Tarih tekerrürmü edecek mazallah? Tekerrür etmemesi içi sizin düşünceniz?

agbi

Yasaklı
Tarih tekerrürmü edecek mazallah? Tekerrür etmemesi içi sizin düşünceniz?

Bir hafta İhvan forum tatili bana yaradı düşünce bazında karşı olduğum sitelerde araştırmalar yaptım karşıt düşünceleri analiz ettim ve arasıra mikserlik fikirler ortaya attım.Bilinçli karşıt görüşlü kişilerle iyi msj laştım ve birşeyler kazandım kendimce.

Evet İhvan forum un güzide üyeleri devamlı izliyorum forumu ve bazı msj lara cevabım olacak.

1960 İHTİLALİ ni BİLEN VARMI ? Oluşumunu ?

Şuan 1960 İhtilali parelelinde bir oluşum bir ortam hazırlanılıyor.

Sizlerden rica etsemde birbirinizi tenkit etmeyi bıraksanızda bu konuya eğilseniz.

ÖZÜR DİLERİM Çok konu açmamdan şikayetçi olan yönetici kardeşlerim yine bir konu açarak sizleri üzdüysem özür dilerim

missilo

Asistan

1960 İHTİLALİ ni BİLEN VARMI ? Oluşumunu ?

Şuan 1960 İhtilali parelelinde bir oluşum bir ortam hazırlanılıyor.

Sizlerden rica etsemde birbirinizi tenkit etmeyi bıraksanızda bu konuya eğilseniz.

ÖZÜR DİLERİM Çok konu açmamdan şikayetçi olan yönetici kardeşlerim yine bir konu açarak sizleri üzdüysem özür dilerim
Türban cı-Laik çi ateşini körüklemek istiyorlar!
İnsanlarımız da bu oyuna geliyorlar!
Görüyorum ki şu türbanı desteklemiş,bu desteklememiş,bu türbanı tenkit etmiş bu etmemiş gibi konular açılıyor ve yorum yapılıyor!(buna bende dahilim malesef)Kısacası gündemden türban düşürülmüyor!Böylece bu oyuna alet olunuyor!
Forumdaki kardeşlerimden tek isteğim var!Türban ile alakalı konuları foruma yansıtmayalım!Çevremizde bu konu ile ilgili tartışmalar yapmayalım!Gündemden düşürmemiz lazım bu olayı...
Büyüklerimiz zaten işin çaresine bakıyorlar!
Bize düşen Halkı galeyana getirtmemek!
Bir benden ne olur demeyin!
Damlaya damlaya göl oluyor biliyorsunuz....
laik sevenler biliyorsunuz 222A adlı mitingler düzenliyorlar!
Bizler buna karşılık sakın ama sakın türban 333a gibi karşılık vermeyelim!
aynı olayı cumhuriyet mitinglerinde gördük!
türban çankayaya çıkmayacak dendi!
sonuç belli!
bir taraf konuşurken diğer taraf susmalı alttan almalı ve SABRETMELİ
kalın selametle:::

agbi

Yasaklı
missilo hassasiyetinden dolayı Allah razı olsun.

Bu forumda Alice geçmişte Cumhuriyet gazete reklamlarına enayet olmasın o meşhur mitinglere başlamadan dikkat çekmiştik ama malesef hala bazı arkadaşlar olayları göremiyor ve sezinleyip karşıt stareji bulamıyorlar.

Bugün Vakit gazetesinde Öğretim görevlileri DERSLERE GİRMEME TEHDİNDE BİRLİK OLUP BULUNUYORLAR.haberi var.

YA BİZ NE YAPIYORUZ??????[/B]

Doğru Ya bu forumda vakit gazetesi islamiyete ihanetle suçlanmıştı bazı kişilerce.

Ahi Evran

Profesör
Mehmet Yaşar Büyükanıt Paşa varken darbe olmaz...
Ha, bir darbe olursa, önce Mehmet Yaşar Büyükanıt'a olur, sonra hükümete...
Önce ordu içinde darbe olursa olur...
Yoksa Yaşar Paşa şakşakcı laik yobazlara iltifat edecek kadar yobaz değildir...
Mehmet Yaşar Büyükanır Paşa ve ekibi, Mehmet Nuri Yamut Paşa'nın akıbetini çok iyi bildiklerinden bu defa yaş tahtaya basmazlar!!!
Yine de en doğrusunu Allah bilir..

agbi

Yasaklı
Mehmet Yaşar Büyükanıt Paşa varken darbe olmaz...
Ha, bir darbe olursa, önce Mehmet Yaşar Büyükanıt'a olur, sonra hükümete...
Önce ordu içinde darbe olursa olur...
Yoksa Yaşar Paşa şakşakcı laik yobazlara iltifat edecek kadar yobaz değildir...
Mehmet Yaşar Büyükanır Paşa ve ekibi, Mehmet Nuri Yamut Paşa'nın akıbetini çok iyi bildiklerinden bu defa yaş tahtaya basmazlar!!!
Yine de en doğrusunu Allah bilir..

Bir tespit herşeyden önce bilgi birikimi olan bir tespit fakat

Bu Ülkeyi yalnız yönetenler kim onları yönetenler kim.Püf noktası burası.

Hassasiyetinden dolayı teşekkür ederim.

Yokmu Ayetlerle Hadislerle kendi Müslüman kardeşlerini tenkit edenlerin görüşleri.

aHuZaR

Can kayıp can firarda
ibret alınsaydı hiç tekerrür edemiydi tarih(m.akif.ERSOY)

kasvetli

Asistan
1960 ihtilali hakkında çok fazla bilgim olmamasına rağmen o zamanla bu zaman arasında çok büyük farklar o zamanlar radyosu bile olmayan bir çok insan vardı kimsenin hiç birşeyden haberi yoktu ama şimdi yapılandan herkesin haberi var köydekiler dünyayı izliyor internet var .Yapılanı sadece medya ve basın organları yapıyorlar .Onların da bir kaç tanesi hariç kimlerin elinde olduğu belli ,işin burası zaten çok karışık ama bu aralar olan bir şey var halk oyuna gelmiyor medyanın yaptıkları hep ters tepiyor .Misal başbakanı karalama kampanyası ters tepmiş ve büyük bir oyla başa gelmişti.
Biz bunu kendi içimizde büyütmeyelim herkes her şeyin farkında ,yeterki kendi içimizde kavga etmeyelim dış güçlerin istediği de bu zaten içten çürütmek.

Bence darbenin olması uzak bir ihtimal gibi görünüyor ama birtakım insanların ülkede huzuru bozmak ve dediğiniz gibi laikçi kesim türbancı kesim diye ülkeyi ayırmak gibi amaçları olduğu kesin!..
Dün haberlerde izledim; muhabirin biri istanbul üniversitesi girişinde bulunan 2 çarşaflı hanıma mikrofon uzatıp onlarla konuşmaya çalışıyor. bayanlar ilk başta konuşmak istemediler ama daha adamın sorduğu saçma sapan sorulara cevap verme gerği duydular. adam niçin böyle örtünüyorsunuz dediğinde hanımlar; hz. AİŞE validemizle ilgili bir kıssayı anlatmaya başladı.işte birkaç bişey söyleyerek konuşmaya devam ettiler. sonra muhabir de ; '' sizin bi erkekle konuşmanızda uygun değil ama benimle konuşuyorsunuz'' diyerek hanımları zor durumda bırakmaya çalıştı. (bıraktı da ..) hanımlar da ''ık, mık'' kaldılar öyle.. o muhabirle konuşulması ne kadar yanlış!! gerçekten böyle insanlar bu hanımları hedef alarak onları tongaya düşürüp rezil etmeye çalışıyorlar.. bazı arkadaşların dediği gibi böylelerinin tek amaçları halkın kafasını karıştırmak ve ülkeyi kesimlere ayırmak!! bizler bunlarla muhatap oldukça onlar bizimle daha çok uğraşacaktır!! yine dedğiniz gibi bence forumlarda fln da böyle konular üzerinde tartışmak onları daha da galeyane getiriyor!!
Bunlar benim şahsi görüşlerim belki konunuzla alakasız oldu ama paylaşmak istedim.. tek yapmamız gereken bunları muhatap almamak!! tabii en doğrusunu ALLAH BİLİR.. VESSELAM..

agbi

Yasaklı
1960 ihtilali hakkında çok fazla bilgim olmamasına rağmen o zamanla bu zaman arasında çok büyük farklar o zamanlar radyosu bile olmayan bir çok insan vardı kimsenin hiç birşeyden haberi yoktu ama şimdi yapılandan herkesin haberi var köydekiler dünyayı izliyor internet var .Yapılanı sadece medya ve basın organları yapıyorlar .Onların da bir kaç tanesi hariç kimlerin elinde olduğu belli ,işin burası zaten çok karışık ama bu aralar olan bir şey var halk oyuna gelmiyor medyanın yaptıkları hep ters tepiyor .Misal başbakanı karalama kampanyası ters tepmiş ve büyük bir oyla başa gelmişti.
Biz bunu kendi içimizde büyütmeyelim herkes her şeyin farkında ,yeterki kendi içimizde kavga etmeyelim dış güçlerin istediği de bu zaten içten çürütmek.

. yeterki kendi içimizde kavga etmeyelim dış güçlerin istediği de bu zaten içten çürütmek :clap2:

Tabiki anlıyanlara

agbi

Yasaklı
BÖYLE KONULARIN ARKA SAHİFELERE DÜŞMESİNİ HİÇ AMA HİÇ İSTEMİYORUM.

agbi

Yasaklı
Konu fetva vermek olunca konu kişileri tenkit etmek olunca var olanlar var olmalarını ortadan kaldırmak isteyen güçlerin dünyevi oyunlarını NEDEN İRDELEMEZLER????

yonat

Asistan
Web sitesi
www.avar.tr.cx
Allah'tan pkk oparasyonu başladı biraz kapanır gibi oldu şehitlik ve vatan uğrunda savaşma değerleri ön planda artık.....

sızıntı

Üye
adamlar gerçekten çok şaşkın stratejileri altüst oldu şimdi en ufak birşeyden pireleniyorlar

agbi

Yasaklı
Hadis ti değilmi?

Bir Müslüman aynı yerden iki kere ısırılmaz.

Tam bilemiyorum doğrusunu yazarsanız sevinirim.

gamzedeyim

Asistan
Hadis ti değilmi?

Bir Müslüman aynı yerden iki kere ısırılmaz.

Tam bilemiyorum doğrusunu yazarsanız sevinirim.
evet hadis 'bir müslüman aynı hataya iki kere düşmez' diye biliyordum
konunun azcık dışında olabilir ama bir zatın güzel bir sözü var
'Tarih değil,hatalar tekerrür eder'
Selametle

Ahi Evran

Profesör
O yılanın deliğine parmak sokmaktan bıkmadık, artık yılan bile ısırmaz oldu...
Zehir bağışıklık mı yapıyor ne??? ya da ısırılmaktan bımmadık mı ne???
Darbeciler bağırıyor, yılana ısır ısır diye ama nafile...
Tayyib Erdoğan'a Menderesi fısıldıyorlar...
Mehmet Y.Büyükanıt'a, Mehmet Nuri Yamutu fısıldıyorlar...
Fısıl fısıl...

agbi

Yasaklı
Malesef

Değişik

Versionda

Tekerrür Etti

Kim Suçlu

Dişarida Arama Nefsine Uyma Agbi

sen Suçlusun

Evet Agbi Suçlu Allah Cc Verdiği Akil Nimetine şükür Edemedi.