Suudi Gazeteci: Osmanlı ve İran Yayılmacılığına Karşı İsrail ile İşbirliği Yapmalıyız

cemaliii

Kıdemli Üye
ah ihvan ah
Kabeyi ebabilllerle koruyan yüce kudret
yeter ki kûn desin
biz iman etmekle mükellefiz
varsa görmek muradımız da görürüz elbet

İşte bu zihniyet kendisi birşeyler yapmak yerine yıllardır mehdi bekliyor. Abla senden ve şahsından bağımsız söylüyorum bu sözlerimi. Zaman o zaman değil, mekanda o mekan değil. Mekanda yaşayanlarda o zamanki insanlar değil. Adamlar yüksek kuleli otellerle doldurdular orayı. Siz hala ebabil falan diyerek romantizm kasıyorsunuz.

cemaliii

Kıdemli Üye

Parçalanmayın
Öte yandan sizden olan emir sahiplerine uymamız isteniyor
Bu direk tek adam olma şartı yok
Ama ister kurumsal ister tek şahıs olsun ümmet birleşmesi şarttır
Yada bu ülküde ölmek esastır

Nasıl ki ehli sünnet olmak şiarsa
Ve ehli cemaat olmak da aynıdır

Bu sosyo-siyasi anlayıştan ayrı ölen küfür üzere ölme şüphesi bile var meşhur ehli cemaat hadisi baz alınırsa

O ayet, şimdiki devletin dirliğini birliğini emir sahibine yani ülkeyi yönetenlere uymamız kastediliyor. Yani erdoğana. Yada yarın iktidar kılıçdaroğlu olursa ona, yada mollaoğluna. ☺

spesifik

آزادی قید و بند
İşte bu zihniyet kendisi birşeyler yapmak yerine yıllardır mehdi bekliyor. Abla senden ve şahsından bağımsız söylüyorum bu sözlerimi. Zaman o zaman değil, mekanda o mekan değil. Mekanda yaşayanlarda o zamanki insanlar değil. Adamlar yüksek kuleli otellerle doldurdular orayı. Siz hala ebabil falan diyerek romantizm kasıyorsunuz.
herkes kendinden sorumlu değil mi güzel kardeşim
biz bu konforun içinde neyimizi koruduk ona bakalım
yapanlara da tüü diyoruz bilmem farkında mıyız

Hakperest

Kıdemli Üye
O ayet, şimdiki devletin dirliğini birliğini emir sahibine yani ülkeyi yönetenlere uymamız kastediliyor. Yani erdoğana. Yada yarın iktidar kılıçdaroğlu olursa ona, yada mollaoğluna. ☺
Sen öyle san
Kâfir İslam düşmanı gelsin
Yine sapına kadar düşman kesilirim

cemaliii

Kıdemli Üye
Evliyanın kerametini tasavvufu inkar edenler, kün deyince oda olur diyor şimdi. ?

ihvanistanbul

AkhenAton
kudretten maksat bu ise niye olmasın
lakin hidayet dilediğine verilir
neyi tartışıyoruz
teslimiyetin romantizmini mi =)

hükmetmeyide dilediğine verir. onun dilemediği birşey olabilir mi?
teslimiyet yok kusura bakmayın sadece romantizm var.
Siz irana, suuda kardeş gözüyle bakıyorsunuz ( ki bence yanlış ) onlar size düşman gözüyle bakıyor. Filistin ne yaptı barış kalkanı harekatında? saf mısınız siz? kör müsünüz? siz zannediyor musunuz bu ülkenin başına Hz. ömer gibi bir adam gelse herkes biat edecek? Hayır! ancak gücümüzle boyun eğdirebiliriz. gerisi laf!

spesifik

آزادی قید و بند
hükmetmeyide dilediğine verir. onun dilemediği birşey olabilir mi?
teslimiyet yok kusura bakmayın sadece romantizm var.
Siz irana, suuda kardeş gözüyle bakıyorsunuz ( ki bence yanlış ) onlar size düşman gözüyle bakıyor. Filistin ne yaptı barış kalkanı harekatında? saf mısınız siz? kör müsünüz? siz zannediyor musunuz bu ülkenin başına Hz. ömer gibi bir adam gelse herkes biat edecek? Hayır! ancak gücümüzle boyun eğdirebiliriz. gerisi laf!
Sen neden türkiyeye bu kadar aşıksın onu de bakim
alakası yok bana ne irandan suuddan
israili devlet ilan eden ilk ülkeyiz ya
bayrak düşmesin demekle mi oluyormuş
ben siyasetten anlamıyorum zaten
o harekatların hepsinde ülkenin parmağı var
erdoğan belki aynı erdoğan fikrini değiştiren sizlersiniz
ben geldiğim yerdeyim hala siyaseten =)

cemaliii

Kıdemli Üye

Abla maziyi tartışmayalım. Mazide ilk ülke olabilir. Şu anki durum ne? İsrailin aleni müttefiki artık suud ve bae. Ve türkiyenin düşmanlığında hangi ülkeler varsa onlarla ittifak yapıyor bunlar. Yunanistanla israille. Mısırda dahil bu ekibe. Ama siz işinize gelince reel dinamikçi, işinize gelince romantikçisiniz.

spesifik

آزادی قید و بند
Abla maziyi tartışmayalım. Mazide ilk ülke olabilir. Şu anki durum ne? İsrailin aleni müttefiki artık suud ve bae. Ve türkiyenin düşmanlığında hangi ülkeler varsa onlarla ittifak yapıyor bunlar. Yunanistanla israille. Mısırda dahil bu ekibe. Ama siz işinize gelince reel dinamikçi, işinize gelince romantikçisiniz.
hiç alakası yok
bir kere metod bozuk ben bunu yıllardır söylüyorum
ne bekliyorsunuz ki
modern kölelerden ne farkımız var
itiraz etme noktasında ortağız
ama sizin itirazlarınızın kaynağı farklı
hepsi bu
zilletle izzeti yakalayamazsınız

ihvanistanbul

AkhenAton

Öncelikle burada doğmuş büyümüşüm. Vatanım burası. Bu memlekette okudum, ekmek yedim, evlendim, çocuk sahibi oldum ve yaşıyorum. Türk kimliği taşıyorum, mazimle gurur duyuyorum. niye aşık olmayayım? devlet namustur. hükümetler gelir geçer devlet bakidir. kimi zaman adı karahanlıdır, kimi zaman gazneli, kimi zaman selçuklu kimi zaman osmanlı şimdi türkiye yarın belki başka bir isim ama aslolan devletin varlığıdır. kırılırsak hükümete kırılırız devlete değil.

israili sen ilan etmesen olmuyormu? kudusü israilin başkanti de ilan ettik hemde akp yaptı noldu şimdi burada bik bik ötenler akpden sırt mı döndü? Bakma devlet düşmanlarına.

spesifik

آزادی قید و بند
Öncelikle burada doğmuş büyümüşüm. Vatanım burası. Bu memlekette okudum, ekmek yedim, evlendim, çocuk sahibi oldum ve yaşıyorum. Türk kimliği taşıyorum, mazimle gurur duyuyorum. niye aşık olmayayım? devlet namustur. hükümetler gelir geçer devlet bakidir. kimi zaman adı karahanlıdır, kimi zaman gazneli, kimi zaman selçuklu kimi zaman osmanlı şimdi türkiye yarın belki başka bir isim ama aslolan devletin varlığıdır. kırılırsak hükümete kırılırız devlete değil.

israili sen ilan etmesen olmuyormu? kudusü israilin başkanti de ilan ettik hemde akp yaptı noldu şimdi burada bik bik ötenler akpden sırt mı döndü? Bakma devlet düşmanlarına.
seni anlıyorum
ama şunu bil ki bu devlet satılacaksa ne yapsan boş
karar merciinde değiliz
nasıl yıkıldı osmanlı
yahu nesili görmüyor musun
osmanlı devletinin yıkılmasına seviniyor
neden ?
çünkü tarih bile yanlı veriliyor
mesele ne Kudüs ne hilafet
değerler yok ediliyor
Ayasofya için ne verdik onu bile bilmiyoruz

ihvanistanbul

AkhenAton
seni anlıyorum
ama şunu bil ki bu devlet satılacaksa ne yapsan boş
karar merciinde değiliz
nasıl yıkıldı osmanlı
yahu nesili görmüyor musun
osmanlı devletinin yıkılmasına seviniyor
neden ?
çünkü tarih bile yanlı veriliyor
mesele ne Kudüs ne hilafet
değerler yok ediliyor
Ayasofya için ne verdik onu bile bilmiyoruz

Bu devlet satılırsa/yıkılırsa/yok olursa yenisi gelir. hep gelmiştir hep gelecektir.

osmanlının yıkılmasına sevinir birileri önemli de değildir. Allaha inanmayanlar var derdimiz osmanlıyı sevmeyenler mi ? illa olacaktır ve olmalıdır da.

yeni nesli görüyorum ve daha beter olacağını biliyorum ama bu nesil bir önceki neslin eseri. çocukların ne suçu var?

spesifik

آزادی قید و بند
Bu devlet satılırsa/yıkılırsa/yok olursa yenisi gelir. hep gelmiştir hep gelecektir.

osmanlının yıkılmasına sevinir birileri önemli de değildir. Allaha inanmayanlar var derdimiz osmanlıyı sevmeyenler mi ? illa olacaktır ve olmalıdır da.

yeni nesli görüyorum ve daha beter olacağını biliyorum ama bu nesil bir önceki neslin eseri. çocukların ne suçu var?
ortada bir dengesizlik varsa sistemin suçudur zaten
ebeveynin değil
Nuh as öyle öğrendik
ama insanoğlu suçu başkasına yıkmayı çok seviyor ne yazık ki
başkası bireydir sistem evrenseldir

ihvanistanbul

AkhenAton
ortada bir dengesizlik varsa sistemin suçudur zaten
ebeveynin değil
Nuh as öyle öğrendik
ama insanoğlu suçu başkasına yıkmayı çok seviyor ne yazık ki
başkası bireydir sistem evrenseldir

Kızkardeşimin kızı var. Çiçek gibi yetiştirdi. Hergün saatlerce oynadı, kitap okudu, ilgilendi. gezdirdi. Eline tableti verip git youtubeda takıl diyebilirdi. Yeğenim 5-6 yaşındayken tüm namaz surelerini dualarını biliyordu. Kuranını okuyordu ve bunlardan da keyif alıyordu. yarım ağız fatihayı okuyuşu hala gözümün önünde.

ortada dengesizlik var fakat bu tamamen sistemin suçu değil. ana babalar veriyorlar tableti veletlerin eline hadi git oyna başım ağrıyor. Çocukta kendine göre olan olmayan ne varsa izliyor. sistem senin evinin içinde çocuğuna nasıl karışsın?

spesifik

آزادی قید و بند
Kızkardeşimin kızı var. Çiçek gibi yetiştirdi. Hergün saatlerce oynadı, kitap okudu, ilgilendi. gezdirdi. Eline tableti verip git youtubeda takıl diyebilirdi. Yeğenim 5-6 yaşındayken tüm namaz surelerini dualarını biliyordu. Kuranını okuyordu ve bunlardan da keyif alıyordu. yarım ağız fatihayı okuyuşu hala gözümün önünde.

ortada dengesizlik var fakat bu tamamen sistemin suçu değil. ana babalar veriyorlar tableti veletlerin eline hadi git oyna başım ağrıyor. Çocukta kendine göre olan olmayan ne varsa izliyor. sistem senin evinin içinde çocuğuna nasıl karışsın?
güzel evde tablet vermedi diyelim
okulda sokakta küfür gırla
bencağız daltonlar kavga etmesinler diye
anarşist olmasınlar diye çok uğraştım
hamdolsun olmadılar da
ama sokakta 6 7 yaşında çocuk nasıl küfürler ediyor
bu çocuklar enerjiyi nasıl atacak
attırsan ne olacak okul sokak var
istanbul sokaklarını gördüm ben
biz burada o kadar göz saldırısına maruz kalmıyoruz
çok şey var bunlar sistemin düzenlemesi gereken şeyler