su arıtma tavsiye

maxiimuss

İhvan Forum Üye
Herkese selamun aleyküm.

Arkadaşlar kendimi bildim bileli temiz su kullanalım diye ailecek damacana su alıyoruz. Geçen hafta kapı komşumuz arıtma taktırdı bizimde hoşumuza gitti bir niyetlendik. Şimdi arkadaşlar bu konuda hiç bilgim yok. Yani hangi marka iyidir hangi ürünü almamız lazım filan bilmiyorum. Komşuya sordum mayer isimli bir firmadan aldığını söylüyor. Fakat marka ne kadar iyi o da yeni aldığı için bilmiyor. Siz bu markayı duydunuz mu ? Ya da başka marka varmı önerebileceğiniz. Firmanın sitesini de aşağıya bırakıyorum bir girip inceleyip fikirlerinizi yazabilirmisiniz.,

su arıtma

ihvanistanbul

AkhenAton
hemen hepsi aynı. şirket kaydınız varsa yada bi tanıdık bulabilirseniz migrostan 500 tlye alabilirsiniz.

he ben salaklık ettim başka yerden aldım 2.5 katına ama olsun.

maxiimuss

İhvan Forum Üye
hemen hepsi aynı. şirket kaydınız varsa yada bi tanıdık bulabilirseniz migrostan 500 tlye alabilirsiniz.

he ben salaklık ettim başka yerden aldım 2.5 katına ama olsun.
migrosta tanıdık bulunca bu kadar ucuzamı oluyor hocam şaşırdım gerçekten.

alanyali07

Kıdemli Üye
su arıtma cihazları pazarlama taktikleri içeriyor.
ama doğru bilgi verilmiyor. bazı gerçekler saklanıyor pazarlanırken.

Mevcut ve yaygın filtrasyon sistemleri, çeşme suyunda ne var ne yok tüm yabancı maddeleri arıtıyor.
yani faydalı-zararlı demez. önüne geleni arıtmaya çalışır.

Bazen pazarlanırken , sudaki tüm kiri filtreliyor deniyor ama o "kir" dedikleri maddeler içinde kalsiyum magnezyum gibi önemli mineraller de mevcut.

Bunu söylemiyorlar tüketiciye..

Çeşitli filtrasyon sistemleri mevcut.. bilmiyorum varmı piyasada , faydalı mineralleri sonradan ekleyebilen ya da faydalı mineralleri suda tutan bir filtrasyon sistemi ?

eğer çok titizseniz, firmadan filtrelenmiş suyun analiz raporlarını isteyin..

maxiimuss

İhvan Forum Üye
arkadaşlar baya zaman önce konu açmıştım. Su arıtma cihazını aldım mayer firmasından şimdilik memnunum. Cihazı almadan önce şu aşağıdaki sitelerden bilgi edindim size de faydası olabilir.

su arıtma

ters ozmoz

ters ozmoz