Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ Kızı Tarafından Öldürüldü

Türkay

Doçent
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ (53), Bilkent'te bulunan Planlamacılar Sitesi'ndeki evinde boğazı kesilmiş şekilde ölü bulundu.

Elinden kesici aletle yaralanan üniversite öğrencisi 21 yaşındaki kızı Başak Aydıntuğ, çelişkili ifadeleri nedeniyle Jandarma'da sorguya alındı. Başak Aydıntuğ'un sorguda suçunu itiraf ettiği; "Kavga ettik. Ben de öldürdüm" dediği öğrenildi. Sorgusu tamamlanan Başak'ın adliyeye çıkarılacağı belirtildi.

Sabaha karşı 04.00 sıralarında A.Ü. Tıp Fakültesi İç hastalıkları İmmünoloji Bilim Dalında öğretim görevlisi olan Prof. Aydıntuğ, kapısı kilitli olduğu iddia edilen evinde, boğazından kesici bir aletle darbe almış şekilde yatağında ölü bulundu. Prof. Dr Aydıntuğ'un, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2'nci Sınıf öğrencisi kızı Başak Aydıntuğ'un yakınlarına haber vermesi üzerine Jandarma ve Sağlık Ekipleri olay yerine geldi. Yapılan incelemelerin ardından Prof. Dr. Aydıntuğ'un cenazesi Adli Tıp Morgu'na kaldırılırken, elinden yaralı olan kızı Başak'a ise olay yerine gelen sağlık ekipleri ambulansta müdahale etti.

KIZI SORGUDA İTİRAF ETTİ

Prof. Dr. Aydıntuğ'un kızı Başak Aydıntuğ ilk ifadesinde, hırsızların evlerine girdiğini ve annesini bıçaklayarak öldürdüğünü belirterek, "O saatte ben odamda ders çalışıyordum, sesler üzerine baktığımda birisinin annemle boğuştuğunu gördüm. Ben de müdahale ederken elimden yaralandım. Daha sonra o kişi kaçtı. Bu arada ben de evden çıkarak komşulardan ve çevreden yardım istedim" dediği öğrenildi.

Ancak evde yapılan incelemelerde kapıların zorlanmadığının görülmesi ve çelişkili ifadeleri nedeniyle Başak Aydıntuğ, Jandarma ekipleri tarafından sorgulanmak üzere gözaltına alındı. Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2'nci Sınıf öğrencisi olan Başak Aydıntuğ'un, Çankaya Jandarma Karakolu'ndaki sorgusunda suçunu itiraf ettiği; "Kavga ettik. Ben de öldürdüm" dediği öğrenildi.

Sorgusu tamamlanan Başak'ın adliyeye çıkarılacağı belirtildi

Sitenin güvenlikçisi Adem Söyler, ise olayın sabaha karşı 04.00 sıralarında olduğunu belirterek, "Ambulans sesiyle olayı duydum. Kızı çok panik halindeydi ve şok geçiriyordu. Ardından Jandarma ekipleri olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Kapı ve pencerelerde herhangi bir zorlanma yok. Bizde bir şey duymadık" dedi.

(Milliyet)

Kenz_ül_Arş

Paylaşımcı
MUSKA KAVGASI

23 Mart günü saat 15.30’a kadar annemin yanındaydım. 15.30’da taksi çağırdım ve babaannemin evine gittim. 15 - 20 dakika kadar burada kaldıktan sonra derslerimde başarılı olabilmem için muska gibi bir şeyler yazdırmak için, 7 ay önce tanıştığım Aslı’nın Tunalıhilmi’de bulunan Tarot Danışma Merkezi’ne gittim. Aslı muskayı kendisi yapmıyor, başka bir kadına yaptırıyor. Bana da bir kâğıda yazılı bir muska yaptırdı. Beysukent’teki evimizin çekmecesinde duruyor.

Saat 20.00’ye kadar Aslı’nın yanında durdum. Daha sonra annem aradı. ’Otobüsteydim, otobüsten indim yolumu kaybettim’ dedim. Bana telefonda ’alçak, yalancı, köpek, sürtük’ dedi. Derhal babaannemin yanına gitmemi söyledi. Babaanneme geldiğimde tekrar aradım. ’Bugün eve gelme, gelirsen elimden bir kaza çıkacak, orada kal’ dedi.

Ancak ders kitaplarım evdeydi. Eve gittim. Annem çok kızgındı. ’Gene ne haltlar yiyorsun’ dedi. Ben de, tepkisinden korksam da Aslı’nın yanına büyü için gittiğimi açık açık anlattım. Bunun üzerine annem ’Geri zekâlı. Böyle hukuk fakültesi bitmez, açıköğretim bile zor biter’ dedi. Sinirlendim ama sevimlilik yaptım.

Çok pişmanım. Kullanmış olduğum ilacı günde bir tane içmem gerekiyordu. Ancak yıllar içinde iki tane içmeye alıştım. Olay günü, yeni aldığım ilaç kutusuna olaydan sonra baktığımda, fark etmeden dört tane kullanmış olduğumu anladım. İlacın beni etkilemiş olacağını düşünüyorum."

habersaati