ODTÜ’de Müslümanlara Saldırı

spesifik

آزادی قید و بند
Sol ve Kemalist örgütlere mensup bazı gruplar, ODTÜ’de Müslüman öğrencilere ‘IŞİD’ denilerek saldırıldı.

ODTÜ’de dün akşam, mescitte siyer programı düzenlendi. Programa siyerci Mehmet Emin Yıldırım konuk olarak katıldı.

Haber10’da yer alan habere göre, Program sırasında bir grup sol görüşlü öğrenci grubu, programı basmak ve öğrencilere saldırmak istedi. Öğrencilerin tepki göstermesi üzerine bu girişim başarısız oldu.
Ancak mescitteki siyer programına katılan öğrencilerin daha sonradan tek tek tespit edilerek tartaklanıp, bazı öğrencilerin telefonlarına el konulduğu ortaya çıktı.

Sol görüşlü öğrencilerin tartakladığı kişiler arasında Filistinli bir öğrenci ile bir araştırma görevlisi de yer alıyor.

Bu arada ODTÜ Marksist Öğrenciler Topluluğu sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları açıklamada gerçekleşen bu olayı sahiplendi.

İşte o anlardan bir görüntü:

F.Haber

Mugalata

Kıdemli Üye
odtü'yü kendi tekelinde görmeye alışmış çocuksu sol(!)un saçmalıkları...

Mugalata

Kıdemli Üye

çocuksu değil
hayvansı, babarca ve vandalist

program basmak da ne demek
hani fikir özgürlüğü
pis herifler

"hayvansı" değil, "çocuksu" veya "şımarıkça" vb daha uygun olur.

hayvanları bu tür insanî çirkinliklerde anmak onlara karşı büyük haksızlık. hiç bir hayvan insanların yaptığı bu tür kötü niyetli işleri yapmaz. onlar saf ve temizdir.

hayvanlar ışid cellatları gibi kelle kesip top oynamaz. hayvanlar bu kendini solcu sanan şımarıklar gibi başkalarının hürriyetine karışmaz.

Hakperest

Kıdemli Üye
ODTÜ'de camiye giden öğrencilere saldırı ODTÜ yerleşkesi içindeki camide düzenlenen etkinliğe katılmak isteyen öğrenciler, karşıt görüşlü öğrenciler tarafından darbedildi

1427224058947.jpg

ODTÜ yerleşkesindeki camide dün akşam düzenlenen bir etkinliğe katılmak isteyen öğrenciler, karşıt görüşlü öğrencilerin saldırısına uğradı. Biri yabancı uyruklu 3 öğrenci darbedildi.

Edinilen bilgiye göre, Siyer Vakfı Başkanı Muhammed Emin Yıldırım, ODTÜ Meclis Topluluğu'nun davetlisi olarak yerleşke içindeki camide gerçekleştirilen bir etkinliğe katıldı. Bazı öğrencilerin etkinliğe katılması, karşıt görüşlü öğrenciler tarafından engellenmek istendi. Küçük gruplar halinde cami etrafından dolaşan kişiler, etkinliğe katılmak isteyen ve arasında başörtülü kızların da bulunduğu öğrencileri bıçaklarla kovaladı.

BIÇAKLA SALDIRDILAR

Etkinliğin ardından yurtlarda kalanlar için gönderilen servis araçlarına binen öğrenciler, A4 kapısı yakınlarında tekrar söz konusu grupların saldırısına uğradı. Buradaki olaylarda biri yabancı uyruklu 3 öğrenci, bıçaklı ve maskeli kişilerce darbedildi. Darbedilen yabancı uyruklu öğrenci güvenlik görevlilerine sığındı.

Üniversite yönetiminin haber vermesi üzerine yerleşkeye gelen çevik kuvvet ekipleri, saldırıda bulunan gruplara müdahale etti.

Bu arada ÇAD'da su kuyusu açılması için düzenlenen yardım standına da saldıran karşıt görüşlü öğrenciler, buradaki başörtülü öğrencileri de darbederek standı kaldırdı.

Yabancı uyruklu öğrenci, bugün de yerleşke içinde bazı grupların saldırısına uğrayarak darbedildi. Darbedilen 3 öğrenci önce darp raporu aldı ardından 10 Nisan Polis Merkezi'ne giderek ifade verdi.

Öğrencilerin ifadelerinde "can güvenliklerinin bulunmadığı, güvenlik görevlilerinin yetersiz kaldığı ve güvenli bir ortamda okumak istediklerini" söyledikleri öğrenildi.

a haber

Mugalata

Kıdemli Üye
Çocuklara haksızlık değil mi?

Evet, bu da doğru olabilir. Çocuklar da doğal olarak masumdur. Büyükler onları zamanla canavarlaştırır ve şiddete, tahammülsüzlüğe, hoşgörüsüzlüğe, saldırganlığa eğilimli hâle getirir. O büyükler de kendi büyüklerinden bunu almışlardır. Kökeni ilk paylaşamazlığa, ilk eşitsizliğe kadar gider. :)

Mugalata

Kıdemli Üye
Kökeni Habil ile kabile kadar gider.

Tabii o simgesel anlatım olmalı. Bilimsel anlatım ise bundan 10 bin yıl önce var olan eşitlikçi, barışçı, avcı-toplayıcı dönemin sona ermesi ve tarıma geçişten sonra başladığını söylüyor.

Habil ile Kabil güzel bir simgeselleştirme. Biri avcıdır, diğeri ise ziraatçı. Aralarındaki kavga da bu yol ayrımının öyküleştirilmesi.

Bundan 10 bin yıl önceye ait eski duvar resimlerinde savaş tasvirleri yok. Eski mesar kalıntılarında katliam sonucu öldürülmüş insan buluntuları yok. Mezarlar eşit ve aynı. Ayrıcalıklı mezarlar daha sonra ortaya çıkıyor. Duvar resimlerindeki savaş sahneleri Sahra-Asya denilen bölgelerde yaşanan büyük kuraklık sonucu oralardan diğer bölgelere yaşanan büyük göçlerden sonra görülmeye başlıyor.

Mesela bizdeki Çatalhöyük antik yerleşimi, binlerce yıl barışçıl ve adil bir yermiş. Sonra dışarıdan göçlerle gelen topluluklarca işgal eilmiş ve sonra da savaşlar, kadına karşı eziyet, adaletsizlik vb yaşanmaya başlamış. Mesela Avrupa'nın ilk halkları barışçıl, Aborjinler misali yaşayan bambaşka insanlarmış. Hint-avrupalılar denilen şimdiki kavim sonradan gelip işgal etmiş ve asıl halkları kılıçtan geçirmiş.

Aborjinler gibi az syıda topluluk hâlâ bozulmadan günümüze kadar gelebilmiş. Adamlar onbinlerce yıl değiştirmemişler eşitlikçi yaşantılarını.

lafons7275

Kıdemli Üye
Tabii o simgesel anlatım olmalı. Bilimsel anlatım ise bundan 10 bin yıl önce var olan eşitlikçi, barışçı, avcı-toplayıcı dönemin sona ermesi ve tarıma geçişten sonra başladığını söylüyor.

Bilim habil ile kabil asla yaşamadı demiyor. İslam tarihi eserlerinde Ademin dünyaya gönderilmesi 12.000 yılı bulduğunu söylüyor. Yani burada da bilim İslam'a aykırı birşey demedi, diyemedi.

Mugalata

Kıdemli Üye
Bilim habil ile kabil asla yaşamadı demiyor. İslam tarihi eserlerinde Ademin dünyaya gönderilmesi 12.000 yılı bulduğunu söylüyor. Yani burada da bilim İslam'a aykırı bir şey demedi, diyemedi.

Doğrudur. Bilim böyle bir şey demiyor. Adem ve çocukları yaşamış da olabilir elbette. Yine de bir sembolik anlatım var gibi. Somut kişiler olarak var olmuşlarsa da sembol isimler olmuşlar.

lafons7275

Kıdemli Üye
Doğrudur. Bilim böyle bir şey demiyor. Adem ve çocukları yaşamış da olabilir elbette. Yine de bir sembolik anlatım var gibi.

Sen sembollere fazla kafayı takmışsın. Ayetleri sembolleştirirken hiçbir kural gözetmezsek 1000 yıl sonra Hz. Muhammed sav. için de bazıları sembolik anlatım diyebilir.

Mugalata

Kıdemli Üye
Sen sembollere fazla kafayı takmışsın. Ayetleri sembolleştirirken hiçbir kural gözetmezsek 1000 yıl sonra Hz. Muhammed sav. için de bazıları sembolik anlatım diyebilir.

Evet, semboller ilgimi çekiyor. Gizli dil ilgimi çekiyor. bu konuya yoğunlaşmayı düşünüyorum.

Hz. Muhammed ileride sembolik anlatım gibi görülebilir mi? Doğrusu ilginç bir soru. İnsanlığın büyük yıkımlar yaşaması sonucu böyle olabilir, evet.

Bizler bundan 50 bin yıl önceki Dünya'yı bilemiyoruz. Bir gün yerin altından onbinlerce yıl yaşında bir alet çıkıyor. bütün tarih bilimini değiştiriyor. Kurulup çöken başka uygarlıklar vardır ve bilmiyoruzdur. Yine öyle olabilir.

Ama sembolik anlatım var. Bu bir gerçek. Ama nereye kadar öyle, nereden sonra somut anlatım var, bu karışabiliyor.

ihvanistanbul

AkhenAton
Doğrudur. Bilim böyle bir şey demiyor. Adem ve çocukları yaşamış da olabilir elbette. Yine de bir sembolik anlatım var gibi. Somut kişiler olarak var olmuşlarsa da sembol isimler olmuşlar.

Abi sen hakkaten iyi değilsin. Ayetlerle kesinlik arz eden, hakkında tevatür niteliğinde yüzlerce hadisi şerif bulunan bir konuda nasıl olur da sembol diyebilirsin?

lafons7275

Kıdemli Üye
Ama sembolik anlatım var. Bu bir gerçek. Ama nereye kadar öyle, nereden sonra somut anlatım var, bu karışabiliyor.

Bu karıştırma insanın imanının zedelenmesinden kaynaklanan bir durumdur. Bu yüzden Peygamberimiz sav. sürekli iman tazelememiz gerektiğini söylemiştir. Şüpheler giderilmez ise kanser mikrobu gibi bütün vücudu sarar ama sahibi kendisini sağlıklı zanneder. Ta ki şu cihaza girene kadar:

Mr1.jpg

Biz de bu cihaza girinceye kadar imanımızın derecesini anlayamayacağız:

images

ihvanistanbul

AkhenAton
Aman, kalsınlar. 80 öncesine dönmeyelim yine.

Yok yok, çok geride kaldılar. Biraz üniversitelerde gözükseler iyi olacak. Devlet çok şımarttı bazı kesimleri. Bi ayar gerekiyor. Geçen bir kardeşimizi öldürdü pkk sempatizanları! minik teröristler, şimdi de mescidlere karışıyorlar...

Mugalata

Kıdemli Üye
Abi sen hakkaten iyi değilsin. Ayetlerle kesinlik arz eden, hakkında tevatür niteliğinde yüzlerce hadisi şerif bulunan bir konuda nasıl olur da sembol diyebilirsin?

Gerçekte de yaşamış olabileceklerini inkar etmiyorum. Onların sembolik önemlerine dikkat çekiyorum. Biri avcı, diğeri tarımcı. Ve ilk kavgayı yapıyor, ilk kanı döküyorlar. Yani insanlık tarihindeki gibi. Avcı-toplayıcı dönemden tarıma ve yerleşik döneme geçiş dönemindeki gibi.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
millet genetikler içinde bayram eder, her gün yeni buluşlar yapar

bizim sığır sürüsü din ve dince peşinde koşar

imdat Ya Rabbi