Sapık Tarikatın Deccal Dehşeti

Muminaga

Yeni
Sapık Tarikatın Deccal Dehşeti

Bir tarikat dehşete düşürdü. Yeni doğmuş bir bebeği ayinle yakarak kurban eden tarikat yakalandı.

Şili polisi yeni doğmuş bir bebeği ayin sırasında yakma suçlanan bir grubu tutukladı. Tutuklananlar arasında bebeğin annesinin de bulunduğu ve şüphelilerin bir tarikata mensup oldukları bildiriliyor.

580160.jpg

Şili polisi yeni doğmuş bir bebeği ayin sırasında yakma suçlanan bir grubu tutukladı. Tutuklananlar arasında bebeğin annesinin de bulunduğu ve şüphelilerin bir tarikata mensup oldukları bildiriliyor.
Tarikatın, üç günlük bebeği deccal olduğu gerekçesiyle geçen yıl Kasım ayında Colliguay kasabasında yaktıkları düşünülüyor.
Yetkililer, tarikatın lideri Castillo Gaete'nin kendisini tanrı olarak gördüğünü ve dünyanın 21 Aralık 2012'de sona ereceğine inandığını söylüyor.

ANNE VE BABA DA İŞİN İÇİNDE
Gaete, bebeğin annesi Natalia Guerra'yı bebeği kurban etmeye ikna etmekle de suçlanıyor.
Şili polisi, Vina del Mar'daki bir klinikte doğduğunu ancak hiç bir zaman kayıt altına alınmadığını kaydediyor.

BEBEĞİ SOYUP AĞZINI TIKAMIŞLAR
Polis dedektifi Miguel Ampuero, bebeğin çıplak olduğunu, ses çıkarmaması için ağzının tıkandığını daha sonra da bir tahtaya bağlanıp canlı canlı yakıldığını söyledi.

KUYUYA ATIP YAKMIŞLAR
Bebeğin, daha önce yere kazılan iki metre derinliğindeki bir kuyuda yakılan ateşe atıldığı kaydediliyor.
Tarikatın 2005 yılında kurulduğu düşünülüyor. Tarikat üyelerinin Güney Amerikalı yerliler tarafından yüzyıllar boyunca kullanılan halüsinasyon etkisi olan ayahuasca adlı bir bitkiyi kullandıkları tahmin ediliyor.
Yetkililer, Gaete'nin en son ayahuasca almak üzere Peru'ya gitmeden önce görüldüğünü söylüyor.

1_20130427112310.jpg

Muminaga

Yeni
güney amerika ülkelerinde hıristiyanlık inancına bağlılık avrupa ve amerika'ya ve hatta diğer bütün hıristiyan coğrafyasıyla karşılaştırıldığında daha güçlüdür. haberin içeriğinde sapkın tarikat ve uyguladığı vahşetten söz edilirken tarikatın mensubu olduğu dinden söz edilmemiştir.
akla takılan soru, söz konusu tarikat başlı başına bir din olarak mı kabul edilmektedir? tarikat derken herhangi bir dini inancın kolu olarak bilmekteyiz. habere konu olan tarikat, maya kültürünü sürdüren yerli halkın eski dini inancının bir devamı mıdır?
evet maya kültürünün çok tanrılı inancının bir devamı olarak bu tarikat yaşatılmaktadır sonucuna varılamaz bence. çünkü afrika'da kabile dinsel inanç sisteminde, avustralya'da aborjinlerin mistik inanç sisteminde, güney asya'da sık ormanlıklar arasında yaşayan yerliler ve kızılderililerin totem inancında deccal veya eşdeğeri bir kavramdan söz edilmemektedir. @Mesihçi den sormak lazım. bu tarikatın hıristiyanlıkla bir ilgisi var olabilir mi? deccal den söz eden hıristiyanlığın bu tarikat üzerinde etkisi olabilir mi?

not : bu sorumuzla umarım kimseyi kızdırmamışızdır.

Mesihçi

Ordinaryus
Uyuşturucu içip, insan kurban eden bir külttür bu. Kült sözcüğünü tarikat olarak çeviriyorlar. Adam kendisini tanrı ilan etmiş. Deccal diye çevirdikleri şey de tanrı karşıtıdır. Hristiyanlıkla uzaktan yakından hiç bir alakası yoktur. İnsan kurban etmek antik maya inancıdır.

Muminaga

Yeni
bir çeviri hatasından mı söz ediyoruz? eğer öyleyse bu haberin orjinaline bakmak lazım. ilave olarak tanrı karşıtı olarak tanımlanan şeyin maya kültüründe mutlaka başka bir isimlendirmesi olmalı
kötü ruhlar, uğursuzluk, doğa veya tanrısal bir erkin gazabının savuşturulması için insanların kurban edilmesi ilkel anlayışı vs. tüm bunlar dünya yüzeyinde görülen sapkınlıklardır, evet.
ama bir çocuğu diri diri yakmanın izahı bu kadarla sınırlı kalınarak açıklanması pek akla yatmıyor.
ne yazık ki bazı haberler olayın gerçekleştiği günlerde bir iki ün gündemde kalmasıyla sınırlı kalıyor. daha sonraları ortaya çıkmaya başlayan gerçeklerle olayın iç yüzü hakkında bilgilerden yoksun kalıyoruz.

Mesihçi

Ordinaryus
@Mahabad ne demeye çalıştığınızın farkındayım. Hristiyanlıkta böyle bir inanç yoktur. Açın Kutsal Kitap'ı okuyun. Buna benzer hiç bir anlayış yoktur. Hristiyanlığa konuyu bağlama çabanızı anlamış değilim.

Yeşaya 57:
"
[SUP]3[/SUP]Ama siz, ey falcı kadının çocukları,
******lik ve zina edenlerin soyu, buraya gelin!

[SUP]4-5[/SUP]Siz kiminle alay ediyorsunuz?
Kime dudak büküyor, dil çıkarıyorsunuz?
Ağaçlar arasında, bol yapraklı her ağacın altında
Şehvetle yanıp tutuşan,
Vadilerde, kaya kovuklarında çocuklarını kurban eden,
İsyan torunları, yalan soyu değil misiniz siz?"
Yeremya 19:
"

[SUP]5[/SUP]Çocuklarını ateşte Baal’a kurban etmek için tapınma yerleri kurdular. Böyle bir şey ne buyurdum ne sözünü ettim ne de aklımdan geçirdim."

Hezekiel 16:
"

[SUP]20[/SUP]“ ‘Bana doğurduğun oğulları, kızları alıp yiyecek olarak putlara kurban ettin. ******lik etmen yetmiyormuş gibi,
[SUP]21[/SUP]çocuklarımı kesip sunu olarak ateşte putlara kurban ettin.
[SUP]22[/SUP]Bütün iğrenç uygulamalarını, ******liklerini yaparken gençlik günlerini, çırılçıplak olduğun, kanının içinde kımıldandığın zamanı anımsamadın."

Açıkça görüldüğü gibi Rab bu gibi eylemlerin putperest olduğunu söylüyor ve lanetliyor.

Muminaga

Yeni
@Mahabad ne demeye çalıştığınızın farkındayım. Hristiyanlıkta böyle bir inanç yoktur. Açın Kutsal Kitap'ı okuyun. Buna benzer hiç bir anlayış yoktur. Hristiyanlığa konuyu bağlama çabanızı anlamış değilim.
Keşke bu mesajı yazmanıza sebep olan mesajımdan alıntı yapmış olsaydınız.
okuyacak kişi karşılaştırma yapma imkanı bulacaktı.
aşağıdaki mesajımdan ne demeye çalıştığım konusunda bir daha düşünün isterseniz.
bir çeviri hatasından mı söz ediyoruz? eğer öyleyse bu haberin orjinaline bakmak lazım. ilave olarak tanrı karşıtı olarak tanımlanan şeyin maya kültüründe mutlaka başka bir isimlendirmesi olmalı
kötü ruhlar, uğursuzluk, doğa veya tanrısal bir erkin gazabının savuşturulması için insanların kurban edilmesi ilkel anlayışı vs. tüm bunlar dünya yüzeyinde görülen sapkınlıklardır, evet.
ama bir çocuğu diri diri yakmanın izahı bu kadarla sınırlı kalınarak açıklanması pek akla yatmıyor.
ne yazık ki bazı haberler olayın gerçekleştiği günlerde bir iki ün gündemde kalmasıyla sınırlı kalıyor. daha sonraları ortaya çıkmaya başlayan gerçeklerle olayın iç yüzü hakkında bilgilerden yoksun kalıyoruz.

Mesihçi

Ordinaryus
Peki ben gerizekalıyım sevgili @Mahabad siz söyleyin ne anlatmak istediğinizi. Ben anlamıyorum.

Muminaga

Yeni
Peki ben gerizekalıyım sevgili @Mahabad siz söyleyin ne anlatmak istediğinizi. Ben anlamıyorum.
ben kesinlikle gerizekalı falan aklımdan geçmedi. böyle bir imaya yol açtıysam özür dilerim ki bu imada bulunmadığıma eminim.
Sayın Mesihçi
Yarın devam ederiz. eğer uygun görürsen tabi ki

Muminaga

Yeni
Mahabad siz söyleyin ne anlatmak istediğinizi. Ben anlamıyorum.
@Mahabad ne demeye çalıştığınızın farkındayım.

Hristiyanlığa konuyu bağlama çabanızı anlamış değilim.
Doğrudan hıristiyanlığa bağlamış değilim.
güney amerika ülkelerinin hıristiyanlığa bağlılıklarının yüksek olduğunu söyledim.
haberin içeriğinde yer alan deccal ifadesinin (İslam'da olduğu gibi) hıristiyanlıkta da yer aldığına işaret ettim.
ayrıca çocuğu diri diri yakan sapkın oluşumun tarikat olarak isimlendirildiğini ifade ettim.
tarikatın Hıristiyanlıkla bağlantısı olup olmadığını sordum.
hayır dedin.

demek ki çeviri hatasından kaynaklı olarak deccal ve tarikat benzetmesinin yapılmış olabileceğine değindim.

olabileceğine diyorum çünkü polis soruşturması ve mahkeme sürecinde ortaya yeni bilgi ve bulgular çıkabileceğin ihtimalini göz ardı etmemek gerek.

hade bunu da anlamadım de.
Mahabad sen şunu demek istiyorsun iddiasında bulunuyorsun oysa kesin şu şudur diye bir sonuç ortaya atmış değilim ki

Mesihçi

Ordinaryus
Doğrudan hıristiyanlığa bağlamış değilim.
güney amerika ülkelerinin hıristiyanlığa bağlılıklarının yüksek olduğunu söyledim.
haberin içeriğinde yer alan deccal ifadesinin (İslam'da olduğu gibi) hıristiyanlıkta da yer aldığına işaret ettim.
ayrıca çocuğu diri diri yakan sapkın oluşumun tarikat olarak isimlendirildiğini ifade ettim.
tarikatın Hıristiyanlıkla bağlantısı olup olmadığını sordum.
hayır dedin.

demek ki çeviri hatasından kaynaklı olarak deccal ve tarikat benzetmesinin yapılmış olabileceğine değindim.

olabileceğine diyorum çünkü polis soruşturması ve mahkeme sürecinde ortaya yeni bilgi ve bulgular çıkabileceğin ihtimalini göz ardı etmemek gerek.

hade bunu da anlamadım de.
Mahabad sen şunu demek istiyorsun iddiasında bulunuyorsun oysa kesin şu şudur diye bir sonuç ortaya atmış değilim ki

Başından beri doğru anlamışım... :)