Nurettin Yildiz Kimdir?

ALI25

Kıdemli Üye
Hacım,nassın:)kalpleri titriyormuş ben hiç titreyen kalp göremedim.Bi gösterselerde bizde öğrensek dimi
adams77 simdi o söze mi takildin ve o sözü birak konuya bak ve burda bir sey anlatilip verilmek istenmis direk olarak o ayet-i kerime ile anliyormusun.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Kur'an'ın, ağlama duvarıyla alakası yoktur. Lakin, günümüz dünyasında, nice müslümanlar bu anlayıştan da uzak değildir. Nice müslümanların bu halde olması,

Kur'an'ın güzelliği'yle ne kadar mutabık olduğumuz bağlamında, Kur'an ayetlerini okuduğumuzda, onlarla iç içe olduğumuzda,

Kalplerimizin titremesi ve yer yer göz yaşı içerisinde oluşumuz da o derece doğaldır ve tabiidir...

Kur'an'ın tilavetinde dahi bir hüzün kaplar insanın içini ister istemez, buna mani olamazsın...

NOT

Elbet, narinlikten ve nezakatten uzak "odun hali" insanların kalplerinde "hüzün" de olmayacaktır. Bu da doğal ve tabiidir.

adams77

Kanalizasyoncu
Ağlar gibi yapmak iyi ama ayetleri çarpıtırken kalpleri titremiyor.
Allah sanki Kuran okurken ağlamamızı istiyor gibi utanmadan yalan üstüne yalan söylüyorlar.
Elleriyle yazdıklarına Allah'ın katındandır diyenler hep aynı

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi geçen sordum, Fatiha suresini nasıl okuyorsunuz dedim. Baktım okumalarına, buyruklarını yerine getirecek biri varda ona buyuruyorlar.
Oysa buyrulan şeyi yerine getirmeleri gerekmez mi? Mesaj nerede? aklı temiz olan için her yerde :)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Kur'an'ın manasını bilsen ne olacak... Kalbin odunsa... Kalbinle beraber sen de "odun" kalmışsan, Kur'an'ın manasını yutsan ne anlamı var ki...

Evet,

Kur'an, her yönüyle "muciz" bir kelamdır... Bu incelik unutulmamalıdır...

adams77

Kanalizasyoncu
adams77 simdi o söze mi takildin ve o sözü birak konuya bak ve burda bir sey anlatilip verilmek istenmis direk olarak o ayet-i kerime ile anliyormusun.

Güzel kardeşim bu birisi yukarıda bir ayeti kırpmış bütünün içinde çıkarmış ve parçasını delil olarak sunmuş. Bu ne demektir?
Al-i İmran suresi 7. ayete git bak :)

53:60 - Gülüyorsunuz da ağlamıyorsunuz?

53:59 - Efemin hâżâ-lhadîÅ›i ta’cebûn(e)

eğer arapça biliyorsan el-hadis ne demek bilirsin :) yani kelimeler ile bu kadar oynanmaz yahu, sonra yahudiler tevratı okuduklarından işlerine gelmeyen yeri elleri ile kapatıp es geçiyorlarmış? ne fark var...

çelebiler

Kıdemli Üye
Abi geçen sordum, Fatiha suresini nasıl okuyorsunuz dedim. Baktım okumalarına, buyruklarını yerine getirecek biri varda ona buyuruyorlar.
Oysa buyrulan şeyi yerine getirmeleri gerekmez mi? Mesaj nerede? aklı temiz olan için her yerde :)

Akıl onlar için kötü şey zaten onun için akıllarıyla Kuran'a uyup Allah'a ve Resule tabii olmaktansa Allah'ın nimeti olan aklı bırakıp efendibabalarına uymak daha kolay

çelebiler

Kıdemli Üye
Güzel kardeşim bu birisi yukarıda bir ayeti kırpmış bütünün içinde çıkarmış ve parçasını delil olarak sunmuş. Bu ne demektir?
Al-i İmran suresi 7. ayete git bak :)

53:60 -Gülüyorsunuz da ağlamıyorsunuz?

53:59 - اÙ�Ù�Ù�Ù…Ù�نْ هٰذÙ�ا الْØ*Ù�د۪يثÙ� تÙ�عْجÙ�بÙ�ونÙ�Û™

eğer arapça biliyorsan el-hadis ne demek bilirsin :) yani kelimeler ile bu kadar oynanmaz yahu, sonra yahudiler tevratı okuduklarından işlerine gelmeyen yeri elleri ile kapatıp es geçiyorlarmış? ne fark var...

Yok Hacım ya ne ayeti hadisi hiçbirşey bilmiyorlar zaten bilmek de istemiyorlar kuru gürültü
Bilmek isteyen Kuran'ı ağlayarak mı okur

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Yok Hacım ya ne ayeti hadisi hiçbirşey bilmiyorlar zaten bilmek de istemiyorlar kuru gürültü

Kur'an ağlayarak okunsun diyen mi var..???

Ağlayan kendi halinin perişanlığına ağlıyor Kur'an karşısında... Kur'an'ın bizim ağlamamıza ihtiyaç yoktur...

Ama şunu da unutma, Kur'an'ın nezaket güzelliği, kulağa hoş gelen edası, yüksek sesle telaffuzundaki narinliği,

Kalplerimizi de "mesrur" kılar, "mesrur" olan kalpler de ağlar, göz yaşı döker de döker...

Kur'an'ı, Kralların Kanun Kitapları'yla karıştırdınız sanırım...

:) :) :)

adams77

Kanalizasyoncu
"Al-i İmran suresi 7. ayete git bak :)

53:60 - Gülüyorsunuz da ağlamıyorsunuz?

53:59 - اÙŽفÙŽمِنْ هٰذÙŽا الْØ*ÙŽد۪يثِ تÙŽعْجÙŽبُونÙŽۙ "

Bunların baktığı yerde bir tuhaflık var diyordum Rabbim gösterdi :eek:leyo:

Tövbe Estağfirullah ya HU!
:)

Birde sizin baktığınız yeri görseydik :) demek akıl yaşta değil başta sözü ne kadarda doğru imiş...

adams77

Kanalizasyoncu

Hacım, işte forum ve işte yazdıkları :) çocuk gibi çocukça bahaneler ve bakışlar.. zor iş kolay gelsin..

Kaptan

Mecra Yazarı
kuran'i hüzünlü okuyun, hatta aglayarak okuyun olmadi aglarmis gibi numara cekin
kuran'i ölülere okuyun, gönül makaminda güzel sesle okuyun
kuran'i ezberleyin

okuyun, aglayin, ezberleyin ama zinhar sakin hicbir sey anlamayin
icerisine dokunmayin, siz anlamazsiniz

anlamadiginiz icin iste yukarida bolca örneklerini gördügümüz gibi
alakasiz ayetleri kendinize malzeme yapar komik duruma düsersiniz

anlarsaniz nolur? yok yok siz anlamazsiniz...iyisi mi siz aglarmis numarasina devam edin

adams77

Kanalizasyoncu
Tabi serinlemek için kendinizi iyi hissedebilmek için bir tane kötü, çirkin, pis vs vs zıt yaratmak zorundasınız. Şuan bulunduğumuz alanın size belli bir süre vaad ettiği bir şeyi kullandığınızı fark ettiğinizde söylediğiniz sözlerden ötürü KALBİNİZ TİTREMİYECEK Mİ? işte kim kitaba daha yakın olduğu ve geyik muhabbeti yaptığının ortaya çıkacağı günü hesaba katmadan sanki O günü kendi yaratıp kendi yönetecekmiş gibi şimdiden konuşan birisine evet haklısın çok AKILLI ve SAĞLIKLI bir kişi denir.

eğer aklı selim bir kişi isen, sıkıntın ve hedefinde islam ve kitabın anlaşılması var ise

buyur

Efemin hâżâ-lhadîÅ›i ta’cebûn(e)
Ve tadhakûne velâ tebkûn(e)

buyur ayetler ortada güzel kardeşim bu ayetleri ben yazmadım!! açık kitabın ayetleri, sen nasıl bu ayetlerin arasındaki bağı kopartıp kendi nefsi arzuları ve çıkarları için konuşan ve kullanan kişileri tek bir çift söz etmezsin? ee hadi buyur var mı arabi bilgin çevirde anlasın herkes

neyse sen bildiğin en güzel işi yap

kişilerin haklarına saldır ve çamur atmaya devam et, Güzel ahlakı tamamlamaya gelen elçinin sünnetini ihya et ve her muhattabına böyle kötü sözler ile yaklaş ki, örnek aldığın elçiyi herkes çok iyi tanısın

adams77

Kanalizasyoncu
bir tane ayete göre ve kitaba göre konuşan birisi yok, ayete ve kitaba göre konuşana da psikolojik sorunlu diyorlar.

O inkâr edenler, zikri (Kur'an'ı) işittikleri zaman, seni neredeyse gözleriyle devireceklerdi. 'O, gerçekten bir delidir' diyorlar.

alın bende sizin yaptığınızı yapayım :) kırpıp cımbızlayım..