor.

Haklarınızı helal edin inşallah.

UBEYDUN

Ordinaryus
bir saatlik sohbet kaçıncı dakikasıdır biliyorsan bu satte uğraşmamış olurum.iki kere dinledim bu sohbeti ama sizin kadar dikkatli olmadığmdan anlayamadım

Cemaatçilik böyle bir şey. Bir kesime, sevdiğiniz kesime, sonsuz itimad, her eleştirilen durumu karşı sonsoz hoşgörü ve tevil etme sevdası ama sevmem dediğiniz insanı yerin dibine sokma gayreti.. Tabi sizin yerin dibine sokmaya çalıştığınız insanların dostu Hakk ise vay halimize..

Nureddin Yıldız, Hayrettin Karaman gibi ilim sahibi insanların her sözübe katılmak durumunda değiliz ama bu onları yok saymayı da gerektirmez. Ciddi itirazlarımız da olabilir ama herkes nasibi olan yeri bulur.

Hocaefendi bir Allah Dostunu ziyaret etmiş ise, bir mürşidi kamilin huzuruna varmış ise, bundan memnuniyet duymamız lazım. Zaten hocaefendinin icazet aldı Nedvi hz.leri de pek çok büyük alim gibi sufilerdendir diye biliyorum. Net bilen var ise söyler.
Tabi sizin yerin dibine sokmaya çalıştığınız insanların dostu Hakk ise vay halimize..
Hani sen hak dostlarını tanınıyordun.Bunlarda niye şüphe ettin.Sonra bunların hak dostu olmadığı aşikar neden.?Hiç bir bidat ehli,ve bu bidat ehlini sevenin hak dostu olmayacağını İslam Alimleri bildiriyor.(Burda Osman Nuri Tobbaş hocaya isnadımız yoktur.)

talib

Kıdemli Üye
Tam listeyi daha alamadım :)

Kimsenin karşısında değiliz, karşısında durduklarımız bizim karşımıza geçenlerdir.

Mesele İbni Teymiyye meselesi ise, birileri sizden daha az eleştiriyor diye, onları ehli bidat kabul edemezsiniz. Siz din borazanı dersiniz, birileri çıkar der ki, hataları vardır.. Üslup meselesi biraz da..