Sporculara Tayt Dayağı | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Sporculara Tayt Dayağı

LİKa

Asistan
İhvan Üyesi
Katılım
30 Nis 2007
Mesajlar
240
Puanları
0
Sporculara 'İlçe merkezinde taytla gezemezsiniz' dediler ve saldırdılar!

Ankara Üniversitesi Kürek Takımı Sakarya'da yapılan Türkiye Kürek Şampiyonası'nda kötü bir sürprizle karşılaştı. Ekip, 'İlçe merkezinde taytla gezemezsiniz' diyen bir grubun saldırısına uğradı. Olay sonucunda bir sporcu kafa travması geçirdiği için hastaneye kaldırıldı.

Takımın 14 öğrenci sporcusu, dün akşam yemeği için Sapanca Öğretmenevi'ne gitti. Olay burada koptu. Üzerlerinde tayt ve şort olan bazıları ise ay-yıldızlı milli formayı giyen sporcular, araçlarından indikten sonra dayak yedi!

İddialara göre Sapancalı bir grup genç, sporculara İlçe merkezinde böyle taytla-şortla gezmeyin" dedi ve tartışma çıktı. Sayısı 25'i bulan grup, kürekçileri dövdü ve olay yerinden kaçtı. Birçok sporcunun ise yüz ve vücudunda morluklar oluştu.

Habertürk
 

fakiri

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
14 Ocak 2007
Mesajlar
15,969
Puanları
83
Bu ülkede Bazı kılık ve kıyafetler laikliğe aykırı sayılıyor ! Başörtülü Bacıalrımız ve kızlarımız bu yüzden yüksek tahsillerini yapamıyorlar.
Bu yüzden herkes kılık ve kıyafetine dikkat etmelidir diye düşünüyorum.
 

AynAlı

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
16 May 2007
Mesajlar
8,728
Puanları
0
milletin içinde kargaşa çıkarmaktan başka bir işe yaramaz..sen adamları dövdün diye giymeyeceklermi daha sonra sanki..
 

dostluk

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Haz 2007
Mesajlar
5,663
Puanları
83
Yaş
47
hiç sanmıyorumki dövenler islamı yaşayanlar !!!

akıllı olan herkez bunu anlar !
 

Özduygu

Doçent
İhvan Üyesi
Katılım
13 Ara 2006
Mesajlar
652
Puanları
0
ellerine sopalar verilmiş bir grup, ortalaık karıştırmak adına yapıyorlar bunları. Yaşları 15-18
 

Özduygu

Doçent
İhvan Üyesi
Katılım
13 Ara 2006
Mesajlar
652
Puanları
0
SON AÇIKLAMA:
Vallik açıklama yapmış, kavgA şort yüzünden değilmiş, park yeri yüzündenmiş.
 

TakVa

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
13 Nis 2007
Mesajlar
2,868
Puanları
0
Mahalle Baskısı mı?

SAPANCA'da hafta sonu yapılan ‘Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası'na katılan Ankara Üniversitesi Kürek Takımı, sporcuların dün akşam bir grubun saldırıya uğraması nedeniyle bugünkü yarışmaylardan çekildi. Kafile Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Akça, saldıganların kafileye ait minibüsün lastiklerin şişlediğini, daha sonra “Burada şortla gezemezsiniz Allahsızlar” diye bağırarak sporculara saldırdığını söyledi.

Sapanca Gölü'ndeki yarışmalara katılan ve aralarında olimpiyatlarda yarışacak Kürek Milli Takımı'nda yer alan iki sporcunun da bulunduğu Ankara Üniversitesi Kürek Takımı kafilesinin başkanlığını yapan Prof. Dr. Yılmaz Akça, üzücü bir olayla karşılaştıklarını söyledi. Prof. Dr. Akça, kafiledeki tüm sporcuların aynı zamanda üniversite öğrencisi olduğunu belirterek, dün akşamki saldırıyla ilgili şunları söyledi:

“Her yıl buraya geliriz. Burada her ay yarış vardır. Biz bütün yarışlara katılmaya çalışıyoruz. Sürekli aynı yerde kalır, aynı yerde yemek (Öğretmenevi) yeriz. Saat 20.00 sıralarında minibüsü park ettik. Bu kişiler daha önce çocuklara laf atmışlar. Yemekten sonra çıktığımızda minibüsün dört lastiğinin şişlendiğini gördük. Çocuklara, polis alıp geleceğimi söyledim. O anda toplanan birkaç kişi bize, ‘Burada şortla gezemezsiniz Allahsızlar’ diyerek saldırdı. Ellerinde sopa olanlar da vardı. Büyük şaşkınlık içindeydik. Çok garip bir durum. Biz spor yapıyoruz. Türkiye'de şortla gezemeyecek miyiz? Taytı kürek çekerken giyeriz. Sporcunun kıyafeti budur. Sapanca gibi bir yerde ‘Allahsızlar’ diye bağırarak saldırmaları çok garip.”

3 SPORCU HASTANELİK OLDU

Saldırıya maruz kalan sporculardan Sait Alican Çiftçi başından, Ayhan Yıldırım, Rasim Aydın, çeşitli yerlerinden yaralanarak ToyotaSa Travmatoloji Hastanesi'ne kaldıldı.

Prof.Dr. Yılmaz Akça, uğradıkları saldırı ardından polisin devreye girdiğini ve kendilerine saldıran 20- 25 kişinin kimliğini belirlemek için çevredeki esnafa sorular yönelttiğini anlattı. Prof.Dr. Akça, esnaftan hiçbirinin saldırganların kimlikleri ile ilgili bilgi vermemesi üzerine olayın olduğu yerdeki Şehit Albay Güner Ekinci Lisesi'ndeki güvenlik kamerasına saldırının görüntülendiğini düşündüklerini belirterek şöyle dedi:

“Polis kameradaki görüntüleri aldı. Minibüsün şişlenmesinden saldıranlara kadar her şey kaydedilmişti. Ancak, gözaltına alınan 5 kişi de 18 yaşından küçük. Saldıranlar arasında 20- 25 yaşında büyükler vardı. Onlar nerede?”

Kafile Başkanı Prof. Dr. Akça, sporcularının yaralanması nedeniyle bugünkü final yarışlarından çekilmek zourna olduklarını açıklarken, “Yarışlara katılmıyoruz. Çünkü benim çocuklarım yaralı. Aralarında olimpiylatlara hazırlanan iki milli sporcum da var. Herkes yarışırken biz toplandık gidiyoruz” diye konuştu.

BAŞINA DİKİŞ ATILDI

Akşamki saldırına başının arkasına sopayla vurulan ve kaldırıldığı hastanede 3 dikiş atılan, ayrıca travma geçirebileceği düşüncesiyle bir süre hastanede müşehane altında tutulan milli sporcu Sait Alican Çiftçi ise, “Bize önce ‘Tayt giyiyorsunuz' diye laf attılar. Yemek çıkışı arabanın lastiklerini şişlemişler. Sonra saldırdılar. Benim kafama sert bir cisimle vurdular. Kendimden geçmişim. Hem yaşadığımız bu olay hem yarışların bugünkü bölümüne katılamamak hepimizi üzdü” dedi.

Kürek Federasyonu Başkanı Remzi Tan, sporcuların saldırıya uğramasının üzücü ve düşündürücü olduğunu söyledi. Tan, “Sapanca gibi turizme açılmış bir yerde böyle bir olay olması çok üzücü ve düşündürücü. İlgililer sanıyorum gerekeni yapıyor. Böylesine güzel bir organizasyonda böyle bir olayın yaşanması bizi çok üzdü” diye konuştu.

BAŞKAN: MÜNFERİT BİR OLAY

Sapanca Belediye Başkanı AKP'li İbrahim Uslu, olay nedeniyle özür dilemek için kafilenin yanına gittiğini, Vali ve Emniyet Müdürü'nün yanında kafile başkanı ve sporcularla konuştuğunu söyledi. Başkan Uslu, “Olayı bize öyle anlatmadılar. Anlaşıldığı kadarıyla bu iki gencin yaptığı münferit bir olay. Biz Sapanca'da turizm canlansın diye uğraşoyoruz. Bu olay tüm Sapanca'ya mal edilmemeli” dedi.

KAYMAKAM NE DİYOR?

Sapanca Kaymakamı Mehmet Ceylan ise, ilçede böyle bir şeyin olamayacağını savundu. Kaymakam Ceylan, “Burası turistik bir yer. Bugüne kadar da böyle bir olay olmadı” derken dün akşam meydana gelen olayın bir gün önce (cuma) park parası konusunda çıkan tartışmadan kaynaklandığını öğrendiğini söyledi. Kaymakam Ceylan, şunları söyledi:

“Aralarında dün (Cumartesi) akşam da tartışma çıkmış ve olaylar gelişmiş. Aracın lastiklerini de şişlememiş, indirmişler. Olaylar adli yönden araştırılıyor. Olaylara karışanların tamamının kimlikleri tesbit ediliyor. Sapanca turistik bir yer. Bugüne kadar Sapanca'da herkes nasıl turistik bir bölgede geziyorsa öyle gezmeye devam edecek.”

Radikal

 

yosun

Asistan
İhvan Üyesi
Katılım
17 Ara 2006
Mesajlar
278
Puanları
0
'Park kavgası', oldu 'tayt kavgası'

Sakarya Valisi Hüseyin Atak, ''Kimsenin ilimizi ve Sapanca'yı farklı göstermeye hakkı yoktur'' dedi. Atak, Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası'nın ikinci günü akşamı yaşanan olaylarla ilgili olarak basın toplantısı düzenledi.

Bazı ulusal ve yerel basın organlarında ''milli kürekçilere tayt dayağı'' başlığıyla haberler yer aldığını kaydeden Atak, şunları söyledi:

''Sapanca ilçesi Kırkpınar beldesinde 3 gün süren kürek yarışmaları yapılmış ve yarışmalar başarıyla sonuçlandırılmıştır. Bu yarışmalara 24 kafile katılmış ve bu kafilede 240 sporcu yer almıştır. Bunların hepsi de Sapanca'da ikamet etmişlerdir. 31 Mayıs akşamı Ankara Üniversitesi'nin sporcu kafilesinin başkanı karakolumuza müracaat ederek, lise bahçesinde park halinde bulunan araçlarının lastiklerinin indirildiğini ve sporcularına bazı gençler tarafından hakaret ve darp edildiğini beyan etmesi üzerine, ekiplerimiz süratle olay yerine intikal etmiştir. Ankara Üniversitesi'ne bağlı kürek takımından bir öğrencinin yaralandığı görülmüş ve Toyota Hastanesi'ne sevk edilmiştir.''

''İLİMİZİ FARKLI GÖSTERMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR''
Olayda yaralanan genç sporcunun tedavi edildikten sonra taburcu edildiğini belirten Atak, araştırmalar sonucunda olaya karışan 5 kişinin yakalandığını bildirdi.

Olayın iddia edildiği gibi tayt nedeniyle çıkmadığını ifade eden Atak, sözlerine şöyle devam etti:

''Usulsüz bir şekilde park parası istenmesi nedeniyle tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle karşılıklı darp vakası olmuş. Olay tamamen usulsüz park parası istenmesinden kaynaklanan bir olaydır. Bunu başka yöne çekmek, ilimizi farklı göstermek mümkün değildir. Sapanca'da 5 yıldır kürek yarışmaları yapılmaktadır ve en ufak bir şey de olmamıştır'' diye konuştu.

Atak, kafile başkanı Ankara Üniversitesi Su Sporları Öğrenci Eğitim Merkezi Başkanı Prof. Dr Yılmaz Akça ve sporcuların basın mensuplarına farklı beyanlarda bulunduklarını kaydetti.

Sapanca'nın turizm bölgesi olduğunu belirten Atak, ''İlçemizi ve ilimizi farklı göstermenin hiçbir faydası yoktur. Tamamen usulsüz park parası almak ve lastiklerinin inmesinden kaynaklanan hakaret olayıdır. Bunu başka yöne çekmek ilimize ve ilçemize zarar verir. Kimsenin ilimizi ve Sapanca'yı farklı göstermeye hakkı yoktur. Sakarya turizmi, tarımı ve sanayisiyle ülkemizin yıldızı parlayan bir ilidir. Burada hizmet etmekten gurur duyuyoruz'' diye konuştu.

İşte çarpıtma haberler

Türkiye Büyükler Kürek Şampiyonası'na katılan Ankara Üniversitesi Kürek Takımı'nın sporcularının Sapanca'da darp edilmesi olayının 'tayt, şort giymeleri sebebiyle' değil usulsüz park parası talebinden kaynaklandığı ortaya çıktı. Ancak bir kısım medya haberi "Tayt, şort kavgası' diye verdi.

Posta Gazetesi
"Allahsız deyip vurdular"

Sapanca'da şortla geziyorlar diye saldırıya uğrayan Ankara Üniversitesi Kürek Takımının Kafile Başkanı Prof.Dr. yılmaz Akça "Saldırganlar "Burada şortla gezemezsiniz Allahsızlar" diye bağırarak vurdular" dedi.

Hürriyet Gazetesi
"Allahsızlar" deyip sopayla saldırdılar"

Ankara Üniversitesi Kürek Takımının Kafile Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Akça"Burada şortla gezemezsiniz Allahsızlar diye saldırdılar"

Milliyet gazetesi
"Şort mu park mı"

Prof.Dr. Yılmaz Akça"Burada şortla gezemezsiniz Allahsızlar" diye bağırıp sopalarla saldırdılar.

habervaktim

 

missilo

Asistan
İhvan Üyesi
Katılım
16 Ağu 2006
Mesajlar
914
Puanları
0
A.D.T
AHLAK DÜZELTME TİM leri meşhur oldu şu sıralar...
 
Üst