Özal Dönemi ve AKP Dönemi dindara bakış anketi sonuçları !!

alanyali07

Kıdemli Üye

ANİDEN BİR YERE GİDECEK OLSANIZ ÇOCUĞUNUZU KİME EMANET EDERSİNİZ?

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat TV yayınında çarpıcı bir bilgi verdi. Vatandaşlara "aniden bir yere gitmek zorunda kalsanız çocuğunuzu kime emanet edersiniz?" sorusunu sorduklarını belirten Kulat yanıtlardan bir tane din görevlisi olmamasına dikkat çekti.

ARAŞTIRMA SONUCU: DİN ADAMLARINA GÜVEN AZALDI

— Son bir anket söyleyeceğim. Biz, bir soru sorduk insanlara.

Bu sorunun aynısını, yıllar önce Özal zamanında bir araştırma firması sormuş.
Aynı soru: ‘Aniden bir yere gitmek durumunda kalırsanız, aile olarak; karı-koca aniden bir yere gitmeniz gerekiyor. Çocuğunuzu, aşağıdaki komşulardan hangisine teslim (emanet) edersiniz?' Meslek grupları yazılmış. İşte doktor var, polis var, hakim var, bilmem ne var, falan

‘Hangisine teslim edersiniz?'
O dönemde, çok ilginçtir, bu araştırmayı yapan firma, dindar bir firma değil. Yani sahipleri dindar değil; yoksa firma olarak dindar olmaz; ama ilk sırada din görevlisine teslim ediyor. İmam, müezzin ya da Kur'ân kursu hocası olan komşuya teslim ediliyor.
Biz yaptık araştırmayı; ilk 10'da dinle anılan kimse yok. Niye biliyor musunuz? Toplumda dine, dindara güveni minimize ettik biz yahu! Geldiğimiz nokta… Başarı nerede burada?" (Sputnik)

----

Yorumum :
Yıllar sonra , "Erbakan haklıymış" noktasına mı getirtecek acaba AKP kendi seçmenini diye düşünmeden edemiyorum..
"Dindar nesil" hayalinden öte , "dini kendine kılıf yapan" ve içinde "dini kendi menfaati için kolayca kullanan bir nesil" yetişiyor sanki
bir taraftan da dindarların bu yapısını gören diğer cenahın dine bakışı hergeçen gün olumsuza doğru gidiyor..

ihvanistanbul

AkhenAton
çok normal. din kisvesi altında her pisliği yapıp dindarlık adına bu pislikler savunulmaya devam ettiği müdetçe farklı sonuç beklenmemeli.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Şıklar arasında ihvanforum olsaydı ben kedimi bile bırakmazdım. :) Hadi kendinizi de bi tartın bakalım ne diyeceksiniz. :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
Yöneticisi olduğun forumdan bahs ediyoruz. Demekki sende başarısızsın. Dinsiz imansız itikaden sapık güvenilmez üyelerin yöneticisi olarak utanman gerekir. Yoksa sen dinsiz imansız sapık nesil mi yetiştiriyorsun. :)

ihvanistanbul

AkhenAton
Niye yetiştirmedin,

Yada madem yetiştiremiyorsun görevini niye chp li bir yöneticiye devretmiyorsun.

kabul etmediler.

ayrıca burası bir forum. Okul değil, buraya öğrenmekten ziyade senin gibi arkadaşlar cedelleşmek için geliyorlar. Kendini yetiştirmek için burdaysan eğer vaktini ziyan etmişsin çünkü ileriye değil geriye gitmişsin.

kebîkec

İhvan Forum Üye
kabul etmediler.

ayrıca burası bir forum. Okul değil, buraya öğrenmekten ziyade senin gibi arkadaşlar cedelleşmek için geliyorlar. Kendini yetiştirmek için burdaysan eğer vaktini ziyan etmişsin çünkü ileriye değil geriye gitmişsin.

Beceremiyorum desene :) lafı niye dolandırıyorsun :)

alanyali07

Kıdemli Üye
Şıklar arasında ihvanforum olsaydı ben kedimi bile bırakmazdım. :) Hadi kendinizi de bi tartın bakalım ne diyeceksiniz. :)
seni bilmem de bana bırakıyorlar :D

sen küçük yaramazlıkta hemen tekme tokat girersin malum şiddete meyilli bir yapın var , bahsetmiştin :p

ihvanistanbul

AkhenAton
Beceremiyorum desene :) lafı niye dolandırıyorsun :)

Sapla samanı karıştırıyorsun. Film izleyenler aktörlük öğrensin gibi bir şey söylüyorsun. Ayrıca sana defalarca insalık dersi verdik ama bünyen kabul etmiyor hocam. Senin için hakkın önemi yok ak ın önemi var.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Sapla samanı karıştırıyorsun. Film izleyenler aktörlük öğrensin gibi bir şey söylüyorsun. Ayrıca sana defalarca insalık dersi verdik ama bünyen kabul etmiyor hocam. Senin için hakkın önemi yok ak ın önemi var.

Çiçek abbas gibisin. Aşıksan vur sazına şöförsen baz gazına.

Tersinden kendine bak senin için de aka kara çalmak önemli her halukarda AK PARTİ ile bir bağını kuruyorsun :)

ihvanistanbul

AkhenAton
Çiçek abbas gibisin. Aşıksan vur sazına şöförsen baz gazına.

Tersinden kendine bak senin için de aka kara çalmak önemli her halukarda AK PARTİ ile bir bağını kuruyorsun :)
sen bana karşı ilk yorumunu siyasal görüşlerden bğaımsız mı yaptın?

Sizin ciddi bir ahlak sorununuz var.

alanyali07

Kıdemli Üye
Bu kafayla gidersek Senin üzerine de işenir o zaman. iğrençsin alanyalı. içindeki kinle gebereceksin :)
senin üzerine mıçılır o zaman..
olum bak benle laf yarışına giremiyorsun hep ağlıyorsun ..
içindeki züppe trol kafası hortluyor error veriyorsun..
ERdoğan senin gibilere ahmak dedi, doğru söylemiş ki akp sizin gibi "ahmak" lar yüzünden bu hale geldi :D
üstündeki kusmukla ve dışkılarla,içindeki münafıklıkla gebereceksin :D