Tayyip Erdoğan hapisten çıktıktan sonra evime gelmişti

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
yzkyk-manAet_1.jpg

Ertuğrul Özkök: Tayyip Erdoğan hapisten çıktıktan sonra evime gelmişti

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğü sırada 1996 yılında 10 ay hapis yatan Tayyip Erdoğan'la ilgili bir anısını anlattı. "O yıllarda Erdoğan'ın mütevazı olduğunu" söyleyen Özkök, "Erdoğan hapisten çıktıktan sonra gelip evimde yemek yemişti" dedi.

Ertuğrul Özkök: Tayyip Erdoğan hapisten çıktıktan sonra evime gelmişti

Zaman TV'den Reyhan Gül'ün hazırlayıp sunduğu "Yemek Bahane" programına konuk olan Özkök, "Abdullah Gül, Ömer Çelik ve Nazlı Ilıcak da vardı. Güzel yıllardı. Herkes birbirine dosttu" diye konuştu.

Zaman'dan Reyhan Gül'ün sorularını yanıtlayan (2 Mayıs 2015) Özkök'ün açıklamalarından bazı bölümler şöyle:

'Siyasetçilerde yemek gustosu yok'

Dünyada basılmadık toprak bırakmadınız. En son Etiyopya… Bir lezzet haritası yapsanız liste başında hangi ülke olur?

Hiç kuşkusuz İtalya gelir. Sonra da İspanya, Türk mutfağını da seviyorum. Ortadoğu-Arap ve Afrika mutfağı pek çekmedi beni, Dubai hariç. Adamlarda para var. Dünyanın en iyi restoranlarını açmışlar. Etiyopya mutfağı ise çok fakir.

Adı sanı duyulmamış yerlere de gittiniz. Zehirlendiğiniz oldu mu hiç?

Hayır, Allah bana öyle bir mide vermiş ki, zehirlenmiyorum. Karım çok hassas ama.

Siyasetçisinden sanatçısına çevreniz epey geniş. Evinize gelen giden çoktur.

Tayyip Erdoğan’ın hapisten çıktıktan sonra gelip yemek yediği evlerden biri burasıdır. Abdullah Gül, Ömer Çelik ve Nazlı Ilıcak da vardı. Güzel yıllardı. Herkes birbirine dosttu. Tayyip Erdoğan böyle değildi, mütevazıydı.

Kaynak