Türklerin islama hizmetleri

Hakperest

Kıdemli Üye
Hucurat suresini oku
bedevilerde de köhnemiş kabilecilik karakteri yüksekti

onlarda müslüman oldular diye Allah'a minnet ediyordular

Moğollar da Türktür
onlar da mı hizmet etti

Allah dinine istediğini hizmet ettirir
Türkler olmasa islam olmayacaktı kafasında olanlara bir şey anlatmak zor

bak arkadaşım
ebu cehil araptı
ama islamın en büyük düşmanı
yani iş ırkta bitmiyor
bırakın bu milliyetçi ayakları
Türk de Türk
bir kerede Kürt deyin, Arap deyin
Ümmet deyin
hahaha
yeminlen kafayı bozmuşsunuz hee

otur türk kalk türk yat türk
yaff sizin Türklerin ekserisi
bizim Kürtlerin ekserisi gibi
bir çık sokağa görün milleti

şıvan dine bakışı nasılsa
Tarkan'ın da üç aşağı beş yukarı aynıdır
(kim nasıl inanıyorsa umurumda değil, örnek millete mal olmuş sanatçılar üzerinden meseleyi anlamak için verilmiştir)

biri bagoktan diğeri kaz dağlarından çığırır
tek fark bu

eh işte artık kim daha iyi çığırırsa

ihvanistanbul

AkhenAton
Nerde bir Türk diyen varsa karşısına çıkacak bir fasist bulunuyor. Birde sorsan faşist değil. Ümmetci. Ama peygamberinin hanımına sovseler laf etmez, iktidara laf söylerlerse de affetmez. Türkler İslam'a hizmet etmiştir. Bu zoruna gitsede boyle. Bu bir şereftir. Hamdolsun bizlere nasip olmuştur. İnsaAllah islamin sancaktarligi yeniden nasip olur.

Hakperest

Kıdemli Üye
Nerde bir Türk diyen varsa karşısına çıkacak bir fasist bulunuyor. Birde sorsan faşist değil. Ümmetci. Ama peygamberinin hanımına sovseler laf etmez, iktidara laf söylerlerse de affetmez. Türkler İslam'a hizmet etmiştir. Bu zoruna gitsede boyle. Bu bir şereftir. Hamdolsun bizlere nasip olmuştur. İnsaAllah islamin sancaktarligi yeniden nasip olur.
tamam anladık Türkler dışında herkes faşist zaten (!)
milliyetçilik bir tek size caiz

ama şunu merak ediyorum
bir söylenti var
Allah'ın mabedini ahıra çevirmiş birileri bir zaman
merak ediyorum eğer çinliler değilse kim diye

Malum çinliler biraz uzak buraya

ihvanistanbul

AkhenAton
osmanlı, selçuklu, Karahanlı..vs yaklaşık 1000 yıl.
sen 1000 yıl islamın sancaktarlığını yap biri gelsin yok saysın. birde islam adına yok saysın. vaaay be!
la zoruna gitmesin. Daha iyisini sen yap o şeref sana da ait olsun.

Hakperest

Kıdemli Üye
osmanlı, selçuklu, Karahanlı..vs yaklaşık 1000 yıl.
sen 1000 yıl islamın sancaktarlığını yap biri gelsin yok saysın. birde islam adına yok saysın. vaaay be!
la zoruna gitmesin. Daha iyisini sen yap o şeref sana da ait olsun.
tarihte kim ne yaptı ettiyse
kim cennetllik kim cehennemlik seni hiç ilgilendirmez
atan doğru yolda olması seni kurtarmaz
Hatta seyyid olsan neye yarar
Geçmişte olanların amelleri onlaradır
ve atası ile övünmek cahiliyye müşriklerin adetlerindendir

islam ansiklopedisi "övünme" maddesi kısa bir alıntı
Hz. Peygamber, Câhiliye toplumunun bencillik ve asabiyet ruhundan kaynaklanan kötü geleneklerini ortadan kaldırmaya büyük önem vermiş, atalarla övünmeyi yasaklamış (meselâ bk. Müsned, I, 301), Allah’ın Câhiliye döneminde olduğu gibi insanların birbirlerini aşağılamaları, atalarla övünmeleri âdetini ortadan kaldırdığını açıklamış ve, “İnsanlar arasında erdemli müminler de âsi günahkârlar da bulunabilir. Bütün insanlar Âdem’in çocuklarıdır; Âdem de topraktandır” diyerek inanç ve yaşayış farklarının insanların var oluştaki eşitliklerini değiştirmeyeceğine işaret etmiş ve Allah katında insanların bu değerlerini korumalarının Câhiliye devrinden kalma övünme huyunu bırakmalarına bağlı olduğunu belirtmiştir (Müsned, II, 361, 524; Ebû Dâvûd, “Edeb”, 111; Tirmizî, “Menâḳıb”, 74). “Birbirinize karşı alçak gönüllü olunuz, kimse kimseye karşı övünmesin” meâlindeki hadis (Müslim, “Cennet”, 64; Ebû Dâvûd, “Edeb”, 40) bu hususta takınılması gereken tutumun özlü bir ifadesidir.

ihvanistanbul

AkhenAton
Senin mantığınla Rasulullah sav'in torununun Rasulullah sav ile övünmesi caiz değil öyle mi?

Yasaklanan şey kavmini sevmek ya da övmek değil diğer kavimleri küçük görmektir. Nihayetinde kulun doğumunda kendi dahli yoktur. Biz Hindu da olabilirdik, arapta, japonda, kürtte. Bunlar insan olmak bakımından birbirinden farklı değildir. Fazilet ve şeref bakımından (sadece İslam dairesinde olanları kastederek söylüyorum) hepsinin birbirine üstünlüğü vardır. Mesela ben Kürtlerde gördüğüm misafirperverliği Türklerde görmedim. Bu Türkleri aşağı yapmaz, Kürtleride üstün kılmaz. Bu fazilette onlar ileridir. islama sancaktar olma şerefi de bize nasip olmuştur bizde bu fazilette diğer milletlerden ilerideyiz hamdolsun. Ashabı kiram efendilerimiz ise tüm faziletlerde tüm insanlıktan ileridelerdir. Efendimiz sav ise tüm faziletleri kendinde toplamış gelmiş ve geçmiş en mübarek insandır. Bir misli daha gelmeyecektir. İyilik ve güzellik namına ne varsa ondadır ve bize de ondan gelmiştir.
Biraz kafayı çalıştırsan ehli sünnet bir müslümanın faşist olamayacağını anlayacaksın ama kompleksin bunu engelliyor. Ciddi ciddi kürtlüğünden utandığını düşünüyorum. yapma bunu. biz insan olmayı bile kendimiz seçmedik. Varlık sahasına çıkartıldık ve göçüp gideceğiz.
Bir insan hem faşist olup hem kamil manada müslüman olamaz. Ashabı kiramın her biri bizlerden üstün derken tevazu göstermiyorum hakikati söylüyorum ki bu kişiler içinde arap, farslı, etiyopyalı ( habeşi ), yemenli...vs milletten insanlar var. Bu zatların her birini kendimden ve milletimdeki gelmiş geçmiş her fertten üstün tutarken nasıl faşistlik yapabilirim? Onlar seçilmiş peygamberin seçilmiş arkadaşları.

Hakperest

Kıdemli Üye
kendi ırkını yada başka ırkı üstün görme ile; kendi ırkını aşağılama yada başkasının ırkını aşağılama, aşağı görme arasında pek bir fark yoktur.

bana gelince fikirsel olarak kürtlüğümü aşağılayıp yada yüceltmiyorum
mamafih türküm doğruyum diye büyütülmüş;
kürtçe konuştuğunda azar işiterek büyüyünce; duygusal olarak bir baskılanma olma ihtimali hayli yüksek bir durumdur

sonuçta insan bu bilinçaltı duyguları kendisi pek göremiyor
karşıdan görülmesi daha kolay olur kanımca

başına vurula vurula, sindirilerek ırksal bir şekil verilmiş bir kişilik mazurdur kanımca
eğer kendimi aşağılık kürtlük komplesinde hapsediyorsam sebep olanlar utansın
ne utanacam ben

sonuçta yarım kürt yarım türk gibi kendini kaz sanan bir ördek isem sorun değil benim için
nihayetinde ölümle bu muhabbet sona erer
geriye kalan ise asıl önemli olan islam kardeşliğidir

kebîkec

İhvan Forum Üye
Kürtler Türklerden yaklaşık 200 yıl önce müslüman olmuşlardır. Bu sebeple aradaki farkı kapatmak için Türkler çok çalışmışlar. :) Kürtler şafii değil de hanefi olsalardı muhtemelen şu an daha bilindik daha cilalı ve prestijli olacaklardı... Ama yine de onlar kendi dönemlerinde yapıp ettiklerinden biz de bu dönemde kendi yapıp ettiklerimizden hesaba çekileceğiz. Aynı ayet hem 134 de hem 141 de biri Kürtlerin ataları diğeri Türklerin ataları için olabilir :)

﴾Bakara 134﴿
Onlar bir ümmetti gelip geçti. Onların kazandıkları kendilerinin, sizin kazandıklarınız sizindir. Siz onların yaptıklarından sorguya çekilecek değilsiniz.

﴾Bakara 141﴿
Onlar bir ümmetti gelip geçti. Onların kazandıkları kendilerinin, sizin kazandıklarınız sizindir. Siz onların yaptıklarından sorguya çekilecek değilsiniz.