Redyellow'un Kervan'ı 1205 (14.03.2015) Her Türlü Zulme Hayır!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Paralel yapı efsanesi devam ediyor.

Yine 18 ilde bir çok gözaltılar var.

Aylardır emniyet üzerinde, polis üzerinde bir paralel yapı olayı var.

Hemen her gün gözaltılar vs. oluyor.

Çok büyük çoğunluğu da serbest bırakılıyor.

Peki emniyet bu ortamda rahat çalışabilir mi? Sürekli gözaltı, sürekli sürülmek, sürekli suçlama yapılan bu emniyetten, bu polisten hayır gelir mi?

İzlanda hükümeti AB başvurusunu geri çekmiş!

Darısı Türkiye’ye olsun!

Suriyedeki iç savaşın acı blançosu: 211 BİN ÖLÜ!

Dile kolay; 211 bin can!

Yazık, bir ülke mahvediliyor, Suriye halkı mahvediliyor.

Dün İspanyada THY Avrupa Ligi Top 16 turu E Grubu'ndaki Barcelona-Maccabi Electra basketbol maçı oynanmış.

Maçta Barcelona taraftarlarından Filistine müthiş destek gelmiş.

Barcelonalı taraftarlar trübünlerde FİLİSTİNE ÖZGÜRLÜK, İSRAİLE BOYKOT pankartları açmışlar!

İTrailin zulümlerini içinde zerre miktar insanlık olan, vicdanı olan herkes görüyor ve protesto ediyor.

YÜREKLERİNE SAĞLIK! Barcelona taraftarlarının.

Eski cumhurbaşkanı abdullah gül cuma çıkışı aday olacak mısınız sorusuna aday olmayacağım şeklinde cevap vermiş, aday olmayacağını, aktif siyasetin içinde olmayacağını açıklamış abdullah gül.

Çok doğru bir karar vermiş abdullah gül.

cwvvqebgurg9xclfi.jpg

Bu görüntüler bir VALİLİK BİNASI inşaatından.

2012 yılında yapımına başlanan Kocaeli Valiliği binasıymış!

Valilik binası değil adeta SARAY!

Ülkemizde özellikle Devlet tarafından inanılmaz israf yapılıyor.

Şahsi malınızı harcarken bile israf yapmamanız gerekir, devlet malını harcarken o kat daha fazla dikkatli olunmalıdır.

Gazete İNANILMAZ OLAY demiş.

Hakkaten de inanılacak gibi değil.

İstanbulda İKİ POLİS KAÇIRILMAK İSTENMİŞ!

Darp edilmişler, Allahdan bu hainlerin elinden kurtulmuşlar polisler, büyük geçmiş olsun.

Memleket eski TEKSAS'A DÖNDÜ!

Cumhurbaşkanı malum sürekli merkez bankasını eleştiriyor.

Ekonomiden sorumlu bakan Ali Babacan ise ekonomi dünyasına YALNIZCA MERKEZ BANKASINI DİKKATE ALIN diyor.

Ali Babacan siyaseti bırakacak mı yoksa???

Balyoz darbe planını belgelerini temin ettiği gerekçesiyle tutuklanan gazeteci Mehmet Baransu, CD’lerin sahte olduğu, belgelerin kayıp olduğu iddialarını yalanlıyor.

"Balyoz sanıklarının ses kayıtlarını yalanlamadığını" söylüyor.

Her şey bi yana da gerçekten özellikle general Çetin Doğan o ses kayıtlarının doğru olduğunu itiraf etmişti.

Hal böyle iken daha önce DARBE PLANI olan şeyler şimdi nasıl oluyor da KUMPAS olabiliyor?

Hülya Avşarın askeri darbe döneminde idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu’nun hayatının anlatıldığı ‘Veda Mektubu Ankara Yazı’ filminde Pehlivanoğlunun annesi rolünü oynamasına karşı çıkan mhp'ye tepkisi devam ediyor.

MHP’nin Hülya Avşara “kürdüm” vs. dediği için karşı çıkmasını yanlış bulduğumu yazmıştım daha önce, ama doğrusunu söylemek gerekirse bu seferki sözleri oldukça ağır olmuş, uslubu çirkin olmuş.

Uslup insanı haklı iken haksız duruma düşürür.

Sosyal medya üzerinden açtıkları sahte hesaplar ile başta Cumhurbaşkanı , Başbakan, Bakanlar, MİT Müsteşarı, Genelkurmay Başkanı olmak üzere çok sayıda devlet büyüğüne küfür ve hakaret ettikleri tespit edilen ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Salihoğlu’na "Maçan yetiyorsa Beni de al. Hodri Meydan” diye meydan okuyan kişilerin yerleri tespit edilmiş ve evlerinden gözaltına alınmışlar.

Daha sonra da serbest bırakılmışlar.

Yukarda da yazdım USLUP ÇOK MÜHİMDİR.

Bazı insanlar hakaret etmeyi, küfür etmeyi eleştiri sanıyorlar, bu çok yanlış.

Kime olursa olsun asla hakaret ve küfür olmamalıdır.

Eleştirmek ayrıdır, hakaret/küfür ayrıdır.

Siyasi partilerin kapatılmasını zorlaştıran değişiklik anayasa komisyonunda kabul edilmiş.

Buna göre KAPATMA DAVASI AÇILABİLMESİ İÇİN TBMMNİN İZNİ GEREKECEK.

Komisyondan geçen bu teklif tbmmye gelecek, burada "chpyi kapatmak istiyorlar" diyen kemal kılıçdaroğlu nasıl bir tavır alacak çok merak ediyorum.

Bekleyelim.

Konya’da İstiklal Marşı okuma yarışması düzenleniyor.

Rüveyda isimli bir kızımız birinci oluyor.

Ve kendisine ödül verilmek isteniyor.

Konya Valisi Muammer Erol, Garnizon Komutanı ve kamu yöneticilerinin katıldığı törende küçük Rüveyda "Mehmet Akif Ersoy, soğukta, paltosu yokken yazdığı marşa karşılık verilen ödülü almamışken, ben bu ödülü alamam, yazan ödülü kabul etmemişken, ben güzel okudum diye ödülü kabul edemem” diyerek ödülü kabul etmiyor.

Vali Muammer Erol’un “peki ödülü ne yapalım” sorununa ise küçük Rüveyda yine Akif’in yaptığını andırır bir cevap veriyor: “Ülkemizde okuyan Suriyeli ihtiyaç sahibi öğrencilere bağışlayalım.”

Hay maşallah.

Bu ne büyük bir yürek? Bu ne müthiş bir güzellik?

Helal olsun yavrumuza ve onu yetiştiren ailesine.

Mehmet Akif Ersoyun bahsettiği ASIMIN NESLİ bu olsa gerek!

9d4ea2e6-52c9-e411-b2d1-14feb5cc1801.jpg

Berkin Elvan'ın ölüm yıl dönümünde ve Gazi Mahallesi'ndeki olayların 20. yılı nedeniyle yapılan eylemlerde ilginç kareler ortaya çıkmış.

Bunlardan birisi de inşaat işçisinin yüzü gözü görünmeyen maskeli SÖZDE eylemciye bakışı.

“Ben ekmeğimin peşindeyim, sen yüzün gözün maskeli, neyin peşindesin be adam” der gibi.

Tam anlamıyla ibretlik.

Tabi anlayana!

Alman Anayasa Mahkemesi, Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinde yasaklanan başörtüsü kararını bozarak yasağın anayasaya aykırı olduğuna hükmetmiş.

AKLIN YOLU BİRDİR.

Bu kararı alan hakimleri kutlarım.

Dilerim dünyanın hiç bir yerinde müslüman kadınlar İslamı bir emri olan tesettür sebebiyle cezalandırılmazlar, dışlanmazlar.

Böyle bir şey yani BAŞÖRTÜSÜ YASAĞI İNSANLIĞA AYKIRI bir zulümdür, zalimliktir.

HER TÜRLÜ ZULME HAYIR!