Sonunda Bu Da Oldu Ben Demiştim Bizim Okuluda çekecekler Diye

yakup_1

Asistan
Lisede topluca namaza

Öğretmen ve öğrencilerin cuma namazı için camiye gittiği öne sürüldü.

otakcilarlisesi01.jpg

İstanbul Eyüp Otakçılar Lisesi'nde öğretmenlerin ve öğrencilerin ders saatleri içerisinde cuma namazını kılmak için camiye gittiği öne sürüldü. Eğitim-Sen 4 No'lu Şube Eğitim Sekreteri Günay Deniz , " Öğrencilerden bir kısmı ders saatleri içerisinde öğretmenleriyle birlikte namaza gidiyor. Namaza gitmeyen diğer öğretmenler, sınıflarında bulunan öğrencilerin namaza gitmesine izin vermemesi durumunda 'din düşmanı ', 'dinsiz' olarak nitelendiriliyor " değerlendirmesinde bulundu.

Toplu namazı öğrencilerden ve velilerden gelen şikâyetler üzerine öğrendiklerini anlatan Deniz, ders sırasında öğrencilerin öğretmenleriyle namaza gitmelerinin " baskı " anlamına geldiğine dikkat çekti. Bu durumdan hoşnut olmayan öğretmenlerin ise baskılar nedeniyle şikâyet edemediklerini anlatan Deniz, " Her hafta tekrarlanan bir olay bu. Veliler, çocuklarının derslerinin cuma günleri boş geçtiğini, namaza giden öğrencilerin de gitmeyen öğrenciler üzerinde baskı yaptığını söylüyorlar. " dedi.

Lisenin Müdür Yardımcısı Özcan Dinç ise iddiaları kabul etmeyerek, derslerin bu nedenden ötürü boş geçmediğini, velilerden ya da öğrencilerden kendilerine bu yönde bir şikâyet gelmediğini ileri sürdü.

Cumhuriyet

AMA GELİN BAKALIM ŞİMDİLİK YORUM YAPMAYACAĞIM SAÇMA SAPAN UYDURUK KISIMLARI GEÇTİM AMA BÖYLE BİŞEYİ HANGİ şeref fakiri ÇEKER ve iftişrayı basar İNANAMIYORUM . RABBİM AKIL FİKİR VER.

oguz

Yeni
İstanbul Eyüp Otakçılar Lisesi'nde öğretmenlerin ve öğrencilerin ders saatleri içerisinde cuma namazını kılmak için camiye gittiği öne sürüldü

Namaza gitmekle en iyisini yapmışlar
kutlarız
cumhuriyet gazetesinin laiklikten anladığı dinsiz eğitim sistemi anlaşılan...
cumhuriyet gazetesindende başka tür yaklaşım beklenemezdi..