Peygamberi sevdiğini iddia edenler

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
PEYGAMBERİ SEVDİĞİNİ İDDİA EDENLER

Bismillah.Elhamdülillah.Allahu Teala Celle Celaluhuya sonsuz hamdu senalar olsun, zira biz kullarına bir kere daha Mevlid kandiline ermeyi nasip etti ve salatu selamlar yaratılma sebebimiz olan Hazreti Muhammed Mustafa 'ya sallallahu aleyhi vesselleme olsun.

Resulullah sallallahu aleyhi vessellemin sünnetine uymak, İslamın emirlerini tutmak her müslümanım diyenin yapması gereken vazifedir. Kur'an'ı Kerim' de Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor ;" (Resulüm) De ki; Eğer Allah'ı sevviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günalarınızı bağışlasın."

Kavuşmuş olduğumuz Mevlid kandili bizler için bulunmaz nimet ,tarif edilmez sevinç kaynağıdır.Aramızdan niceleri geçen yıl mevlid kandilinde içimizdeydi ve bu yılki mevlide kavuşamadan öteki aleme göç eylediler.Bizim bir dahaki sene mevlid kandiline kavuşacağımız kesin değil iken nasıl olurda definelerden daha kıymetli olan ,heleki diğer kandillerden de üstün tutulan Mevlid kandilini ihya etmeyiz ,bu geceyi gaflet içerisinde geçirebiliriz.

Bir hadisi şeriflerinde Resulullah sallallahu aleyhi vessellem buyuruyor ki;" Beni ;ana babasından,evladından ve herkesten daha çok sevmeyen ,mümin olamaz" Nerdesiniz Allah’a kurban olayım, Resulüne sallallahu aleyhi vessellem kurban olayım diyenler.Kuru kuru laf kalabalığıyla olmaz bu işler.Gerçekten seviyorsan Ayeti celilede beyan edildiği üzere uyarsın Resulullah’a sallallahu aleyhi vessellem

Dini mubin-i islamı yaşamaya çalışırsın.Namazlarını aksatmazsın,zekatlarını tam tamına verirsin ve diğer üzerine farz olan ibadetleri yapmaya elinden geldiğince çalışırsın. Zira Allahu Teala hiç bir kuluna taşıyamayacağından fazla yük yüklemez.Nitekim bakara suresinin son iki ayetinde (285-286) (Amener resulu..) bu hususa değinilmiştir ve Rabbimiz şöyle buyurmuştur."Allah her şahsı, ancak gücünün yettiği ölçüde mükellef kılar. Herkesin kazandığı (hayır) kendine, yapacağı (şer) de kendinedir. "

Allah ve Resulunu sallallahu aleyhi vessellem sevdiğini iddia edenler şu hadisi şerifi duymamış olmayın. "Bir şeyi çok seven ,elbette onu çok anar." buyurdu peygamberimiz sallallahu aleyhi vessellem. Eğer sevdiğinizi iddia ediyorsanız niçin diliniz salatu selamlarla ıslak değil, neden Ayetlerle ,zikirlerle ,salatlarla baldan tatlı hale getirilmiyorda, küfürlerle pisletiliyor.

Namaz kılarken kimin huzuruna çıktığınızın farkında mısınız? Allahu tealanın huzuruna çıkıyorsunuz.Bir devlet dairesine giderken dahi üstünüzü başınızı düzeltirken , Allahın huzuruna çıkarken niye lağbali bir tavırla ve tavuğun yem yemesi şeklinde baştan savmacasına namazları kılıyorsunuz.Namaz ciddiyet ister, Namaz huşu ister, Namaz saygı ister, Namaz ucuz değildir, Namaz kolay değildir,Namaz sabır ister,Namaz devamlılık ister, Namaz ; Resulullahın sallallahu aleyhi vessellem gözünün nuruydu. Resulullahı sallallahu aleyhi vessellem sevdiğini iddia edenler hadi üzerinize farz olan namazları kılmaya başlayın.Eğer samimiyseniz, Eğer gerçekten sevdiğinizi iddia ediyorsanız, uyun o Nebiyi zişan Muhammed Mustafa'ya sallallahu aleyhi vessellem

Kur'an'ı Kerim'i okumuyor musunuz? Orada helak edilen kavimlerden bahsediliyor, yalanlanan peygamberlerden bahsediliyor.Hiç ibret almıyor musunuz?Resulullah sallallahu aleyhi vessellem gökyüzünde bir bulut belirse ya da Güneş ,Ay tutulması olsa hemen camiye koşardı namaz kılardı. Daha sonra sebebi sorulduğunda ,eski ümmetlerde kendilerine bulut gönderildiğinde yağmur yağdıracak sanmıştılarda o bulut yıldırımlar saçarak helaklarına sebeb oldu buyurmuştur. Resulullah sallallahu aleyhi vessellem dahi Allahın azabından korkarken sen ve ben nasıl azabı ilahiden korkmayız. Geçenlerde marmara bölgesi sallandı da , insanın acizliği bir kere daha otaya çıktı.Ancak Allaha güvendik ve Ancak Allaha sığınırız. Bizi başka kimse koruyamaz. Kur'an'ı Kerim'in tefsirini ve yahutta türkçe mealini okumanızı tavsiye ederim.İnşaAllah bu kandilden itibaren başlayalım ve en kısa zamanda bitirmek üzere niyetlenelim.

Resulullah sallallahu aleyhi vessellem buyurdu ki " Peygamberleri anmak ,hatırlamak ibadettir." Aslında bu yazının yazılma amacı peygamberin doğumu ve mucizeleri içindi lakin ilk baştaki ayeti kerime mevzuyu buralara kadar çekti. Zaten Rebil evvel ayının sonuna kadar mevliddir.İnşaAllah diğer kısımlarını bir sonra ki makalemde tamamlarım.

Hazreti Peygamber sallallahu aleyhi vessellem miladi 571 yılının nisan ayının 20 sine rastlayan gecede doğmuştur.Hicri takvime göre ise rebiul evvel ayının 12. gecesidir. Bu geceye mevlid kandili denir. Arapça da Rebi' bahar demektir. Hicri takvimle ,kameri takvim arasında on günlük fark bulunduğundan her yıl aynı tarihe denk gelmez.Senenin günleri içinde yer değiştirir. Bundan sebeb kış mevsimine, sonbahara ve yaz mevsimiyle ilkbahara da denkgelir.

Bahar denmesinin sebebi ,Resulullahın sallallahu aleyhi vessellem karanlık bir devre güneş gibi doğmasından kaynaklanıyor olabilir.Her ne kadar bu benim düşüncem olsada o Habibin doğumu dünya ehlini yeniden diriltmiştir. Toprak altındaki tohumların çatlaması gibi, yeniden dirilme başlamıştı bundan 1429 yıl evvel.Şimdi yeniden diriliş başlayacak ve o günler yad edilecek hatırlanılacak.Ümmet kendine gelecek Allahın izni ve keremiyle.

Doğumuna şahit olan Peygamberimizin halası Safiye Hatun şöyle anlatıyor; — O’nun doğumunda Amine’nin evinde idim. Altı ayrı mucizeyi yaşadım. Doğar doğmaz başını yere koyup Rabbi’ne secde etti. La ilahe illallah, ini Resulullah,(Allah’tan başka ilah yoktur ve ben O’nun Resulüyüm.)dedi. Secdede bir şey söylüyordu sanki. Yaklaşıp dinledim’’Ümmetim, ümmetim’’ dediğini işittim. Orada öyle bir nur parladı ki her taraf ışık içinde kaldı. Yavruyu yıkamak istediğimde;’’Ey Safiye zahmet etme, biz O’nu yıkanmış olarak gönderdik!’ gizliden bir ses duydum. Sünnet olmuş ve göbeği kesilmişti. Kundak yapacağım sırada sırtında bir mühür gördüm. Kürek kemiklerinin arasında ve iri bir ben büyüklüğünde olan mühürde:’’La ilahe illallah, Muhammedün Resulullah’’ yazılıydı.

Sevgili Peygamberimizin doğduğu gece başka olağanüstü olaylarda olmuştur. Bunlar ise sırasıyla şöyledir;
-Sava Gölü kurumuştur.
-Semave Deresi taşmıştır.
-Gece Kâbe’nin yakınında bulunan dedesi Abdulmuttalib’in kulağına gelen bir ses;’şu anda oğlun Abdullah’tan bir çocuk dünyaya geldi. Onun varlığı âlemlere rahmettir. Çocuğun adını Muhammed koy’’ denilmiştir.
-Doğumuyla yeryüzü ve gökyüzü nura boğulmuştur.
-Bir Peygamber geldiğinde ortaya çıkan kızıl yıldız son kez Dünya semasına doğdu.
-O gecenin sabahında Medine’de bir Yahudi halka seslenerek:’’Bu gece Ahmet’in yıldızı doğdu’’ demiştir.
-Hazreti Muhammed sallallahu aleyhi vessellem,göbeği kesilmiş ve sünnet olmuş bir şekilde dünyaya gelmiştir.
-Mecusilerin (ateşe tapanların) tapındığı 1000 yıldır yanmakta olan ateş sönmüştür.
-İran Hükümdarı Kisra’nın sarayı sallanmış ve 14 sütun yıkılmıştır. Kral Kısra canını zor kurtarmıştır.
-Peygamberin doğduğu andan itibaren büyücüler gelecekten haber veremez olmuşlardır. O’nun gelişinden itibaren büyücüler ne derse desin yalan söylemiş olur.

Hazreti peygamberin babası Abdullah ,annesi amine hatundur. Dedesi abdulmuttalib.Süt annesi halime, Ebesi şifa ebe’dir.Yazımı bir kaç ayeti celile mealiyle sonlandırmak istiyorum. İnşaAllah dualarınız da tüm ümmeti muhammedi ortak edersiniz.Özellikle istirham ediyorum semavi ve arazi afetlerin defi için dua edin.Tehecüdlere kalkın.Devletimiz ve vatanımız için hayır dua edin.Dualarınızda bizi de hatırlamanızı ümit ederim.

" Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik " (Enbiya / 107)
" Biz seni bütün insanlara ancak müjdeci ve uyarıcı olarak gönderdik, fakat insanların çoğu bilmezler." (Sebe / 28)

" Andolsun Allahın Resulunde sizin için Allaha ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar için ve Allahı çok ananlar için güzel bir örnek vardır. “ (Ahzap / 21)

Rabbim Bu seneki Mevlid kandilini hakkımızda hayırlı eylesin.Günahlarımızı affeylesin.Cennetiyle, cemalini görmeyle, habibine komşu olmayla bizleri şereflendirsin.Cehennemine girmekten Allaha sığınırız.Dünyada iyilik, Ahirette iyilik
isteriz ,dünyanın da ahiretind e azabından sana sığınırız

 19 Mart 2008
12 Rebiul Evvel 1429
Çarşamba
Alper...

hirahos

Kıdemli Üye
http://www.dailymotion.com/video/x398lx_turk-klip-kirk-yasindasin-dursunali_news

40 Yaşındasın

Rahmetini umarak
Günahkar bir dille;
Allah Azze ve Celle

Ya Rasulallah,
Âlemlere rahmet hayatın geçiyor kalbimizden,
Kalbimizden seyrediyoruz seni.

İşte
Bir yaşındasın,
Beni Sa'd yurdundasın
Sana süt anne olmadı kadınlar
Bu yüzden dargın bulutlar
Bir damla yağmur indirmiyor
Kıtlık hüküm sürüyor Beni Sa'd yurdunda
Minicik bir bulut var gökyüzünde
Sana aşık...
Ayrılmıyor başucundan
Ve insanlar yağmur duasında...
Hz. Halime kucağına alıyor seni
Yüzünde bir gölgelik... Seni güneşten korumak için
Oysa minicik bulut gökyüzünde
Sana meftun, sana kilitli...
Ve dua eden rahibin kucağındasın
Dünyalar güzeli gözlerine bakıyor rahip
Kıtlığı da unutuyor, yağmuru da, duayı da
Ama sen unutmuyorsun
Uğruna canlarımız feda o gözlerinle gökyüzüne bakıyorsun
O minicik bulut ilişiyor bakışlarına
Büyüyor, büyüyor...
Sonra nazlı, nazlı yağmur damlaları iniyor buluttan
Fakat çoğusu bilmiyor yağmurun geliş sebebini
Çoğusu bilmiyor seni...

Altı yaşındasın
Medine-i Münevvere yolundasın
Yanında aziz annen ve Ümmü Eymen
Yetimliğini hissediyorsun baba kabristanında
Sonra yolda, Ebva'da öksüzlük karşılıyor seni
Mekke'ye annesiz giriyorsun

Abdulmuttalip bir başka seviyor seni
Ebu Talip bir başka seviyor

Ya Rasulallah
Mekke çocukları annelerine seslenirler miydi senin yanında?
Onlar anne deyince sen yere mi bakardın?
Mekke rüzgarları kaç gece gözyaşlarını taşıdı Ebva'ya?
Kaç gece anne diye hıçkırdın?
Efendim!
Senin yerine de anne dedik annemize
Senin yerine de baba dedik

Yirmi beş yaşındasın
Ve bambaşkasın
Kimse sana denk değil
Şefkat yayıyor kokun
Güven veriyor sesin
Sen Muhammed-ül Emin'sin

Otuz üç yaşındasın
Dalga dalga rahmet var

Otuz beş yaşındasın
Hadi gel bekletme yar
İniltiler çalıyor kapısını göklerin
Hadi gel bekletme yar
Sinesi çatlayacak Rasul bekleyenlerin...
Hadi gel ey Yâr!
Nur Dağına davet var

İşte
Kırk yaşındasın
Hira Nur dağındasın
Cibril iniyor göklerden
Ve nokta nokta her yerden salat, selam yükseliyor
Sen kâinatın yüreğinden hasretle kopan 'Ah!'sın
Karanlık gecelerimize sabahsın
Sen Nebiyullahsın
Sen Habibullahsın
Sen Rasulullahsın

Niye incittilerki seni Sultanım?
Niye işkence yaptılarki sana?
Ebu Talip öldü diye mi bu pervasızca saldırılar?
Himayesiz kaldın diye mi?
Kabe'deki ağlayışın geliyor gözümüzün önüne
'Amca yokluğunu ne çabuk hissettirdin' diyişin
Haremde namaz kılışın geliyor aklımıza
Başına pislikler saçılıyor
Başlar feda o mübarek başına
Nasipsizler sana bakıp nasıl da gülüyorlar
Biri koşuyor Mekke sokaklarından sana doğru
Biri koşuyor ama sanki yere inmiş Arş-ı Âla
'Bu koşan kimdir' diye bir soru dolaşıyor boşlukta
Bu koşan kim?
Ve cevap veriyor biri:
Muhammed'in kızı Fatımatüz-Zehra
Velilerin anası...
Yüzünü gözünü siliyor biricik kızın
Sana yeryüzünde en çok benzeyen
Gülmesi sen, ağlaması sen
'Ağlama kızım' diyişin geliyor aklımıza

Niye çıkardılar ki yurdundan seni?
Himayesiz kaldın diye mi?
Onlar bilmiyorlar mıydı seni himaye edeni?
Seni yetim bulup barındıranı...
Seni alemlere rahmet kılanı...
Onlar deli diyorlardı sana, sen susuyordun
Mecnun diyorlardı, şair diyorlardı, sen susuyordun
'Seni bizim elimizden kim kurtaracak' diyorlardı
Sen,
Sen 'Allah!' diyordun
Allah Azze ve Celle
Semayı haşyet kaplıyordu
Sen 'Allah! 'diyordun
Arş-ı Âla titriyordu
Bedir' de 'Allah!' diyordun
Üç bin melek iniyordu alaca atlarda
Yüz yirmi beş bin sahabi:
'Anam babam sana feda olsun' diyordu

Ya Rasulallah
Medine-i Münevvere sokaklarında yürüyordun
Neccar Oğulları'nın küçük kızları seni görünce
Sevinçten ne yapacaklarını bilememişlerdi
'Beni seviyor musunuz?' diye sormuştun onlara
'Seni çok seviyoruz Ya Habiballah' demişlerdi
Sen de:
'Allah biliyor ki ben de sizi çok seviyorum' demiştin
Bu gün yaşayan gençler var
Neccar Oğulları'nın kızları diğil belki
Ama seni onlar da çok seviyor
Gözyaşlarından belli ki seni canlarından çok seviyorlar
Senden başka kimseleri yok
Allah biliyor ki sen onları da çok seviyorsun

Altmış üç yaşındasın
Refik-i Âla duasındasın
Senin için siyah yünden çizgili bir cüppe dokunmuştu
Kenarları beyazdı
Onu giyerek Ashabının yanına çıkmıştın
Ve mübarek ellerini dizine vurarak:
'Görüyor musunuz ne kadar güzel' demiştin
Meclisinde bulunan biri sana seslenmişti:
'Anam babam sana feda olsun ya Rasulallah, onu bana ver'
Niye istemişti ki senden sevdiğini bile bile
İstendiğinde katiyyen ' hayır ' demediğini bile bile
'Peki' dedin o zata
Ve sen yine yamalı, eski cübbeni giydin
Dostuna kavuşmana bir hafta kalmıştı
Aynı cübbeden yine yine diktirdiler
Ama giyinmek nasip olmadı

Haberler uçurmuştun Ebu Hureyre' nin diliyle:
'Benden sonra öyle kimseler gelecek ki, keşke peygamberi görseydik de ne malımız ne de evladımız olsaydı diyecekler'
Ve Hz. Enes ile paylaşmıştın özlemini
'Beni görmedikleri halde bana iman eden kardeşlerimi görmeyi çok isterdim'

Sultanım!
Ey Medine minberinde 'Ümmeti, ümmeti' diye hüznü giyen sevgili
Ey Mekke mihrabında alemler hesabına 'Allah!' diyen sevgili
Bize lütfu ilahi bahşedilen kapına diz çöktük, bey' at ettik
Rabbinden bize ne getirdi isen amenna
Duyduk, itaat ettik

Ya Rasulallah
Sen hâlâ kırk yaşındasın
Ve hâlâ ümmetinin başındasın...

Dursun Ali Erzincanlı

türkü

Kıdemli Üye
kendi elinde midir? peygamberin dogumuna, ölümüne, yaşamına mucize katıştıranlara tek sorulası budur.
Allah razı olsun :)