Paronovirus

cahid

Kıdemli Üye
+ Hastanede çalışıyorum ben tıbbın koştuğu felan yok.. Çalıştığım yerde acil ameliyatlar dışında ameliyat yapılmıyor fakat hoca parası ödeyen için sıkıntı yok. Parasını veren için pandemi felan yok yani anlayacağın.. Memurların çoğu için , birçok doktor için gayet iyi bir durum bu fazla fazla para alıyorlar.. Esnek çalışma olayı nedeniyle birçoğu çalışmadan para kazanıyor v.s. gider.. Siz dışarıdan televizyonlarda anlatılar oluyor sanmaya devam edin..

cahid

Kıdemli Üye
3554
İnsanlar test yaptırmamaya başlarsa vaka sayısının azalıp plandeminin biteceğini bildikleri ve bunu da "aşılarla" gerçekleştirdiklerini iddia etmek için bu yönteme başvurmaya karar verdiler herhalde!!!

ihvanistanbul

AkhenAton
bir abimin hem annesi hem babası vefat etti kendisi 2 ay ağır hasta yattı, bir başka tandığım 3 ay yattı, malimüşavir abimin kayınpederi ve 2 dostu vefat etti kendisi hasta yattı... evet virüs yok

hotaru

Profesör
Virüs var tabiki ancak abartıldığı gibi bizlere anlatıldığı gibi değil.. vefat edenler virüsten mi ilaçların yan etkisi içinde sayılan kalp krizinden mi vefat etti acaba?
Evde bitkisel tedaviyle bile atlatılabilinen, iyileşme oranı %98lerde denilen bir hastalık için pandemi ilan edildi. Ülke ekonomileri çöktü resmen. Kendi ülkemizde kaç esnaf kepenk kapattı. Oynanan oyun büyük. Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. Tuzaklarını başlarına geçirsin...

cahid

Kıdemli Üye
bir abimin hem annesi hem babası vefat etti kendisi 2 ay ağır hasta yattı, bir başka tandığım 3 ay yattı, malimüşavir abimin kayınpederi ve 2 dostu vefat etti kendisi hasta yattı... evet virüs yok
Olaya bu kadar bütüncül bakarsanız bir sonuca ulaşamazsınız detaylara bakılması gerekiyor.. Hastaneye başvurup test yaptıran DSÖ tarafından da hatalı pozitif verdiği bilinen testlerle pozitif kabul ediliyor ve ilaç başlanıyor. Sonrasında ise kan pıhtılaşması , nefes darlığı v.b. sıkıntılarla yatırılıyor ilerlerse yoğun bakıma alıp entübe ediliyor ve bir kısmı yaşıyor bir kısmı ölüyor.
1) Şimdi hasta pozitif çıktığı zaman ilaç başlanmadan kan pıhtılaşmasına veya kan değerlerine bakılıyor mu? -Hayır
2) Pıhtılaşma ve nefes darlığıyla ilgili durumlar kullanılan ilaçların prospektüsünde olası yan etkiler arasında yer alıyor mu? -Evet
3) Şimdi bu hastanın covid19'un ilerlemesinden mi yoksa ilaçların yan etkisinden mi bu hale geldiğini nasıl bileceğiz?
4) Aynı zamanda sağlıkçı olan bir yakınım belirtilen semptomları yaşadı ve evde bitkisel tedavilerle 1 hafta içinde atlattı. Aşı olmayı düşünmediği için aşıya zorlayan olursa diye yakın zamanda antikor testi yaptırdı ve pozitif çıktı (Bunun anlamı covid geçirmiş ve bağışıklık kazanmış)
5-Hastaneye gitmeyip de evde covid nedeniyle ölen kimseyi duymadık. Tam tersine sapasağlam girip cenazesi çıkan çok sayıda insan var maalesef.
6) PCR testlerini icat ettiği için nobel ödülü alan ve 2019 Ağustos ayında (pandemi öncesi) ölen Mullis açık açık bu testler bulaşıcı hastalıkların tespitinde kullanılamaz. Bununla insanlarda her şeyi bulabilirsiniz (ölü virüsler v.s.) derken ve Biden'ın seçilmesinden 1 saat sonra DSÖ PCR testlerinin yanlış pozitiflik verebildiğini tekrarlanan testler yapılmadan tanı konulmaması gerektiğini kabul etmişken hala bu testler referans alınarak ilan edilen pandeminin sürdürülmesi normal midir?
7) 70 yaş üzeri insanlarda bile hayatta kalma oranı % 95'in üzerinde olan (70- %99,9) bir virüs için kapatmalar yapılarak gıda tedarik zincirlerinin sıkıntıya uğratılması ve gelen zamlarla sabit geliri olmayan insanların durumunun kötüye gitmesi doğru bir tercih midir?
8) Geçmişten günümüze tüm virüsler maske-mesafe-aşı gibi şeylerle değil sürü bağışıklığı sağlandıktan sonra atlatılmıştır.
9) Çok daha fazla şey yazılabilir ama burada kesiyorum ve son söz olarak gerçek virüs olan televizyonları izlemeyin.. Korku pompalamaktan işlerine gelmeyen belgeleri yayınlamamaktan başka bir şey yapmıyorlar. Çünkü hepsi (dünya geneli) aynı tekeller tarafından yönetiliyor ve yeni dünya düzeni için toplumlara ayar çekmede en önemli unsur olarak kullanılıyorlar.

cahid

Kıdemli Üye
Meselenin geldiği noktaya bakın.. Sonrasında kurban bayramına da el atar bunlar!!!

ihvanistanbul

AkhenAton
Acil eylem planıyla geniş zamanda yapılması gerekeni karıştırıyorsunuz.

an itibariyla sizin karşı olduğunuz bütün önlemler ve kısıtlamalara rağmen tüm dünyada 2 milyon kişinin ölümünün covid sebebiyle olduğunu devletler tarafından açıklandı. diyelim ki 50 devlet sizin dediğiniz gibi şeytanın askerliğini yapıyor kalanlar?

Lütfen boş boş konuşup insanların kafasını bulandırmayın. Evet yanlış tedavi uygulanmış olabilir, evet hatalar olabilir ama bu boş koy gitsin tavrından daha az zararlıdır. covid yalan deyip iranda türbe yalayan, abd de parti yapıp klozet yalayan kitle gibi davranmayın lütfen.

cahid

Kıdemli Üye
Acil eylem planıyla geniş zamanda yapılması gerekeni karıştırıyorsunuz.

an itibariyla sizin karşı olduğunuz bütün önlemler ve kısıtlamalara rağmen tüm dünyada 2 milyon kişinin ölümünün covid sebebiyle olduğunu devletler tarafından açıklandı. diyelim ki 50 devlet sizin dediğiniz gibi şeytanın askerliğini yapıyor kalanlar?

Lütfen boş boş konuşup insanların kafasını bulandırmayın. Evet yanlış tedavi uygulanmış olabilir, evet hatalar olabilir ama bu boş koy gitsin tavrından daha az zararlıdır. covid yalan deyip iranda türbe yalayan, abd de parti yapıp klozet yalayan kitle gibi davranmayın lütfen.

1- Her sene kanserden o kadar insan ölürken savunduğunuz devletler bunun en büyük sebeplerinden biri olan gıda konusunda GDO konusunda ne gibi bir adım attılar?
2- 2019 yılında resmi verilere göre Türkiye'de üst solunum yolu enfeksiyonlarından ölen sayısı 59 bin iken 2020'de covidden ölen sayısı 25-30 bin bandında. Grip diye bir şey yok Sağlık bakanına göre o zaman 1 yıl öncesine göre gözle görülür bir artış da yok. Bu veriler dünya genelinde de böyle.
3-Türbe yalayanlar v.s. hepsi tiyatro ürünü Çin'de sokak ortasında düşüp ölenler gibi. Türkiye'de sokak ortasında Çin'deki gibi çırpınıp ölen kimse niye olmadı peki?
4 - Fazla televizyon izlemeyin Covid 19'dan daha tehlikeli bir virüstür aldatma konusunda üstüne yoktur.
5-Bahsini ettiğiniz tüm devletler DSÖ'nün talimatlarını uyguluyor. DSÖ'yü ise Bill-Melinda Gates vakfı fonluyor. Bill Gates ise 2010 yılındaki bir konuşmasında açık açık aşılarla dünya nüfusunu % 15 azaltabileceklerini söyleyen adam..
6-Siz hiç araştırmayın para piyasalarına hakim olmaya çalışın yakın zamanda kripto paraya geçilince dolar kuru paylaşmanızın zaman kaybı olduğunu anlamadan..

ihvanistanbul

AkhenAton
1- Her sene kanserden o kadar insan ölürken savunduğunuz devletler bunun en büyük sebeplerinden biri olan gıda konusunda GDO konusunda ne gibi bir adım attılar?
2- 2019 yılında resmi verilere göre Türkiye'de üst solunum yolu enfeksiyonlarından ölen sayısı 59 bin iken 2020'de covidden ölen sayısı 25-30 bin bandında. Grip diye bir şey yok Sağlık bakanına göre o zaman 1 yıl öncesine göre gözle görülür bir artış da yok. Bu veriler dünya genelinde de böyle.
3-Türbe yalayanlar v.s. hepsi tiyatro ürünü Çin'de sokak ortasında düşüp ölenler gibi. Türkiye'de sokak ortasında Çin'deki gibi çırpınıp ölen kimse niye olmadı peki?
4 - Fazla televizyon izlemeyin Covid 19'dan daha tehlikeli bir virüstür aldatma konusunda üstüne yoktur.
5-Bahsini ettiğiniz tüm devletler DSÖ'nün talimatlarını uyguluyor. DSÖ'yü ise Bill-Melinda Gates vakfı fonluyor. Bill Gates ise 2010 yılındaki bir konuşmasında açık açık aşılarla dünya nüfusunu % 15 azaltabileceklerini söyleyen adam..
6-Siz hiç araştırmayın para piyasalarına hakim olmaya çalışın yakın zamanda kripto paraya geçilince dolar kuru paylaşmanızın zaman kaybı olduğunu anlamadan..
1. Covid hızlı bulaşıyor çabuk öldürüyor. Eğer 30 sene içerisinde öldürseydi emin ol kimse takmazdı.
2. Cevabı 1. maddede. Mesele tek başına %1 lik ölüm oranı değil. 100. milyon insanda 2 milyon insan ölmüş kısa sürede. yani türkiyenin tamamına bir anda bulaştığını varsaysak 1.8 milyon insanın kaybı demek. bunu ötelemeye çalışmak, engellemeye çalışmak sizin için abesse bilemiyorum.
3. Tiyatro oyunu olduğu sizin iddianız. elbette bilgi kirliliği vardır fakat ben yakın çevremde de bu hastalıktan kayıplar yahut ağır semptomlarla geçirenler görüyorum. Daha bugün 5 gündür yatan arkadaşımla telefonlaştım adam nefes almaya hasret kaldığını söylüyordu.
4. Tv kadar, ben bilirim alemin akıllısı benim tavrıda aldatıcıdır
5. Dsö her ülkeye yaptırımı olan bir kurum değil. Tavsiyede bulunur. Almanya, rusya, çin, hindistan, abd, fransa...vs her kutup kendi kararını alıyor. Niyeyse 3 aşağı 5 yukarı bu ülkeler ya tam kapanıyor ya kısmi...
6. Devlet desteği olmadan kripto para işi anca alinin malını veliye cukkalatmaya yarar. ayrıca lütfen katıp karıştırmayın.

Devletin müdahalesi yeterlidir, yetersizdir. Desteği tamdır eksiktir...vs hepsi ayrı konular ama yayılım hızı ve öldürme hızı yüksek bir virüsün halkın %2 sini kısa sürede öldürmemesi için aksiyon almasını eleştirmek ahmaklıktır. 100.000 milyon hastada 2 milyon ölü. ülke nufusumuz 85-90 milyon arası demek ki tamamı 1-6 ay içerisinde bulaşıp hastalansa 1.6-1.8 milyon kaybımız olacak adamlar bunu geciktirmeye/azaltmaya çalışıyor bunu idrak etmek zor mu?

cemaliii

Kıdemli Üye

Çevremde sayısız pozitif olan oldu. Çok yakın 3 akrabam hastanede yattı. Bunların 1 side koronadan öldü. Ve evet virüs yok.

cahid

Kıdemli Üye
Tamam arkadaşlar ne yazsam size anlatamayacağım. Yılların bilgi kirliliğini , sistematik olarak yapılan Gıda terörü , GDO , aşılar , tedavi etmek için üretilmeyen ilaçlar v.s. üç beş satırda anlatılacak şeyler değil. Ama şunu söyleyeyim size 10 yıldan fazladır sektörün içindeyim ne dolaplar döndüğünü çok iyi biliyorum. Öyle bir salgın var ki bahsini ettiğiniz sağlıkçılar sağda solda maske takarken dip dibe sigara sefası sürüyorlar. Çoğunun aralarında konuştuğu şeyleri buraya yazmaya kalksam kafanız allak bullak olur. 1 yıldır hastaneye gidip geliyorum çalışıyorum hastanenin % 99'luk bir bölümünde maske takmam , dezenfektan denen zehiri neredeyse hiç kullanmadım.. Aşı olmadım.. Birimimizde çalışanlar da aralarında maske felan takmıyor hiçbirinde bir sıkıntı yok. Aksine ne kadar sizler gibi korkan , çift kat maske takan, en ufak gribal enfeksiyonda teste koşanlar anlattıklarınızı yaşıyorlar. Açıp verdikleri ilaçların yan etkilerini bile okumadan konuşuyorsunuz. Anlattıklarınızı detaylıca anlatın dinleyelim. İlaç kullandılar mı maske takıyorlar mı? Bunlar hepsi önemli şeyler.. Almanya'da çocuklar üzerinde yapılan bir araştırmada 8 saat maske takanlarda 80 tane bakteri ürediği tespit edildi. ABD'de ölümler 230 binlerdeyken en az 130 binin bakteriyel pnömoniden öldüğü itiraf edildi. Ölenlerin çoğu tedbirlere riayet edip evinden çıkmayan insanlar.. Ölüm istediğiniz kadar kapanın kapatın sizi gelir bulur kaçış yok.. Samimiyseniz güvendiğiniz sağlık sisteminin atacağım linkteki gibi birçok ilacı yıllarca kullanıldıktan sonra kanserojen v.b. nedenlerle geri çekmek zorunda kaldığını görürsün. Bu ilaçlar 10-15 yıldır kullanılan ilaçlar mide koruyucu olarak.. Şimdi kanserojen içeriyor diye çekildi Aralık ayında. Mide kanserlerinin en büyük sebebinin bunlar olmadığını şimdi kim iddia edebilir? Titck - Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu

En büyük aldatmaca da testler zaten. Kolaya yapıyorlar pozitif , kiviye yapıyorlar pozitif.. Elon Musk denen adam bile çıktı dedi ki 1 günde 4 kere test yaptırdım 2'si negatif 2'si pozitif. Test yaptırıp pozitif çıktı diye hiçbir şey yokken günde 16 tane ilaç kullananın akıl sağlığından şüphe ederim.. Sonra da fenalaşınca covidden fenalaştı derler. İlacın yan etkilerini açıp da okumazlar hiç merak ediyorsanız onları da atabilirim. (Nefes darlığı , Pnömoni (zatürre) , kanda pıhtılaşma v.s. bunlar ne hikmetse virüsün de sebep olduğu şeyler arasında) 3-5 "bilimsel" derginin makalelerini okumaktan öte tıp konusunda hiçbir deney araştırma v.s. yapmayan insanlara bu kadar güvenmeyin.. Aksini iddia eden binlerce doktor var medya sansürlüyor sürekli. Büyük Barrington Deklarasyonu - Great Barrington Declaration açın okuyun 6 binden fazla doktorun destek verdiği bir açıklama bu.

Sapasağlam hastaneye gidip ölen bir dünya insan var.. Otopsi yapılmasını istiyorlar otopsi bile yapılmıyor. Sürecin başında özel sedyelerle hasta taşıyorlardı şuan pozitif olanlar otobüsle evine bile dönüyor.. mRNA aşılarından dünyada çok sayıda ölümler yaşandı yaşanmaya devam ediyor ne kadar dile getiriliyor bunlar? Bu kadar çelişkiyi değil de bizim gibi düşünenleri sorgulamaya devam edin sizler!!!

talib_

İhvan Forum Üye
Virüs var. İster bizim irademiz dışında ortaya çıkmış olsun, isterse laboratuvarda üretilmiş olsun. Bu sonucu değiştirmiyor. Aşı vurulmak istemiyorum ama vurulana da bir şey diyemem. Büyük zatlardan vurulanlar biliyorum

cahid

Kıdemli Üye
Virüs var. İster bizim irademiz dışında ortaya çıkmış olsun, isterse laboratuvarda üretilmiş olsun. Bu sonucu değiştirmiyor. Aşı vurulmak istemiyorum ama vurulana da bir şey diyemem. Büyük zatlardan vurulanlar biliyorum

İçeriğini bile bile aşıları olanların benim gözümde pek bir büyüklüğü kalmaz.. Kızacaksınız belki ama kusura bakmayın.. Virüs var evet gribin farklı bir versiyonu.. Ama gereğinden fazla abartılıyor. Mevcut saf düzeniyle cemaatle namaza fetva verenlerin ahirette iki elim yakasında olacak. Korkanlar üst katta ya da arka tarafta mesafeli kılsın.. Hastanede çalışıyorum 1 yıldır doğru düzgün maske taktığım felan da yok çok şükür gayet sağlıklıyım.. Tersine ne kadar maske takan , korkan varsa servistir , yoğun bakımdır uğraşıp durdu. Toplum olarak araştırmayı sorgulamayı unuttuk iyice. Yoğun bakımda kullanılan ilacın yan etkilerini buyrun okuyun.. İnsanlar neden ölüyor peki bunlardan ölmüyorsa? Covid nefes darlığı yapıyor diyorlar ilacın yan etkisinde var. Zatürreye sebep oluyor diyorlar aynı şekilde o da var. Şimdi tüm bunları covid in yaptığı kim iddia edebilir? Benzer yan etkiler hastaneye yatmadan önce verilen favipiravir etken maddeli ilaçlarda da aynen var. Tekrar tekrar yazıyorum ama yazdıklarımı okumuyorsunuz bile bunu anladım artık.. Tüm bu sıkıntılara rağmen çalıştığım hastanede toplamda önceki yıllardaki ölüm sayılarına göre 2020'deki artış % 10 sadece ki nüfus da en az o oranda arttı yaşadığım yerde. Jelatinli kan sulandırıcılara , domuz ve maymun türevli aşılara câiz fetvası verenlere Allah'ın hesap sormayacağını düşünenler oyalanmaya devam etsinler. Vakti saati gelince her şeyi öğrenecekler ama iş işten geçmiş olacak..

3567

Ekli dosyalar

• 1613737476080.png
    1613737476080.png
    75.2 KB · Görüntüleme: 1

ebumusab

Üye
Siz hastahanede ne görev yapıyorsunuz? Doktormusunuz? İkide bir hastahanede çalışıyorum demeniz inandırıcı olabilmeniz içinmi?

ebumusab

Üye
Dinin sahibi adına konuşmadan önce dinin tedrisatının ziyadesi ile yapılması lazım gelir.
İnsanlar kendileri adına dilediği tercihlerde bulunabilirsede başkalarının ne yapacaklarını belirlemek herkesin haddi değildir.
Tıp hakkındaki fıkıh kaideleri mütehassıslara bırakılmıştır.
Allah teala yı bilmiş mütehassısların sözleri
Allah tealanın sözleri gibidir. Haramı helal de eder,helali haramda
Hulasa avamın hadsizi neyse tıp ilminden ari olanların hadsizleride böyledir.
Kırmızı ışıkta araba ile geçmek ne ise maskesiz gezmekte böyledir. Taammüden adam öldürmeye teşebbüs

talib_

İhvan Forum Üye
Benim gözümde büyük olmaz demişsiniz. Zaten sizin gözünüze göre bir hayat yaşamıyoruz. Elhamdülillah daha net gören insanlar ile beraberiz. Ölmeyecek kadar domuz eti dahi yenebilir, aşıyı biz üretmiyor isek, içinde domuz bilmem nesi var mıdır diye bakmaya da hakkımız yok. Gerçekten lüzumlu ise vurulmak lazımdır. İngiltere'de ilaç vermiyorlar korona olanlara ama yine ölümler çok. Her ilaç için çok ciddi yan tesirler olabilir.

Aşı yüzünden ölenler olabilir mi, olabilir. Burada kar zarara bakılır. Aşı yüzünden dünya genelinde on bin kişinin ölmesi mi daha önemli, yoksa salgın yıllarca devam etsin, yüzbinlerce insan mı ölsün. Üstelik ekonomiler batsın, millet birbirini öldürmeye başlasın, milyonlar mı ölsün.

cahid

Kıdemli Üye
Dinin sahibi adına konuşmadan önce dinin tedrisatının ziyadesi ile yapılması lazım gelir.
İnsanlar kendileri adına dilediği tercihlerde bulunabilirsede başkalarının ne yapacaklarını belirlemek herkesin haddi değildir.
Tıp hakkındaki fıkıh kaideleri mütehassıslara bırakılmıştır.
Allah teala yı bilmiş mütehassısların sözleri
Allah tealanın sözleri gibidir. Haramı helal de eder,helali haramda
Hulasa avamın hadsizi neyse tıp ilminden ari olanların hadsizleride böyledir.
Kırmızı ışıkta araba ile geçmek ne ise maskesiz gezmekte böyledir. Taammüden adam öldürmeye teşebbüs

Gidin bu adamlara anlatın o zaman neden teammüden adam öldürmeye teşebbüs ediyorsunuz diye cenaze namazı farzı ayn oldu da bizim mi haberimiz yok. Cuma namazına gelince sosyal mesafe bir ilim adamının cenazesine gelince sosyal mesafe felan yok.. Pandemi tiyatrodur sizin külahımın mütehassıslarınızın söylediği şeylerin bir hükmü yok. Niye karşı taraftaki mütehassıslar değil de sizin mütehassıslarınız peki diye sorarlar adama.. İkinci resimdeki adam da her ne kadar sevmesem de sevenleri olan birisi.. 2 cenaze töreni de pandemi döneminde yapıldı niye farklı uygulama?

3571

ebumusab

Üye
Resimlere baktım
Pandeminin olmadığı çok belli ?
Siz ne iş yapıyorsunuz onuda buyursaydınız
Sayın otorite bey

cahid

Kıdemli Üye
Resimlere baktım
Pandeminin olmadığı çok belli ?
Siz ne iş yapıyorsunuz onuda buyursaydınız
Sayın otorite bey
Pandemi var ya da yok bu şekilde cemaatle namaz kılmak sizi hiç mi rahatsız etmiyor? Cenaze namazında omuz omuza cuma namazına gelince sosyal mesafe bunu da sorgulamıyorsanız daha neyi sorgulayacaksınız?
- Hastanede ne iş yapıyorum ölenin sağ kalanın çetelesini tutuyorum!! Hastaya ne yapılmış ne yapılmamış hepsi önüme geliyor faturasını kesiyorum.. Doktor olmam gerekmiyor bir şeyleri görmek için gören doktorları takip ediyorum. Bill Gates denen herif de doktor değil ama DSÖ aracılığıyla adamın her dediği yapılıyor.. Gidin siz de ona tedavi olun o zaman!!!