Paralel Örgütün Erbakan’ı Dinlemesine Sessiz Kalan SP Ve Milli Gazete’ye Tepki

Dua Nur

Kıdemli Üye
Paralel Örgütün Erbakan’ı Dinlemesine Sessiz Kalan SP Ve Milli Gazete’ye Tepki

Paralel örgütün merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı da dinlediğinin ortaya çıkmasının ardından bu gelişmelere sessiz kalan Saadet Partisi ve Milli Gazete’ye Abdülkadir Selvi’den tepki geldi.

İşte Selvi’nin yazısı:

Ne onun siyasi mirasını devam ettirdiği iddiasındaki Saadet Partisi ne de kendi elleriyle kurup, ölümüne dek manşetleriyle dahi haşır neşir olduğu Milli Gazete...

Paralel yapıyı savunmak için yayın yayın gezen Mustafa Kamalak bir kez olsun Erbakan gibi ülkeye hizmetten başka bir derdi olmayan bir muhteremi niye dinlediniz diye sormadı.

Erbakan'ın gazetesi olmakla övünen Milli Gazete bir kez olsun hayatı boyunca meşru mücadelenin dışına çıkmamış ve bu ülkeye büyük hizmetler etmiş olan Erbakan'ı bir terör örgütü üyesi olma iddiasıyla niye dinlediniz demedi.

Milli Gazete'de ne bir haber girdi ne de bir köşe yazarı Erbakan'ın hukukunu koruyan yazı yazdı.

Erbakan hocaya yapılan bu haksızlığı biz ortaya çıkardık.
Merhum Erbakan'ın hukukunu Yeni Şafak olarak biz savunduk.
Savunmaya da devam edeceğiz.

Çünkü şuna inanıyoruz ki, kurduğu partiler kapatılsa, darbe dönemlerinde cezaevlerine atılsa da merhum Erbakan her zaman siyasi mücadelesini demokrasi ve hukukun içinde kalarak yürüttü. İslami akımların radikalleştiği coğrafyamızda o hep meşruiyet çizgi içinde ve demokratik mücadeleyi tercih etti.

Erbakan'ı dinleyenler yerine, bu olayı ortaya çıkaran şahsımı hedef seçen Milli Gazete yöneticileri görüyorum ki, yayınladığımız belge karşısında dahi suskunluğunuzu koruyorsunuz.
Bu ayıp size yeter...

http://www.haber10.com/haber/540432/#.VCJyKbccRPM

Dua Nur

Kıdemli Üye
1nLEGY.jpg

DESIFRE

Yasaklı
iyide simdiye kadar neredeydiniz kuyrugunuza basilincami anladiniz ?

Yosa Kuyrugunuza basilinca intikam alma sebebi ilemi bunu bahane ediyorsunuz

Fetulah Gülen Budzm de ahlak dini derken Dilsiz seytan gibi susuyordunuz size dokunulunca basbas aman erbakana sunu yapti bunu yapti be iki yüzlüer kafaniz neredeydi o zamanlar

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

Öyle bir paylaşım yaptınız ki bize cevap hakkı doğdu...

Ben 32 yıldır Milli Görüşçüyüm.Her defasında Fethullah Gülen'i "dinlerarası diyalog" meselesinde HAKLI OLARAK şiddetle eleştirmiştim.İsteyen dinlerarası diyalogla ilgili mesejlarıma bakabilirler.

Şimdi Kamalak'ın cemaatten medet beklediği doğrudur.Ancak ben bizzat teşkilatımız içinde bunu dile getirdim.Lakin bizi pek kaalaya almadılar.Ben de partiden istifa etmeyerek, şu anda siyaseti bırakmış bulunuyorum.Yeri geldiğinde yine siyaset yaparız.

Parti içinde aslında bir bölünme var."Fatih Erbakancı-Kamalakçı" diye aramızda bazı ihtilaflar çıktı.İlçe divan toplantılarına katılımlar büyük ölçüde azaldı.Bizzat ben de katılmıyorum.Kamalak bu güzide teşkilatımızın içinde olduğu müddetçe ben yokum, hepsi o kadar..

Kamalak,cemaatten medet umdukça iyice partiyi eritti.Bu adamın bu partiden gitmesi bizim için vacip oldu.Yeri geldiğinde teşkilatımızın durumunu da eleştirmişimdir.Esasen Oğuzhan Asiltürk ve onun yandaşlarınında partiden gitmesi lazımdır ki partimizin önü açılsın.Aksi takdirde bu parti sittin sene iktidar olamayacağa benziyor.Şimdilik diyeceklerim bu kadardır.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, (27 Aralık 2013) yazısında Rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 2004 yılındaki Cemaat ile ilgili Erdoğan ve ekibini uyaran şu sözlerini köşesine taşıyordu:

“Be hey dünkü çocuk!

Akli melekelerini (doğru düşünme yeteneklerini) yitirmiş bu Siyonist goygoycu tenekeciler (Tayyip ve ekibi), vakti gelince İsrail’in desteğini kaybedecek, Cemaat tarafından bitirilmiş gösterilecek, kendi kendilerini yiyecekler. Bu da umum-i tedrishaneler (!) yüzünden (yeni adıyla dershaneler!) vuku bulacak (meydana gelecek). Be hey dünkü çocuk!"
diyen Aziz Hocamız, yıllar sonrasını sezen ve haber veren yüksek bir basiret ve ferasetle, hak davasına ve vatanına hıyanet edenlerin acı akıbetlerini aynen bildiriyordu.

TEFERRUATINI OKUMAK İÇİN BURAYI TIKLAR MISINIZ?