Tövbekar

kebîkec

İhvan Forum Üye
Sosyal medyaya bakınca

Aşı olduğum için ,

Herhangi bir cinsi sapık güruha aferin demedigim için,

Orman yakan alçaklara kaşımı çattigim için,

Fonlanmiş gazeteciler ve yazarlar ve başta Chp olmak üzere zaten İngiliz imalatı olduğu için oy vermediğim partiler sebebiyle,

Kıbrıs ta ve Karabagda Türk tarafini Filistinde Myammarda müslüman tarafı tuttuğum için,

Misyoner örgütlere değil müslüman yardım kuruluşlarına destek olduğum için,

Tevbe edip eksen değiştirmem gerektiği telkinlerine yoğun olarak maruz kaliyorum. Bildiginiz mahalle baskisi. ?
Hem de sanal dünyada sanal mahalle baskısı . Sanaldan gerçek dünyaya dönelim.

Gerçek dünyada okuduğum bir süre var Buruc suresi. Bu sureye göre kafirler inananlar üzerinde herhangi bir üstünlüğü sahip değiller. Zipzip kadar beyinleriyle bize yol gösterme yetki ve selahiyetleri yoktur. Eğer tevbe edip kainatın sahibine boyun egmezlerse alçaltır bir azap onları bekliyor. Oyleyse vakit geçirmeden tevbe edip arinalim...

15.gif

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla
1.
Burçlarla dolu göğe andolsun,

2. Va'dedilmiş güne (kıyamete) andolsun,

3,4,5. Şâhitlik edene ve şahitlik edilene andolsun ki, (mü'minleri yakmak için) hendek kazıp (içinde) alevli ateş yakanlar lânetlenmiştir.(1)

(1) Rivayete göre Necrân halkı Hıristiyanlığı kabul edince, Himyer Kralı Yahudi Zû Nuvâs onlara savaş açmış, dinlerinden dönmeyenleri açtığı hendeklerde yaktığı ateşlere atmıştı. Tefsir kaynaklarında bu âyetler başka olaylarla da açıklanmaktadırlar. Bu âyetler Mekke müşriklerinin işkencesine maruz kalan müslümanlara, geçmişte de inananların nasıl baskı altında kaldığını, ancak Allah'ın yardımının onlarla beraber olduğunu hatırlatmaktadır.

6,7. O vakit, ateşin etrafında oturmuş, mü'minlere yaptıklarını seyrediyorlardı.

8,9. Onlar mü'minlere ancak; göklerin ve yerin hükümranlığı kendisine ait olan mutlak güç sahibi ve övülmeye lâyık Allah'a iman ettikleri için kızıyorlardı. Allah, her şeye şahittir.

10.
Şüphesiz mü'min erkeklerle mü'min kadınlara işkence edip, sonra da tövbe etmeyenlere; cehennem azabı ve yangın azabı vardır.

11. İman edip salih ameller işleyenlere gelince; onlara içinden ırmaklar akan cennetler vardır. İşte bu büyük başarıdır.

12. Şüphesiz, Rabbinin yakalaması çok çetindir.

13. Şüphesiz O, başlangıçta yaratmayı yapar, sonra onu tekrarlar.

14. O, çok bağışlayandır, çok sevendir.

15. Arş'ın sahibidir, şanı yüce olandır.

16. Dilediğini mutlaka yapandır.

17,18. Orduların, Firavun ve Semûd'un haberi sana geldi mi?

19. Hayır, inkâr edenler, hâlâ yalanlamaktadırlar.

20. Oysa Allah, onları arkalarından kuşatmıştır.

21. Hayır, o (yalanlamakta oldukları kitap) şanı yüce bir Kur'an'dır.

22. O, korunmuş bir levhada (Levh-i Mahfuz'da)dır.

tezhip(128).gif

Son düzenleme:

kebîkec

İhvan Forum Üye
Aşı karşıtları aşıya mı akla mı karşı anlayamadım. Hiç birini takip etmediğim onlarca spam hesabı tweeter hergün tavsiye ediyor. Cinnet mi getirsek yoksa salavat mı...

Bir de travmadan korkuyorum. Severek okuduğum Dücaneyi gezi olaylarında kaybettim ve aslında tanımadığımı fark ettim. Aşı da böyle bir şey. Kendisi çok önemli değil ama çevremizi aydınlatıyor. Ben ışıktan korkmaya başladım. İnsanları tanımadığımı fark ediyorum. Hayatı ıskalamış olmaktan korkuyorum... En iyisi loş kalsın her yer. Şairin dediği gibi ne sabahı göreyim ne sabah görüneyim. Cami avlusunda coşkun şadırvan karşısında içleneyim yeter...