Saygısız Bir Gence

Murat Yazıcı

Ordinaryus
eygi.jpg

Saygısız bir Gence

Hakaretâmiz kaba mektubunuzu aldım. Üzüldüm. Kendim için üzülmedim, bendeniz gibi acı patlıcana kırağı zarar vermez. Sizin için üzüldüm. Sizin yaşınız benimkinin üçte biri. En az yaşıma saygı göstermeniz, tenkit etseniz bile selam ile başlamanız gerekirdi. “Büyüklerimize saygı göstermeyen, küçüklerimize merhamet etmeyen bizden değildir” hadîsini duymadınız mı? “Sen büyük müsün?” diyeceğinizi tahmin ediyorum. Elbette büyüğüm. Yaşca… Bunu kim inkar edebilir? Sizden, başka cihetçe büyük olduğumu iddia edecek kadar beyinsiz değilim.

Niçin sakin, kibar, nazik, efendi olamıyorsunuz? Niçin bu kadar kırıcı, hoyrat, kaba, galiz-, saldırgan, holigan olabiliyorsunuz?

Ehl-i Tevhid ve ehl-i Kıble bir Müslümana niçin selam vermiyorsunuz?

Tenkit etmeye hakkım yok mu diyeceksiniz. Elbette hakkınız var ama usulüyle, nezaketle, kibarlık ve terbiye ile, uhuvvet-i islamiyeye uygun bir üslub ile.

Bir zata bağlı mısınız bilmiyorum ama bağlıysanız o zat kemal sahibi değildir. Çünkü kâmil bir mürşidin müridi, sizin yaptığınız kabalıkları yapamaz.

İsminizi vermemiş, bir rümuzun ardına gizlenmişsiniz.

Size cevap vermeyeceğim. Kem söz, kem akçe sahibine aittir.

Terbiyem sizin gibi bir Müslümana beddua etmeye müsait değildir. Allah sizi ıslah etsin demiyorum, hepimizi ıslah etsin. Siz de lütfen ecmaîn ve âmin deyiniz.

Selamlarımla…

18.12.2014

Murat Yazıcı

Ordinaryus
Mehmed Şevket Eygi Bey'i uzun senelerdir tanırım. Hapislere atılmış, hedef gösterilmiş, çok iftira ve hakaretlere uğramış, ama vekarını ve üslûbunu hiç bozmamıştır. Allahü teâlâ kendisine son nefes selâmeti versin.