Salat emrinde istenen nedir.Prof.Dr. Mehmet Okuyan

çelebiler

Kıdemli Üye
Salat emrinde istenen nedir. Allah ve meleklerinin salatı ne anlama gelir. Salat ayeti geldiğinde sahabiler koro halinde toplandılar, aldılar eline tespihi Allahümme salli ala Muhammet mi dediler. Böyle mi oldu bu iş. Böyle yaparak mı medeniyet oluşturdular. Bu din fedakarlık dinidir. Salatü selam, peygamberi değerlere yardım etmeyi ve onlara yürekten teslim olmayı gerektiren fedakarlıktır -Prof. Dr. Mehmet Okuyan

adams77

Kanalizasyoncu
Hocam iyi güzel söylüyorsun da bu ayet nesh mi oldu? Bu ayetin hükmü kalktı mı? Bu ayetin gereğini nasıl yerine getireceğiz

adams77

Kanalizasyoncu
bu video 'ya @lafons7275 abimiz ne güzel cevap verir...

adams77

Kanalizasyoncu
@çelebiler niçin bu adams ın sorusuna muhatap olup cevap vermiyorsun?

bu kadar kıvranacağını bilse idim konuya dahil olmazdım... ben çelebiler ile Sultan Ahmet 'te çay içerken konuyu detaylı olarak konuşabilirim en azından konuşabilirim çünkü karşımda aklı selim bir kişi olacağını bilirim ama sana gelince neyi nasıl koşacağız hemen fettah camine çağırıyorsun bu işleri bırak canım kaçmak için yaşın büyük değil mi? biraz dürüst ol sen cevap ver....

lafons7275

Kıdemli Üye
bu kadar kıvranacağını bilse idim konuya dahil olmazdım... ben çelebiler ile Sultan Ahmet 'te çay içerken konuyu detaylı olarak konuşabilirim en azından konuşabilirim çünkü karşımda aklı selim bir kişi olacağını bilirim
@çelebiler e bu denli şirinlik yaptıktan sonra artık seni muhatap alır.

adams77

Kanalizasyoncu
@lafons7275 acızık aklını çalıştır ve sor hocam güzel anlatıyorsunuz peki nasıl yardım edeceğimi de gösterseniz nasıl olur...

Ahter

Kıdemli Üye
Bu nasıl kafa yahu!! mürekkep yalamış ama boş konuşan bu zat, medeniyet kuran, islamı tebliğ eden medeniyet inşacılarının, bu azim işle , ellerine tesbİh alıp salavat getirilmesinin bir tenakuz oldıuğunu mu iddia ediyor!!