Redyellow'un Kervan'ı 1227 (06.04.2015) Sakin...Daha Sakin...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Habersiz yapılan radarlı hız denetiminde bir araca kesilen para cezası hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle iptal edilmiş, haber sitesi de "yargı halkı düşündü" diyor.

Bence çok yanlış.

Bu halkı düşünmek değil tam tersi TRAFİK CANAVARLARINI düşünmektir!

HABERSİZ RADARLI DENETİM HUKUKA AYKIRI lafı bana göre çok saçma.

helin2.jpg

Türk filmi gibi deriz ya, aynen öyle bir haber.

Antalya'da yarık dudak ve damaklı olarak dünyaya gelen 2 yaşındaki Helin Y'nin ailesi ilk ameliyatı için gerekli parayı bulamıyorlar.

Annesi üzüntü içinde dertleşmek için bir arkadaşının numarasını çeviriyor, telefon açılınca başlıyor ağlayarak durumunu anlatmaya.

Ama NUMARA YANLIŞ!

Yanlış aranan kişi taaaa düzcede yaşayan 52 yaşında bir vatandaş.

Vatandaş yanlış numara diyor ama o arada kadının üzüntüsünü, derdini de duyuyor... anne özür diliyor ama annenin durumunu anlayan vatandaş ameliyat masraflarını ben karşılayacağım diyor ve birinci ameliyat masrafını karşılıyor ve ameliyat gerçekleşiyor.

Küçük helinin yüzü biraz olsun gülüyor.

Düşünebiliyor musunuz, telefonda yanlışlık eseri duydugu bir sıkıntıyı, aileyi hiç görmeden gideriyor bu güzel vatandaşımız.

Ülkemizden hep kötü haberler okuyoruz duyuyoruz ama böyle güzel, yüreği büyük insanlarımız da var.

ALLAH RAZI OLSUN!

Cenabı hak böyle güzel insanların sayısını çoğaltsın, keselerine bin bereket versin.

Saadet ve Büyük Birlik başkanları genel seçimlere ittifak yaparak girme konusunu görüşmüşler, nihai karar verilmemiş olmasına rağmen görüşmeler olumluymuş.

Bence güzel bir gelişme.

MHP bu ittifaka pek yanaşmıyor ama saadet ve bbp ittifakı da güzel... Barajı bu seçimde aşamazlar belki ama ilerisi için olumlu bir gelişme.

Rizede rizesporla oynayan fenerbahçe futbol takımı otobüsü rize dönüşü saldırıya uğramış.

Otobüs şoförü yaralanmış.

Saldırının silahla olduğu, şoförün kurşunla yaralandığı iddia ediliyor, bazı haberlerde silah değil taşlı saldırı olduğu iddia ediliyor.

Hangisi olursa olsun yanlış, ister taş ister kurşun, şiddet kime karşı olursa olsun, hangi amaçla yapılmış olursa olsun kınıyorum, şoför kardeşimize şifalar diliyorum.

Bunu yapanlar insan olamazlar, yazıklar olsun. Saldırının yapıldığı yer bir köprü, bir viyadük gibi bir yer, otobüs şoförü otobüse hakim olamasa otobüs yoldan çıksa çok ciddi sıkıntılar olabilirdi.

Büyük geçmiş olsun.

Hizbullahçıların partisi olarak bilinen Hüda-Par seçimlere bağımsız adaylarla girme kararı almış.

İyi organize olurlarsa bir kaç vekil çıkarabileceklerini düşünüyorum ben.

Hüda-par tbmmye vekil sokarsa, hdp de girerse meclis baya bir gürültü olur gibi!

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesinin ardından DHKP-C terör örgütüne yönelik olarak, Okmeydanı'nda 45 örgüt evi ve hücresine baskın yapıldı ve operasyonda 30 şüpheli gözaltına alınmış.

Bu gözaltına alınanlar sağlık kontrolü için hastaneye götürülürken TÜRKÇE olarak BASKILAR BİZİ YILDIRIMAZ diye bağıran birisi dikkat çekiyor.

TÜRKÇE slogan atan bu adamın ALMANYA İÇİN ÇALIŞAN, ingiltere vatandaşı bir ajan olduğu iddia ediliyor.

Adam İngiliz, Almanya için çalışıyor, türkiyede bulunuyor, Türkçe slogan atıyor!

Türkiye üzerinde ne iğrenç oyunlar oynanıyor değil mi?

Özellikle akp medyası tarafından Erbakan hocanın kızı ve oğlunun akpden milletvekili adayı olacakları iddia ediliyordu.

Aday olacağı belirtilen Erbakanın kızı "böyle bir şey sözkonusu bile değil" açıklamasında bulunmuş.

Akp medyasının yönlendirme amaçlı balonu demek ki bu iddialar.

Fenerbahçe bundan sonra EFENDİLİK BİZDEN GİDER açıklaması yapmış.

İlginç.

Ne yapacaklar acaba? Bunu yapanlar belli değil, kim oldukları belli değilken bu tip açıklamalara gerek var mı?

Ortada suçlu yok, sanık yok, zanlı yok, KİME NE YAPACAKSINIZ?

Tekrar ediyorum:

Sakin…Daha sakin!

hdp yönetiminin mevcut milletvekillerinden 16sını tekrar aday göstermeyeceği açıklanmış, bu durum da bu vekilleri kızdırmış.

Beter olsunlar, inşaallah birbirlerine dururlar!

Sinan engin liglerin tatil edilmesini istemiş.

Çok acele ile söylenmiş sözler.

Yapılan saldırı açıklığa kavuşmadan, alelacele, sırf gündem oluşsun diye konuşmak yanlıştır.

Yapılan saldırı bir organize saldırı mıdır, yoksa ferdi bir şey midir, taşlı bir saldırı ise belki o çevredeki çocukların vs. bir olayı olabilir...serinkanlı bir şekilde olayın açıklığa kavuşmasını beklemek lazım.

Silahlı ve organize bir olay ise ona göre tedbir alınmalı, taşlı, çocukların bir olayı ise ona göre davranılmalı.

Yine tekrarlıyalım:

Sakin…Daha sakin!

Hkn02_1428188040_5461.jpg

CHPLi hüseyin aygün fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırı ile ilgili bu tweti atmış.

YORUMSUZ!

Erdoğanın başbakanlığı döneminde “Sayın Başbakanımıza dokunmak bile inanın bence ibadettir” diyerek dikkatleri üzerine çeken AKP Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’den yeni inciler gelmiş.

"Bir Cumhurbaşkanı düşünün gözünde yaş, gönlünde aşk, şehit der yanar. Bir Cumhurbaşkanı düşünün, kim olursa olsun bu cinayetin hesabını sormak için gözünden çakmak çakmak ateş saçıyor, düşmana korku, dosta güven veriyor. diyor.

Breh breh breh!

Bu vatandaş CUMHURBAŞKANLIĞI KONTENJANINDAN TEKRAR ADAY OLMAYI garantilemek istiyor herhalde!

Burhan Özfatura Bülent Arınca hitaben bir açık mektup yayınlamış.

"Hepimiz görüyoruz ki; mutlu değilsiniz. Yüzünüz gülmüyor. İnanıyorum ki; bu tabloyu tasvip etmiyorsunuz. Vicdanınız kanıyor. Hatta zaman zaman, vicdanınızın sesi baskın çıkıyor, güzel şeyler söylüyor, tenkit yapıyorsunuz. Ama hemen, geri adım atıyorsunuz.

Siz, AKP şablonuna uygun bir tip değilsiniz"

'Haram-helal ver Allahım. Kulun doymaz yer Allahım' diyemezsiniz.

Kurtulun bu vebalden. Size yakışanı yapın. Aslınıza dönün. Ebedi hayatınızı daha fazla, riske atmayın. Kırın zincirlerinizi.

demiş.

YORUMSUZ!

Zalim çin yönetimi doğu türkistanlı bir alim vatandaşı 9 yıl hapse mahkum etmiş.

Yakışır!

Zalim zalimliğini yapacak çünkü, çin yönetimi de zalimdir, alçakkca zulümlerle onlarca yıldır doğu türkistanda uygur türklerine, müslümanlara zulüm etmektedir.

Allah bütün zalimleri kahreylesin.

Tayyip erdoğanının çağlayan adliyesinin basılıp savcının öldürülmesi olayında söylediği berkin elvanın ekmek almaya gittiğine dair belge var mı sözüne tepki geliyor.

Bu tepkiler bence çok haklı tepkiler.

Erdoğanın tavrı yanlış çünkü.

Çünkü bu saldırıyı berkin elvan yapmadı, berkin elvanın ailesi yapmadı. Hatta aile berkin elvan ismini kullananlara da tepki koydu.

Berkin elvanın cesedini, ölüsünü istismar eden terör örgütü saldırdı ama c.başkanı ölmüş gitmiş bir çocuğu hedef alıyor.

Bu durum insani olarak da vicdani olarak mantık olarak da yanlıştır.