Sorgulayan Müslüman !

Kaptan

Mecra Yazarı
Türkiye'de yaşanmakta olan demokrasi İslami partilerin kurulmasına müsade etse bile, Müslümanlar bu müsade çerçevesinde kendi partilerini kurmaya razı olacaklarmıdır ?.....

... Müslümalar, başkalarının sağladığı lütuf ve ihsan çerçevesinde çalışacak (işleyecek) bir islam partisinin İslam'a ve Müslümanlara ne gibi hizmetler sunmasını bekleyebilirler ?

Kısaca, kuralları koyan kim, konulan kurallara uymak zorunda kalan kim olacak ?...
....İslam'ın yaşandığı bir ortamda Müslümanlar arasındaki iktidar mücadelesi (bunu bir hayır yarışı diye farz edersek) ile halihazırdaki demokratik ortamlarda İslam partilerinin veya partisinin iktidar mücadelesi aynı anlamı taşıyor mu ?

Rasim Özdenören
Yeni Dünya Düzeninin Sefaleti sf 44.

Kaptan

Mecra Yazarı
Aslında "Yeni Dünya Düzeni"nin elinde manipüle edebileceği bir İslam bulunsa ondan yana ortaya çıkan sıkıntılar izale edilebilecektir. İslam, bu düzenin sahiplerince, onların uygun gördükleri bir yere yerleştirilebilse, mesele çözümlenmiş olacaktır. İslam, orada, demokratikleştirilebilecek, liberalleştirilebilecek, velhasıl günün gereği olan başka ideolojilerle uzlaştırılabilecek bir esnekliğe(!) kavuşturulacaktır. Müslümanlar da acaba bilinçli olarak bu arzuya ortak çıkıyorlar mı ?

Burada soru şudur :

İslam, böylece, başkalarının onun için uygun gördüğü bir yere mi yerleştirilecek ve orada kendine tayin edilen sınırlar içinde mi kalacak; yoksa o, kendi yerini kendisi mi tayin edecek ve başkaları kendi yerini ona göre mi belirleyecek ?

Yeni Dünya Düzeninin Sefaleti sf 71
Rasim ÖZDENÖREN

Kaptan

Mecra Yazarı
İslam, eğer demokrası ile veya liberalizm ile veya ırkçı ve ayrımcı zihniyetin ürünü olan insan hakları söylemi ile özdeşleştirilecek bir derekede düşünülüyorsa, kendisine müslümanım diyen bir insanın İslam'dan anladığı şey ne olabilir ve insanı Müslüman olmaya özendirecek şey olarak geriye ne kalır ?

Yeni Dünya Düzeninin Sefaleti sf 17.
Rasim Özdenören

11164782_10153207830857459_4916433563570417682_n.jpg

Kaptan

Mecra Yazarı
Dünyada namaz kılma, oruç tutma, doğru müslüman olma, ölünce herkes sana Allah rahmet etsin diyecek, ruhuna fatiha okuyacak ve sen de otamatik olarak cennete uçuvereceksin. HAVANI ALIRSIN ! O kadar basit değil.

Namaz kıl, oruç tut ve bir de fanileri Allaha ortak koş, YİNE HAVANI ALIRSIN !

Recep Aykan

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
İyi işler yapın buyuruyor Allah.. Kur'an'da çok yerde geçer bu.. Ama ne hikmetse hiçbir vaazda bu konunun detaylı işlendiğine şahit olamadım..

lafons7275

Kıdemli Üye

Ve Rabbin meleklere : “Muhakkak ki Ben yeryüzünde bir halife kılacağım.” demişti.

Melekler sorguladı:

“Orada fesat çıkaracak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Biz Seni, hamd ile tesbih ve seni takdis ediyoruz.”

Allah melekleri susturdu ve sorgulamalarına izin vermedi:

“Muhakkak ki ben, sizin bilmediklerinizi bilirim.” buyurdu.

Şimdi yukardaki resimden hareketle haşa Allah zalim.

Hadi şimdi kem kümleri alalım....

adams77

Kanalizasyoncu
Ve Rabbin meleklere : “Muhakkak ki Ben yeryüzünde bir halife kılacağım.” demişti.

Melekler sorguladı:

“Orada fesat çıkaracak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Biz Seni, hamd ile tesbih ve seni takdis ediyoruz.”

Allah melekleri susturdu ve sorgulamalarına izin vermedi:

“Muhakkak ki ben, sizin bilmediklerinizi bilirim.” buyurdu.

Şimdi yukardaki resimden hareketle haşa Allah zalim.

Hadi şimdi kem kümleri alalım....

Sorgulamayı yanlış anlıyorsun galiba!!

lafons7275

Kıdemli Üye
kanki muhabbeti diyorsun!! afiyet olsun.

bana yakıştıramamışsın, seninle neyin muhabbetine yapacağım ki?

Ortaya bilgi koymuyorsun. Sürekli karşındakine sen yanlış anlamışsın, sen yanlış biliyorsun diyorsun. Ama doğrusunu ortaya koymuyorsun. sıkıldım artık senin içi boş muhabbetlerinden.

Bundan sonra muhattap alınmak istiyorsan karşındakine yanlıışsın demek yerine benim doğrum budur diye ortaya bilgi koy.
Koymuyorsan kusura bakma seni kimse umursamaz.

adams77

Kanalizasyoncu
bana yakıştıramamışsın, seninle neyin muhabbetine yapacağım ki?

Ortaya bilgi koymuyorsun. Sürekli karşındakine sen yanlış anlamışsın, sen yanlış biliyorsun diyorsun. Ama doğrusunu ortaya koymuyorsun. sıkıldım artık senin içi boş muhabbetlerinden.

Bundan sonra muhattap alınmak istiyorsan karşındakine yanlıışsın demek yerine benim doğrum budur diye ortaya bilgi koy.
Koymuyorsan kusura bakma seni kimse umursamaz.

ahaha bir atarlı ergen daha :) neyse atarın geçince konuşuruz.

lafons7275

Kıdemli Üye
ahaha bir atarlı ergen daha :) neyse atarın geçince konuşuruz.

Ortaya bilgi koymadıkça konuşma gerçekleşmez. Bilgin yoksa sus da adam zannetsinler. Yıllardır aynısın. Hiç ilerleme yok.

Sorgulamayı ben yanlış anlamışım, eee, doğrusu ne?

Yok.

Sen yanlışsın.

Bütün yaptığın muhabbet bundan ibaret.

adams77

Kanalizasyoncu
Ortaya bilgi koymadıkça konuşma gerçekleşmez. Bilgin yoksa sus da adam zannetsinler. Yıllardır aynısın. Hiç ilerleme yok.

Sorgulamayı ben yanlış anlamışım, eee, doğrusu ne?

Yok.

Sen yanlışsın.

Bütün yaptığın muhabbet bundan ibaret.

önce görecek gözün olacak!! anlayacak bilgin olacak!! sen muhattabının söylemlerini bir kere ciddiye alıp beyninden geçirme zahmetinde bile bulunmuyorsun. Sürekli aynı şeyleri yapıyorsun kabul ettiğini kabul etmeyen biri karşına çıkınca tahammül edemiyorsun kulaklarını tıkıyorsun.

Sana defalarca gösterdiğim halde aynı muhabbeti tekrar ediyorsun en sonra zikir ehlini = alimler yapmıştın hatırladın mı? oysa ayetin orjinalini sana getirdiğim halde yinede kabul etmedin yahu sen Allah 'ın indirdiği kitaptaki ayeti görmezden geldin beni mi dikkate alacaksın?

Sorgulama istiyorsun İbrahim peygamberi defalarca örnek olarak sundum bu konuyu seninle daha öncede tartıştık ama sende nasıl bir hafıza yada beyin varsa bazı şeyler çabuk siliniyor galiba.

Sorgulama yapacaksan O 'nu değil kendini sorgulayacaksın senin direk ima ettiğin şey bizim Allah 'ı sorguladığımız senin hatan bu işte görebilirsen

şimdi şu meleklerin sorguladıkları dediğin ayetin orjinalini getirde üzerinde varsa bilgin konuşalım yoksa muhattabına durmadan çamur atma

lafons7275

Kıdemli Üye

Boşver adams, sen değişmezsin. Yine yuvarlak laflar, bilgi yok.