Redyellow'un kamerasından Çeşitli (Hac fotoğrafları, manzaralar vs.vs.)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Muhteşem bir an cenaze namazları binlerce insan aynı anda bir insan için cenaze namazına duruyor..
Allah razı olsun hocam gece gece ama ağlatacaksınız :)

Böyle güzel bir şey için ağlamak da güzeldir...

Hac zamanı belki bir kaç yüz bin insan bir anda hiç tanımadıkları bir müslüman kardeşleri için cenaze namazına duruyorlar... Siyah deriliymiş, beyaz deriliymiş, generalmiş, odacıymış, hizmetciymiş, başbakanmış farketmiyor....

Ne müthiş bir manzara.

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
alper bey, karizmadan kabede fotoğraf çekmek serbest mi demişsin. Burdan yazayım başka arkadaşlarda faydalanır diye düşündüm.

Kardeş; eskiden (ben daha önce de bir kaç kere gitme fırsatı buldum) sadece kabede değil her yerde çok sıkı bir fotoğraf makinası düşmanlığı vardı suudda. Kabede çok nadir çok zordu. başka yerlerde de çekerken görürlerde müdahele ederlerdi. Hatta askerler görürse elinizden makineyi alır yere çarpıverirlerdi. (kısa yoldan kesin çözüm)

Fakat son yıllarda bilhassa cep telefonu çıktıktan sonra çok gevşettiler.

2009 haccında polislerin gözünün içine baka baka çekmedikten sonra hiç müdahele eden olmadı. Hemen her yerde rahatlıkla fotoğraf çektim. Sadece medinede ravzanın içinde efendimizin kabrinin orayı çekerken bir polis müdahele etti onu da kalabalığın arasına karışarak atlattık:)

Evet, suud yönetiminin katı olduğunu biliyordum.Ve gevşerler diye dua ediyordum.Bu güzel haberden ötürü teşekkür ederim.

Ayrıca ilk defa bir cenaze namazını kabede görüyorum.çok ilginç geldi.

TakVa

Ordinaryus
Karagöl manzaraları çok hoş . Makinanızın markası nedir?

SeNoL

MUEYABYA
resimler çok güzel.
Üveze bayılırım :D

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
resimler çok güzel.
Üveze bayılırım :D

Teşekkürler, üvezi bilen bilir:)

Evet, suud yönetiminin katı olduğunu biliyordum.Ve gevşerler diye dua ediyordum.Bu güzel haberden ötürü teşekkür ederim.

Ayrıca ilk defa bir cenaze namazını kabede görüyorum.çok ilginç geldi.

Ben teşekkür ediyorum, inşaallah siz de gidince çekersiniz burdan bizde izleriz. Cenaze namazına gelince hac zamanı hemen her vakit mutlaka cenaze olur. Hac zamanı mekkede ölen herkesin cenazesi kabede kılınıyor.

Karagöl manzaraları çok hoş . Makinanızın markası nedir?

Samsun ES55 mekkeden almıştım. Çok profosyonel bir şey değil, amatörce bir makina ama güzel çekiyor.

HENGAMe

Yeni
aaaa ama siz kabenin üstüne inen melekleri yakalayamamışınız..:)on üzerinden dokuz veriyorum..:p
şaka biyana resimler güzel ama ohissi illa hissederek yaşamak lazım..

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR
Hepsi birbirinden güzel ellerinize sağlık. Devamı gelir inşaAllah.
Özellikle Kabe resimleri çok net açıları çok güzel. Yüreğinize sağlık.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
aaaa ama siz kabenin üstüne inen melekleri yakalayamamışınız..:)on üzerinden dokuz veriyorum..:p
şaka biyana resimler güzel ama ohissi illa hissederek yaşamak lazım..

kabenin üstüne inen melekleri yakalayabilmek için melek gibi bir kalp lazım, bizde de o yok demek ki:)

Teşekkürler.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
bnusm7qor7guivavt.jpg

Endenozyalı grup tavaf esnasında.

bnusmdh5yxv3dvb2x.jpg

Temizlik ekibi görev başında.

zeynephanne

Aşka Meftûn…
tam 3 yıl önce buzamanlar annemle babam da ordaydılar..çok şükür nasip oldu onlara o havayı solumak,o atmosferi yaşamak..ve anlıyoruz ki size de nasip olmuş..darısı bizlere de inşaAllah en hayırlı zamanda..gidenler hasreti bir başka ağır yaşıyormuş,yeniden gitme arzusu daha bir ayaklandırıyormuş insanı.annemde yaşıyorum bunu daha çok..çekimleri göstermeliyim mutlaka ona..Allah razı olsun..

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Çok etkiyeci bir atmosfer onlarca insan aynı anda orada..
Rabbim gitmeyen isteyen herkese nasib etsin...
Allah razı olsun redyellow...

Aminnnnn...aminnnn...aminnnn. Allah cümlemizden razı olsun sayın yağmur damlası.

tam 3 yıl önce buzamanlar annemle babam da ordaydılar..çok şükür nasip oldu onlara o havayı solumak,o atmosferi yaşamak..ve anlıyoruz ki size de nasip olmuş..darısı bizlere de inşaAllah en hayırlı zamanda..gidenler hasreti bir başka ağır yaşıyormuş,yeniden gitme arzusu daha bir ayaklandırıyormuş insanı.annemde yaşıyorum bunu daha çok..çekimleri göstermeliyim mutlaka ona..Allah razı olsun..

Acizane bir kaç kere gitmiş bir kardeşiniz olarak yazıyorum ki: Kesinlikle ve kesinlikle öyle... gitmeden önce sadece resimlerde, ekranlarda görüyorsunuz, sanal bir görüntü nihayetinde ve öyle arzuluyorsunuz.

Ama gittikten sonra o tadı alıyorsunuz, o havayı soluyorsunuz ciğerlerinize kadar dolduruyorsunuz, dönüşte o hava o tad her zaman ciğerlerinizde, tadı damağınızda arzuluyorsunz.

İnşaallah defalarca gitmek nasip olur hepimize.

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Ve arefe günü yeni örtüsüne büründü Kabe'm, Rabbim yüz sürmeyi nasip etsin..

Allah razı olsun redyellow, sizin yeni fotoğraf eklediğinizi görünce girsem mi girmesem mi diye düşünüyorum, hasretmiz dağlanıyor :)